Skocz do zawartości

Jaka zmywarka gwarancja - funkcje


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje zakupić pierwszą zmywarkę. Dlatego proszę o ukierunkowanie na firmę oraz na co zwrócić uwagę. Założenia szerokość max 45cm kwota do 1600zł. Cicha bezawaryjna dobrze domywająca, ekonomiczna :). Co sądzicie też o dokupieniu gwarancji (ubezpieczenia) do 5 lat. Czy szkoda tylko na to kilkaset zł. Wpadł mi w oko ten Siemens http://www.neo24.pl/?p=siemens_sr_65m035_eu. Amice można kupić taniej z bogatsza liczba funkcji. A do Boscha sie zraziłem bo ludzie piszą , że ma plastikowe dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz do zabudowy to zwróć uwagę aby miała jakąś wizualizację stanu pracy.

Ja mam jakiegoś Aristona i niestety nie wiadomo czy jeszcze suszy czy już koniec. Jedyny sygnał że skończyła to trzy piknięcia, ale jak akurat jesteś w łazience to nie słychać i nie wiesz że już koniec. Niektóre wiem że mają jakieś światełka świecące na podłogę i pokazujące koniec prania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemens ma pewnie podobnie jak Bosch - a tam pika głośno i do znudzenia. Jak się pomyliłem a chciałem, żeby rano się skończyło to pomimo tego, że nie spałem w kuchni nie dawało spać. Przeciwieństwo to Amica gdzie tylko raz pika a do tego cicho.

Co do niuansów -  unikałbym takiego rozwiązania podpięcia górnego kosza do wody jak mi się wysypało w Amice. A jak wynika z dyskusji są różne rozwiązania i ten niefajny IMO patent stosuje kilku producentów i bez wizyty w sklepie nie da się tego sprawdzić, co jest w danym modelu.

 

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/401543-zmywarka-amica-nie-domywa-sam-naprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz do zabudowy to zwróć uwagę aby miała jakąś wizualizację stanu pracy.

Ja mam jakiegoś Aristona i niestety nie wiadomo czy jeszcze suszy czy już koniec. Jedyny sygnał że skończyła to trzy piknięcia, ale jak akurat jesteś w łazience to nie słychać i nie wiesz że już koniec. Niektóre wiem że mają jakieś światełka świecące na podłogę i pokazujące koniec prania.

Wstawiasz wieczorem, rano skonczone. Po co wizualizacja?

Przydaje się program nocny - cichszy, dluzszy i oszczedniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem whirpoola, padł p 6 latach.

Teraz jest siemens - różnica w głośności działania jest kosmiczna, gdyby nie gulganie w rurach to bym nie wiedział, że zmywarka pracuje.

I rzeczywiście, z programów to używamy albo auto, albo eko (eko zawsze jak idzie w nocy, bo to długi program)

Tyle, że w moim przypadku to 60-tki z panelem zewnętrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zabudowie ze schowanym panelem electroluxa ze światełkiem powiadamiającym, Używam dwóch programów jeden szybki drugi do bardziej zabrudzonych naczyń(intensywny) i z doświadczenia raczej więcej nie potrzeba. Tak samo jak w pralce :) Co mogę doradzić to jeżeli jest miejsce brać 60 i się nawet nie zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam electoluxa 45 cm już z 6 lat ( dwa razy się zawiesiła ale po odłączeniu z kontaktu na parę godzin wszystko wróciło do normy).

Programy używam dwa : szybki i intensywny ( do jakiś brudnych garów)

Czasem jeszcze wykorzystuje włącznik czasowy.

Resztę uważam za bezużyteczne, gwarancję bym odpuścił i szukał czegoś trochę tańszego, prędzej czy później to i tak się zepsuje i trzeba będzie kupić nowe ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym sie zastanowił czy na pewno model max 45cm. Jak masz miejsce to rozważ jednak 60tke.

Moim zdaniem Siemens i Bosh to jest dokładnie to samo. Tylko napis inny. Tak jest przynajmniej z ekspresami do kawy obu firm. Więc obstawiam, że w zmywarkach jest to samo.

I jeszcze jedno... nigdy więcej Amiki.

Kiedyś na początku kupiłem pralke i zmywarkę tej firmy. Dodam że wyższe modele. Pralka łaziła po łazience, a zmywarka jest kapryśna. Genralnie działa już któryś rok, ale dzięki własnemu serwisowi. Zarówno sterownika jak i pompy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Amicę z 3 szyfladą  (na sztućce), jestem mega zadowolony

 

P.S. pika jakieś 40sek. tylko, potem cisza total

 

Domywa zajebiście

Popieram markę, mam model z szufladą ZIM-629E jakieś 1,5 roku. Z tym, że 40 sekund ona nie piszczy na pewno- góra 10 sekund. Domywa pięknie na tabletkach z "lidla", cicho pracuje.

Najbliższy obecny odpowiednik 45cm to by była ZIM-428E. Jest już nowa seria Amica IN, która dodatkowo ma już tą sygnalizację światełkiem na podłodze, na razie tylko 60cm, ale podobno model 45cm też będzie.

Ja z kolei nigdy nie włączyłem zmywarki na noc, programów używam chyba wszystkich, ale najczęściej zmywam na 60minutowym programie w 60*C... a więc co kto lubi :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie zastanowił czy na pewno model max 45cm. Jak masz miejsce to rozważ jednak 60tke.

Moim zdaniem Siemens i Bosh to jest dokładnie to samo. Tylko napis inny. Tak jest przynajmniej z ekspresami do kawy obu firm. Więc obstawiam, że w zmywarkach jest to samo.

I jeszcze jedno... nigdy więcej Amiki.

Kiedyś na początku kupiłem pralke i zmywarkę tej firmy. Dodam że wyższe modele. Pralka łaziła po łazience, a zmywarka jest kapryśna. Genralnie działa już któryś rok, ale dzięki własnemu serwisowi. Zarówno sterownika jak i pompy .

 

 

Zmywarki Amica to Beko z inną nalepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz do zabudowy to zwróć uwagę aby miała jakąś wizualizację stanu pracy.

Ja mam jakiegoś Aristona i niestety nie wiadomo czy jeszcze suszy czy już koniec. Jedyny sygnał że skończyła to trzy piknięcia, ale jak akurat jesteś w łazience to nie słychać i nie wiesz że już koniec. Niektóre wiem że mają jakieś światełka świecące na podłogę i pokazujące koniec prania.

 

Nowe Aristony mają wizualizację. Jest tak intensywna, że oświetla na zielono nie tylko kuchnię, ale i przedpokój i sypialnię. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje zakupić pierwszą zmywarkę. Dlatego proszę o ukierunkowanie na firmę oraz na co zwrócić uwagę. Założenia szerokość max 45cm kwota do 1600zł. 

 

 

Kup zmywarkę za 1200, a 400 zł poświęć na dostosowanie kuchni pod 60-tkę. 45-tka to zło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Ale już lepsza 45 niż w ogóle brak zmywarki ;]

 

Niby tak, ale przy 3-4-osobowej rodzinie 45 nie pomieści naczyń z całego dnia. Więc albo trzeba włączać w trakcie, albo wrzucać do zlewu.

 

Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię - ta sama zmywarka w różnych kuchniach będzie różnie hałasować. Ja z jednej strony mam duuużą, pustą szafkę (kosz na śmieci, zgniecione butelki i jakieś pierdoły) i przez to zmywarkę słychać. Przy projektowaniu kolejnego mieszkania wziąłbym to pod uwagę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.