Skocz do zawartości

Wybór nastepcy A4 (długie)


Ralph78

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !!

 

Potrzebuje Waszej opinii i pomocy. Nieubłaganie zbliza sie czas na wymiane Audi A4 1.9 TDI na cos nowszego. Autko z 2005 roku, zaczyna sie starzeć, jak rowniez jest troche przyciasne jesli chodzi o bagaznik a zwlaszcza jego otwor zaladunkowy. Wozek corki wchodzi na styk, po jego zaladunku zostaje symboliczna ilosc miejsca.

Ze wzgledu na moje miejsce zamieszkania i panujace podatki drogowe bazujace na emisji CO2 wybor jest mocno skomplikowany. Rozsadek podpowiada, ze przy moich przebiegach i specyfice uzytkowania wybor zaweza sie do auta z silnikem benzynowym. Jednakze wiele wybrac nie moge bo podatek zje mnie do cna. 

Wymagania:

 

-klasa D lub wyrosnieta C

-kombii lub liftback

-emisja CO2 max 154 g/km

-rocznik 2010-2011

-w miare komfortowe i przyzwoicie wyposazone

 

Limitu ceny nie podaje bo realia Irlandia/Anglia sa troche inne. Podam do czego ewentualnie zawezilem moj wybor:

 

 

Volvo V50 1.6 d2

 

post-135890-0-18751400-1450027971_thumb.jpg

 

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201511038397335?search-target=usedcars&maximum-age=up_to_5_years_old&model=v50&maximum-mileage=up_to_80000_miles&sort=default&page=1&make=volvo&radius=1501&postcode=BT36%204PX&onesearchad=used%2Cnearlynew%2Cnew&logcode=p

 

Boje sie o silnik, kraza rozne opinie z tego co wiem to jest on montowany w wielu autach m.innymi Ford, grupa PSA, Mazda. Bardzo popularny silnik w Irlandii. Pod uwage biore wersje D2 115KM (podobno cos poprawiona w stosunku do starszego modelu). Wiem o zatykajacych sie sitkach filtrujacych olej doprowadzany do turbiny, moj mechanik wspominal o przymusie jego wymiany, aby miec swiety spokoj. Nie bedzie to demon predkosci, ale do mojej jazdy wystarczy. Niewatpliwa zaleta jest podatek drogowy w wysokosci 200 euro za rok. Minusem filtr DPF, jednakze mam mozliwosc jego usuniecia jesi bedzie sprawial problemy.

 

 

 

Ford Mondeo 1.8 TDCI

 

post-135890-0-77772200-1450027977_thumb.jpg

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201512099345531?page=1&model=mondeo&maximum-mileage=up_to_80000_miles&keywords=titanium&postcode=bt364px&maximum-age=up_to_5_years_old&make=ford&onesearchad=used%2Cnearlynew%2Cnew&search-target=usedcars&engine-size-cars=1-7l_to_1-9l&fuel-type=diesel&radius=1501&sort=default&logcode=p

 

 

 

 

Wiekszy i bardziej pojemny niz Volvo, gorzej wykonczony i ubozszy. Niewatpliwa zaleta to silnik. Lepsze opinie niz jednostka zastosowana w Volvo. Brak DPF. Minusem wyzszy podatek drogowy 390 euro rocznie.

 

 

 

 

BMW 318i 2.0 benzyna

 

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201511028362024?search-target=usedcars&body-type=estate&fuel-type=petrol&maximum-age=up_to_5_years_old&model=3_series&maximum-mileage=up_to_80000_miles&sort=default&page=1&make=bmw&radius=1501&postcode=BT36%204PX&onesearchad=used%2Cnearlynew%2Cnew&logcode=p

 

post-135890-0-49030300-1450027962_thumb.jpg

 

Drozsze auto od poprzednikow w zakupie,silnik benzynowy 2.0, tak wiec spalanie rowniez najwyzsze. Podatek o dziwo ( IMO mocno zanizone CO2 przez producenta) tylko 390 euro rocznie. Pewnie Jay wpadnie i powie, ze tylko premium sie liczy  :hehe:  Za kwote, ktora chce wydac, ciezko bedzie kupic cos w lepszej specyfikacji. Plus, ze przy moich przebiegach i krotkich trasach benzyna byłaby najlepszym wyborem. Minusem jest bardzo trudna odsprzedaz takiego auta na rynku wtornym. Nikt w Irlandii nie chce benzyny, diesel, diesel i tylko diesel  :(

 

 

 

Audi A4 Avant

 

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201511279026287?maximum-age=up_to_5_years_old&make=audi&search-target=usedcars&sort=default&onesearchad=used%2Cnearlynew%2Cnew&radius=1501&transmission=manual&page=1&postcode=BT36%204PX&fuel-type=diesel&body-type=estate&model=a4_avant&maximum-mileage=up_to_80000_miles&logcode=p

 

post-135890-0-03635100-1450027934_thumb.jpg

 

Najdrozsze auto w zakupie, wlasciwie na granicy moich mozliwosc. Serce podpowiada, ze to ten typ, rozsadek mowi, zeby nie wydawac az tyle. Ze starszego modelu (A4 B7) jestem bardzo zadowolony, niski podatek drogowy 200 euro rocznie. Minusem afera VAG z zanizaniem emisji CO2 i byc mozliwe jakies komplikacje z tym zwiazane. Do tego DPF, ktory jednak rowniez moge usunac jesli bedzie sprawial klopoty.

 

 

 

Wykluczylem wstepnie Skode Octavie 1.6 diesel. Jest zbyt powolna i ma rowniez filtr DPF. Do tego jako wół roboczy ciezko do znalezienia w jakiejs przyzwoitej wersji. Renault, Citroen i Peugeot do mnie nie przemawiaja. Toyota Prius - bylem ogladac i nie jest to auto dla mnie. Srodek wyglada i w dotyku przypomina mi cos zrobionego z odpadkow z recyklingu. Bagaznik niby pojemny, ale strasznie krotki - wozek corki nie zmiesci sie na dlugosc. 

 

Czekam na wasze typy i propozycje, moze mnie naprowadzicie na jakis wlasciwy trop. Wiem, ze kryteria sa inne niz w Polsce, ale za to mozecie popatrzec jak bedzie kupowalo sie auta w przyszlosci jesli taki podatek zostanie w Polsce wprowadzony  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Audi, jesteś zadowolony - kup Audi.

To które mam teraz, kupowałem 6 lat temu. Kurs eur/gbp był dużo bardziej korzystny i auto kosztowało dużo mniej niż teraz. Do tego wtedy kupowanie 1.9 tdi nie było właściwie obarczone żadnym ryzykiem. Teraz jest trochę inaczej dlatego się waham.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz pojemne auto to zapomnij o V50 :no:

a nie myslales o mondeo ale z turbo benzyniakiem?

Volvo jest dużo mniejsze niż mondeo, ale dla mnie wystarczy. Mowa o rodzinie 2+1 i pies.

Mondeo z turbo benzyną właściwie tutaj nie znajdziesz, a nawet jeśli to jest to biały kruk, później właściwie nie do sprzedania za rozsądne pieniądze.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko z 2005 roku, zaczyna sie starzeć, jak rowniez jest troche przyciasne jesli chodzi o bagaznik a zwlaszcza jego otwor zaladunkowy

 

Akurat Audi kombi ma mały otwór załadunkowy w porównaniu do innych samochodów w segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które mam teraz, kupowałem 6 lat temu. Kurs eur/gbp był dużo bardziej korzystny i auto kosztowało dużo mniej niż teraz. Do tego wtedy kupowanie 1.9 tdi nie było właściwie obarczone żadnym ryzykiem. Teraz jest trochę inaczej dlatego się waham.

Shamu by TT

 

Jeśli kupisz inne zawsze Ci będzie czegoś brakowało. I będziesz niezadowolony. Volvo jest fajne ale drogie w serwisie. Rozsądek podpowiada Mondeo a serce Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz inne zawsze Ci będzie czegoś brakowało. I będziesz niezadowolony. Volvo jest fajne ale drogie w serwisie. Rozsądek podpowiada Mondeo a serce Audi.

Zdaję sobie sprawę. Mondeo jest najbardziej rozsądną wersją. Czemu określasz Volvo jako drogie w utrzymaniu? Silnik?

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie serwis. Kolega wlad wyjasni bliżej.

Ok. Mam kumpla, który jeździ s40 tylko w wersji 2.0 d. Auto z 2008 roku, prawie od nowości u niego. Tryb użytkowania bardzo podobny jak u mnie, może nawet jego przebiegi są mniejsze niż u mnie. Rozmawiałem z nim i jakoś źle to nie wygląda. Miał problem że stacyjką i bodajże z komputerem abs. Dość drogie usterki, które ujawniły się w przeciągu 5 lat eksploatacji. Reszta wygląda całkiem przyzwoicie. Poczekam co Wlad napisze.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 tdci podobno problematyczne był tylko w przypadku forda. Generalnie ten silnik zbiera bardzo wysokie noty pod każdym względem. Od któregoś roku podobno ford wyeliminował problemy ze smarowaniem?

Może rzeczywiście bmw w benzynie?

1.8 tdci tez, podobno, nie jest dobrym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych to tylko Mondeo. Sam piszesz że obecne auto staje się ciasne a potem chcesz równie ciasne lub jeszcze ciaśniejsze kupić.

Ciasne jedynie pod względem otworu załadunkowego bo to jest sedan. Czy kombi czy liftback będzie ok. Głównym powodem jest jednak wiek auta.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 tdci podobno problematyczne był tylko w przypadku forda. Generalnie ten silnik zbiera bardzo wysokie noty pod każdym względem. Od któregoś roku podobno ford wyeliminował problemy ze smarowaniem?

Może rzeczywiście bmw w benzynie?

1.8 tdci tez, podobno, nie jest dobrym silnikiem?

Tego właśnie nie wiem. 1.8 tdci jest podobno dużo lepsze niż francuski 1.6, ale wersji tych ostatnich było sporo, ja celuje w d2 115km, podobno lepszy niż poprzednia wersja. Ciężko znaleźć jednoznaczne opinie, tych silników sprzedało się miliony więc zawsze będą niepochlebne opinie.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasne jedynie pod względem otworu załadunkowego bo to jest sedan. Czy kombi czy liftback będzie ok. Głównym powodem jest jednak wiek auta.

Shamu by TT

 

Z pierwszego postu wynika że masz dziecko. W miarę jak dziecko będzie rosło bardzo szybko odczujesz też ciasnotę wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu wynika że masz dziecko. W miarę jak dziecko będzie rosło bardzo szybko odczujesz też ciasnotę wewnątrz.

 

możesz rozwinąć tę myśl? Ja uważam, że jest odwrotnie. Najwięcej miejsca potrzeba gdy dziecko jest małe i na dłuższe wyjazdy wozi się wózki, jakieś leżaczki, pieluchy itd. Później to wszystko odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu wynika że masz dziecko. W miarę jak dziecko będzie rosło bardzo szybko odczujesz też ciasnotę wewnątrz.

 

Bez przesady. Pomimo ogólnoAK-owego twierdzenia, że w A4 jest tak ciasno, że jeździć się nie da, w Exeo z dwójką dzieci (15 i 10 lat) mieszczę się spokojnie i narzekań na ciasnotę nie słyszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć tę myśl? Ja uważam, że jest odwrotnie. Najwięcej miejsca potrzeba gdy dziecko jest małe i na dłuższe wyjazdy wozi się wózki, jakieś leżaczki, pieluchy itd. Później to wszystko odpada.

 

Też mam takie przekonanie wynikające z doświadczenia.

Ale zgodnie z AK'ową teorią, dla singla minimum A6, dla pary A8, przy 1 dziecku minimum Land Cruiser V8, przy dwójce koniecznie trzeba zrobić kat. D i do Solarisa uderzać z zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Pomimo ogólnoAK-owego twierdzenia, że w A4 jest tak ciasno, że jeździć się nie da, w Exeo z dwójką dzieci (15 i 10 lat) mieszczę się spokojnie i narzekań na ciasnotę nie słyszę. 

 

Paradoksalnie dzieci w wieku od kilku lat wzwyż mieszczą się lepiej bo nie siedzą w rozbudowanych fotelikach. IMO najgorzej jest mniej więcej w wieku 1-4 bo taki fotelik z bazą potrafi zająć sporo miejsca na tylnej kanapie i nagle może się okazać, że pasażer z przodu nie może odsunąć normalnie fotela bo dziecko nie ma miejsca na nóżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć tę myśl? Ja uważam, że jest odwrotnie. Najwięcej miejsca potrzeba gdy dziecko jest małe i na dłuższe wyjazdy wozi się wózki, jakieś leżaczki, pieluchy itd. Później to wszystko odpada.

 

Pisząc "rosło" miałem na myśli najbliższy okres. Potem z kolei traci to znaczenie, bo dziecko nie siedzi w wielkim foteliku. Oczywiście jeśli nie znajdzie sobie jakiegoś hobby do którego trzeba wielkiego sprzętu.

Kolega z wątku chce zmienić auto właśnie na te najgorsze lata. Ja bym teraz wziął Mondeo a za kilka lat kupił sobie BMW 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem przez chwilę, sam nie wiem dlaczego ten model się nie przyjął, może klienci jednak widzieli za dużo podobieństw do starego audi? Seat ogólnie nie jest popularny w Irlandii, wolałabym go uniknąć.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem przez chwilę, sam nie wiem dlaczego ten model się nie przyjął, może klienci jednak widzieli za dużo podobieństw do starego audi? Seat ogólnie nie jest popularny w Irlandii, wolałabym go uniknąć.

Shamu by TT

 

No ale to A4 z innym znaczkiem. On nie jest podobny. To dokładnie to samo auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze nie kombi tylko jakis mini van ? np: c4 1.6hdi

Zgodnie razem z żoną stwierdziliśmy że mini van i inne wyższe auta nam się nie podobają. Do tego jeszcze przy wietrze w Irlandii, jazda na autostradzie jest wielce nie komfortowa.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sam nie wiem dlaczego ten model się nie przyjął,

 

Bo nie ma odpowiedniego znaczka. To (w PL) podstawowy problem.

Drugi problem - myślę, że szerszy - Seat wtedy nie miał sensownej linii modelowej, żeby mieć ofertę dla flot - szczególnie nie miał sensownego kompakta - Leon był zbyt wydziwny.

W PL jest on w cenie równoletniej Octavii. Nie rozumiem w takim układzie kupowania gorszego auta (choćby zawieszenie i wyposażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie jest podobny. To dokładnie to samo auto.

 

AK się wypowiedziało.

To nie to samo auto, bo:

- zostało złożone z części, które nie przeszły kontroli jakości ani na pierwszy montaż, ani na sprzedaż jako zamienne,

- przy przenoszeniu fabryki do Hiszpanii maszyny zostały zdemolowane, więc jakość montażu poleciała na pysk,

- zamiast rzetelnych Niemców, składali to leniwi Hiszpanie, więc w połączeniu ze starymi i zdemolowanymi maszynami, nadaje się to tylko na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma odpowiedniego znaczka. To (w PL) podstawowy problem.

Drugi problem - myślę, że szerszy - Seat wtedy nie miał sensownej linii modelowej, żeby mieć ofertę dla flot - szczególnie nie miał sensownego kompakta - Leon był zbyt wydziwny.

W PL jest on w cenie równoletniej Octavii. Nie rozumiem w takim układzie kupowania gorszego auta (choćby zawieszenie i wyposażenie).

IMO dużo ludzi nie chce, mimo sprawdzonej technologii, auta które już istniało na rynku od 2005 roku. Wolą coś młodszego stażem i nowszego technologicznie bo wydaje im się, że będzie to lepszy wybór. Nowe=lepsze.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK się wypowiedziało.

To nie to samo auto, bo:

- zostało złożone z części, które nie przeszły kontroli jakości ani na pierwszy montaż, ani na sprzedaż jako zamienne,

- przy przenoszeniu fabryki do Hiszpanii maszyny zostały zdemolowane, więc jakość montażu poleciała na pysk,

- zamiast rzetelnych Niemców, składali to leniwi Hiszpanie, więc w połączeniu ze starymi i zdemolowanymi maszynami, nadaje się to tylko na złom.

 

Ale teraz sobie jaja robisz? Bo widziałem to auto z bliska. IMO to jest niezłe auto, wnętrze nawet zrobiło na mnie lepsze wrażenie niż w Audi (on ma je chyba z kabrioletu czy jakoś tak?).

Jak dla mnie wersja kombi z tym 2.0 turbobenzynowym silnikiem była super. Szkoda tylko że nie dali AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz sobie jaja robisz? 

 

To zbiór AK'owych mądrości nt. tego auta.

Jakbyś miał wątpliwości:

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/372400-czemu-nie-exeo-kombi/#entry4947578

"prowadzi się jak to seat (audi tam specjalnie nie czuć, bo tamto A4 ogólnie "niewyraźnym" modelem zawieszeniowo jest). czyli ma idiotycznie twarde zawieszenie"

"plastiki we wnętrzu też charakterystyczne dla seata - tj. przetworzony styropian połączony z pudełkami od tictaców. "

"proponuje zapytać inżynierów którzy przenoszą linie jaki burdel jest i ile czasu trzeba żeby wszystko jakoś działało "

 

 

Bo widziałem to auto z bliska.

 

Ja go widuję codziennie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2000. B6, B7 i Exeo technicznie są tym samym autem.

Octavia II to Golf V, czyli rok 2003.

Czyli technicznie te auta dzieli niewiele.

No widzisz, tym bardziej ludzie mają rację i nie chcą czegoś co jest na rynku tak długo. To taki odgrzewany kotlet. W przypadku skody to trochę inna sprawa bo to zawsze albo auto budżetowe dla rodziny albo wół roboczy był. I do tego najtańsze wersję były bardzo dostępne cenowo.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dużo ludzi nie chce, mimo sprawdzonej technologii, auta które już istniało na rynku od 2005 roku. Wolą coś młodszego stażem i nowszego technologicznie bo wydaje im się, że będzie to lepszy wybór. Nowe=lepsze.

Shamu by TT

 

No niestety. To jest trochę dziwaczne ale niestety tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, tym bardziej ludzie mają rację i nie chcą czegoś co jest na rynku tak długo. To taki odgrzewany kotlet. W przypadku skody to trochę inna sprawa bo to zawsze albo auto budżetowe dla rodziny albo wół roboczy był. I do tego najtańsze wersję były bardzo dostępne cenowo.

Shamu by TT

 

Czytając mądrości na AK to nowe auto kupuje się żeby mieć święty spokój. Jak nowe + sprawdzona do bólu technologia to tego spokoju jest jeszcze więcej. Tymczasem wychodzi że ludzie chcą tabletu na desce. A święty spokój jest drugą sprawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając mądrości na AK to nowe auto kupuje się żeby mieć święty spokój. Jak nowe + sprawdzona do bólu technologia to tego spokoju jest jeszcze więcej. Tymczasem wychodzi że ludzie chcą tabletu na desce. A święty spokój jest drugą sprawą :)

 

Ludzie chcą znaczka. Jeśli można mieć Audi ze znaczkiem Audi lub Audi z innym znaczkiem - to co wybiorą?  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To taki odgrzewany kotlet. W przypadku skody to trochę inna sprawa bo to zawsze albo auto budżetowe dla rodziny albo wół roboczy był.

 

W przypadku nowego - potrafię zrozumieć.

Ale przy kupowaniu używki ?Tak, czy tak kupuję stare auto - więc jak mogę mieć trochę fajnego wyposażenia za darmo, to czemu nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając mądrości na AK to nowe auto kupuje się żeby mieć święty spokój. Jak nowe + sprawdzona do bólu technologia to tego spokoju jest jeszcze więcej. Tymczasem wychodzi że ludzie chcą tabletu na desce. A święty spokój jest drugą sprawą :)

Coś w tym jest. Mnie też kusi volvo bo jest ładniejsze i lepiej wyposażony niż ford A co wybiorę? Jeszcze nie wiem. Wczoraj jeszcze patrzyłem na ford Focus kombi w wersji 1.6 benzyna. To bardzo rozsądna propozycja, tylko nie wiem czy nie za ciasna jeśli chodzi o kabinę.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czytając mądrości na AK to nowe auto kupuje się żeby mieć święty spokój.

Nie. Auto kupuje się dla sąsiada - żeby przypadkiem nie chorował na zbyt niskie ciśnienie.

Do tego konieczny jest znaczek co najmniej VW, a Audi daje pewność, że gul skoczy.

Więc lepsze audi bez klimy i szybami na korbę niż skoda ze skórą i ksenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowego - potrafię zrozumieć.

Ale przy kupowaniu używki ?Tak, czy tak kupuję stare auto - więc jak mogę mieć trochę fajnego wyposażenia za darmo, to czemu nie ?

W Polsce bym może i zaryzykował, Irlandia jest niestety mała i ciężko potem sprzedać nietypowe i rzadkie modele. Dlatego skupię się na czymś bardziej popularnym.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.