Skocz do zawartości

[KzAk] Pomoc w zakupie nowego autka:)


Wild Woman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

No i stało się...kilka dni temu sprzedałam moje duże srebrne wozidełko ;)  (no i dobrze bo nie bardzo je lubiłam)

Teraz przyszedł czas na zakup czegoś co mi się wreszcie będzie podobało ;)  :hehe:

Samochód kupiony i sprowadzony zostanie z Niemiec (to jedno jest pewne, dobrze się składa bo od 1 Stycznia znoszą opłatę recyklingową 500zł) :ok:

 

Za samochód mogę zapłacić max. 5000Euro  (czyli takie co u nas ok. 20tys.zł kosztują)

Chciała bym tak min. 2005r. Autko niemieckie lub japońskie - może być na benzynkę lub diesel ale bez tego filtra od spalin.

Najchętniej klasy VW Golfa - miałam kiedyś Golfika IV i baaardzo miło wspominam :ok:  (tyle że Golf V mi się nie podoba :no: )

Bardzo, bardzo podoba mi się Honda Accord (i nie ważne że troszkę większa) tyle że benzynka sporo pali :no:  a diesel ma pojemność silnika większą niż 2L i akcyza jest wysoka :facepalm:

 

Wstępnie mam zarezerwowaną do 8 Stycznia błękitną Hondę Accord 2004r w Niemczech ale nie dość że "tam" jest droga to jak się doliczy opłaty (ta akcyza) to 12 letni samochód wyjdzie ponad 25tys.zł.... dużo :(  :(  :(

Aha... BMW odpada i już. (od kilku latek tylko BMW było)

 

Co możecie polecić? Aby było w miarę nowoczesne (znaczy ładne), nie psuło się za bardzo no i co baaardzo ważne by nie gniło jak Mercedes mojego szefa ;)  :)

Bardzo proszę o pomoc! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Bravo ale to nie niemieckie ;]

Się nie ma co śmiać... mój Tato ma Bravo od nowości. Jest mega-zadowolony :ok:  Jak czasami biorę od niego to też mi się podoba, niby silniczek 1,4 ale po pierwsze jest wystarczający a po drugie mało pali. Jak odpadną niemce i japońce to zakupię takie Bravo ;)  :)  (czarne się mnie podoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić? Aby było w miarę nowoczesne (znaczy ładne), nie psuło się za bardzo no i co baaardzo ważne by nie gniło jak Mercedes mojego szefa ;)  :)

Bardzo proszę o pomoc! :)

 

Citroen C4 3d jak w podpisie, spelnia wszystkie warunki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accorda do 20kzl to zalomnij chyba ze skladany z kilku :)

Po pierwsze to takie z roczników 2003 czy 2004 można kupić poniżej 20tys.zł (mamy za kilka dni 2016r) a po drugie napisałam 5tys. Euro co daje już ponad 20tys.zł + wszelkie opłaty więc bliżej raczej do 25tys.zł ;) 

Na razie szukam alternatywy Accorda :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Audi A3 i można wątek zamknąć. Lepszej propozycji nie będzie ;)

Jay ma tym razem rację a3 II generacji wciąż wygląda nowocześnie. I będzie miało klimat VW który ci odpowiadał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz na AK pisalem ze znajomy ze szkolenia kupil Accorda z 2003r 2,4 z malym przebiegiem z DE i na gotowo go wyszlo 30kzl. Pod wzgledem blachy stanu tapicerki nie moglem sie do niczego przyczepic a pod tym wzgledem jestem nieco pedantyczny hahaha ale np w PL widzialem za 26kzl z 2004r i tez byl ok ale nieco sie przeplaca za marke i dlatego wybralem inny woz.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jay ma tym razem rację a3 II generacji wciąż wygląda nowocześnie. I będzie miało klimat VW który ci odpowiadał

No ale serio są drogie te z "pyszczkiem" :(  Po drugie nie bardzo chcę "gaz" a inne silniki to fsi czy tam tfsi...ogólnie ryzykowne.

1,9tdi też z reguły ma już ten filtr dfp czy dpf :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz na AK pisalem ze znajomy ze szkolenia kupil Accorda z 2003r 2,4 z malym przebiegiem z DE i na gotowo go wyszlo 30kzl. Pod wzgledem blachy stanu tapicerki nie moglem sie do niczego przyczepic a pod tym wzgledem jestem nieco pedantyczny hahaha ale np w PL widzialem za 26kzl z 2004r i tez byl ok ale nieco sie przeplaca za marke i dlatego wybralem inny woz.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Czytałam jak niedawno to pisałeś :)  Nooo właśnie to też miałam na myśli że te Accordy strasznie DROGIE by nie powiedzieć przewartościowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam jak niedawno to pisałeś :) Nooo właśnie to też miałam na myśli że te Accordy strasznie DROGIE by nie powiedzieć przewartościowane :(

Dlatego ja odpuscilem accorda ewentualnie szukaj passata b6.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja odpuscilem accorda ewentualnie szukaj passata b6.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

O i to nie jest głupi pomysł, bo taki passat jako-tako już wygląda a takiego 2005/2006 1,9 tdi bez filtra można kupić w okolicach 5000 Euro. Tyle może być problem że jednak 70% diesli to kombi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie ma co śmiać... mój Tato ma Bravo od nowości. Jest mega-zadowolony :ok:  Jak czasami biorę od niego to też mi się podoba, niby silniczek 1,4 ale po pierwsze jest wystarczający a po drugie mało pali. Jak odpadną niemce i japońce to zakupię takie Bravo ;)  :)  (czarne się mnie podoba)

A jeśli można wiedzieć, to ile KM ma w tym Bravo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, ile pali? :)

No Tatuś twierdzi że średnio 7...ale ma już swoje lata a po drugie lubi czasami sam siebie pocieszyć że ma mega ekonomiczne autko ;)

Fakt że w trasie przy spokojnej jeździe na baku 1100km można zrobić. Ogólnie to bardzo fajne autko :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry wynik. Najważniejsze że jest bardzo zadowolony z samochodu :). Moje pytania biorą się z tego że też się zastanawiamy nad Bravo II 1.4 i nad Megane III 1.6 ( przy czym ten chyba odpada bo po teście wychodzi na to że przyjemniej się podróżuje Megane II).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja będę chciał LPG, a i kolega mnie troche zniechęcił do Bravo 120KM, w aucie z niewielkim przebiegiem (od nowości u niego) okazało się że uszkodzeniu uległ blok. Kolega dobry kierowca i nie szalejący samochodem, dbający o to co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można :) 90KM naprawdę jak dla mnie wystarcza a najlepsze jest to że mało pali :oki:

To poszukaj B6 z 1,6 102km zalozysz lpg i bedziesz jezdzic za 17-18zl 100km wygodnie i tanio. Mi sie w Pl nie udalo zadbanego upolowac...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry wynik. Najważniejsze że jest bardzo zadowolony z samochodu :). Moje pytania biorą się z tego że też się zastanawiamy nad Bravo II 1.4 i nad Megane III 1.6 ( przy czym ten chyba odpada bo po teście wychodzi na to że przyjemniej się podróżuje Megane II).

Megane 2 ma mieksze zawieszenie jak 3 tak samo w Lali zrobili je twardsze bo podobno uzytkownicy narzekali ze auto strasznie miekkie.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja będę chciał LPG, a i kolega mnie troche zniechęcił do Bravo 120KM, w aucie z niewielkim przebiegiem (od nowości u niego) okazało się że uszkodzeniu uległ blok. Kolega dobry kierowca i nie szalejący samochodem, dbający o to co ma.

Do 120KM nie ma problemu założyć LPG tylko trzeba dobrego fachowca mieć :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie Leon, Octavia, Focus?

Bravo z silnikiem 1 4 90 km jeździ się fatalnie i wcale to mało nie pali. Na 0lys na pewno jest to, że posiada skrzynie 6 biegowa. Jeżeli bravo to min 120 km i pakiet sport/wersja sport.

Leon...no nawet,nawet przemyślę to :ok:

Octavia i Focus mi się nie podobają :no:

Dla mnie taki silnik jak ma Tato czyli 90KM w zupełności by mi wystarczył. Jeździłam kilka latek temu Golfikiem SDI i mi wystarczało, później autkiem 200KM i też jakoś dawałam radę więc moc silnika akurat dla mnie nie jest najważniejsza ;)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja będę chciał LPG, a i kolega mnie troche zniechęcił do Bravo 120KM, w aucie z niewielkim przebiegiem (od nowości u niego) okazało się że uszkodzeniu uległ blok. Kolega dobry kierowca i nie szalejący samochodem, dbający o to co ma.

Na forum fiata jakoś tam smigaja na gazie. U mnie gaziarz nie ogarnął i jade na Pb. 95 tys km na razie poszło w miarę gładko. Wahacze i zwarcie akumulatora to co mnie spotkało. Reszta się trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Wild Woman

Poszukaj może  C30 z 2004-5 :hmm:

9c25b2c64a447a496a0e2a122a81a163.jpg

Znajoma pani doktor ma takie Volvo. Kiedyś pytałam to mówiła że trochę ciasne z tyłu i bardzo mały bagażnik. Silniki benzynowe trochę chyba palą? :hmm:

Nooo i chyba nie da się kupić 2004/2005... bo od 2006 je robią ;)

Volvo S40 mi się podoba a do tego mój mechanik twierdzi że fajny jest tam silniczek 1,6D.  Tylko pewnie ceny niektórych części są wyższe w porównaniu do Niemców? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz na AK pisalem ze znajomy ze szkolenia kupil Accorda z 2003r 2,4 z malym przebiegiem z DE i na gotowo go wyszlo 30kzl. Pod wzgledem blachy stanu tapicerki nie moglem sie do niczego przyczepic a pod tym wzgledem jestem nieco pedantyczny hahaha ale np w PL widzialem za 26kzl z 2004r i tez byl ok ale nieco sie przeplaca za marke i dlatego wybralem inny woz.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Ale to już się na akcyzę 18,6% załapał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma pani doktor ma takie Volvo. Kiedyś pytałam to mówiła że trochę ciasne z tyłu i bardzo mały bagażnik. Silniki benzynowe trochę chyba palą? :hmm:

Nooo i chyba nie da się kupić 2004/2005... bo od 2006 je robią ;)

Volvo S40 mi się podoba a do tego mój mechanik twierdzi że fajny jest tam silniczek 1,6D.  Tylko pewnie ceny niektórych części są wyższe w porównaniu do Niemców? 

1,6D VOLVO to francuska konstrukcja, więc dramatu z cenami nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma pani doktor ma takie Volvo. Kiedyś pytałam to mówiła że trochę ciasne z tyłu i bardzo mały bagażnik. Silniki benzynowe trochę chyba palą? :hmm:

Nooo i chyba nie da się kupić 2004/2005... bo od 2006 je robią ;)

Volvo S40 mi się podoba a do tego mój mechanik twierdzi że fajny jest tam silniczek 1,6D.  Tylko pewnie ceny niektórych części są wyższe w porównaniu do Niemców? 

Absolutnie nie 1,6D  paliwożerny i za słaby 105 kucy jak diesel to tylko 2,0 136 KM :ok:

Dużo części jest z focusa i mazdy :ok:

Z focusa jest całe zawieszenie ,silnik to przekonstruowane HDI PSA  u mnie w trasie 2,0D palił poniżej 5 l! :ok:

C30  z poczatku produkcji spokojnie kupisz do 25 pln :ok:

http://otomoto.pl/osobowe/volvo/c30/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie 1,6D  paliwożerny i za słaby 105 kucy jak diesel to tylko 2,0 136 KM :ok:

Dużo części jest z focusa i mazdy :ok:

Z focusa jest całe zawieszenie ,silnik to przekonstruowane HDI PSA  u mnie w trasie 2,0D palił poniżej 5 l! :ok:

C30  z poczatku produkcji spokojnie kupisz do 25 pln :ok:

http://otomoto.pl/osobowe/volvo/c30/

Ok - dziękuję :) 

Korzystając z wolnego tygodnia rozglądnę się za takim Volvo (ze wskazaniem jednak na S40 a może nawet V50 które mi się podoba). Poszukam po komisach by się przymierzyć, przejechać, pooglądać dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - dziękuję :)

Korzystając z wolnego tygodnia rozglądnę się za takim Volvo (ze wskazaniem jednak na S40 a może nawet V50 które mi się podoba). Poszukam po komisach by się przymierzyć, przejechać, pooglądać dokładnie ;)

C30 S40 V50 to ta sama gama silników  C-carbrio  S-sedan V-combi :ok:

Z diesli są 1,6D 2,0D i 2,4D /d5/ najlepszy ale ciężko znaleźć :ok:

Faktycznie  szukałbym V50 -fajne zgrabne kombi ,rewelacyjny promień skrętu :ok:

Jak cos będziesz potrzebowała to wal na priv a i na nasz kacik /skandynawskie łosie / zapraszamy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6d paliwożerny?! Jeżeli jeden z najbardziej oszczędnych silników diesla nazywasz paliwozernym to nie mam więcej pytań. 1.6 d/tdci mają skopany przez forda układ smarowania o czym trzeba wiedzieć. Sam to przerabialem. Sam silnik jest bardzo fajny i nie ma 105 km , a 110. Zwróć uwagę na to, że audi z D mają dpf. 2.0 d na 0ewno jest bardziej dynamiczny i uchodzi za udany silnik.

Bierz benzyniak i ciesz się spokojem. Ja bym już do diesla nie wrócił, chyba że na gwarancji lub jakieś v6, ew stare tdi.

Jeżeli jeździsz sporo po mieście to docenisz benzynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to nie jest głupi pomysł, bo taki passat jako-tako już wygląda a takiego 2005/2006 1,9 tdi bez filtra można kupić w okolicach 5000 Euro. Tyle może być problem że jednak 70% diesli to kombi :hmm:

Tak, kup Passata b6 1,9, dobry pomysł :ok: lepszy to tylko passat b6 2,0 tdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Bravo ale to nie niemieckie ;]

Jakiś kompakt z polskiego salonu byłby ok. Ja nie mogę wyjść ze zdumienia że ktoś mając 20k na auto (kwota jak na polskie standardy nawet nie taka zla) chce sprowadzić do Polski kolejnego dwunastoletniego złoma, który tutaj dokończy żywota. Właśnie dlatego jesteśmy śmietnikiem Europy że sami te śmieci tu zwozimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kompakt z polskiego salonu byłby ok. Ja nie mogę wyjść ze zdumienia że ktoś mając 20k na auto (kwota jak na polskie standardy nawet nie taka zla) chce sprowadzić do Polski kolejnego dwunastoletniego złoma, który tutaj dokończy żywota. Właśnie dlatego jesteśmy śmietnikiem Europy że sami te śmieci tu zwozimy.

 

Kiedy kupowałeś używane auto? Kupowałeś w ogóle? Ja oglądałem parę samochodów z polskich salonów. Nie chciał byś tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik więcej pali niż 2,0D i jest sporo słabszy :no:

To trzeba napisać do Goteborga żeby zmienili dane techniczne :

fuel consumption specifications

City37.3 mpg US OR 6.3 L/100KmHighway54.7 mpg US OR 4.3 L/100KmCombined47 mpg US OR 5 L/100Km

City30.9 mpg US OR 7.6 L/100KmHighway51.1 mpg US OR 4.6 L/100KmCombined41.3 mpg US OR 5.7 L/100Km

P.S. Zgadnij który to 1.6D a który 2.0 D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałeś używane auto? Kupowałeś w ogóle? Ja oglądałem parę samochodów z polskich salonów. Nie chciał byś tym jeździć.

 

Kupiłem w życiu parę używanych aut. Np. Epica czy Outlander. Owszem, nie za 20k ale za to sprzedawałem swoje w takich cenach i wiem w jakim stanie były. W porównaniu do perełek z Zachodu miały jedną niepodważalną zaletę - prawdziwą historię, z przebiegiem włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.