Skocz do zawartości

Rdzewiwjuch poszedł nexia


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie temat z zakupem DAEWOO Nexii ( rddzewiającej z LPGiem za caly 1 000 pln) Dziś 3 kupujący ją zabrał ze sobą. Czyli po niecałych 20 godzinach od wystawienia. I co teraz ja mam począć? Ponieważ:

1. jak kupiłem nie przerejestrowałem na siebie i tak jeździłem dzisiejszy kupujący zabrał ze sobą moją poprzednią umowę K-S żeby mieć - ciągłość historii. Dobrze zrobiłem ze mu oddałem?

2.od ubezpieczyciela dostałem re kalkulacje polisy i kartonik, ale został u mnie.

 

mam coś iśc gdzieś zgłaszać? Wypowiadać polisę ..... czy co. Bo kurcze kilka lat nie kupowałem/ sprzedawałem aut i jestem nie na bieżąco

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zadzwoń do ubezpieczyciela, podając dane kupującego.

2. Zgłoś sprzedaż w WK, choć to nieobowiązkowo, ale unikniesz parodii w stylu ktoś narobi mandatów na fotoradarze a przyjdzie do Ciebie.

3. Co tak szybko sprzedałeś paździerza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie temat z zakupem DAEWOO Nexii ( rddzewiającej z LPGiem za caly 1 000 pln) Dziś 3 kupujący ją zabrał ze sobą. Czyli po niecałych 20 godzinach od wystawienia. I co teraz ja mam począć? Ponieważ:

1. jak kupiłem nie przerejestrowałem na siebie i tak jeździłem dzisiejszy kupujący zabrał ze sobą moją poprzednią umowę K-S żeby mieć - ciągłość historii. Dobrze zrobiłem ze mu oddałem?

2.od ubezpieczyciela dostałem re kalkulacje polisy i kartonik, ale został u mnie.

 

mam coś iśc gdzieś zgłaszać? Wypowiadać polisę ..... czy co. Bo kurcze kilka lat nie kupowałem/ sprzedawałem aut i jestem nie na bieżąco

 

Dobrze, że rozrządu nie zrobiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie temat z zakupem DAEWOO Nexii ( rddzewiającej z LPGiem za caly 1 000 pln) Dziś 3 kupujący ją zabrał ze sobą. Czyli po niecałych 20 godzinach od wystawienia. I co teraz ja mam począć? Ponieważ:

1. jak kupiłem nie przerejestrowałem na siebie i tak jeździłem dzisiejszy kupujący zabrał ze sobą moją poprzednią umowę K-S żeby mieć - ciągłość historii. Dobrze zrobiłem ze mu oddałem?

2.od ubezpieczyciela dostałem re kalkulacje polisy i kartonik, ale został u mnie.

mam coś iśc gdzieś zgłaszać? Wypowiadać polisę ..... czy co. Bo kurcze kilka lat nie kupowałem/ sprzedawałem aut i jestem nie na bieżąco

Co tak szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zadzwoń do ubezpieczyciela, podając dane kupującego.

2. Zgłoś sprzedaż w WK, choć to nieobowiązkowo, ale unikniesz parodii w stylu ktoś narobi mandatów na fotoradarze a przyjdzie do Ciebie.

3. Co tak szybko sprzedałeś paździerza?

 

Bo mi żona marudziła że się ciężko kręci kierownicą - a faktycznie jak temperatura spadła do -18 to coś nawet dla mnie było ciężkawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AK każdy obowiązkowo po zakupie robi rozrząd :old:

No to ja się wyłamałem i w nexii nie zrobiłem - choć w następnym już zarezerwowanym muszę zrobić.

 

AHA ktoś wie czy silnik D14A4 jest kolizyjny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile poszła?

 

kupiłem z 1 kpln poszła za ....... 750 pln [mam nadzieję że skarbowy nie będzie się sadził - choć taki manewr mam już na koncie w ciągu ostatnich 5 lat.]

Ostały mi się cztery letnie koła aluminiowe ( akurat spasują chyba do następcy ) - choć wiem że 13" to żaden prestiż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wyłamałem i w nexii nie zrobiłem - choć w następnym już zarezerwowanym muszę zrobić.

 

AHA ktoś wie czy silnik D14A4 jest kolizyjny ;]

Następca to Civic? ;]

Kolega miał ten silnik i z tego co mówił to jest kolizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następca to Civic? ;]

Kolega miał ten silnik i z tego co mówił to jest kolizyjny.

Nop, biała dama z 96 roku. Dlatego już sprawdziłem koszty. W rozrządzie jest tylko pasek i rolka / Czy cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało kiedyś w nexii, ze wspomaganie chodzi nadzwyczaj lekko.

Kupił GL bez wspomagania. Zrobił ten sam błąd co kiedyś ja  :hehe:

Mimo to dobrze wspominam to auto. Jeździłem nim ja, moja żona, mama, potem wziął jeszcze mój kolega...

To było jedyne auto, w którym silnik odpalił mi na tak wyładowanym akumulatorze, że zgasły wszystkie kontrolki (stary aku + 3 tyg. postoju). Zrobił dosłownie 1 obrót wałem korbowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił GL bez wspomagania. Zrobił ten sam błąd co kiedyś ja  :hehe:

Mimo to dobrze wspominam to auto. Jeździłem nim ja, moja żona, mama, potem wziął jeszcze mój kolega...

To było jedyne auto, w którym silnik odpalił mi na tak wyładowanym akumulatorze, że zgasły wszystkie kontrolki (stary aku + 3 tyg. postoju). Zrobił dosłownie 1 obrót wałem korbowym.

 

Tez miałem GL-a a wspomaganie dokupiłem z rozbitka za grosze  :)

Auto było totalnie bezobsługowe, czesci jak za darmo. No i jak sprzedawałem to rdza zaczeła sie dopiero pojawiac na progach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesiąc 1/4 w plecy, panie kasy pan nie szanujesz...a koła, no cóż...czyżby hanka z Radomia, że z kołami po nią będziesz jechał? :)

 

Hanka z moej wioski, na zimówkach. A letnie na alu mam zamiar na lato dla żony zostawić. Pomijając fakt ze sąsiad chciał je za 300 od reki brać. Więc nie wiem czy tak kasy nie szanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GLa i jakoś kiera normalnie chodziła :hmm: Śniadanie trzeba jeść przed wyjściem z domu ;]

 

W tym co poszedł chyba była zatarta zwrotnica albo był jakis inny problem bo faktycznie ciężko chodziło, ale było minęło cieszę sie że poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił GL bez wspomagania. Zrobił ten sam błąd co kiedyś ja  :hehe:

Mimo to dobrze wspominam to auto. Jeździłem nim ja, moja żona, mama, potem wziął jeszcze mój kolega...

To było jedyne auto, w którym silnik odpalił mi na tak wyładowanym akumulatorze, że zgasły wszystkie kontrolki (stary aku + 3 tyg. postoju). Zrobił dosłownie 1 obrót wałem korbowym.

 

 

Uuuuu to mój przy - 18 powiedział papa i kazał zawezwać Hondę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następca to Civic? ;]

Kolega miał ten silnik i z tego co mówił to jest kolizyjny.

 

Czy Civic ma szpileczki czy trzeba śruby? wujek google mówi ze powinien mieć szpilki. Więc zakładam że do alu to nawet nakrętek nie będę musiał następnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Civic ma szpileczki czy trzeba śruby? wujek google mówi ze powinien mieć szpilki. Więc zakładam że do alu to nawet nakrętek nie będę musiał następnych? 

 

A to zależy czy te obecne w civiku mają kołnierzyki.

 

BTW-opłaca Ci się taka zamiana?Przecież honda to też rdzewiuch?Z którego roku i za ile ją bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy czy te obecne w civiku mają kołnierzyki.

 

BTW-opłaca Ci się taka zamiana?Przecież honda to też rdzewiuch?Z którego roku i za ile ją bierzesz?

 

Rocznik ten sam 96, ale stan blachy o niebo lepszy ( bo już widziałem). Z resztą które auto z tego roku nie wykazuje rudej? Nie wspomnę że dużo młodsze sa w gorszym stanie.A co do opłacalności cóż VW Hondy i jeszcze kilka marek jest bardziej chodliwa niż wspomniana Nexiia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GLa i jakoś kiera normalnie chodziła :hmm: Śniadanie trzeba jeść przed wyjściem z domu ;]

 

Ja też miałem GLkę. Kiera chodziła normalnie, do czasu zakupu drugiej bryki ze wspomaganiem. Wtedy zaczęła chodzić ciężko i wolno skręcać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co jeżdżą to robią po kupnie by w trasie nieoczekiwana awaria ich nie zaskoczyła.

Jak ktoś ma auto jako pomnik pod blokiem dla sąsiadów to nawet opon zimowych nie ma założonych.

 

Na sytuacje trzeba spojrzec dwojako.

Od razu pisze, ze ja z tych co wymieniam wszystko od reki i na czas.

 

Sa sytuacje, ze wymiana rozrzadu sie nie kalkuluje i to niekoniecznie w pomniku.

Kumpel ma Nubire jako 2 auto, sluzy mu za "transportowoz" materialow budowlanych (para sie remontowka).

Z premedytacja nie zmienial rozrzadu, twierdzac ze w kazdej chwili to auto moze zostac zezlomowane.

Poszedl rozrzad, samodzielnie wymienil silnik na nastepny za 200zl (znajomosci jak u Jaya) i dalej jezdzi nic nie ruszajac.

Przez 2 tygodnie wozil farby drugim autem.

Oczywiscie, ze taka kalkulacja ma sens tylko w pewnej scisle okreslonych przypadkach (np. dostep po taniosci do silnika i samodzielny montaz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem GLkę. Kiera chodziła normalnie, do czasu zakupu drugiej bryki ze wspomaganiem. Wtedy zaczęła chodzić ciężko i wolno skręcać :hehe:

 

Normalnie czyli bez przesadnych oporów. Wystarczy mieć sprawny ukł. kierowniczy i odpowiednie ciśnienie w oponach. Przekładnie bez wspomagania mają inne przełożenia żeby niwelować opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nie za bardzo rozumiem tę logikę. Skoro sam sobie zmienił silnik to czemu nie zmienił sam rozrządu, choćby tylko paska. Raczej taniej by było od zmiany silnika (nawet kupionego po znajomości) a roboty na pewno mniej :hmm:

 

Tego do konca tez nie ogarniam.

Chyba chodzi o zasade podcierania szklem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nie za bardzo rozumiem tę logikę. Skoro sam sobie zmienił silnik to czemu nie zmienił sam rozrządu, choćby tylko paska. Raczej taniej by było od zmiany silnika (nawet kupionego po znajomości) a roboty na pewno mniej :hmm:

 

Ale co tu rozumieć?Kalkulacja czasu. Nie chciał poświęcić czasu temu samochodowi, zaryzykował-nie udało się, poniósł deko wyższe konsekwencje finansowe i trochę większe czasowe, gdyby się udało-byłby na plus. Kupił bagażnik na kołach do wożenia budowlanki i do tego wykorzystywał z końcowym przeznaczeniem na złomie, tak kończy wiele tanich aut, że na koniec swojego żywota nie ma żadnych inwestycji bo zrobienie kolejnego przeglądu kosztowałoby równowartość wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

volf6, dnia 17 Sty 2016 - 9:20 PM, napisał:

@@AkuQ to po co wymieniał silnik zamiast oddać auto na złom ;]

 

Bo taniej mu to wyszlo niż kupic kolejnego rdzewiucha?

Jak go spotkam to zapytam, bo głupio jakos z takim pytaniem dzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.