Skocz do zawartości

Octavia 2.0TFSI manual 6gear ma ktoś?


Pawel1984

Rekomendowane odpowiedzi

Ja. Ale II, co, jak wnioskuję z lektury wątku, Cię nie interesuje.

Nie ostatni wypust-2.0 TSI RS230- do tego się przymierzam, interesuje mnie ;

Prowadzenie-kwestia szpery

Trwało i wytrzymałość tego silnika po przesiadce z pancernego wolnossaka-type R, urban legend nt. zużycia oleju z wady konstrukcyjnej, kwestia wspomagaczy-czy idzie to całkowicie odłączyć-ESP- w demo teście bardzo przyzwoicie jechałem RS-em zwykłym

a; ESP nie dało się całkowicie wyłączyć

b; Tryb Race-dzięk z głośnika

DSG-start z mega lagiem-nie ma laung control

Szpera coś jak EDS-hamulcami.

Priorytety;

czy ten silnik wytrzyma dodatkowe 30-40km softem bez niespodzianek i czy ktoś w Polsce to ogarnia?

RS230- bo w tego celuję ma już prawdziwą szperę?

Co z wyposażenia(oprócz dsg) jest przydatne/nietuzinkowe-system bezkluczykowy?

Ile to realnie pali-bo w test drivie wyszło wg. komp-18,1l-w trybie RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ostatni wypust-2.0 TSI RS230- do tego się przymierzam, interesuje mnie ;

Prowadzenie-kwestia szpery

Trwało i wytrzymałość tego silnika po przesiadce z pancernego wolnossaka-type R, urban legend nt. zużycia oleju z wady konstrukcyjnej, kwestia wspomagaczy-czy idzie to całkowicie odłączyć-ESP- w demo teście bardzo przyzwoicie jechałem RS-em zwykłym

a; ESP nie dało się całkowicie wyłączyć

b; Tryb Race-dzięk z głośnika

DSG-start z mega lagiem-nie ma laung control

Szpera coś jak EDS-hamulcami.

Priorytety;

czy ten silnik wytrzyma dodatkowe 30-40km softem bez niespodzianek i czy ktoś w Polsce to ogarnia?

RS230- bo w tego celuję ma już prawdziwą szperę?

Co z wyposażenia(oprócz dsg) jest przydatne/nietuzinkowe-system bezkluczykowy?

Ile to realnie pali-bo w test drivie wyszło wg. komp-18,1l-w trybie RS.

 

Nie ma już problemów z pierścieniami, przez które silniki te w przeszłości potrafiły spalać niebotyczne ilości oleju.

Silnik bez problemow wytrzymuje tuning. Po nieco większych modyfikacjach można osiągnąć 400 KM, co przy FWD jest jednak sztuką dla sztuki.

 

RS230 ma prawdziwą szperę i dużo fajniejszy układ wydechowy- RS220 jest przy nim niczym kastrat.

 

Realne spalanie średnie ok. 10 L/100km. Trasa dynamicznie, ale bez szaleństw to spalanie rzędu 8-9L/100km.

 

 

Z wyposażenia polecam radio-navi 8 cali. Koła 19-cali natomiast to przegięcie- jak chcesz zachować minimum komfortu zamów auto na 18-tkach (nie wiem tylko czy to możliwe w RS230). Zamawiając kamerę cofania licz się z czasem oczekiwania na auto dłuższym o 2-3 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Costam bedzie lepiej niz bez. Ale to mniej wiecej tyle i do prawdziwej mechanicznej szpery nie ma nawet co porownywac. Chyba, ze pod taka nazwa w Superbie Skoda ukrywa VAQ. Wtedy bedzie jak w Cuprze czyli bardzo fajnie.

 

Niestety wśród gąszczu skrótów widzę tylko:

EDS elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego

XDS kompensacja podsterowności na zakręcie

 

Moje obecne auto nie ma szpery i jakoś jeździ, z poślizgiem na asfalcie to raczej się nie ruszy ;).Przydałaby się jedynie na zimę i lód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wśród gąszczu skrótów widzę tylko:

EDS elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego

XDS kompensacja podsterowności na zakręcie

 

Moje obecne auto nie ma szpery i jakoś jeździ, z poślizgiem na asfalcie to raczej się nie ruszy ;).Przydałaby się jedynie na zimę i lód

Niestety EDS to tylko elektroniczna proteza dzialajaca hamulcem. To, ze jezdzi i jezdzic bedzie to wiadomo ale jak ktos sie przejedzie mocnym autem z fajnymi szperami to potem juz zawsze tego brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outback 3.0 w specyfikacji MY07 ma szpere z tylu na 100%

 

http://www.subaru.pl/archiwum/oferta/pdf/07myoutback.pdf

 

co do szpery w tej cupre to napisze jeszcze raz: Jest to najlepsza rzecz w tym aucie i roznica jest kolosalna w porownaniu do jazdy niby podobnym autem (octavia II RS) ale bez szpery tylko z elektronicza proteza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego konfiguruję RS230 2016r :jem:  i zasięgam w comsporcie info nt. softu-w manualu można odłączyć esp całkowicie(programując sterownik-tam gdzie wywali info ograniczona kontrola stabilności nie będzie esp załączać się wcale) , stage 1 260-270km-380-390nm z poprawą krzywej(seria dmucha średnio +10 więcej) dotarta, hamowanie lewą tak samo programem.

Fele min. są 19'' na potenzach będzie harcore jak początkowo w FN2 :skromny:. Silnik poprawiony faktycznie, zalecają jedynie po 5 tys gdzieś zmianę oleju z klajstrola 5w30 hc na full syntetic 5w40 i strojenie na PB98. :ok:  Czas oczekiwania 3 miechy salonowa od ręki, ale bez navi i paru istotnych bajerów-jak lepsze car audio z soobuem-seria gra jak w mojej służbówce-cieniutko z basem i wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outback 3.0 w specyfikacji MY07 ma szpere z tylu na 100%

 

http://www.subaru.pl/archiwum/oferta/pdf/07myoutback.pdf

 

co do szpery w tej cupre to napisze jeszcze raz: Jest to najlepsza rzecz w tym aucie i roznica jest kolosalna w porownaniu do jazdy niby podobnym autem (octavia II RS) ale bez szpery tylko z elektronicza proteza

 

Muszę więc sprawdzić w moim serwisie, w ASO twierdzili, że nie ma z podobnymi opiniami spotkałem się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego konfiguruję RS230 2016r :jem:  i zasięgam w comsporcie info nt. softu-w manualu można odłączyć esp całkowicie(programując sterownik-tam gdzie wywali info ograniczona kontrola stabilności nie będzie esp załączać się wcale) , stage 1 260-270km-380-390nm z poprawą krzywej(seria dmucha średnio +10 więcej) dotarta, hamowanie lewą tak samo programem.

Fele min. są 19'' na potenzach będzie harcore jak początkowo w FN2 :skromny:. Silnik poprawiony faktycznie, zalecają jedynie po 5 tys gdzieś zmianę oleju z klajstrola 5w30 hc na full syntetic 5w40 i strojenie na PB98. :ok:  Czas oczekiwania 3 miechy salonowa od ręki, ale bez navi i paru istotnych bajerów-jak lepsze car audio z soobuem-seria gra jak w mojej służbówce-cieniutko z basem i wysokimi.

 

to 3miechy czy od ręki ?

Dla mnie powiedzieli (na Superba) 2 miesiące na wyższą wersje, bo jest mało popularna. Jak się zdecydowałem to już poweidzieli 5m a dzisiaj się dowiedziałem, że będe czekał w sumie 7m :facepalm: . Kolega Passata zamówił i za miesiąc odbiera, po 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego konfiguruję RS230 2016r :jem:  i zasięgam w comsporcie info nt. softu-w manualu można odłączyć esp całkowicie(programując sterownik-tam gdzie wywali info ograniczona kontrola stabilności nie będzie esp załączać się wcale) , stage 1 260-270km-380-390nm z poprawą krzywej(seria dmucha średnio +10 więcej) dotarta, hamowanie lewą tak samo programem.

 

W czasie gwarancji odpuść sobie grzebanie w sofcie, ASO VAG'a są bardzo na to wyczulone, a każdy samochód na gwarancji odwiedzający serwis jest obowiązkowy podpinany pod kompa, chociażby celem aktualizacji. Jeśli jakimś cudem się nie dopatrzą grzebania, to aktualizacją zaorają Twój soft. Niestety ale w tej chwili VAG chyba najbardziej inwigiluje samochody, a całość zebranych informacji jest wysyłana on-line na serwery do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ręki jest RS230 ale inaczej skonfigurowany, na moją konfigurację ok. 3miesiące, co do softu to porozmawiam ze znajomym w KR w ASO ;)  po dotarciu serią jeździł nie będę:-) 

Gorzej jak później będziesz zmuszony odwiedzić inne ASO  ;] . U kolegi w ASO już wiele aut straciło gwarancję przez soft  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 3miechy czy od ręki ?

Dla mnie powiedzieli (na Superba) 2 miesiące na wyższą wersje, bo jest mało popularna. Jak się zdecydowałem to już poweidzieli 5m a dzisiaj się dowiedziałem, że będe czekał w sumie 7m :facepalm: . Kolega Passata zamówił i za miesiąc odbiera, po 3m.

7miesiecy czekac na nowe auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7miesiecy czekac na nowe auto

 

Tak właśnie działa ta cała Skoda, co chwila mówią co innego i sami widzę nie wiedzą i nie mają planów. Dla mnie tłumaczyli opd koniec zeszłego roku tak, że jak zamówię mniej chodliwą wersję 280KM to będe czekał krócej, bo jest mało zamówień na tą wersję i mają wolne mocne. Zdecydowałem się na tą wersje, miały być 2m, potem po chwila dodawali i tak naprawdę nie wiem dalej ile to będzie trwało :facepalm:  a to w końcu tylko Skoda :(. Jakoś mega mi się nie śpieszy ale podejście firmy martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powwdzieli co było trzeba żebyś podpisał zamówienie.

 

Co więcej była zapowiedziana podwyżka pod koniec roku, to ok. Potem w grudniu doszła druga niezapowiedziana przez Skodę, nawet dealerzy nie wiedzieli o tym, akurat moje zamówienie nie było jeszcze zrealizowane, więc tez się na to załapało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej była zapowiedziana podwyżka pod koniec roku, to ok. Potem w grudniu doszła druga niezapowiedziana przez Skodę, nawet dealerzy nie wiedzieli o tym, akurat moje zamówienie nie było jeszcze zrealizowane, więc tez się na to załapało.

A niby jakim cudem masz więcej zapłacić za auto juz na zamówieniu? Masz określony w umknie termin jej wykonania?

Warto zamawiać u tych dealerów, -którzy maja jyz zrobione zamówienia na auta i wtedy sam sobie dorzuca co potrzebujesz w okienku czasowym przed produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jakim cudem masz więcej zapłacić za auto juz na zamówieniu? Masz określony w umknie termin jej wykonania?

Warto zamawiać u tych dealerów, -którzy maja jyz zrobione zamówienia na auta i wtedy sam sobie dorzuca co potrzebujesz w okienku czasowym przed produkcja.

 

Nie ma tak w VAG, chyba, że akurat takie auto mają, ale marne szanse, w szczególności, przy nowym modelu. Zarówno w VW jak i Skodzie powiedziano mi, że wybieramy wersję, podpisujemy zamówienie i oni zamawiają auto do produkcji. Z moim zamówieniem było tak, że podpisaliśmy zamowienie w firmie leasingowej i chyba w ten sam dzień Skoda podniosła ceny, a firma leasingowa nie zamówiła jeszcze formalnie auta - dokumenty były przygotowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czasie tych 7 miesięcy gusta się zmienią i człowiek zostaje z niechcianym autem. ;l

Jakie 7 miesięcy- 28.0.3-odbiór-to co policzyłem to 3 miesiące czas na samochód, reszta ekspoatacja-wiadomo, że nówki nie bede katował, a 5-6 tys zejdzie mi do lata późnieuj decyzja soft czy seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.