Skocz do zawartości

Peugeot 307 1.6hdi 90km 2006 jak z tymi opiniami jest?


smithski

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sobie kombi w cenie około 14tys i tak wpadł mi w oko pug 307. Jak to jest z tym autem czy wersja poliftowa jest na tyle poprawiona że nie ma się czego bać? Opinie wyciągnięte z Auto świata niezbyt mnie interesują ;) . Ma ktoś takie auto jak się sprawuje?  :chipsy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor padlina.

 

Powiedział fordziarz, którego idol po latach padlinowpychanialudziom, w końcu zrezygnował z własnych diesli i zaczął montować wielokroć bardziej niezawodne diesle francuskie. :P

 

1.6hdi zadbany odwdzięcza się całkiem niezłą kulturą pracy, niskim spalaniem i raczej małą awaryjnością. Problemy mają tylko ci, którzy myślą, że lanie paliwa i wymiana oleju raz kiedyś, to jedyne czynności do wykonania na przestrzeni setek kkm.

Wspomniane sitko ma przewodzie olejowym do turbo to raz, dwa - profilaktycznie sprawdzić podkładki pod wtryskami. Nie lać niewiadomego paliwa, trzymać się zaleceń olejowych producenta (ew. zmniejszyć interwał wymiany oleju), regularnie wymieniać filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisuje kilka 307 z takim motorem i polecam. Pilnować wymian oleju i filtrów co max 15000km a auto będzie służyło długo. Co do wersji 90KM silnik bez głupot typu dwumas, turbo bez VNT nie powinien posiadać też DPF

 

Wczoraj jechalem taxi 307SW 1.6hdi z przebiegiem prawie 400kkm i trzymalo sie calkiem niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz? jeździłeś? Możesz rozwinąć wypowiedź :chipsy:

Miałem w Focusie 1.6 tdci 110 km- po 13,5 kkm od zakupu padły panewki.

Przerabialem także podkładki pod wtryskami i zabrudzony egr.

Poza tym, że silnik do wymiany to trzeba przyznać, że jeździło się nim bardzo sympatycznie. Jak na diesla kultura pracy bardzo dobra, niesamowicie niskie spalanie (trasa od 4-4.5l ), szybko się nagrzewa jak na diesla.

Mechanicy twierdzą, że te silniki są dobre w autach francuskich, a w fordach to padaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisuje kilka 307 z takim motorem i polecam. Pilnować wymian oleju i filtrów co max 15000km a auto będzie służyło długo. Co do wersji 90KM silnik bez głupot typu dwumas, turbo bez VNT nie powinien posiadać też DPF

No właśnie czytałem że były dwie wersje jedna bez dwumasy a druga miała. Idzie dojść po vinie podobno

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 307, ale przedlifta i do tego 1.6 noPB+LPG. Mamy go od nowości, kupiony w salonie... I ani razu nie było awarii uniemożliwiającej jazdę. W ogóle nic poważnego się nie działo i nie dzieje.

Moim zdaniem bardzo udany model :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sobie kombi w cenie około 14tys i tak wpadł mi w oko pug 307. Jak to jest z tym autem czy wersja poliftowa jest na tyle poprawiona że nie ma się czego bać? Opinie wyciągnięte z Auto świata niezbyt mnie interesują ;) . Ma ktoś takie auto jak się sprawuje?  :chipsy:

bardzo dobre auto z jeszcze lepszym silnikiem. Wersja poliftowa jest zupełnie inna niż przedliftowa, samochód jest mało awaryjny. Motor świetny - brak DPF, nie ma dwumasy, całkiem dynamiczny i do tego oszczędny. Jak trafisz dobry model to będziesz bardzo zadowolony. Ja kupiłem 307 w 2006 roku, przejechałem około 220 kkm, oddałem żonie i teraz dobija do 260 kkm - wszystko żyleta :ok: Zrobione tylko sprzęgło, czyszczony EGR i wymienione świece. Reszta fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 307, ale przedlifta i do tego 1.6 noPB+LPG. Mamy go od nowości, kupiony w salonie... I ani razu nie było awarii uniemożliwiającej jazdę. W ogóle nic poważnego się nie działo i nie dzieje.

Moim zdaniem bardzo udany model :-)

 

Też mam takiego z 2003 roku, bez LPG, obecnie 160kkm. Użytkuję go od 8 lat, w tym czasie wymieniony przełącznik zespolony (standard dla przedliftowych 307), silniczek od spryskiwaczy oraz jeden silniczek od regulacji świateł. No i trochę żarówek H7, ale Hella LongLife dają radę już prawie 2 lata :)

Nie wiem skąd te opinie że 307 to jeżdżący złom :hmm:

Teść od 3 lat ma XP z 1.6 HDI z przebiegiem ponad 200kkm. Leje ropę i jeździ. Nie słyszałem, żeby narzekał na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor padlina.

 

bo ?

 

użytkowałem berlingo z takim silnikiem i tragedii nie było, mimo eksploatacji w trudnych warunkach 

co prawda zrobiłem nim tylko 140kkm i w silniku nie było nic robione, poza std wymianami filtrów/oleum

a te z ogłoszeń będą miały pewnie 3x tyle, to jednak silnik ma dobrą opinię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 307 '06 1.6hdi 110KM i przez 280kkm poza eksploatacją wymienione były: sprzęgło, chłodnica klimy, akumulator.

Kiepska za to jest powłoka lakiernicza - lakier odpadł z tylnej klapy, przelakierowywane i dalej nie jest dobrze. Ruda punktowo atakuje dach

 

Jak dla mnie mechanicznie może być, nawet tarcze i klocki z tyłu są jeszcze fabryczne, tylko ta ruda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 307 '06 1.6hdi 110KM i przez 280kkm poza eksploatacją wymienione były: sprzęgło, chłodnica klimy, akumulator.

Kiepska za to jest powłoka lakiernicza - lakier odpadł z tylnej klapy, przelakierowywane i dalej nie jest dobrze. Ruda punktowo atakuje dach

 

Jak dla mnie mechanicznie może być, nawet tarcze i klocki z tyłu są jeszcze fabryczne, tylko ta ruda

to chyba tył słabo hamuje , lub w ogóle  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.