Skocz do zawartości

Gdzie kupic auto?


Smigiel

Rekomendowane odpowiedzi

Od prawie 2 miesięcy szukam coś dla siebie. Szczególnie wymagający nie jestem, ale jak do tej pory:

olx, otomoto, gratka - 90 % oferty 100% bezwypadkowych od dziadka z Niemiec z przebiegiem 100 - 150 kkm. I nie ważne czy diesel (akurat diesla nie szukam) czy benzyna. Wszystko od handlarzy. Czy prywatne osoby już nie sprzedają aut? Czy może jest gdzieś jakaś tajna strona z ofertami aut od osób prywatnych? Jak do tej pory po weryfikacji telefonicznej oglądałem 3 auta. I to wcale nie najniżej w cenie z rocznika, raczej powyżej średniej. Wszystkie 3 były po większym lub mniejszym dzwonie. W tym 1 miało zmienianą przednią szybę i deskę rozdzielczą. Oczywiście wszystkie były 100% bezwypadkowe. Nie będę opisywał historii wymyślanych przez "Mirków" na poczekaniu, ale uśmiałem się czasem nawet, ale ... Już mi się powoli odechciewa zmiany samochodu ... Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zakup auta w dzisiejszych czasach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pomyślałem o zamianie swojej francy na inną. Ale... jak pomyślę o oglądaniu aut od Mirków i wysłuchiwaniu ochów i achów, to mi przechodzi.

Tym bardziej jak pomyślę o sprzedaży swojego i wizytach handlarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ofert od osób prywatnych prawie nie ma, sporo ludzi wymienia auta zostawiając swoje w rozliczeniu w komisie, z którego wzięli "nowe".

Musisz się nastawić na obcowanie a handlarzami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zakup auta w dzisiejszych czasach?

nie wiem, czego dokładnie szukasz, ale...

jak byłem w podobnej sytuacji rok temu, to przypadkiem "wygadałem" się o poszukiwaniu auta znajomemu, który pracuje w SKP.

jest to człowiek rzetelny i uczciwy, przynajmniej jeśli idzie o zakres działań, jakie podejmuje w stosunku do moich aut - dokładne sprawdzenie auta przed obowiązkowym przeglądem, darmowe małe przeglądy, szarpaki, rolki w ciągu roku.

nawet wynalazł mi w DR, że miałem błędne wpisy. a tych wpisów przez 4 lata nikt w innych stacjach SKP nie widział.

ów znajomy powiedział mi, że przeprowadzają badania wstępne jednego jegomościa, który ściąga z zachodu auta poleasingowe, ale w stanie takim, że nie ma się do czego przyczepić na badaniu. po prostu mechanicznie, wizualnie jest wszystko OK.

dostałem namiary, podjechałem, pogadaliśmy, sprecyzowałem co mnie interesuje. mniej więcej takie auto się znalazło.

pojazd :ok:, pozałatwiał wszystko w urzędach, dał mi kasę na drugą kartę i załatwił kodowanie + oryginalne legalne mapy do navi. przebieg się w 100% zgadzał z zapisami w ASO. ja przyjechałem tylko po odbiór auta.

jeżdżę samochodem prawie rok, natłukłem 23 kkm i jest OK.

tak wiec są jeszcze tacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda to szukanie w okolicy do 20 km od miejsca zamieszkania lub pracy. Nie tracisz czasu na jeżdżenie a na sąsiedniej wsi może ktoś właśnie sprzedaje swoje prywatne auto. Moje trzy ostatnie używane auta pochodziły z najbliższej okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiają się oferty od osób prywatnych ale najczęściej po 12 godz. już są nieaktualne.  Tak kupiłem XP ogłoszenie ukazało się o 22.00 w sobotę więc za późno na tel. dzwoniłem od 7.00 u sprzedawcy byłem po 9.00 o 10.00 byłem po spisaniu umowy Auto kupione w  polskim salonie od pierwszej właścicielki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 2 miesięcy szukam coś dla siebie. Szczególnie wymagający nie jestem, ale jak do tej pory:

olx, otomoto, gratka - 90 % oferty 100% bezwypadkowych od dziadka z Niemiec z przebiegiem 100 - 150 kkm. I nie ważne czy diesel (akurat diesla nie szukam) czy benzyna. Wszystko od handlarzy. Czy prywatne osoby już nie sprzedają aut? Czy może jest gdzieś jakaś tajna strona z ofertami aut od osób prywatnych? Jak do tej pory po weryfikacji telefonicznej oglądałem 3 auta. I to wcale nie najniżej w cenie z rocznika, raczej powyżej średniej. Wszystkie 3 były po większym lub mniejszym dzwonie. W tym 1 miało zmienianą przednią szybę i deskę rozdzielczą. Oczywiście wszystkie były 100% bezwypadkowe. Nie będę opisywał historii wymyślanych przez "Mirków" na poczekaniu, ale uśmiałem się czasem nawet, ale ... Już mi się powoli odechciewa zmiany samochodu ... Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zakup auta w dzisiejszych czasach?

 

Jakiego auto szukasz?

Jak cos wiekszego niz kompakt, to praktycznie nie ma szans na inne niz poleasingowe...

W Lodzi dziala taka firma, moze sie przejechac i zobaczyc: http://autakrajowe.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet i jakie auto? Bo ja swoje odkupiłem od swojego pracodawcy w dobrej cenie po tym jak przez miesiąc ogłoszenia na otoMoto nie zgłosił sie żaden sensowny kupujący ;) Wszyscy tylko cmokali, kopali w oponki i marudzili na niski przebieg i ze pobcierany parkingowo. Ostatecznie kupiłem go w cenie która proponowali ogladajcy go handlarze ;) czyli znacznie poniżej cen z Allegro czy innego otoMoto ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem z mojej firmy, ale był normalny przetarg i było bardzo dużo ofert. Aż się zdziwiłem, że wygrałem, bo dałem tylko 3 kpln więcej niż wyjściowa cena...

 

PS. A poprzedniego Scenica II kupiłem od gościa spod Bydgoszczy, który sprowadzał auta z Holandii. Na placu miał 10 szt. różnych marek, ale wszystkie eleganckie, nienaganne. Sprawdzenie stanu auta i jego przebiegu w bazie ASO potwierdziło, że wszystko w porządku. Zresztą przeleciałem dodatkowo miernikiem i było OK. Autem jeździłem przez prawie 3 lata i jedyną rzeczą poza eksploatacją była wymiana elektrozaworów w automatycznej skrzyni AL4/DP0 (która to przypadłość jest dla tych skrzyń charakterystyczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem od pracownika z hali. A on kupuje od znajomego ktory auta sprowadza ale ceny ma astroniczne w porownaniu do allegro i otomoto ale jest pewny. Moja lagune do PL sprowadzil z od 1 wlasciciela i z przebiegiem 80kkm. Pracownik po Lagunie kupil Astre 1,8 z nalotem 140kkm od 1 wlasciciela ale tez cena byla wysoka ale nic nie wyskakuje do roboty.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od prawie 2 miesięcy szukam coś dla siebie. Szczególnie wymagający nie jestem, ale jak do tej pory:

olx, otomoto, gratka - 90 % oferty 100% bezwypadkowych od dziadka z Niemiec z przebiegiem 100 - 150 kkm. I nie ważne czy diesel (akurat diesla nie szukam) czy benzyna. Wszystko od handlarzy. Czy prywatne osoby już nie sprzedają aut? Czy może jest gdzieś jakaś tajna strona z ofertami aut od osób prywatnych? Jak do tej pory po weryfikacji telefonicznej oglądałem 3 auta. I to wcale nie najniżej w cenie z rocznika, raczej powyżej średniej. Wszystkie 3 były po większym lub mniejszym dzwonie. W tym 1 miało zmienianą przednią szybę i deskę rozdzielczą. Oczywiście wszystkie były 100% bezwypadkowe. Nie będę opisywał historii wymyślanych przez "Mirków" na poczekaniu, ale uśmiałem się czasem nawet, ale ... Już mi się powoli odechciewa zmiany samochodu ... Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zakup auta w dzisiejszych czasach?

Jasne; kup w salonie. Sam tak kupowałem i jestem zadowolony :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od prywatnego z olx. Bylo to pierwsze auto które oglądałem. Jechałem po nie 600km. Wiec trzeba tez miec troche szczęścia i caly czas monitorowac ogłoszenia. Ja do niego dzwoniłem od razu jak się pojawilo ogloszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 2 miesięcy szukam coś dla siebie. Szczególnie wymagający nie jestem, ale jak do tej pory:

olx, otomoto, gratka - 90 % oferty 100% bezwypadkowych od dziadka z Niemiec z przebiegiem 100 - 150 kkm. I nie ważne czy diesel (akurat diesla nie szukam) czy benzyna. Wszystko od handlarzy. Czy prywatne osoby już nie sprzedają aut? Czy może jest gdzieś jakaś tajna strona z ofertami aut od osób prywatnych? Jak do tej pory po weryfikacji telefonicznej oglądałem 3 auta. I to wcale nie najniżej w cenie z rocznika, raczej powyżej średniej. Wszystkie 3 były po większym lub mniejszym dzwonie. W tym 1 miało zmienianą przednią szybę i deskę rozdzielczą. Oczywiście wszystkie były 100% bezwypadkowe. Nie będę opisywał historii wymyślanych przez "Mirków" na poczekaniu, ale uśmiałem się czasem nawet, ale ... Już mi się powoli odechciewa zmiany samochodu ... Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zakup auta w dzisiejszych czasach?

Dwa razy kupowałem poleasingowe auta. Jedno używane z małej firmie i na wykup jechaliśmy z ówczesnym użytkownikiem auta do leasingodawcy. Umowa i  faktura wykupowa na mnie bezpośrednio reszta do łapki użytkownika. Auto służyło dzielnie przez wiele lat i nie zawiodło wymagało pewnego wkładu finansowego jak to używka. Kolejne również poleasingowe z tym, że z Francji ze wszystkimi papierami potwierdzającymi przebieg, pośrednik załatwił dokumenty do rejestracji, przegląd z wymianą płynów itd kapcie zimowe i jak do tej pory służy i ma się dobrze poza kolejnym przeglądem i wymianą oleju filtrów itd nic się nie dzieje.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.