Skocz do zawartości

1.9 JTDM - bierze olej


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Na 11k kilometrów przejechanych musze dolać ok 1 litr. Może trochę mniej.

 

Norma - czy raczej coś jest nie tak? Mechanik mówi że narazie nie ma co szukać dziury w całym.

 

W internetach :hmm:  piszą że nie powinien brać praktycznie nic. To kto ma rację?

 

Nie dymi nie kopci, moc ma, nic się nie dzieje ogólnie.

 

Dodam że 90% jeżdze poza miastem - z tego 80% krajówki (z prędkościami ~110 mniej więcej) reszta autostrada (przepisowo 140).

 

 

Dodam że Olej Catrol Edge 5w30 - wcześniej miałem Motul 8100 i mniej więcej podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W internetach :hmm:  piszą że nie powinien brać praktycznie nic. To kto ma rację?

 

 

internety mają rację , taki pobór oleju przez jtd jest ogromny , prawdopodobnie turbina wciąga olej ,

 

ja tyle to w jtd z nalotem 320 tys km nie dolewam co 15 tys km , co najwyżej dolewam 500 ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jtd, i jtdm między wymianami nic nie dolewałem.

mam takie same doświadczenia,

 

przerobiłem :

-alfa 156 multijet 16v  - po zregenerowaniu turbiny 0 dolewek co 15 tys (240 tys km przebieg przy sprzedaży )

-146 jtd - zero dolewek  (260 tys km )

-bravo II 2.0 multijet 16v - zero dolewek (66 tys km)

-stilo jtd - 500ml co 15 tys , turbina lma lekki luz na wirniku niestety , no ale ma juz prawo  (320 tys km )

 

styl jazdy w przedziale 2000rpm - 4000rpm , lubię na rozgrzanym silniku deptać , wyznaje zasadę : diesel musi dostać w palnik , żeby się nie zamulił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

290kkm i nic nie dolewam, olej ropą nie śmierdzi po 15 kkm, sączy się natomiast zapewne z turbiny oraz gumy intercoolera, bo skrzynia jest trochę upaćkana ale też mechanicy mówią żeby nic z tym nie robić, śladów w garażu nie zostawia a przy sprzątaniu auta przecieram ile mogę skrzynię bo mnie to trochę drażni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 11k kilometrów przejechanych musze dolać ok 1 litr. Może trochę mniej.

 

Norma - czy raczej coś jest nie tak? Mechanik mówi że narazie nie ma co szukać dziury w całym.

 

W internetach :hmm:  piszą że nie powinien brać praktycznie nic. To kto ma rację?

 

Nie dymi nie kopci, moc ma, nic się nie dzieje ogólnie.

 

Dodam że 90% jeżdze poza miastem - z tego 80% krajówki (z prędkościami ~110 mniej więcej) reszta autostrada (przepisowo 140).

 

 

Dodam że Olej Catrol Edge 5w30 - wcześniej miałem Motul 8100 i mniej więcej podobnie.

 

Miałem ten silnik i nie wypijał praktycznie nic - znaczy na taki przebieg ok. 8tys (tyle robiłem rocznie, praktycznie samo miasto i raczej mało delikatna jazda) wypijał z 200-300ml. Także litr to trochę dużo, choć jeśli auto jeżdżone dużo z wysokimi prędkościami (w sensie 150+), to nie ma problemu. Pytanie jeszcze, czy ubywa oleju jednostajnie podczas eksploatacji, czy na początku nie pije nic, a pod koniec resursu międzyprzeglądowego zaczyna go ubywać? No i jak często wymieniasz olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie raczej zaczyna go ubywac pod koniec intrwalu wymiany.

A wymieniam zawsze co 10-12 tysiecy kilometrów.

Mój mechanik tłumaczył mi, że dzieje się tak z powodu stopniowej utraty właściwiści przez olej - robi się coraz rzadszy. Wychodzi na to, że powoli kończą Ci się jakieś uszczelnienia i olej się przesącza. Pewnie tak, jak piszą koledzy kończy się turbo. Póki co nie ruszaj, jak zacznie znukać więcej, to się zacznij martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik tłumaczył mi, że dzieje się tak z powodu stopniowej utraty właściwiści przez olej - robi się coraz rzadszy. Wychodzi na to, że powoli kończą Ci się jakieś uszczelnienia i olej się przesącza. Pewnie tak, jak piszą koledzy kończy się turbo. Póki co nie ruszaj, jak zacznie znukać więcej, to się zacznij martwić.

Przejdź na prawdziwy syntetyk 5w30-nie rozlewaną w Polsce namiaskę hydrokrakowanego rozlewanego w trzebienii klajstrola co po 7tys jest już tak zjechany wiskozator lepkości w nim, że robi się 5w15 gdzieś., a x-cess też jest na bazie HC+ 10% estrów, podobnie x-clean, x-max iprawie cała seria x- z motula. Genialny olej x-lite 0w30-PAO/Estry zabiła ekologia.

Spróbuj oleju na bazie GTL lub PAO-schell 5w30 profesional, Millers 5w30 EE longlife C3-wtedy 20tys wytrzyma, na schellu z 12-13tys.A jeżeli turbo zużyte lekko to tylko wymiana, ale takie zużycie jeszcze klajstrola co mi do 1.4.16v fabii IIFL lali to norma.-Noak(Odparowalność tego oleju jest 2 razy większa niż ww. A na przyszłoś do turbo w dieslu lepsze 0w40 niż jakiekolwiek 5w30 :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.