Skocz do zawartości

Peugeot 508 automat, co sadzicie ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania do takiej oferty:

 

http://otomoto.pl/oferta/peugeot-508-peugeot-508-oryginal-lakier-ksiazka-serwisowa-ideal-okazja-ID6yks0B.html#ccb6f570d8

 

 

- czy przebieg jezeli realniy nie dyskwalifikuje tego auta ?

- jak sprawuja sie te automatyczne skrzynie ?

- czy cena jest odpowiednia za ten model z tym wyposazeniem ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzony i cofniety. Nie dziwi Cie, że wiekszosc sprowadzonych ma taki przebieg? Pewnie ma ze 300k. W sumie 50k ja bym tyle handlarzowi nie dal. Mozna miec samochod z udokumentowanym przebiegiem z PL ale czy Pezota? Nie wiem. Mondeo by sie znalazlo po flocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzony i cofniety. Nie dziwi Cie, że wiekszosc sprowadzonych ma taki przebieg? Pewnie ma ze 300k. W sumie 50k ja bym tyle handlarzowi nie dal. Mozna miec samochod z udokumentowanym przebiegiem z PL ale czy Pezota? Nie wiem. Mondeo by sie znalazlo po flocie. 

 

jakis link ? 

kombi + automat + disel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnego auta to się nie wypowiem, natomiast u mojej :serce: flota to Peugeoty i część z nich (ok 25szt) to 508 2,0 hdi.

Auta jeżdżą sporo i spokojnie dają radę.

Wnętrza nie trzeszczą - serwis + paliwo i w drogę.

2,0 hdi jest dynamicznym i oszczędnym silnikiem.

 

Co do ceny - moim zdaniem zbyt wysoka.

Śledzę zagraniczne aukcje i cena za taka 508 to ok 6500-7000 EUR netto. 

 

Tutaj co prawda 1,6 hdi, ale cena nizsza:

4100 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=310251&eid=12049174

4850 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049187

5200 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny - moim zdaniem zbyt wysoka.

Śledzę zagraniczne aukcje i cena za taka 508 to ok 6500-7000 EUR netto. 

 

Tutaj co prawda 1,6 hdi, ale cena nizsza:

4100 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=310251&eid=12049174

4850 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049187

5200 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049186

 

A to nie sa przypadkiem ceny wywolawcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

A to nie sa przypadkiem ceny wywolawcze? 

 

Nie.

Siedzę przed kompem od początku aukcji do jej zakończenia i notuję na jakiej cenie się zamyka.

Powyższe auta zamknęły się w tych kwotach o których pisałem.

 

EDIT:

http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=311514&eid=12083613 

Ten sprzedał się za 8800 EUR - sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

 

Nie.

Siedzę przed kompem od początku aukcji do jej zakończenia i notuję na jakiej cenie się zamyka.

Powyższe auta zamknęły się w tych kwotach o których pisałem.

 

EDIT:

http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=311514&eid=12083613 

Ten sprzedał się za 8800 EUR - sporo.

Ale są to ceny netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

 

Nie.

Siedzę przed kompem od początku aukcji do jej zakończenia i notuję na jakiej cenie się zamyka.

Powyższe auta zamknęły się w tych kwotach o których pisałem.

 

EDIT:

http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=311514&eid=12083613 

Ten sprzedał się za 8800 EUR - sporo.

 

To juz duzo bardziej realna cena za 3-latka w przyzwoitym stanie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są to ceny netto.

 

Dokładnie. Co daje jakieś 8.8x4.2x1.23=45.430pln +akcyza, tłumaczenia, badanie techniczne, koszty sprowadzenia i zarobek.

Kupienie 3 latka za 5 tys eur jest abstrakcją, chyba że w raporcie rzeczoznawcy jest sporo usterek.

 

@@PawelWaw zorganizuj VIN to spróbuję pomóc z serwisowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co daje jakieś 8.8x4.2x1.23=45.430pln +akcyza, tłumaczenia, badanie techniczne, koszty sprowadzenia i zarobek.

Kupienie 3 latka za 5 tys eur jest abstrakcją, chyba że w raporcie rzeczoznawcy jest sporo usterek.

 

@@PawelWaw zorganizuj VIN to spróbuję pomóc z serwisowaniem.

 

Jak masz troche EUR po 4.2 na zbyciu to chetnie wezme wieksza ilosc ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co daje jakieś 8.8x4.2x1.23=45.430pln +akcyza, tłumaczenia, badanie techniczne, koszty sprowadzenia i zarobek.

Kupienie 3 latka za 5 tys eur jest abstrakcją, chyba że w raporcie rzeczoznawcy jest sporo usterek.

 

@@PawelWaw zorganizuj VIN to spróbuję pomóc z serwisowaniem.

mój 5 letni 508 w benzynie i manualu poszedł za 45... od ręki.

a tutaj mowa o 3,5 rocznych egzemplarzach w dieslu i automacie?

inna sprawa ze drugi raz bym 508 nie kupił. są lepsze opcje w segmencie D do wyboru... ba. w sumie każdy inny segment D jest lepszą opcją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do takiej oferty:

 

http://otomoto.pl/oferta/peugeot-508-peugeot-508-oryginal-lakier-ksiazka-serwisowa-ideal-okazja-ID6yks0B.html#ccb6f570d8

 

 

- czy przebieg jezeli realniy nie dyskwalifikuje tego auta ?

- jak sprawuja sie te automatyczne skrzynie ?

- czy cena jest odpowiednia za ten model z tym wyposazeniem ?

 

Było takie 3 letnie auto tzn model i typ (D z AT) w "Zakup kontrolowany" I wszystko było super, miód i malina, jechało super, AT pracowało wyśmienicie i gostek był praktycznie na te auto zdecydowany, ale kiedy wjechali na kanał to okazało się, ze skrzynia ma przecieki. W 3 letnim aucie  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@jimbo22 sprzedałeś bez problemu z tym silnikiem? Jaki miales nalot?

nalotu nie pamietam w sumie. chyba między 80-90 tys. na pewno nie więcej niż 100k.

poszedł od ręki praktycnzie. 2 dni telefonów i drugi oglądający kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mialem wymieniony rozrząd przy 50 tys.

ten co kupił przesiadał się... uwaga! z Passata TSI :)

i jak mu zacząłem tłumaczyć, że ten silnik i rozrząd - trzeba dbać, ten tego... to uciął: "WIem, mam TSI..." :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 5 letni 508 w benzynie i manualu poszedł za 45... od ręki.

a tutaj mowa o 3,5 rocznych egzemplarzach w dieslu i automacie?

inna sprawa ze drugi raz bym 508 nie kupił. są lepsze opcje w segmencie D do wyboru... ba. w sumie każdy inny segment D jest lepszą opcją :)

 

Dlaczego byś 508 nie kupił?

 

Szukam samochodu dla znajomego i będę oglądał wersję GT z 2.2 HDI w przyszłym tygodniu  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego byś 508 nie kupił?

 

Szukam samochodu dla znajomego i będę oglądał wersję GT z 2.2 HDI w przyszłym tygodniu  :hmm:

o GT się nie wypowiadam. bo ma inny zawias - i być może - to może jest kluczowa cecha, która powoduje ze to auto nie jest takie nudne do bólu.

508 bym nie kupił, bo jest nijakie. zawias niby miękki, ale głośny (do tego na mrozie po postoju potrafi sobie poskrzypieć) i wcale nie komfortowy, jakby się spodziewać po zestrojeniu. passat jest bardziej "skoczny" ale właśnie odwrotnie - mimo pozornej twardości, jest komfort.

poza tym - totalny brak schowków (z drugiej strony: masz zawsze porządek)... nawigacja i szybkość działania systemów pokładowych - śmiech na sali (nawi startuje jakoś tak ze 20 sekund po ruszeniu)... no ale francuska elektronika... czego chcieć.

aczkolwiek - dość dobrze wyciszony, wnętrze nie trzeszczało po 5 latach. fotele dobrze też zniosły (ale ja miałem współczesną skórę - czyli ekoskaj). takze sam nie wiem dlaczego tego auta nie lubię. poprostu - kupiłem z rozsądku i sprzedałem z ulgą (bez wyraźnego powodu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o GT się nie wypowiadam. bo ma inny zawias - i być może - to może jest kluczowa cecha, która powoduje ze to auto nie jest takie nudne do bólu.

508 bym nie kupił, bo jest nijakie. zawias niby miękki, ale głośny (do tego na mrozie po postoju potrafi sobie poskrzypieć) i wcale nie komfortowy, jakby się spodziewać po zestrojeniu. passat jest bardziej "skoczny" ale właśnie odwrotnie - mimo pozornej twardości, jest komfort.

poza tym - totalny brak schowków (z drugiej strony: masz zawsze porządek)... nawigacja i szybkość działania systemów pokładowych - śmiech na sali (nawi startuje jakoś tak ze 20 sekund po ruszeniu)... no ale francuska elektronika... czego chcieć.

aczkolwiek - dość dobrze wyciszony, wnętrze nie trzeszczało po 5 latach. fotele dobrze też zniosły (ale ja miałem współczesną skórę - czyli ekoskaj). takze sam nie wiem dlaczego tego auta nie lubię. poprostu - kupiłem z rozsądku i sprzedałem z ulgą (bez wyraźnego powodu) :)

 

podobno GT ma wielowahacz z C5  :hmm:

 

nudne, ale się nie psuło specjalnie jakoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie wersji GT z felgami 18 cali jest przesadnie twarde zwłaszcza na lokalnych drogach. Na autostradzie jest ok ale ostatnio musieliśmy objechać korek w Siewierzu i na bocznych dziurawych :( drogach trzeba było jechać naprawdę powoli jak z obniżonym zawieszeniem 

 

 

podobno GT ma wielowahacz z C5  :hmm:

 

nudne, ale się nie psuło specjalnie jakoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno GT ma wielowahacz z C5  :hmm:

 

nudne, ale się nie psuło specjalnie jakoś?

poza profilaktyczną zmianą rozrządu.

było:

jakas cicha akcja serwisowa

wymiana koncówki mocy w radiu

wymiana jakiejs maty wygłuszającej, bo skrętne ksenony się zacinały (pomogło na 2 lata, zaczęło wracac chyba jak sprzedawałem)

i raz (3 dni przed moim zakupem) sąsiadowi go z podjazdu zabrała laweta. nie chciał odpalić, bo ponoć było za mało paliwa i komp nie chciał odpalić. trochę naciągana teoria serwisu, ale podjazd faktycznie jest stromy, jak sąsiad podjechał na oparach, to czujnik mógł spanikować "pod górkę".

a co do wielowahacza - nie ważne skąd jest :) wiem, że 508 prowadzi się totalnie bezpłciowo. precyzyjnie na poziomie "ledwo wystarczającym". na zakrętach piszczy dużo wczesniej niż inne auta. a GT "podobno" jeździ dużo lepeiej pod tymi względami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508 to takie średnie we wszystkim które ze względu na ceny jest fajną opcją jako używka ;)

 

A co do końcówki mocy radia - to już któryś raz słyszę o takiej awarii w nowym aucie (kia, opel, skoda, dacia u znajomych po kolei)

jak ktoś potrzebuje "pralki" do przemieszczania się. to 508 jest ok. mój Allure ze wszystkim bez szklanego dachu, automatu i 4 strefowej klimy - kosztował tyle co bida passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza profilaktyczną zmianą rozrządu.

było:

jakas cicha akcja serwisowa

wymiana koncówki mocy w radiu

wymiana jakiejs maty wygłuszającej, bo skrętne ksenony się zacinały (pomogło na 2 lata, zaczęło wracac chyba jak sprzedawałem)

i raz (3 dni przed moim zakupem) sąsiadowi go z podjazdu zabrała laweta. nie chciał odpalić, bo ponoć było za mało paliwa i komp nie chciał odpalić. trochę naciągana teoria serwisu, ale podjazd faktycznie jest stromy, jak sąsiad podjechał na oparach, to czujnik mógł spanikować "pod górkę".

a co do wielowahacza - nie ważne skąd jest :) wiem, że 508 prowadzi się totalnie bezpłciowo. precyzyjnie na poziomie "ledwo wystarczającym". na zakrętach piszczy dużo wczesniej niż inne auta. a GT "podobno" jeździ dużo lepeiej pod tymi względami.

 

a jak sprawdzic te ksenony?

samochod ma isc do bylego wlasciciela Hund, więc nie wie czy sie spodoba  :hmm:

 

 

jak ktoś potrzebuje "pralki" do przemieszczania się. to 508 jest ok. mój Allure ze wszystkim bez szklanego dachu, automatu i 4 strefowej klimy - kosztował tyle co bida passat.

 

a masaże miał?  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic te ksenony?

samochod ma isc do bylego wlasciciela Hund, więc nie wie czy sie spodoba  :hmm:

sprawdzić pewnie w ASO mozna czy była akcja dot. wymiany tych "mat". co do objawu - ciężka sprawa. bywa poprostu czasem, że zaswiecił komunikat na kompie "Awaria skrętnych ksenonów" (czy cos podobnego) i przestawały skręcać (wszystko poza tym działało ok). I tak sobie nie działąły przez np 1-5 uruchomień, a potem znowu działąły przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.