Skocz do zawartości

Ile można przejechać bez ładowania akumulatora


Dakota

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj moja Xsara Picasso straciła ładowanie :(. Jeżeli nie znajdę jakiegoś elektryka na miejscu (nie będzie łatwo) to muszę się ciągnąć do Warszawy.

Ile można przejechać na samym akumulatorze. Silnik 1,6 HDI, akumulator ok. 60 Ah. Jazda na dziennych LEDach, zakładamy wyłączenie wentylacji, radia i generalnie tryb elektrooszczędny. 40 km chyba da radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-80km jak aku jest dobry i wyłączysz odbiorniki. 

 

Pożycz od kogoś drugi i jak Ci zabraknie prądu to albo wymień albo... wersja hardcore ale już tak robiłem, podłącz kablami rozruchowymi drugi z wewnątrz auta  ;)

 

Oczywiście nie polecam i robisz na własne ryzyko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem ładowanie w oplu astra 1.3 diesel. Bez włączonej klimatyzacji, radia i na postojowych światłach wróciłem do domu 250km.

Stwierdziłem, że będę jechał ile się uda, a jak stanie to pomoc drogowa i holowanie, ale udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja Xsara Picasso straciła ładowanie :(. Jeżeli nie znajdę jakiegoś elektryka na miejscu (nie będzie łatwo) to muszę się ciągnąć do Warszawy.

Ile można przejechać na samym akumulatorze. Silnik 1,6 HDI, akumulator ok. 60 Ah. Jazda na dziennych LEDach, zakładamy wyłączenie wentylacji, radia i generalnie tryb elektrooszczędny. 40 km chyba da radę ?

Uno 1.4 przejechałem 350 km, pod koniec stanął. bo już nie było prądu na zasilanie pompy paliwa - odczekałem jakieś 30 minut - aq deko sie zregenerował i odpaliłem na pych i dojechałem te ostatnie 5 kilometrów do domu.Fakt , ze całą drogę miałem pedał w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja Xsara Picasso straciła ładowanie :(. Jeżeli nie znajdę jakiegoś elektryka na miejscu (nie będzie łatwo) to muszę się ciągnąć do Warszawy.

Ile można przejechać na samym akumulatorze. Silnik 1,6 HDI, akumulator ok. 60 Ah. Jazda na dziennych LEDach, zakładamy wyłączenie wentylacji, radia i generalnie tryb elektrooszczędny. 40 km chyba da radę ?

 

na martwym aku, benzynowym fiatem bravo odpalonym z boostera assitance przejechalem 600km, az mi sie paliwo skonczylo i na stacji do tankowania musialem zgasic... potem odpalalem na pych i niestety juz dalej 300km bez wspomagania i ze swiecaca sie na czerwono alarmami konsola dojechalem do domu ;)

 

W domu znowu na pych, ale podlaczylem aku motocyklowe zeby komputer mogl selftest zrobic zeby mi znowu choinka sie nie swiecila i tak dojechalem do sklepu po nowe aku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 km chyba da radę ?

 

Jeśli akumulator jest porządnie naładowany, to bez problemu. W sumie uruchomienie silnika chyba najbardziej może naruszyć "zapas" prądu, więc jeśli jest taka możliwość, to można spróbować odpalić na zasilaniu zewnętrznym. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja Xsara Picasso straciła ładowanie :(. Jeżeli nie znajdę jakiegoś elektryka na miejscu (nie będzie łatwo) to muszę się ciągnąć do Warszawy.

Ile można przejechać na samym akumulatorze. Silnik 1,6 HDI, akumulator ok. 60 Ah. Jazda na dziennych LEDach, zakładamy wyłączenie wentylacji, radia i generalnie tryb elektrooszczędny. 40 km chyba da radę ?

 

Corsa 1,7 Diesel 1998 rok kilka lat temu - 400km bez alternatora (zapasowy akumulator był w bagazniku). Bez wentylatora, wycieraczek, bez radia, jazda autostradą z oświetleniem jedynie na postojówkach. Udało się dojechać i być może pojechałby dalej. Natomiast po zgaszeniu silnika pod domem testowo przekręcony kluczyk i rozrusznik nie miał siły zakręcić. 

Na wszelki wypadek ja jechałem za nim z przygotowaną linką jakby padł po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Corsa 1,7 Diesel 1998 rok kilka lat temu - 400km bez alternatora (zapasowy akumulator był w bagazniku). Bez wentylatora, wycieraczek, bez radia, jazda autostradą z oświetleniem jedynie na postojówkach. Udało się dojechać i być może pojechałby dalej.

Tylko tam był silnik na wtrysku pośrednim z pompą wtryskową mechaniczną i prąd do pracy takiej jednostki potrzebny nie jest, może za wyjątkiem zasilania elektrozaworu gaszenia silnika.

Tak czy owak ma się to nijak do współczesnych konstrukcji CR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam był silnik na wtrysku pośrednim z pompą wtryskową mechaniczną i prąd do pracy takiej jednostki potrzebny nie jest, może za wyjątkiem zasilania elektrozaworu gaszenia silnika.

Tak czy owak ma się to nijak do współczesnych konstrukcji CR ;)

 

berlingo z 1.6hdi czyli taki jak autora wątku, przejechałem od Rzeszowa do Krakowa (170km) i prądu jeszcze zostało na odpalanie w warsztacie 

o ile pamiętam jechałem na światłach, wyłączone pozostałe odbiorniki (wentylator, radio itp), światła wyłączałem dopiero w krk na światłach 

ładowania nie było bo strzelił pasek

 

zdarzyło się też wrócić z nad morza do Krk - 700km, beczką w123

z tym że tu może było jakieś śladowe ładowanie  :hmm:

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzyło się też wrócić z nad morza do Krk - 700km, beczką w123

z tym że tu może było jakieś śladowe ładowanie

W123 diesel pojedzie z wyjętym akumulatorem, tam nie ma ecu silnika, pompy wstępnej itd.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W123 diesel pojedzie z wyjętym akumulatorem, tam nie ma ecu silnika, pompy wstępnej itd.Pozdrawiam BAS

Zgadza sie, tyle ze nocą swiatla by sie zdały ;)

wyjechalismy wieczorem, zapaliła sie kontrolka ładowania ... i rano byliśmy w Krk

aku tez tam byl spory, bo cos koło 80Ah

Gorzej bylo jak poszedł regulator i paliło wszytskie żarówki, po 50km zostały dwa kierunkowskazy :O

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja Xsara Picasso straciła ładowanie :(. Jeżeli nie znajdę jakiegoś elektryka na miejscu (nie będzie łatwo) to muszę się ciągnąć do Warszawy.

Ile można przejechać na samym akumulatorze. Silnik 1,6 HDI, akumulator ok. 60 Ah. Jazda na dziennych LEDach, zakładamy wyłączenie wentylacji, radia i generalnie tryb elektrooszczędny. 40 km chyba da radę ?

 

Alfą 156 2.5V6 przejechałem na świeżo naładowanym aku 60km, jazda bardzo ostrożna, bez postojów. I to był kres możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa 1,7 Diesel 1998 rok kilka lat temu - 400km bez alternatora (zapasowy akumulator był w bagazniku). Bez wentylatora, wycieraczek, bez radia, jazda autostradą z oświetleniem jedynie na postojówkach. Udało się dojechać i być może pojechałby dalej. Natomiast po zgaszeniu silnika pod domem testowo przekręcony kluczyk i rozrusznik nie miał siły zakręcić. 

Na wszelki wypadek ja jechałem za nim z przygotowaną linką jakby padł po drodze.

 

no ale to zwykły hebel diesel, on prądu nie potrzebuje do pracy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uno 1.4 przejechałem 350 km

podobno benzynowy silnik bez zaawansowanej elektroniki pobiera 4A...

Natomiast co do współczesnego diesla to nie wiem ;) - natomiast znajomu przejechał wiele lat temu transitem z prostym dieslem (nawet nie wiem czy nie wolnossącym) z Hamburga do Rzeszowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
13 godzin temu, Maciek112 napisał(a):

Bmw e39 2.0b 97r ile pojedzie na nowym aku bez alternatora ?

 

Grande punto 1.4 16V bez alternatora jechałem do roboty 30km, w pracy podładowałem i powrót do domu.

Nie pamiętam czy jechałem na normalnych światłach, czy na postojówkach, żeby oszczędzać prąd.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2016 o 08:56, Dakota napisał(a):

Dzisiaj moja Xsara Picasso straciła ładowanie :(. Jeżeli nie znajdę jakiegoś elektryka na miejscu (nie będzie łatwo) to muszę się ciągnąć do Warszawy.

Ile można przejechać na samym akumulatorze. Silnik 1,6 HDI, akumulator ok. 60 Ah. Jazda na dziennych LEDach, zakładamy wyłączenie wentylacji, radia i generalnie tryb elektrooszczędny. 40 km chyba da radę ?

Miesiąc temu busem Opel Movano przejechał z Brno do Częstochowy ok 320 km :)

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2016 o 08:35, delco napisał(a):

podobno benzynowy silnik bez zaawansowanej elektroniki pobiera 4A...

Natomiast co do współczesnego diesla to nie wiem ;) - natomiast znajomu przejechał wiele lat temu transitem z prostym dieslem (nawet nie wiem czy nie wolnossącym) z Hamburga do Rzeszowa ;)


 

3,0SDV6 przejechał 24 kilometry po awarii alternatora, po drodze wywalało więcej i więcej błędów. Zawieszenie, hamulce, systemy bezpieczeństwa, skrzynia biegów…

 

Dojechał pod dom i zdechł. 
 

 

Podładowałem aku i bez problemu odpalił, podniósł się z gleby i wjechał na lawetę. 

Edytowane przez G.O.A.T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał(a):

 

Grande punto 1.4 16V bez alternatora jechałem do roboty 30km, w pracy podładowałem i powrót do domu.

Nie pamiętam czy jechałem na normalnych światłach, czy na postojówkach, żeby oszczędzać prąd.

I znów Fiat przy wątku alternatora :phi:.

Też przejechałem z 15km, tylko była masakra ze skręcaniem przy elektrycznym wspomaganiu ;).

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu w moim a4b5 bez ładowania przejechałem z Karpacza do Legnicy, tam podładowałem trochę aku i zrobiłem kolejne 60-70 km.

Na postojówkach bo już szarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.