Skocz do zawartości

Rejestrator-sens zakupu


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

tak się zastanawiam nad zakupem rejestratora. Do tej pory nie przypominam sobie żebym miał akcje kiedy stwierdziłbym że w takim momencie przydałby się rejestrator. Poza przebiegającą zwierzyną przed moim autem szczególnych akcji sobie nie przypominam,a za dzikiem który skasował mi auto i uciekł z miejsca zdarzenia nie będę ganiał po policji z nagraniem :hehe: Bo takie przypadki nie raz miałem na szczęście nie groźne. Jak wiadomo się mówi "Polak mądry po szkodzie" więc może przyjść taka chwila że będę sam na siebie klnął. A u Was jak to jest/było? Uważacie że warto jest/było mieć taki "bajer" w samochodzie? Rocznie robię pomiedzy 30-40kkm. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam i nie planuję zakładać.

Mądry pewnie będę dopiero po jakiejś szkodzie.

 

Moja koleżanka miała sytuację gdzie poprzedzające ją auto cofnęło i... winna kolizji została uznana ona - najechanie na tył :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

tak się zastanawiam nad zakupem rejestratora. Do tej pory nie przypominam sobie żebym miał akcje kiedy stwierdziłbym że w takim momencie przydałby się rejestrator. Poza przebiegającą zwierzyną przed moim autem szczególnych akcji sobie nie przypominam,a za dzikiem który skasował mi auto i uciekł z miejsca zdarzenia nie będę ganiał po policji z nagraniem :hehe: Bo takie przypadki nie raz miałem na szczęście nie groźne. Jak wiadomo się mówi "Polak mądry po szkodzie" więc może przyjść taka chwila że będę sam na siebie klnął. A u Was jak to jest/było? Uważacie że warto jest/było mieć taki "bajer" w samochodzie? Rocznie robię pomiedzy 30-40kkm. pozdrawiam

Zastanawia mnie, dlaczego przy kamerach cofania i czołowych (np. do automatycznej regulacji świateł) itd - nie montowane są właśnie jeszcze fabryczne rejestratory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem rejestrator po to by nagrywac jak proboje sie scigac MX5 na pojezdzawkach :hehe: . Teraz przydal mi sie gdy bylem na wakacjach na bałkanach by uwiecznic co ciekawsze drogi :cool: . Wiec uwazam ze warto bylo.

 

Mam go zamontowanego caly czas wiec sobie nagrywa lak leci ale faktycznie gdy jezdze dom-praca-dom to "nuda, nic sie nie dzieje". A moze ja jezdze bardziej przewidujaco, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

tak się zastanawiam nad zakupem rejestratora. Do tej pory nie przypominam sobie żebym miał akcje kiedy stwierdziłbym że w takim momencie przydałby się rejestrator. Poza przebiegającą zwierzyną przed moim autem szczególnych akcji sobie nie przypominam,a za dzikiem który skasował mi auto i uciekł z miejsca zdarzenia nie będę ganiał po policji z nagraniem :hehe: Bo takie przypadki nie raz miałem na szczęście nie groźne. Jak wiadomo się mówi "Polak mądry po szkodzie" więc może przyjść taka chwila że będę sam na siebie klnął. A u Was jak to jest/było? Uważacie że warto jest/było mieć taki "bajer" w samochodzie? Rocznie robię pomiedzy 30-40kkm. pozdrawiam

Mi rejestrator zwrócił się wczoraj:

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/425130-panie-ja-czyste-auto-mam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Was jak to jest/było? Uważacie że warto jest/było mieć taki "bajer" w samochodzie?

 

 

Nigdy do tej pory nie korzystałem w celach "dowodowych", ale ogólnie wolę mieć niż nie mieć. ;] Czasem coś ciekawego czy zabawnego się nagra - komórki nie chciałoby się włączyć, a kamerka działa zawsze. 

 

Ostatnio np. pokazałem krewnym z drugiej strony globu, że w Polsce też bywają ulewy:

 

 

:phi:

 

W sumie to jak z każdym gadżetem - obiektywnie trudno ocenić przydatność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, dlaczego przy kamerach cofania i czołowych (np. do automatycznej regulacji świateł) itd - nie montowane są właśnie jeszcze fabryczne rejestratory...

 

 

Pewnie prędzej czy później się pojawią - oby tylko nie stały się nigdy obowiązkowe, bo to sie wiąże z ryzykiem, że użytkownik samochodu może mieć ograniczony dostęp do gromadzonych tam danych. Oprócz nagrania video może też być trasa i prędkość - na przykład dla ubezpieczyciela byłby to bardzo pożądany materiał.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zainstalować apke w tel

Ale w tel nigdy nie będzie tak szerokiego kąta jak w kamerce w związku z czym najciekawcze może się nie nagrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem na wiosnę i sobie nagrywa - tak na wszelki wypadek...

Zimą podjeżdżałem do ronda, auto przede mną wjechało na rondo, a ja jakoś wyjątkowo nie podjechałem od razu na jego miejsce, tylko się powoli toczyłem i wtedy przejechała ciężarówka i z naczepy spadł lód - dokładnie w miejsce gdzie już powinienem stać, ale się wyjątkowo nie spieszyłem ;)

Wtedy pomyślałem jak wyglądałoby załatwianie sprawy bez nagrania i z nagraniem z kamerki. Doszedłem do wniosku, że zaryzykuję te całe 250PLN i sprowadzę jakiś wynalazek prosto z Chin ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle se powtarzam, ze w końcu kupie i zapominam, poza tym nie bardzo mam wizje "wkomponowania" jej w auto, by zbędne przewody itd. nie walaly się po aucie.

 

Gliniarze próbowali mi kiedyś wlepic mandat za przejazd na "czerwonym", po dyskusji stanelo na moim.

Nie wiem jak z "dowodowoscia" materialu z tej kamery, ale jak pozwolilaby uniknąć mandatu i utrzec nosa naciągaczom, to jak najbardziej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam nad zakupem rejestratora. Jak wiadomo się mówi "Polak mądry po szkodzie" więc może przyjść taka chwila że będę sam na siebie klnął. A u Was jak to jest/było? Uważacie że warto jest/było mieć taki "bajer" w samochodzie? Rocznie robię pomiedzy 30-40kkm. pozdrawiam

 

Mam w 4oo, zakupiłem też do 2oo i oby nigdy się nie przydały w celu dowodowym.

Trafisz kiedyś na cwaniaczka (były tu opisywane przypadki) i z ofiary staniesz się sprawcą, uważam więc, że lepiej mieć. Uznałem jednak, że aby mieć więcej argumentów na czarne owce w policyjnych mundurach, kamerka musi mieć rejestrację prędkości. 

Niektórzy tu piszący podnoszą wartość dowodową nagrań z takiej kamerki, np. pod kątem rejestrowanej prędkości właśnie. Bawiąc na wakacyjnych wojażach było mi dane sprawdzić wskazania navi vs kamerka: w kamerce mam ustawiony "alarm" ostrzegający o przekroczeniu 110km :phi:  i kiedy włączał się on (tak, zdarzyło mi się to... :hehe: ),  to navi pokazywała 112km/h, więc albo oba urządzenia jednakowo kłamią, albo są podobnie dokładne ogólnie.

Navi to Garmin (modelu nie pamiętam), kamerka Mio 538.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja przydała się już w pierszym tygodniu-gość wjechał mi w tył i twierdził, że specjalniegwałtownie hamowałem, żeby wyłudzić odszkodowanie-crash for cash. Ubezpieczalnie się przepychały do momnetu, kiedy wysłałem im nagranie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najtańszy za ok. 40zł. 2 lata temu baba wjechała mi w bok zmieniając pas ruchu. Ewidentnie jej wina, a ona, że jestem współsprawcą, bo szybko jechałem, że oświadczenia nie podpisze, że dzwoni po psy.

Ja jej na to, że nie ma sprawy, że pokażę policji nagranie z rejestratora, który mam pod lusterkiem. Pani popatrzyła i po chwili zaczęła w torebce szukać długopisu....

Poza tym - niech ktokolwiek, dziecko, pijany itp. wyskoczy przed maskę. Wg mnie taka inwestycja ratuje dupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, zdecydowałem się i zakupiłem. Oby nigdy się nie musiał przydać :oki:

 

Spoko - nie zauwazasz jego istnienia - ot coś co przy myciu szyb trzeba czasami odkleić od szyby ;) Ale jakos masz poczucie, że w razie czego nikt ci nie wmówi że jesteś wielbłądem.

 

Poprowadź sobie porządnie instalację, kable za słupkiem etc.

 

Sprawdź czy twoja kamerka przełącza się w tryb parkingowi, jak auto długo się nie rusza - jeśli ma taką opcję, to podłącz ją na stałe do samochodu (a nie po stacyjce). Akumulator w kamerze starcza na bardzo krótko, więc jak pare razy ktoś koło samochodu przejdzie nocą, kamerka się włączy i to nagra. A potem jak o 4 nad ranem przyjdą ci kraść kołpaki (jak np mi przyszli), to już nie nagra nic...

Edytowane przez Vadero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera budżetowa G1WHT, tryb parkingowy jest. Nie rozpracowywałem jej, ale jak podłącze stały plus to będzie na stałe nagrywać chyba :hmm: A instalacje tak poprowadzę żeby nic nie było widać, tak samo zamocuje ją jak najbliżej lusterka wstecznego. Nie lubię się afiszować z takimi rzeczami żebym to miał przymocowane na środku szyby :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu stalem przed swiatlami drugi w kolejnosci

przepychal sie motocyklista miedzy autami i przewrocil sie na auto przede mna

wyskoczyl do kierowcy ze go potracil - ja wyjrzalem i pokazalem na swoja szybe z kamera

bez slowa podpisal kwity, na wszelki wypadek podalem tez swoje dane ale temat nie wyplynal ponownie

czyli kamera to dupochron bo ilosc bandytow na drogach jest porazajaca

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

tak się zastanawiam nad zakupem rejestratora. Do tej pory nie przypominam sobie żebym miał akcje kiedy stwierdziłbym że w takim momencie przydałby się rejestrator. Poza przebiegającą zwierzyną przed moim autem szczególnych akcji sobie nie przypominam,a za dzikiem który skasował mi auto i uciekł z miejsca zdarzenia nie będę ganiał po policji z nagraniem :hehe: Bo takie przypadki nie raz miałem na szczęście nie groźne. Jak wiadomo się mówi "Polak mądry po szkodzie" więc może przyjść taka chwila że będę sam na siebie klnął. A u Was jak to jest/było? Uważacie że warto jest/było mieć taki "bajer" w samochodzie? Rocznie robię pomiedzy 30-40kkm. pozdrawiam

 

Jako dupochron w "krytycznych" sytuacjach może się przydać ( miałem kiedyś kolizję i po przyjeździe policji musiałem udowadniać patrolowi, ze się mylą w ocenie sytuacji i relacji drugiego uczestnika) . I ja w takim celu posiadam zamontowaną tak aby nie rzucała się w oczy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak się zastanawiam nad zakupem rejestratora. Do tej pory nie przypominam sobie żebym miał akcje kiedy stwierdziłbym że w takim momencie przydałby się rejestrator...

Spokojnie. Tylko zamontujesz i od razu pojawią się akcje.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.