Skocz do zawartości

Zakupiłem następną francę i już wiem ....


maras77

Rekomendowane odpowiedzi

Ulegając narzekaniom żony, że Xsara picasso jest samochodem za małym i za mało wygodnym, zakupiłem Renault Espace 2.0 DCI, 2007 r w wersji Privilege.

 

Złamałem przy tym zasadę, że nie należy zmieniać samochodu, który nie sprawia problemów na niewiadomoco.

Citroen jeździł u mnie 5 lat bez żadnych problemów, właściwie tylko lanie ropy i jazda.

 

Już tego samego dnia odkryłem, że muszę zostać ekspertem oraz fanem marki Renault i aktywnym użytkownikiem forów dla pasjonatów :facepalm: i Clip już jedzie z Chin, bo inaczej to co zaoszczędziłem na zakupie zostawię w serwisach...

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele tez taka kupa? Laguna niby była ok

 

Generalnie może i nie jest kupą, tylko samochód używany o słusznym wieku, naszpikowany elektroniką psuć się będzie. I jak się samemu nie ma narzędzi i wiedzy, to można zostawić worki złota w serwisach.

Dlatego Clip już idzie z Chin.

A jak dojdzie to ustawię poziomowanie xeonów :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele tez taka kupa? Laguna niby była ok

 

Mam Lagunę 3 z 2014 "wszystko mającą" - przebieg poniżej 50tkm.

 

W sobotę przestał działać cały panel dotykowy odpowiedzialny za radio, navi, komputer... po prostu czarny ekran.

Dzięki ciszy w aucie dotarły do mnie nowe stuki od szklanego dachu...

 

W poniedziałek popołudniu zaczął działać jakby nigdy nic.

Boję się, że jeśli padnie po gwarancji, to skasują X tysięcy za jego wymianę. 

 

Tak - to moje ostatnie Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze używaka zawwze sie kiedys popsuje. Muzyk mowi, ze dlatego nie kupi Reno. Zrozumiałem, że Reno psuje sie jak żadne inne

Mam Megane 2005 r. Od dwu lat. Na naprawy wydałem 450 zl. Bardzo bezawaryjne auto. Naprawy to łożysko w przednim kole (pakiet startowy), przewód do klapy bagażnika, zaślepki otworów w głowicy. Reszta to materiały eksploatacyjne, tarcze, klocki, płyny, filtry, aku. Przebieg 244 kkm z czego moje 30.

Wklepane Tapatalkiem na Meizu M2 Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lagunę 3 z 2014 "wszystko mającą" - przebieg poniżej 50tkm.

W sobotę przestał działać cały panel dotykowy odpowiedzialny za radio, navi, komputer... po prostu czarny ekran.

Dzięki ciszy w aucie dotarły do mnie nowe stuki od szklanego dachu...

W poniedziałek popołudniu zaczął działać jakby nigdy nic.

Boję się, że jeśli padnie po gwarancji, to skasują X tysięcy za jego wymianę.

Tak - to moje ostatnie Renault.

Kolega z pracy ma z 2010r po prezesie przebieg dobija do 250kkm i tylko leje rope moze to alezy od egzemplarza...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma z 2010r po prezesie przebieg dobija do 250kkm i tylko leje rope moze to alezy od egzemplarza...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Mechanicznie to bardzo dobre auta i dlatego je wybrałem.

Ale elektronika potrafi płatać figle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie to bardzo dobre auta i dlatego je wybrałem.

Ale elektronika potrafi płatać figle :)

Odpukac mam L2FL i wszystko dziala i nie mam zadnych problemow.

U kolegi w L3 tez elektronika dziala.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód projektowali artyści, aby ładnie wyglądał, ale bez zwracania uwagi na ergonomię.

Pięknie wszystko zaprojektowane - deska i konsola  ma czystą linię, żadnych przycisków.

Dzięki temu tempomat włącza się przy kolanie, a aby zmienić ustawienia radia - trzeba otworzyć schowek a i tak radio jest zasłonięte kierownicą i g...o widać. :facepalm:

Ale za to jeździ się bardzo komfortowo.

 

Będę tęsknił za cytrynką, gdzie wszystko było w zasięgu palców na kierownicy, lub na wyeksponowanej, idealnie pochylonej i widocznej konsoli środkowej z wielkimi, dyskretnie podświetlonymi przyciskami....

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód projektowali artyści, aby ładnie wyglądał, ale bez zwracania uwagi na ergonomię.

Pięknie wszystko zaprojektowane - deska i konsola  ma czystą linię, żadnych przycisków.

Dzięki temu tempomat włącza się przy kolanie, a aby zmienić ustawienia radia - trzeba otworzyć schowek a i tak radio jest zasłonięte kierownicą i g...o widać. :facepalm:

Ale za to jeździ się bardzo komfortowo.

 

Będę tęsknił za cytrynką, gdzie wszystko było w zasięgu palców na kierownicy, lub na wyeksponowanej, idealnie pochylonej i widocznej konsoli środkowej z wielkimi, dyskretnie podświetlonymi przyciskami....

 

Trzeba bylo brac C8 ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad nim, testowalismy z żona i niestety ma strasznie niskie fotele i się siedzi z nogami niepodpartymi siedzeniem, co jest bardzo męczące.

 

To ile Wy macie wzrostu ? :)

 

ja prawie 190 żona prawie 180 i żadnych uwag do podróżowania C8, a przejeździliśmy naprawdę sporo km - w 2 lata 60000 :)

z przodu po prostu fotele jak u babci regulowane w każdej płaszczyźnie

i niezastąpione odsuwane drzwi :)

Espace IV zawsze mnie pociągał wyglądem, ale złą sława dieseli Reno i elektroniki skutecznie odpycha nadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile Wy macie wzrostu ? :)

 

ja prawie 190 żona prawie 180 i żadnych uwag do podróżowania C8, a przejeździliśmy naprawdę sporo km - w 2 lata 60000 :)

z przodu po prostu fotele jak u babci regulowane w każdej płaszczyźnie

i niezastąpione odsuwane drzwi :)

Espace IV zawsze mnie pociągał wyglądem, ale złą sława dieseli Reno i elektroniki skutecznie odpycha nadal :)

 

Widocznie nie siedzieliście z tyłu w czasie tych podróży :hehe:

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie siedzieliście z tyłu w czasie tych podróży :hehe:

 

żona siedział też i nie narzekała, tył generalnie jest dla dzieci :)

ale można sobie rozłożyć tylny fotel (II rząd) głęboko, odwrócić przedni i wyciągnąć się jak w kuszetce :)

a tego w Espace się nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile on ma na stukane :O ? tak z ciekawości jaki clip i i ile za niego dałeś ? 

 

Clip z Alliexpress, za 389 zł z przesyłką. Te same są w PL na allegro za 600.

 

A bryka, jak to bryka, jak opuszczała Francję to miała 268 tyś a w PL 215 tyś, bo teraz jest taki przebieg modny :hehe:

Na szczęście w Internecie nic nie ginie i udało mi się znaleźć w google cache opis z aukcji B2B z oceną rzeczoznawcy, wyceną itp.

 

Między innymi dlatego go kupiłem, bo miał potwierdzony stan. Przetłumaczyłem sobie cały opis i po kolei weryfikowałem wszystko, czy jest to poważne uszkodzenie, czy nie.

 

Firma aukcyjna, która sprzedaje te auta we Francji https://vpauto.fr/nie sprzedaje rozbitych szrotów, tylko bryki na chodzie, zwykle zostawione w rozliczeniu, wraz z całą dokumentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip z Alliexpress, za 389 zł z przesyłką. Te same są w PL na allegro za 600.

 

A bryka, jak to bryka, jak opuszczała Francję to miała 268 tyś a w PL 215 tyś, bo teraz jest taki przebieg modny :hehe:

Na szczęście w Internecie nic nie ginie i udało mi się znaleźć w google cache opis z aukcji B2B z oceną rzeczoznawcy, wyceną itp.

 

Między innymi dlatego go kupiłem, bo miał potwierdzony stan. Przetłumaczyłem sobie cały opis i po kolei weryfikowałem wszystko, czy jest to poważne uszkodzenie, czy nie.

 

Firma aukcyjna, która sprzedaje te auta we Francji https://vpauto.fr/nie sprzedaje rozbitych szrotów, tylko bryki na chodzie, zwykle zostawione w rozliczeniu, wraz z całą dokumentacją.

a to sporo wyjaśnia , ja po ostatnim dieslu już bym nie poszedł tą droga bo przy takim przebiegu to wszystkie bolączki które będą trafią na Ciebie :D 

Obyś był zadowolony i trafi lepiej od pierwszego mojego DCI :-) Ja się pytam gdzie foty ?:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja p....ę

 

Jakiś artysta-palant wymyślił poprzeczne belki relingów będące łukiem....

Nie można założyć bagażnika, a rower można postawić tylko jeden na środku, gdyż w innym miejscu będą stały na ukos :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p....ę

 

Jakiś artysta-palant wymyślił poprzeczne belki relingów będące łukiem....

Nie można założyć bagażnika, a rower można postawić tylko jeden na środku, gdyż w innym miejscu będą stały na ukos :facepalm:

 

W takiej szafie, to ja bym w ogóle nie dawał rowerów na dach.

Hak i bagażnik na hak, to chyba jedyne słuszne rozwiązanie, jeśli nie można rowerów wrzucić do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p....ę

 

Jakiś artysta-palant wymyślił poprzeczne belki relingów będące łukiem....

Nie można założyć bagażnika, a rower można postawić tylko jeden na środku, gdyż w innym miejscu będą stały na ukos :facepalm:

 

 

A kto dziś używa dachu do rowerów :) na dach to co najwyżej BOX :)

Rowery na HAK i można wjechać z nimi na parking :) podziemny do centrum handlowego, a nie zostawić je na stropie :)

 

 

z16435596Q.jpg

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto dziś używa dachu do rowerów :) na dach to co najwyżej BOX :)

Rowery na HAK i można wjechać z nimi na parking :) podziemny do centrum handlowego, a nie zostawić je na stropie :)

 

 

z16435596Q.jpg

 

 

Box też nie pasuje. Wygina się dno i się nie zamyka .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej akcesoryjne dystanse,......... również za chore pieniądze :)

 

Thule ma dedykowany bagażnik z .... własnymi relingami i belkami ....

Tak, są dystanse, ale nie rozwiązują problemu, bo wtedy box zamiast opierać się na belce wisi w powietrzu na 4 punktach mocowania a i stojakowi na rower nie pomogą :facepalm: .

IMG_20140818_114807.jpg

 

 

 

Ale za to relingi wyglądają doskonale w położeniu spoczynkowym :facepalm:

Te w C8 wyglądają prostacko i wulgarnie w porównaniu do tych w Espace :facepalm:

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thule ma dedykowany bagażnik z .... własnymi relingami i belkami ....

Tak, są dystanse, ale nie rozwiązują problemu, bo wtedy box zamiast opierać się na belce wisi w powietrzu na 4 punktach mocowania a i stojakowi na rower nie pomogą :facepalm: .

IMG_20140818_114807.jpg

Ale za to relingi wyglądają doskonale w położeniu spoczynkowym :facepalm:

Te w C8 wyglądają prostacko i wulgarnie w porównaniu do tych w Espace :facepalm:

Pewnie :)

Wolę te prostackie :) bo rozsuwam i montuje co chcę :) wprost, od razu bez problemów :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden smaczek.

 

Nie działa ogrzewanie tylnej szyby.

Problem znany -  wypala się jeden pin na gnieździe BSI - wystarczy wyjąć wtyczkę i wyczyścić, jest akurat tuż obok bezpieczników.

Tylko aby się tam dostać - uwaga - trzeba zdemontowac kierownicę i całe podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden smaczek.

 

Nie działa ogrzewanie tylnej szyby.

Problem znany -  wypala się jeden pin na gnieździe BSI - wystarczy wyjąć wtyczkę i wyczyścić, jest akurat tuż obok bezpieczników.

Tylko aby się tam dostać - uwaga - trzeba zdemontowac kierownicę i całe podszybie.

Reno, można się było tego spodziewać :)

to kiedy zmieniasz na C8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno, można się było tego spodziewać :)

to kiedy zmieniasz na C8 ?

 

Raczej się nie zanosi.

Jednak sama jazda jest na korzyść Espace.

Polubiłem gadzinę, doprowadzę go do porządku, zrobię adaptery do bagażnika dachowego  i będzie git ;)

I dzieci go lubią, uwielbiają wsiadać przez bagażnik (bo fotele zasłaniają połowę drzwi) :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zanosi.

Jednak sama jazda jest na korzyść Espace.

Polubiłem gadzinę, doprowadzę go do porządku, zrobię adaptery do bagażnika dachowego  i będzie git ;)

I dzieci go lubią, uwielbiają wsiadać przez bagażnik (bo fotele zasłaniają połowę drzwi) :hehe:

 

Kolejny PLUS dla C8 :) odsuwane drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jaka fota, zobaczymy czy rdzy nie widać...

ja się chyba nigdy nie przestawię z cytryny na innego francuza

 

jakoś tak mam podobnie :) nawet w grupie PSA mi Pugi designem nie podchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C8 posiadałeś, a środek identyczny jak w 807 jak by nie po......ne lampy przednie w C8 to auto identyczne :hehe:

C8 jest najładniejsze stylistycznie z całej czwórki :) zarówno przednie lampy jak i tylne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gust jest jak wiemy .... w C8 wymiana żarówki pozycyjnej do łatwych nie należy a jak ktoś ma dłoń jak drwal to może zapomnieć o wymianie. Wiec wolę takie gdzie wymiana trwa 10 sek.

 

niby racja, ale w P807 to te pozycje wyglądają jak chałupniczo dokładane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymiana pozycji w lampach C8 to nie lada operacja. Ale da się. Choć lepiej, żeby robiło to dziecko z drobnymi rączkami.

Za to w espace jest to banalne. Wystarczy wyjąć lampę z mocowan i wszystko jest dostepne. I nie wymaga jakiejs strasznej demolki i rozbiorki, tylko dwie maskownice na kilka jednorazowych kołeczków.

Ale bez wyjmowania tez mozna wymienic latwo, no moze oprocz zarowki kierunkowskazu

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.