Skocz do zawartości

Polerowanie reflektorow - jak sie zabrac ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w swoim Scenicu II Ph1 mam pozolkle klosze reflektorow i postanowilem, ze je spoleruje. Jak sie do tego zabrac, papier wodny, jakies specjalne pasty polerskie, pasta do zebow ? Czy po wszystkim pryskac jakims lakierem ? Prosilbym osoby obeznane w temcie o jakis manual. Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chciało kombinować. Popatrz na oferty na OLX. U mnie gość wziął 100kę (kupił sprzęt dla siebie, nauczył się robić i teraz robi ludziom, żeby się sprzęt zwrócił ;] ). Postaliśmy u niego w garażu, pogadaliśmy o wszystkim i o niczym i wyjeżdżając nie wiedziałem, że Scenic tyle światła może dawać :hehe:;]

 

43f637f4ba45d11ba39bad2ec32b50f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam,

w swoim Scenicu II Ph1 mam pozolkle klosze reflektorow i postanowilem, ze je spoleruje. Jak sie do tego zabrac, papier wodny, jakies specjalne pasty polerskie, pasta do zebow ? Czy po wszystkim pryskac jakims lakierem ? Prosilbym osoby obeznane w temcie o jakis manual. Z gory dzieki

 

papier wodny kilka gradacji (800-1500-2000), dużo wody i lakier dwuskładnikowy 2K. Ale to nie jest robota na teraz, musi być cieplej i sucho żeby lakier dobrze siadł - chyba, że masz ciepły i suchy garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w swoim Scenicu II Ph1 mam pozolkle klosze reflektorow i postanowilem, ze je spoleruje. Jak sie do tego zabrac, papier wodny, jakies specjalne pasty polerskie, pasta do zebow ? Czy po wszystkim pryskac jakims lakierem ? Prosilbym osoby obeznane w temcie o jakis manual. Z gory dzieki

Użyj szukajki. Było kilka razów.

Efekt samej polerki szybko znika (albo i gorzej się robi, bo trzesz po powłoce nie tylko utwardzonej ale też chroniącej przed UV i żółknięciem) - trzeba przetrzeć papierem i polakierować lakierem z utwardzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość wziął 100kę (kupił sprzęt dla siebie, nauczył się robić i teraz robi ludziom, żeby się sprzęt zwrócił ;] ). Postaliśmy u niego w garażu, pogadaliśmy o wszystkim i o niczym i wyjeżdżając nie wiedziałem, że Scenic tyle światła może dawać :hehe:;]

 

I jak widać na załączonych fotkach - ma gość rozmach... kostkę na podłożu też oczyścił   :hehe::phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w swoim Scenicu II Ph1 mam pozolkle klosze reflektorow i postanowilem, ze je spoleruje. Jak sie do tego zabrac, papier wodny, jakies specjalne pasty polerskie, pasta do zebow ? Czy po wszystkim pryskac jakims lakierem ? Prosilbym osoby obeznane w temcie o jakis manual. Z gory dzieki

Czyli nie masz sprzętu, nie masz wiedzy, nie masz doświadczenia.

Znaczy zapłacisz za to polerowanie ze trzy razy więcej i w efekcie może być gorzej niż jest.

Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomecki twoje lampy przed polerowaniem wyglądały tak lepiej niż te, które ja robiłem znajomemu :phi: :phi:

7b5bb4dd3f642b37med.jpg

52f0956e4fda7beemed.jpg

5430acb0495b68fdmed.jpg

06a7a6528e1be844med.jpg

b5cda7393423d13bmed.jpg

 

tutaj lewa lamp po, a prawa przed

8020a37032e946cbmed.jpg

 

 

 

Jak odebrał auto, i się przejechał nocą, to mówi to świeci w końcu ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbę- nie polecajcie czegoś czego nie robiliście

dobra pasta polerska maszyna polerska- zabawa z papierem ściernym właśnie prosta droga do zdarcia tej warstwy ochronnej która naprawdę jest gruba, a chyba nie o to chodzi - 90% lamp aż takiej ingerencji nie wymaga

Papieru wielu używa z ..lenistwa i pośpiechu- raz dwa i po sprawie. pół godziny dłużej na lampę i efekt będzie ten sam bez negatywnych skutków - byle nie przegrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dobra pasta polerska maszyna polerska- zabawa z papierem ściernym właśnie prosta droga do zdarcia tej warstwy ochronnej która naprawdę jest gruba, a chyba nie o to chodzi - 90% lamp aż takiej ingerencji nie wymaga

 

Jak klosz ma wżery i jest żółty jak siki na śniegu, to tej warstwy przecież już dawno na nim nie ma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też szykowałem się do polerki w VW Bora. kupiłem papiery, nowe żarówki a polerkę i pasty miałem. Lampy źle nie wyglądały, więc zrobiłem polerkę tylko pastą.

Dopiero po polerce zobaczyłem, że przyczyną słabego światła nie są matowe klosze tylko wypalone odbłyśniki. Nie pozostaje nic innego jak wymiana całych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie pozostaje nic innego jak wymiana całych lamp.

 

Albo regeneracja odbłyśników. Czasami jest to bardziej opłacalne od zakupu nowych, czasami mniej. Często również nowe zamienniki świecą słabiej od używanych, ale niezniszczonych oryginałów. Kwestia opłacalności w konkretnym modelu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Papieru wielu używa z ..lenistwa i pośpiechu- raz dwa i po sprawie. pół godziny dłużej na lampę i efekt będzie ten sam bez negatywnych skutków - byle nie przegrzać

 

to Ty chyba nie robiłeś papierem nigdy jeżeli twierdzisz, że to jest szybsza metoda...

Chcąc to zrobić porządnie, delikatnie schodząc gradacjami, nie zostawiając śladów po ścieraniu lakieru ect to jest robota przynajmniej 2x dłuższa niż polerka. Całkowicie pomijam czas schnięcia lakieru i późniejszego utwardzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta pasta ma filtr UV, który wytrzyma więcej niż jedno mycie? ;)

 

 

nie wiem panie kolego, ale raczej po robocie taka pasta jest spłukiwana, więc przed myciem jej nie będzie.

gosciu z filmu zapewne jej uzył do usunięcia jakiegoś nalotu zaciemniającego klosz.

taka bezinwazyjna chyba i bezkosztowa metoda.

nie próbowałem, niczego nie gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz sprzętu, nie masz wiedzy, nie masz doświadczenia.

Znaczy zapłacisz za to polerowanie ze trzy razy więcej i w efekcie może być gorzej niż jest.

 

Spójrz na to z innej perspektywy: kolega przyznał, że dysponuje garażem, ma czas, polerkę (ja jej nie użyłem). Pyta o wskazówki = nabywa wiedzę    :) 

A brak doświadczenia?   :hmm:    Nie znam innego sposobu na powyższe, niż działanie, praktyka, a raczej nie znajdziesz na żadnej kuli ziemskiej symulatora polerki reflektorów...   :phi:

Jego lampy, wykazuje chęć - jak zrobi, tak będzie miał. Później oceni, czy było warto. Ja nie żałuję mimo, że zeszło mi dość długo z lampami, ale sam rozumiesz... pierwszy raz   :swinka:   nie chcąc narobić wżerów zacząłem od papieru 1500, kolejno 2000 i 2500, na górę lakier dedykowany... i jestem zadowolony, warto było    :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dla niektórych będzie to śmieszne dziecinne niefachowe itp ale z miesiąc temu trafiłem w Biedrze na pastę / środek  K2 do regeneracji plastikowych czy jak tam zwał kloszy reflektorów . Całe 8 zł miękka szmatka czy tam dedykowana w instrukcji użycia inna szmatka 15 min polerki na lampę i efekt na prawdę widoczny w wyglądzie i co ważniejsze oświetleniu drogi nocą.

Może moje lampy nie były jakoś zmasakrowane,pożółkłe itp ale widać więcej światła nocą.

Co ważne przed polerką nie było widać granicy światło - cienia jakie widzimy w nowych lampach jadąc za kimś blisko lub stojąc blisko ściany.Teraz podejrzewam że byłoby idealnie gdybym pojechał na stację SKP sprawdzając ustawienie świateł.

Może od takich środków zacząć , nawet gdybym miał je odświeżać raz na kwartał to mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno po samej polerce będzie efekt zadowalający, ale na jak długo? ,zapewne do następnego polerowania a to nastąpi w zależności od przejechanych kilometrów i w jakich warunkach ,piszę tak dlatego że już rozmawiałem z gośćmi i widziałem efekt takiej polerki po roku czasu i lampy ponownie były matowe, ja zrobiłem według tego sposobu tylko wyjmowałem lampy i już drugi rok i jest dobrze ,https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jo37NK7S1hs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.