Skocz do zawartości

nowa Ibiza


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bartekm napisał:

Wcale nie zamierzam czynić zarzutów, chciałem tylko poznać metodologię, bo na ogół nie jest znana :ok:

 

Co do pokrywania się wskazań z komputera z tymi z dystrybutorato z uwagi na brak statystyk się nie wypowiadam. Na pewno na krótkim dystansie mierzenie komputerem ma wręcz niesamowite zdolności do pokazywanie przeróżnych wartości.

 

Btw ile wyszło średnie na baku?

 

niestety opieranie się na średniej z tankowania po jednym tankowaniu też może być mało miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maro_t napisał:

 

czyli tak jak z kompa ;)

Tu nie chodzi, że z kompa jest niedokładne. Dopytuję @senseikrk, bo chciałem poznać metodologię, żeby każdy miał jasność co przedstawiają wyniki. 

 

Co mi po wynikach z kilku km, jak dla mnie one nie będą miarodajnie. Pomimo całej sympatii do kolegi, to nie sądzę, żeby uwzględnialy np. w jeździe miejskiej proces rozgrzewania auta. Testy typu klik - BC i turalm się kilka km na rekord w mieście, dbając o brak gwałtownego przyspieszenia mogą zaniżyć wynik, jak i depnięcie gazu może go zawyżyć. Ja np. u siebie na liczniku zużycia od uruchomienia auta widzę na ogół 10-11l/100km. Natomiast już pomiar od baku do baku daje 8.5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartekm, auta nie-prasowe mam zazwyczaj od soboty od godz 14 do poniedziałku do godz.9. Niestety, mimo wielkich chęci, nie jest możliwe zbadanie wszystkiego. Swoje robi także limit km. Inaczej jest w wypadku aut prasowych, które dostaje się na 4-7 dni. W przyszłym tygodniu odbieram Octavię na tydzień, a na weekendowe użyczenia nam już załatwione: Arteon, Stinger, XC60, BMW 3, Leon Cupra, Stonic, itd.

 

Ibiza z silnikiem 1.0 tsi okazała się jednym z większych pozytywnych zakończeń.  Silnik 1.0 tsi czy to w wersji 95 czy też 115 naprawdę daje radę.

 

Zaskoczyło mnie to, że w biedniejszej wersji wyposażenia z silnikiem 1.0 95 tsi na poprzecznych nierównościach walila belka skrętna, a w testowej kompletna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 22:18, Gregs0N napisał:

w moim odczuciu, najsłabszym elementem Ibizy było słabe wnętrze. W nowej generacji chyba będzie podobnie

 

Tak się składa, że w moim garażu dzisiaj stoi taka jakaś Ibiza nówka sztuka, z pierwszą rejestracją w sierpniu 2017 ;)

Nie wiem czy to stary model czy nowy, bo dla mnie to jakoś to podobnie wygląda.

Służbowe auto, 1.0 75KM.

 

Auto jak auto, ale odniosę się do tego wnętrza.

Nie wiem co Ty Kolego ;] i reszta chce od tego samochodu, ale to wygląda tak jak ma wyglądać.

Brakuje mi miejsca żeby położyć telefon i kładę go głęboko w miejsce na kubki. Pewnie go zapomnę zaraz gdzieś na mieście.

Kształt może się podobać, a może i nie. Materiały też jakieś takie zwyczajne. Nie wiem o co kaman.

 

Spodobało mi się, że kierownicę można sobie dużo wyciągnąć, to pierwsze auto jakim jeżdżę, w którym ktoś z długimi nogami, nie musi mieć też rąk jak szympans.

 

Jakbym miał takim czymś jeździć, to może nie czułbym się jakoś doceniony, ale też i bym nie twierdził że spotkało mnie nieszczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregs0N napisał:

chodzi mi o to, że przy dość atrakcyjnej i dynamicznej stylistyce nadwozia wnętrze jest ciągle dość proste i przywodzi na myśl fabie:

wolałbym, żeby było nieco nowocześniej... ale co kto lubi :oki:

 

 

 

Jak dla mnie to wnętrze jest jakie jest i lepiej wygląda niż nawozie.

Wnętrze niczego nie udaje, a kształt zewnętrzny Ibizy juz tak. Nadwozie jest zbyt wąskie i wysokie, a jednak ktoś próbował w nie wbić na siłę dynamikę. Wyszedł lekki potworek.

 

To jest grupa VW i tam jest praktycznie wszędzie smutno. Niektóre Audi mają ciekawe wnętrze, ale zachowawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał:

Pewnie go zapomnę zaraz gdzieś na mieście.

przecież masz miejsce pod konsolą. Poza tym auto wyswietla komunikat "pamietaj o telefonie"

2 godziny temu, kravitz napisał:

Nadwozie jest zbyt wąskie i wysokie

A znasz jakieś szersze auto w tym segmemcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KvM napisał:

przecież masz miejsce pod konsolą. Poza tym auto wyswietla komunikat "pamietaj o telefonie"

A znasz jakieś szersze auto w tym segmemcie?

 

Auto wizualnie wyglada na wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 17:13, KvM napisał:

Tak, przynajmniej w teorii.

W Golfie z 2009 miałem aktywne zawieszenie. Pewnie we współczesnej Ibizie są pewnie jeszcze lepsze, a zapewne nie gorsze. 

Te w Golfie w moment się utwardzały. Jeździłem stale na ustawieniu "comfort", a zakręty pokonywałem jak gokart. Rewelacja!

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam. Dawno mnie tu nie było więc mówię dzień dobry. Zamierzam kupić wersję 1.5 tsi fr. Zastanawiam się nad zawieszeniem dual ride, nie jest to chyba to samo co DCC w Leonie, tylko prostsza wersja tylko z utwardzaniem amorków ale potrzeba jeszcze wyjaśnienia. Prawdopodobnie zamówię również z system Beats Audio bo uwielbiam jeździć z głośną i przyzwoicie brzmiącą muzyką. Możecie się wypowiedzieć czy warto dokładać to zawieszenie DUal Ride czy zostać przy standardowym (sportowym? twardszym?) wersji fr. Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rainowy napisał:

Witam. Dawno mnie tu nie było więc mówię dzień dobry. Zamierzam kupić wersję 1.5 tsi fr. Zastanawiam się nad zawieszeniem dual ride, nie jest to chyba to samo co DCC w Leonie, tylko prostsza wersja tylko z utwardzaniem amorków ale potrzeba jeszcze wyjaśnienia. Prawdopodobnie zamówię również z system Beats Audio bo uwielbiam jeździć z głośną i przyzwoicie brzmiącą muzyką. Możecie się wypowiedzieć czy warto dokładać to zawieszenie DUal Ride czy zostać przy standardowym (sportowym? twardszym?) wersji fr. Dzięki za opinię.

Jeżdżę fr-em bez dcc co prawda nie długo ale jak dla mnie to zawieszenie spełnia wszelkie moje oczekiwania. To nie wiem jak musi brzmieć to beats audio skoro seat sound system brzmi znakomicie. Ale pewnie znajdzie się ktoś kto to wszystko skrytykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gzes napisał:

Jeżdżę fr-em bez dcc co prawda nie długo ale jak dla mnie to zawieszenie spełnia wszelkie moje oczekiwania. To nie wiem jak musi brzmieć to beats audio skoro seat sound system brzmi znakomicie. Ale pewnie znajdzie się ktoś kto to wszystko skrytykuje.

Beats może brzmi lepiej, ale nie każdy to poczuje. Tak jak ty zaliczam się do grona tych osób, które nie mają tak wrażliwego ucha by odczuć tą róznicę. Jak kupowałem Leona, to mi handlowiec polecał seat sound z dodatkowym głosnikiem i subem w bagażniku. Łupania nie lubię, a różnicy spowodowanej tym dodatkowym głośnikiem nie odczułem, więc nie kupiłem tej opcji i zachowałem z 2k w kieszeni. Są ludzie, którzy mają bardziej wrażliwe uszy i wyczują różnicę,  a są tacy, którzy nie wyczują tej różnicy i wystarczy im standard, tak jak Tobie czy mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gzes napisał:

Jeżdżę fr-em bez dcc co prawda nie długo ale jak dla mnie to zawieszenie spełnia wszelkie moje oczekiwania. To nie wiem jak musi brzmieć to beats audio skoro seat sound system brzmi znakomicie. Ale pewnie znajdzie się ktoś kto to wszystko skrytykuje.

Nie ma porównania do zwykłej FR, bo jeździłem tylko z Dualride, ale jak dla mnie zawieszenie z tym systemem robi robotę. Imho cena śmieszna więc nie ma się co szczypać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Manx napisał:

Beats może brzmi lepiej, ale nie każdy to poczuje. Tak jak ty zaliczam się do grona tych osób, które nie mają tak wrażliwego ucha by odczuć tą róznicę. Jak kupowałem Leona, to mi handlowiec polecał seat sound z dodatkowym głosnikiem i subem w bagażniku. Łupania nie lubię, a różnicy spowodowanej tym dodatkowym głośnikiem nie odczułem, więc nie kupiłem tej opcji i zachowałem z 2k w kieszeni. Są ludzie, którzy mają bardziej wrażliwe uszy i wyczują różnicę,  a są tacy, którzy nie wyczują tej różnicy i wystarczy im standard, tak jak Tobie czy mnie.

Pewnie gdyby nie to że seat sound dostalem za 1zł to nawet na chwilę nie zatrzymał bym się przy tej opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.