Skocz do zawartości

Budujemy nowy dom - wątek zbiorczy


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Kolber napisał:

 

Tak w ogóle jakbyś się nudził to mam fajny programik do wizualizacji pomieszczeń czy też przestrzeni wokół domu ;) Idzie w nim zrobić cuda (żeby nie było nawiązując do AK - idzie wkleić prawie każde auto na działkę ;))

 

BTW Taką wiatę z boku domu jak na obrazku można sobie postawić bez zezwoleń, zgłoszeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kolber napisał:

do 35m2 możesz postawić taką wiatę na zgłoszenie

http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797510-p_1.htm

 

Budynek gospodarczy zgłaszałem.

A tu widzę, że wiatę też.

A taka dostawiona do budynku, to chyba rozbudowa, przebudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Żeby nie było że nic nie robię - dom wytyczony ;)

 

20170609_190254.jpg

 

 

Urzędy i formalności w tym kraju to istna męka... Jak muszę cokolwiek z jakimkolwiek urzędem załatwiać to szlag mnie trafia jeszcze zanim zadzwonię. Pozwolenie na budowę miało być zgodnie z ustawą na 25 maja. No to mamy 11 czerwiec - nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano niestety. Płacisz ogromne pieniądze w podatkach na to, żeby bezczelne biurwy traktowały Cię za Twoje własne pieniądze jak śmiecia, a jak już coś robią to też musisz płacić dodatkowo za każdy świstek, wypis, wyrys, zaświadczenie. Serio uważam, że faktyczna fizyczna budowa jest prostsza niż te formalności i papiery. Ale ja miałem trudniej, bo miałem jeszcze budowę zjazdu i drogi wewn. jako formalnie osobną inwestycję.

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem nieregulaminowy cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎11‎.‎06‎.‎2017 o 10:36, Vadero napisał:

Żeby nie było że nic nie robię - dom wytyczony ;)

 

 

 

 

Urzędy i formalności w tym kraju to istna męka... Jak muszę cokolwiek z jakimkolwiek urzędem załatwiać to szlag mnie trafia jeszcze zanim zadzwonię. Pozwolenie na budowę miało być zgodnie z ustawą na 25 maja. No to mamy 11 czerwiec - nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? 

szkoda psuć taki ładny trawnik :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2017 o 10:36, Vadero napisał:

Urzędy i formalności w tym kraju to istna męka... Jak muszę cokolwiek z jakimkolwiek urzędem załatwiać to szlag mnie trafia jeszcze zanim zadzwonię. Pozwolenie na budowę miało być zgodnie z ustawą na 25 maja. No to mamy 11 czerwiec - nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? 

Mógłbym napisać: A nie mówiłem ale co to zmieni?

Kiedy złożyłeś dokumenty?

Czy wzywali do uzupełnienia?

Kiedy uzupełniłeś?

Dlaczego pozwolenie na budowę, a nie zgłoszenie?

Edytowane przez mitunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mitunio napisał:

Mógłbym napisać: A nie mówiłem ale co to zmieni?

Kiedy złożyłeś dokumenty?

Czy wzywali do uzupełnienia?

Kiedy uzupełniłeś?

Dlaczego pozwolenie na budowę, a nie zgłoszenie?

 

- 25 kwiecień złożone dokumenty (wg umowy z projektantem miał byc 1 kwiecień, ale cóż...)

- Dopiero się koło 5 czerwca odezwał że czegoś mu brakuje - tzn podpisów branżowców pod projektami instalacji, projektu zbiornika na deszczówkę i uwaga uwaga - projektu miejsca postojowego - mimo, że warunki zabudowy o konieczności zapewnienia takiego nic nie mówią ;] dyskusja z panem z wydziału architaktury strasznie jałowa - "nie musze projektować miejsca postojowego" "musi pan", "nie", "tak", "nie!", po kilku dniach "no dobra nie musi pan..." :facepalm:

- uzupełniono w 3 dni ;) 

 

Dzisiaj się tam osobiście pofatygowałem, a nie przez projektanta - decyzja jest, jak projektant uzupełni jeden podpis (cośtam zapomniał), to w piątek do odbioru.

 

- Czemu pozwolenie na budowę? Deweloper powiedział, że lepiej w ten sposób - ja sie nie znam i poznawać nie chcę - niech ma.

 

Wstępnie koło 28.06 ruszamy z wykopkami.

Edytowane przez Vadero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

 

- 25 kwiecień złożone dokumenty (wg umowy z projektantem miał byc 1 kwiecień, ale cóż...)

- Dopiero się koło 5 czerwca odezwał że czegoś mu brakuje - tzn podpisów branżowców pod projektami instalacji, projektu zbiornika na deszczówkę i uwaga uwaga - projektu miejsca postojowego - mimo, że warunki zabudowy o konieczności zapewnienia takiego nic nie mówią ;] dyskusja z panem z wydziału architaktury strasznie jałowa - "nie musze projektować miejsca postojowego" "musi pan", "nie", "tak", "nie!", po kilku dniach "no dobra nie musi pan..." :facepalm:

- uzupełniono w 3 dni ;) 

 

Dzisiaj się tam osobiście pofatygowałem, a nie przez projektanta - decyzja jest, jak projektant uzupełni jeden podpis (cośtam zapomniał), to w piątek do odbioru.

 

- Czemu pozwolenie na budowę? Deweloper powiedział, że lepiej w ten sposób - ja sie nie znam i poznawać nie chcę - niech ma.

 

Wstępnie koło 28.06 ruszamy z wykopkami.

25 kwietnia + 65 dni to ni ch..a nie wychodzi 25 maja. Nawet nie liczac, że trzeba coś uzupełnić.  Decyzja pnb jest prawomocna i ostateczna po 14 dniach od odbioru przez ostatnią stronę postepowania. Kiedyś jeszcze trzeba było na 7 dni (może coś się zmieniło) przed rozpoczęciem robót zawiadomić pinb i dostarczyć oświadczenie kierbuda więc przy dobrych wiatrach 21 dni od odbioru decyzji można było na legalu szpadel wbijać. 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2017 o 22:14, mitunio napisał:

25 kwietnia + 65 dni to ni ch..a nie wychodzi 25 maja. Nawet nie liczac, że trzeba coś uzupełnić.  Decyzja pnb jest prawomocna i ostateczna po 14 dniach od odbioru przez ostatnią stronę postepowania. Kiedyś jeszcze trzeba było na 7 dni (może coś się zmieniło) przed rozpoczęciem robót zawiadomić pinb i dostarczyć oświadczenie kierbuda więc przy dobrych wiatrach 21 dni od odbioru decyzji można było na legalu szpadel wbijać. 

Powodzenia.

 

Dawno nieaktualne kolego - w przypadku pozwolenia na budowę domu pozwolenie wydaje się "bez zbędnej zwłoki" czyli do 30 dni.

CO do rozpoczęcia robót z pamięci piszę art. 130 § 4 K.p.a - czyli jestem jedyną stroną postępowania. Mogę zaczynać w dniu otrzymania pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vadero napisał:

 

Dawno nieaktualne kolego - w przypadku pozwolenia na budowę domu pozwolenie wydaje się "bez zbędnej zwłoki" czyli do 30 dni.

CO do rozpoczęcia robót z pamięci piszę art. 130 § 4 K.p.a - czyli jestem jedyną stroną postępowania. Mogę zaczynać w dniu otrzymania pozwolenia.

Słyszałem, że coś się zmieniło i nawet próbowałem to sprawdzić ale wprowadziły mnie w błąd nieaktualne BIPy kilku powiatów , na których stronach to sprawdzałem.

Jak jesteś jedyną stroną to faktycznie 130-ty załatwia temat. Teraz też po nowelizacji Kpa od 1 czerwca jest możliwość złożenie oświadczenia przez wszystkie strony o rezygnacji z prawa odwołania i wtedy decyzja staje się prawomocna przed upływem 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.02.2017 o 00:42, Majkiel napisał:

 

 

P.S. Kolejny budujący na Śląsku - może by tak kiedyś umówić się w kilka osób z AK na jakieś piwko w Katowicach czy Gliwicach o pogadać o tematach budowlanych?

 

Jakby co, mogę pomóc w dwóch tematach - wybudowałem się świeżo (ze trzy lata mieszkam), obok szwagier kończy właśnie wykończenia, więc jestem na bieżąco, to raz.

Gdyby ktoś chciał pomocy w kredycie hipotecznym - również służę uprzejmie, param się tym ponad dekadę:skromny:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

Niezla piaskownica. Już widze czemu trawa mi zdycha ;]

 

 

 

 

Ty się ciesz, ja miałem samą glinę, taki piaseczek to musiałem kupować na TIRy żeby zasypać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał:

 

Ty się ciesz, ja miałem samą glinę, taki piaseczek to musiałem kupować na TIRy żeby zasypać...

Taki teren to marzenie każdego budowlańca.

PS. @Vadero nie zapomnij podsypki piaskowej pod chudziaka zrobić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bizz napisał:

 

Jakby co, mogę pomóc w dwóch tematach - wybudowałem się świeżo (ze trzy lata mieszkam), obok szwagier kończy właśnie wykończenia, więc jestem na bieżąco, to raz.

mozesz mi powiedziec ile placiles za robocizne i materialy psozczegolnych etapow? Oczywiscie jesli mozesz to podaj rowniez powierzchnie scian, fundamentow zebym mial odczucie o jakich powierzchniach mowimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amciek napisał:

mozesz mi powiedziec ile placiles za robocizne i materialy psozczegolnych etapow? Oczywiscie jesli mozesz to podaj rowniez powierzchnie scian, fundamentow zebym mial odczucie o jakich powierzchniach mowimy.

 

Mogę, ale plik mam w domu. Mam tam pozapisywane praktycznie wszystkie koszty.

W sensie, że wieczorem dopiszę;)

Edytowane przez bizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 
Mnie zdumiewa, że znasz tylko 2 rodzaje nieruchomości: albo mieszkanie w bloku, albo wielka chałupa na środku farmy. Jak gdyby nie były możliwe stany pośrednie, czyli każdemu wg potrzeb. Tak samo jak kilka klas samochodów - od miejskich kurdupli po S-klasy.

Bo na AK sa tylko 2 akceptowane pojazdy mniejsze od s-klasy: corveta panicza i taczka do wywiezienia trawy dzialki min. 1000 a.

Wysłane z otwieracza do konserw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, Vadero napisał:

 

A co! Stać mnie, bedę bloczki pod ziemie zakopywał ;]

 

Tymczasem płyta fundamentowa wylana:

 

To masz fundament i płytę?

Czy to tylko wylewka pod posadzkę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.08.2017 o 21:46, _luk_ napisał:

jak widze dryfix spoko

ale bez cegiel pod nadprozami bym sie bal

dlaczego nie systemowe ??

 

co systemowe? ;]

 

Okna duże nie są, obciążeń tam nie będzie dużych, policzył architekt, jest ok.

W jedynym dużym oknie, rogowym, będą słupki trzymające wszystko.

 

 

 

 

received_306934233112057.jpeg

Edytowane przez Vadero
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, maro_t napisał:

 

Ładnie, taka estetyczna budowa :)

To jest porotherm 30 czy 25 cm?

I po co te nadproża są cofnięte? Będziesz robił rolety zewnętrzne?

 

Porotherm 25, nadproża cofnięte pod rolety, żeby z 5cm porządnego styro pod to wlazło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dach już bliżej niż dalej - zrobili prawie cały w 1 dzień i teraz stoi odłogiem. Ale na czwartek będzie gotowy :)

Okna i drzwi (jakieś chinole z castoramy - czasowe) zamontują w piątek i będziemy zamknięci. Elektryk już coś dłubie, za kilka dni wchodzą instalacje, po tym tynki wewnętrznne :)

 

 

20171004_181352.jpg

20171004_181511.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kolber napisał:

Ja to myślałem, że Ty już parapetówę będziesz robić, a tu dopiero dach ;)

 

Jaką dachówkę dajesz? Widzę tylko, że Braas :P

 

 

 

no... Braas ;]

antracyt,  a model juz nie pamietam. pokaze jutro jak bedzie na dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.