Skocz do zawartości

domykanie szyb


_Zero_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

> Podlaczylem kabelek z pinu 6 do stalej masy przy krancowce

> oswietlenia wewnetrznego i szybki nawet nie drgneły...co

> jeszczemoge zrobic aby to zadzialało?

jeśli masa na 100% była poprawnie podłączona to powinno działać. Tak patrzę na to zdjęcie które zapodałeś wcześniej i wygląda na to że zamiast przewodu RTGE (czerwono - żółty) masz wpięty przewód czarny. Przewód RTGE jest to stały plus z akumulatora na silnik. Jeśli patrząc po kolorze to czarnym przewodem oznacza się plus po stacyjce więc jeśli by tak było to szybka nie zamknie się bo nie będzie miała prądu. łatwo sprawdzić bo jak wypniesz wtyczkę to na tym czarnym (czerwono żółtym) powinno być +12V stałe a jeśli masz po przekręceniu stacyjki to oznaczałoby że masz inny moduł bo ten co ma domykanie musi mieć cały czas napięcie żeby szybki się same zamykały bez trzymania przycisku i działało domykanie.

Druga sprawa nie widać jaki masz moduł a były montowane różne i niektóre domykania nie miały. Czy w twoich szybach jak wciśniesz przycisk do zamykania bądź otwarcia to musisz go trzymać cały czas czy możesz puścić a szyba i tak się otworzy do końca?? Bo jeśli musisz trzymać przycisk to nie założysz domykania. Skoro się bierzesz za domykanie to myślę że jednak szybka sama jedzie bo o tym było sporo pisane na początku.

żeby działało domykanie to szyby muszą być zaprogramowane czyli po przytrzymaniu i puszczeniu przycisku same jadą do końca. Jak ich nie nauczysz to domykanie też nie zadziała. żeby je tego nauczyć to otwierasz szybkę i wciskasz przycisk zamykania szybka się zamyka a ty musisz jeszcze przytrzymać przycisk aż będzie słychać takie charakterystyczne tyknięcie. Zapodaj zdjęcie całego modułu może masz inny i nie będzie działać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł mam taki jak na zdjeciu (innego zdjecia nie mam).

279039950-100_8512.JPG

Co do tego czy szybki jada same to tak jak przetrzymam 1-2 sek. przycisk to od kierowcy jada do gory i nawet jak odlacze akumulator to nie musze ich potem znowu uczyc zeby same jechaly. Po stronie pasazera musze trzymac caly czas przycisk zeby jechaly. Z tylu nie mam elektryki. i co kolega o tym sadzi??

A nie ma mozliwosci aby podlaczyc do modulu stałe +12V??

post-76805-14352483572051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moduł mam taki jak na zdjeciu (innego zdjecia nie mam).

> Co do tego czy szybki jada same to tak jak przetrzymam 1-2 sek.

> przycisk to od kierowcy jada do gory i nawet jak odlacze

> akumulator to nie musze ich potem znowu uczyc zeby same jechaly.

> Po stronie pasazera musze trzymac caly czas przycisk zeby

> jechaly. Z tylu nie mam elektryki. i co kolega o tym sadzi??

U mnie jak odłączę zasilanie to szybki muszę uczyć bo nie chcą same jechać i domykać. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że moduł jest jednak inny i ten czarny to 12V po stacyjce. Zastanawia mnie czy jeśli zamiast tego czarnego (najpierw trzeba by sprawdzić czy rzeczywiście +12V po stacyjce a tak wynikałoby ze schematu i koloru) podać tam 12V prosto z aku czy szybka by się domknęła hmm.gif No ale to wszystko na swoją odpowiedzialność bo co złego to nie ja smile.gif Bo jeśli to jest po stacyjce to niema siły żeby się domknęła bo nie ma zasilania. W schematach elektrycznych nie znalazłem takiego który by odpowiadał więc trzeba by wsiąść miernik posprawdzać i pokombinować. Niestety z drugą szybką nie mam pomysłu i chyba domykać się nie będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moduł mam taki jak na zdjeciu (innego zdjecia nie mam).

> Co do tego czy szybki jada same to tak jak przetrzymam 1-2 sek.

> przycisk to od kierowcy jada do gory i nawet jak odlacze

> akumulator to nie musze ich potem znowu uczyc zeby same jechaly.

> Po stronie pasazera musze trzymac caly czas przycisk zeby

> jechaly. Z tylu nie mam elektryki. i co kolega o tym sadzi??

> A nie ma mozliwosci aby podlaczyc do modulu stałe +12V??

Dopiero zdjęcie zobaczyłem smile.gif

Moduł jest inny niż u mnie. Ja mam mniejszy więc sprawa się powoli wyjaśnia ale za dobrze to nie wygląda no i skoro to inny moduł to zastanawiam się czy czasem podanie stałego plusa a później masy na pin6 go nie uszkodzi? musisz posprawdzać mam nadzieję że nic się nie uszkodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje najpierw wlaczyc zaplon , polaczyc kabelek z pinu 6 do stałej masy i wtedy zamkne drzwi i zobacze czu domykanie zadziala. jezeli zadziala to wtedy bede kombinowal ze stalym +12V. ale chyba jak podlacze staly plus to nic sie nie powino stac bo przeciez ten po stacyjce to jest to samo tylko tyle, ze jest wylaczany wraz ze stacyjka. Odnosnie tego czarnego kabla to u mnie otwieranie zamykanie dziala tylko jak jest zaplon wlaczony.jak wylacze to szybki nie dzialaja czy to jest tak w kazdym asterixie czy tylko u mnie przez ten czarny kabel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprobuje najpierw wlaczyc zaplon , polaczyc kabelek z pinu 6 do

> stałej masy i wtedy zamkne drzwi i zobacze czu domykanie

> zadziala. jezeli zadziala to wtedy bede kombinowal ze stalym

> +12V. ale chyba jak podlacze staly plus to nic sie nie powino

> stac bo przeciez ten po stacyjce to jest to samo tylko tyle, ze

> jest wylaczany wraz ze stacyjka. Odnosnie tego czarnego kabla to

> u mnie otwieranie zamykanie dziala tylko jak jest zaplon

> wlaczony.jak wylacze to szybki nie dzialaja czy to jest tak w

> kazdym asterixie czy tylko u mnie przez ten czarny kabel??

Sterowanie nie działa i u mnie po wyłączeniu stacyjki ale jeśli wcisnę zamknij i szybka zacznie sama jechać do góry i wyłączę stacyjkę to szybka nie stanie tylko domknie się do końca. Więc w ten sposób można sprawdzić czy to plus po stacyjce. Prawdę mówiąc to 100% pewności nie mam co do tego przewodu. opieram się na schemacie moich szybek i one różnią się tylko tym przewodem i tym że w opelku czarny przewód to +12V po stacyjce. Więc najbezpieczniej byłoby to jeszcze zmierzyć. No ale nic innego raczej tam nie może być bo:

Brązowy - masa

niebiesko czerwony - otwórz

szarozielony - zamknij

więc zostaje czarny a żeby działało to musi być +12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wcisne zamknij i wylacze zaplon to szybki staja. a mam jeszcze takie dwa pytania do czego jest pin 5?? oraz drugie ; zamierzam kupic sterowanie centralnym na pilota i to co widzialem to taki sterownik ma wyjscie na domykanie szybek, czy jezeli zakupie takie urzadzenie to bedzie mozliwosc zrobienia domykania bez dokupywania specjalnego modułu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jak wcisne zamknij i wylacze zaplon to szybki staja. a mam

> jeszcze takie dwa pytania do czego jest pin 5??

Nie wiem nigdzie nie widziałem jego wykorzystania na schematach.

oraz drugie ;

> zamierzam kupic sterowanie centralnym na pilota i to co

> widzialem to taki sterownik ma wyjscie na domykanie szybek, czy

> jezeli zakupie takie urzadzenie to bedzie mozliwosc zrobienia

> domykania bez dokupywania specjalnego modułu??

Skoro ma wyjście to można by pokombinować ale to wiązałoby się z dorobieniem jakiegoś układziku elektronicznego no ale wszystko jest do zrobienia. Martwi mnie tylko ta druga szyba bez modułu bo obawiam się że do niej to moduł chyba będzie trzeba kupić. Ja właśnie jestem na etapie testowania prostego układziku który ma za zadanie dopilnować by szyby mi na pewno się domknęły. Nieraz się zdarza że jedna szybka potrafi się opuścić przy domykaniu kiedy zadziała zabezpieczenie no i sobie wykombinowałem że nawet jeśli się opuści to dostanie drugi sygnał do domknięcia a jak się nie opuści to i tak dostanie drugi sygnał ale wtedy nie zareaguje bo będzie zamknięta. Tylko strasznie oporowo mi to idzie bo elektronikę miałem w technikum a teraz dopiero praktykuję zlosnik.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamierzam kupic sterowanie centralnym na pilota i to co

> widzialem to taki sterownik ma wyjscie na domykanie szybek, czy

> jezeli zakupie takie urzadzenie to bedzie mozliwosc zrobienia

> domykania bez dokupywania specjalnego modułu??

Podałeś linka tutaj do schematów elektrycznych no i w nich znalazłem twoje szybki smile.gif Tak sobie zacząłem myśleć i skoro masz zamiar kupić alarm z funkcją domykania (pewnie komfort impuls 30 sekund) to można by rozbudować to co już zrobiłem do moich szybek i powinno domykać ci obydwie szybki bez żadnego modułu. Tylko trzeba by sprawdzić czy podanie masy na pin6 przy zasilaniu modułu domyka szybę oraz czy po rozkręceniu modułu (widać śrubki to powinno się dać) jest dostęp do przewodów bezpośrednio zasilających silnik jeśli tak to proponowałbym podłączenie tego wszystkiego mniej więcej tak:

279050767-domyk.jpg

Na schemacie widać układ K1 ja zrobiłem takie coś które te 30s dzieli na pół czyli po upływie 15 s przekaźnik rozwiera na sekundę wyjście na domykanie i załącza z powrotem. U mnie jest to konieczne ponieważ jak jest masa na pin6 modułu to szyba się domyka ale jak się opuści to nie ruszy z powrotem jeśli się tej masy na chwilkę nie odłączy. W twoim przypadku by to mogło działać tak że moduł prze te 15s domyka szybę drzwi kierowcy a po tym czasie przekaźnik przełączyłby na drugi silnik i przez kolejne 15s moduł by znowu domykał ale drugą szybę. Na taki pomysł wpadłem i myślę że nie było by wielkiego problemu żeby to wykonać oczywiście jeśli się okaże prawdą że moduł potrafi domknąć szybę drzwi kierowcy po podaniu masy na pin6. Myślę że silniki w drzwiach są takie same i dla modułu byłoby to bez różnicy którą szybę obsługuje. jakby co to mogę podesłać schemat tego K1 jak tylko skończę u siebie montować i to przetestuję.

Edit:

Teraz tak spojrzałem ze jeśli tak podłączyć to by się spowodowało zwarcie do masy w przełączniku w drzwiach kierowcy ale to żaden problem żeby to ominąć jeśli by to miało szansę działać.

Pozdrawiam

post-72224-14352483651031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest możliwość żeby takie domykanie na zasadzie zmostkowania

> kabelków zrealizować poprzez ryglowanie a nie zamykanie ?

> oczywiście mowa o ryglowaniu z pilota

Jest już mozliwość, właśnie zakończyłem prace nad takim wynalazkiem. zapraszam na inny wątek: link.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Pisze jezeli ktos by mial taki problem:

W drzwiach (nr1) od kierowcy mialem tak samo jak w opisie _Zero_,

Nr pinu-kolor przewodu

1 - brak przewodu

2 - czarny z czerwonym paskiem

3 - brązowy z białym paskiem

4 - brązowy z czerwonym paskiem (doceloy do podlaczenia)

5 - brązowy

6 - czarny z żółtym paskiem

lecz w drzwiach od pasazera (nr2) bylo zupelnie inaczej, kostka od centralnego wygladala tak:

Nr pinu - kolor przewodu

1 - czarny z niebieskim paskiem

2 - czarny z czerwonym paskiem

3 - brązowy z białym paskiem

4 - brak przewodu

5 - brązowy

6 - czarny z żółtym paskiem

jak widac w 4pinie powienien byc szukany brazowy z czerwonym paskiem lecz brak. Pomyslalem ze jedyny co sie rozni z kostka nr 1 to czarny z niebieskim w pinie 1, lecz to nie to. okazalo sie ze trzeba wpiac dodatkowy konektor do wlasnie pustego pinu nr 4 i wtedy wszystko zadzialalo cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra, a ja mam inny problem.

Podłączyłem domykanie zgodnie z manualem wraz z przekaźnikiem odłączającym domykanie w przypadku włączonego zapłonu no i... domykanie działa, ale nie mogę zamknąć drzwi z pilota. frown.gif Zamknięcie ryglem w drzwiach lub kluczykiem powoduje normalne zadziałanie centralnego czyli zamknięcie wszystkich zamków, oraz domknięcie szybek. Po zamknięciu kluczykiem, mogę otworzyć pilotem. Dziwna sprawa.

Dodam że jak chcę zamknąć centralny z pilota, to szybko miga dioda immobilisera - podobnie jak w przypadku próby zamknięcia pilotem przy włączonym zapłonie (to było tak oryginalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam.

Apropos starego tematu, ale mam pytnie czy w Astrze F z 1997 r. istnieje taki przewód jak w Astrze G (czerwono -żółty) który odpowida za domykanie elektrycznych szyb po podaniu tam masy po zamknięciu auta???

Ps. Chodzi o to czy jest on do znalezienia w aucie np. w progach lub przy centralce?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Apropos starego tematu, ale mam pytnie czy w Astrze F z 1997 r.

> istnieje taki przewód jak w Astrze G (czerwono -żółty) który

> odpowida za domykanie elektrycznych szyb po podaniu tam masy po

> zamknięciu auta???

> Ps. Chodzi o to czy jest on do znalezienia w aucie np. w progach lub

> przy centralce?

> Pozdrawiam

W f niema podpiętego tego pinu wogóle pod siłownik szyby przeczytaj cały wątek a będziesz wiedział wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżam temat ponieważ mam ten sam problem.

Po podaniu masy na pin nr.6 nic sie nie dzieje niewiem.gif

Ktorys z kolegow miał sprawdzić czy ten czarny przewod to plus po stacyjce i temat sie urwał.

Czy ktoś już doszedł do tego jak uruchomić domykanie szybek w tego typu przypadku??????????????????

edit:

już siem poprawilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat ponieważ mam ten sam problem.

Po podaniu masy na pin nr.6 nic sie nie dzieje

Ktorys z kolegow miał sprawdzić czy ten czarny przewod to plus po stacyjce i temat sie urwał.

Czy ktoś już doszedł do tego jak uruchomić domykanie szybek w tego typu przypadku??????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odświeżam temat ponieważ mam ten sam problem.

> Po podaniu masy na pin nr.6 nic sie nie dzieje

> Ktorys z kolegow miał sprawdzić czy ten czarny przewod to plus po

> stacyjce i temat sie urwał.

> Czy ktoś już doszedł do tego jak uruchomić domykanie szybek w tego

> typu przypadku??????????????????

po jaka cholere kopiujesz swoj post znajdujacy sie powyzej sciana.gif

nie stać cie napisać cos innego, czy moze lubisz spamować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już się czepiamy to ja też dołozę swoje wink.gif :

Regulamin, dział Przepisy dodatkowe, plk 4 podpunkt d:

Quote:

Podpis ("sig") użytkownika jest ograniczony do:
5 linijek tekstu wliczając w to
znaki formatujące i
linie puste
i nie może liczyć więcej niż 210znaków.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.