Skocz do zawartości

przygotowania do sezonu


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Nosi mnie widząc 10 stopni na + ;]

 

W ramach przygotowania do sezonu nastąpiła dziś zmiana numer 1 :]

 

Kolejne zmiany w niedalekiej przyszłości.

 

WP_20170216_17_39_11_Rich_LI.jpgWP_20170216_17_43_41_Rich_LI.jpg

 

WP_20170216_17_39_19_Rich_LI.jpgWP_20170216_17_43_48_Rich_LI.jpg

 

ps. burdel w garażu nie podlega dyskusji ani krytyce! :pifpaf:

 

A jakie są Wasze plany? :chipsy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie zimowym doposażyłem Tracera w kufry boczne, jutro odbieram dedykowany do Schubertha system src, a w sobotę mam plan zamówić e-system scottoilera.

Więcej inwestycji na tą chwilę nie planuję, chociaż gdzieś z tyłu głowy cały czas siedzi acrap;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kuframi moto robi się tak szerokie że w garażu na obecną chwilę nie ma miejsca - 2 moto, 2 rowery, 3 komplety opon i do tego auto,  ledwo sięgam po piwo które również tam stoi;l 

Zresztą do fotek trzeba odkurzyć motor a to mam plan zrobić w weekend - może nawet jakąś rundkę zrobię;] bo już mnie nosi;)

W tygodniu siedzę w delegacji i patrzę na piękną pogodę, a w weekend mi deszcze zapowiadają:ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje moto też brudne całą zimę, aż wstyd. Byłem pewny, że jeszcze wyjadę, umyję, zatankuję a potem pokrowiec i lulu, a tu załamanie pogody i tak jakoś przestał od listopada...

 

W weekend raczej nie pośmigam, pogoda ma być kiepska a plany i tak inne, ale niedługo się za niego zabieram. Ta szyba to początek, długo się wahałem, ale nie żałuję, podoba mnie się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FrugOs napisał:

 

A jakie są Wasze plany? :chipsy:

 

Na razie czekam na to aż ulewy przemyją asfalt z syfu.

Opony tez mam ciepłolubne.

 

Standardowe graty muszę kupić - oleja, filtra.

 

Do tego chyba założę sobie tracker GPS, aby familia widziała gdzie jestem. Poza tym zawsze jakieś dodatkowe zabezpieczenie moto.

 

I chyba zostanę B-testerem pewnego rejestratora moto. Tylko, cholera, nieprzyzwoicie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrna, przypomniałeś mi, że kierunki leżą i czekają od jesieni na zmiłowanie :mlot:

No to plany mam ogarnąć kierunki i temat nawigacji, to chyba tyle  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FrugOs napisał:

Nosi mnie widząc 10 stopni na + ;]

 

W ramach przygotowania do sezonu nastąpiła dziś zmiana numer 1 :]

 

Kolejne zmiany w niedalekiej przyszłości.

 

ps. burdel w garażu nie podlega dyskusji ani krytyce! :pifpaf:

 

A jakie są Wasze plany? :chipsy:

jak tylko GSX wyjedzie na wydech. wchodzi Kawa i jest serwis (olej, płyn, synchro i zawory)

 

btw. masz straszny burdel w garażu :D (to nie dyskusja, ani krytyka - to fakt) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisiekWAW napisał:

Qrna, przypomniałeś mi, że kierunki leżą i czekają od jesieni na zmiłowanie :mlot:

No to plany mam ogarnąć kierunki i temat nawigacji, to chyba tyle  :]

ja ostatnio robiłęm remanent gratów kupionych w miedzyczasie...

 

i mam 4 lamki oswietlenia tablicy, 6 kierunków (z czego 2 ze stopami), pasek led ze stopem i kierunkami, 2 zbiorniczki płynu ham, i maaaase innych drobiazgów kupionych i leżących przez zmianę koncepcji itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisiekWAW napisał:

Qrna, przypomniałeś mi, że kierunki leżą i czekają od jesieni na zmiłowanie :mlot:

No to plany mam ogarnąć kierunki i temat nawigacji, to chyba tyle  :]

 

Jakieś tuningowe?

 

37 minut temu, jimbo22 napisał:

jak tylko GSX wyjedzie na wydech. wchodzi Kawa i jest serwis (olej, płyn, synchro i zawory)

 

Jaki wydech?

Olej to nie plany, to obowiązek.

 

38 minut temu, jimbo22 napisał:

btw. masz straszny burdel w garażu :D (to nie dyskusja, ani krytyka - to fakt) :)

 

:klotnia::kara:;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FrugOs napisał:

Jaki wydech?

robiony na zamówienie (pewnie będzie ciachany wydech od ER6 pod wymiar/brzmienie)

 

chcę go wpakować pod wahacz, za silnik, zeby profil moto był czysty. i zrobić podwójną końcówkę na bok.

 

46 minut temu, FrugOs napisał:

Olej to nie plany, to obowiązek.

:klotnia::kara:;l

plany. zrobił 6 tysia - idzie na wymianę. jakby zrobił 3 tysia - to przecia nie obowiązek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jimbo22 napisał:

plany. zrobił 6 tysia - idzie na wymianę. jakby zrobił 3 tysia - to przecia nie obowiązek :) 

Ja tak mam - tyle czasu na jeżdżenie, że olej co 2 lata zmieniam...

W tym roku będzie podobnie, bo testować będziemy z młodym bagażnik rowerowy [FlexFix] i traski rowerowe w Ślaskiem i Małopolskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lessero napisał:

Ja tak mam - tyle czasu na jeżdżenie, że olej co 2 lata zmieniam...

W tym roku będzie podobnie, bo testować będziemy z młodym bagażnik rowerowy [FlexFix] i traski rowerowe w Ślaskiem i Małopolskiem.

mi się zeszło rok zrobić 6 tys.

 

zostawiłem wymianę na wiosnę, bo zimą skupiłemm się na dłubaniu Katany starej. teraz katana się kończy to zrobię pełny serwis ZRX łącznie z zaworami. zanim się sezon zacznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia ‎16‎.‎02‎.‎2017 o 18:02, FrugOs napisał:

ps. burdel w garażu nie podlega dyskusji ani krytyce! :pifpaf:

 

A jakie są Wasze plany? :chipsy:

 

Fajnie to wyglada :ok:

Co do przygotowan to ja musze kupic nowy motor, bo obecny zabrala mi zona :hehe: natomiast ogolnie zadnej przerwy zimowej nie bylo, minimum raz na dwa tygodnie byl jezdzony, nawet jak temp byla na minusie :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/17/2017 o 14:52, jimbo22 napisał:

mi się zeszło rok zrobić 6 tys.

 

zostawiłem wymianę na wiosnę, bo zimą skupiłemm się na dłubaniu Katany starej. teraz katana się kończy to zrobię pełny serwis ZRX łącznie z zaworami. zanim się sezon zacznie :D

no i mam kaca moralnego ;)

 

pojechałem w sobotę do Motopublica (nowy salon z modeką i spidi). z synem na spacer, wsąpiliśmy, bo mi nigdy tam nie po drodze...

 

no i przymierzyłem spodnie, potem drugie, potem szybkie pytanie o buty... no i jak chłopaki mi to zrabatowali - to jestem chudszy o 1900 PLN :) mam turystyczne spodnie i ponadplanowo - wysokie buty z goretexem :) a miałem tylko jechać przymierzyć spodnie pod zakup na sezon...

 

to teraz już muszę pojechać gdzieś, :) zeby się zamortyzowały. po polsce latałem w jeansach moto i butach miejskich... teraz mam pełny rynsztunek... żona jeszcze nie wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach przygotowania do sezonu wczoraj zszedłem do garażu odpalić moto celem sprawdzenia, czy się to uda po około 3 miesiącach stania. Jako że czynność zakończyła się pełnym sukcesem, dzisiaj rozpocząłem sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 18:02, FrugOs napisał:

W ramach przygotowania do sezonu nastąpiła dziś zmiana numer 1 :]

 

Kolejne zmiany w niedalekiej przyszłości.

 

 

 

WP_20170216_17_43_48_Rich_LI.jpg

 

 

 

To teraz czas na kierownicę, klamki, manetki, kierunki, krótkie mocowanie tablicy i będzie OK (poza wydechem oczywiście :))

 

A moje plany to jakieś fajne rękawice, może wysokie buty, sakwy i oczywiście wymiana płynów i opony przedniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bednar napisał:

W ramach przygotowania do sezonu wczoraj zszedłem do garażu odpalić moto celem sprawdzenia, czy się to uda po około 3 miesiącach stania. Jako że czynność zakończyła się pełnym sukcesem, dzisiaj rozpocząłem sezon.

 

Uważaj, bo ja też dwa tygodnie temu odpaliłem po 3 miesiącach stania. Zagadał jak złoto. Ale jak drugi raz zakręciłem kilka dni temu (po zamontowaniu tej szybki) to ledwo odpalił ;]   

 

4 minuty temu, jacek napisał:

 

To teraz czas na kierownicę, klamki, manetki, kierunki, krótkie mocowanie tablicy i będzie OK (poza wydechem oczywiście :))

 

A moje plany to jakieś fajne rękawice, może wysokie buty, sakwy i oczywiście wymiana płynów i opony przedniej

 

 

 

Weź :wpysk:

Manetki już mam :swiety:

Tłumik w drodze :mast:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FrugOs napisał:

Dominator HP1

 

http://dominator-wydechy.pl/pl/xj6-diversion-gid-197.html

 

Niedługo zobaczę i posłucham efektu ;] 

 

Ciekawe jak to będzie brzmiało ?

 

Sam zastanawiam się nad kupnem dominatora do YZF R125 mojego młodego

 

d69b2ba40c9e36279056f7aead6ccfdc.jpg

 

tylko na jednym cylindrze to kiepsko brzmi :( 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie z yt jest zawodne. Każdy ma inne głośniki, etc. Ja się zdecydowałem bo przekonały mnie pozytywne opinie faktycznych użytkowników i cena. Raz się żyje. Najwyżej będę się pozbywał po sezonie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FrugOs napisał:

 

Uważaj, bo ja też dwa tygodnie temu odpaliłem po 3 miesiącach stania. Zagadał jak złoto. Ale jak drugi raz zakręciłem kilka dni temu (po zamontowaniu tej szybki) to ledwo odpalił ;]   

 

 

Weź :wpysk:

Manetki już mam :swiety:

Tłumik w drodze :mast:

nie ruszaj mocowania tablicy ;) niby wygląda kozacko - ale zabiera praktyczność i kurtka zaczyna robic za odbiornik syfu z ulicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FrugOs napisał:
21 godzin temu, Bednar napisał:

W ramach przygotowania do sezonu wczoraj zszedłem do garażu odpalić moto celem sprawdzenia, czy się to uda po około 3 miesiącach stania. Jako że czynność zakończyła się pełnym sukcesem, dzisiaj rozpocząłem sezon.

 

Uważaj, bo ja też dwa tygodnie temu odpaliłem po 3 miesiącach stania. Zagadał jak złoto. Ale jak drugi raz zakręciłem kilka dni temu (po zamontowaniu tej szybki) to ledwo odpalił ;]   

 

No właśnie wczoraj miał ciężej odpalić niż za pierwszym razem. Kręcił dobrze, ale trochę dłużej zanim odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2017 o 10:50, jimbo22 napisał:

nie ruszaj mocowania tablicy ;) niby wygląda kozacko - ale zabiera praktyczność i kurtka zaczyna robic za odbiornik syfu z ulicy ;)

 

żeby tylko kurtka... u mnie dolatuje do kasku :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MisiekWAW napisał:

 

żeby tylko kurtka... u mnie dolatuje do kasku :hehe:

:) kask wyczyscisz w 10 sekund :)

 

ja w ten sposób załatwiłem sobie bezpowrotnie koszulę z Wólczanki w 2015 na DGR :) brak błotnika + krótka kurtka i eleganckie ciuchy pod spodem (formuła tej imprezy) = błoto na koszuli, nie sprało się :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jimbo22 napisał:

:) kask wyczyscisz w 10 sekund :)

 

ja w ten sposób załatwiłem sobie bezpowrotnie koszulę z Wólczanki w 2015 na DGR :) brak błotnika + krótka kurtka i eleganckie ciuchy pod spodem (formuła tej imprezy) = błoto na koszuli, nie sprało się :)

 

 

 

zachciało się lansu to masz co chciałeś ;] a serio na kasku jakoś mnie bardziej drażni niż na kurtce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zgłębiałem tematu mocowania tablicy. Nawet mi to nie przyszło do głowy. Rozumiem, że jak zacznę rozkminiać to mam wydatek? :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FrugOs napisał:

Nigdy nie zgłębiałem tematu mocowania tablicy. Nawet mi to nie przyszło do głowy. Rozumiem, że jak zacznę rozkminiać to mam wydatek? :]

 

no jak zawsze. zaleznie od modelu - kupujesz "Fender eliminator" (rozne firmy rozne ceny) + zaleznie od wybranego wariantu i motocykla przenosisz/zmieniasz kierunki lub nie.

 

i masz odchudzony optycznie tył i... brudne plecy w deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 18:02, FrugOs napisał:

A jakie są Wasze plany?

Stelaż pod kufer kupiony i zamontowany. Kufer zamontowany...muszę zrobić foto bo w Symie wyglądał na duży, a tu...wygląda komicznie, ale sportowo.:phi:

Naładowałem akumulator i zamontowałem go oraz ustawiłem zegarek.;)

W planach deflektor regulowany na przednią szybę i ciągle nie wiem czy motokoc to dobry gadżet na okres przejściowy.:hmm:

Chociaż prognozy zimne...acz suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plan na dziś to pucowanie w garażu i ładowanie aku przez noc. Być może nakleję również paski na felgi :pifpaf:

 

Jeśli sobota lub niedziela będzie obfitować w fajne temperatury to zrobię kilka kółek ;]:ok: 

 

Paczka z wydechem ponoć rano trafiła do domu, więc :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2017 o 10:38, FrugOs napisał:

Nie mogłem się powstrzymać ;] przed pójściem rano do garażu :jem: 

 

 

Przy fleszu się odbijają, bez flesza są czerwone :oki: 

To jeszcze kanapę fajnie obszyj i będzie lans :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FrugOs napisał:

Wzięła i wymyśliła mi kolejny wydatek ;] Dzięki ;]

 

Aż się prosi, obszyć czerwona nicią przy tych naklejkach :) 

 

p.s Ja dziś do pracy na 2oo i banan nie schodzi mi z ust ;] a jak w Kraku?:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.