Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

butla i- otwieramy

Featured Replies

Napisano

No otworze chyba butle z lpg. No tylko wyjadę ją do końca. Tam pewnie śrubki dookoła wielozaworu i uszczelka. Czy trzeba dawać nową uszczelkę? Trzeba na coś uważać skręcając to wszytsko? Instalacja jest nowa ( 3 miesiące) więc nie przewiduje problemów z odkręceniem.

 

A dlaczego chcę otworzyć?

 

Po pierwsze z butli nie działa odbijanie. Można tankować do pełna i nigdy nie zadziała odbicie na pistolecie.

Po drugie. Butla ma 48L pojemności fabrycznej. Dziś wyjeżdziłem do pusta i weszło tylko 41,6 l czyli smok od gazu nie będzie przy samym dole butli???

Napisano
9 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Po drugie. Butla ma 48L pojemności fabrycznej. Dziś wyjeżdziłem do pusta i weszło tylko 41,6 l czyli smok od gazu nie będzie przy samym dole butli???

Butle tankuje się do 80% swojej pojemności, czyli u ciebie jest dobrze. 

Napisano
  • Autor

Proszę przeczytaj jeszcze raz mój post. Obecnie butle bez odbicia zaworu napełnienia  tankuję do 100% objętości. Różnica która pozostaje jest poniżej poziomu smoka.

 

Napisano

Nie tankujesz do 100 % bo jest tam poducha powietrzna. Pytanie co chcesz osiągnąć wyciągając wielozawór? Skoro nowa instalacja więc jeszcze na gwarancji niech grzebie ten co montował

Napisano

Poducha powietrzna znika po pierwszym, góra drugim tankowaniu. Powietrze miesza się z ciekłym gazem, tak samo jak dwutlenek węgla z wodą.  Ale masz 200% racji z (nie)grzebaniem w instalacji w trakcie gwarancji. Jeśli wielozawór nie odbija, powinien się tym zająć wystawca gwarancji.

Napisano
Godzinę temu, NaczelnyFilozof napisał:

Obecnie butle bez odbicia zaworu napełnienia  tankuję do 100% objętości.

 

 

Nie zatankujesz do 100% bo ciśnienie na pompie w dystrybutorze nie pozwoli. Sam mam podgięty pływak do oporu i do zbiornika 48l wchodzi mi ok. 45 l i zawór nie odbija tylko staje pompa w dystrybutorze i dalej nie pompuje. Zawór bezpieczeństwa w butli może puścić przy ok. 26 barach a na dystrybutorach jest ustawiany max. na 20, zazwyczaj ok. 17-18. Najważniejsze przy takiej opcji jest, żeby po tankowaniu nie zostawić auta na słońcu tylko wyjechać od razu w trasę.

Napisano
13 godzin temu, Tilok napisał:

Zawór bezpieczeństwa w butli może puścić przy ok. 26 barach a na dystrybutorach jest ustawiany max. na 20, zazwyczaj ok. 17-18.

 

przy wysokich temp. jest jeszcze mniej. 15-16 i często bywają problemy z dotankowaniem dużych butli do odbicia. Przerabiam to regularnie u siebie na niektórych stacjach, a wszystko sprawne.

Napisano
14 godzin temu, gondoljerzy napisał:

Poducha powietrzna znika po pierwszym, góra drugim tankowaniu. Powietrze miesza się z ciekłym gazem, tak samo jak dwutlenek węgla z wodą.  Ale masz 200% racji z (nie)grzebaniem w instalacji w trakcie gwarancji. Jeśli wielozawór nie odbija, powinien się tym zająć wystawca gwarancji.

 

a co się dzieje jak butla jest pusta ? przecież próżni tam nie ma :hmm:

więc poducha zostaje, może nie powietrzna a gazowa 

 

nie da się chyba zatankować na 100%

mnie zawór odbijał przy 38-40L, tankowanie aż stanie dystrybutor dawało jescze ze 2L - max zatankowałem 42L z haczykiem

to wszystko przy butli 44 czy 45L pojemności wodnej czy jak to zwał

 

a ktoś wytłumaczy dlaczego bujanie autem powoduje szybsze tankowanie ?

(sposób Słowaków na dopakowanie 1-2L)

 

 

Napisano
  • Autor

No to ile powinno wejść gazu do butli 48l bez działającego zaworu odbicia? Chyba więcej niż 41,6l?  Coś tam na bank jest nie tak?

 

Bezsens jechać z taką rzeczą na gwarancję. Cały dzień w plecy, urlop. Po drugie nie chce się mi z nimi użerać bo to nie fachowcy (znajomi mi polecili ich ale zawiodłem się na nich, może nowoczesne instalacje ogarniają ale wiekowych, nie). Szkoda moich nerwów. II generacje montowali 2 dni. I jeszcze mi powiedzieli że trudno wyregulować, bo coś obroty falują, że trzeba było by sekwencje. A źle podpieli wąż odmy i na wolnych obrotach po prostu nie ciągło lpg...

 

A ci mistrze bo byli dobrzy. Pomierzyli miejsce na butle. Ok. Pod auto. Pytam czy zamiast zwykłej toroidalnej mi założą "pełny" zbiornik. Panie nie ma problemu ale to 200zl drozej. Nie ma problemu. Pan klient zaczeka tydzień i zamówimy taką butle. No to czekam tydzien i jadę. Zostawiam auto. Na drugi dzień odbieram. Patrze na butle. Zwykła. "Czemu nie wstawiona typ pełny?????" "Panie bo one droższe są to wprawiliśmy zwykłą. 

 

 

To jeszcze raz, Na co uważać przy odkrecaniu wielozaworu? 

Napisano

ustawic auto w miejscu przewiewym bo pewnie z 10min jeszcze beda opary gazu pod cisnieniem sie wydobywac

Napisano
1 godzinę temu, NaczelnyFilozof napisał:

No to ile powinno wejść gazu do butli 48l bez działającego zaworu odbicia? Chyba więcej niż 41,6l?  Coś tam na bank jest nie tak?

 

a na pewno masz 48? ;)

na moje oko ok 45 max, spróbuj na stacji z podziemnym zbiornikiem z dobrą pompą i tak jak pisałem bujaj autem co jakiś czas 

Napisano

u mnie na większości stacji wchodzi max 33l, ale mam Orlen-a u siebie i wchodzi przeważnie 36l max na tej stacji. Butla 40l. 

Napisano
5 godzin temu, Koonrad napisał:

 

a co się dzieje jak butla jest pusta ? przecież próżni tam nie ma :hmm:

więc poducha zostaje, może nie powietrzna a gazowa

nie da się chyba zatankować na 100% ...

W pełnej butli masz gaz w postaci ciekłej. W ,,pustej" butli masz ten sam gaz, tylko w postaci gazowej. Gdy tankujesz, to wtłaczasz ciekły gaz pod zwiększonym ciśnieniem, a postać gazowa ulega sprężeniu i jeśli ma gdzie oddać ciepło to też przechodzi w stan ciekły. Dookoła poduchy gazowej jest metalowy zbiornik i ciekły gaz, więc z odbiorem ciepła nie ma żadnego problemu. Im bardziej cisnienie tankowania jest wyższe od aktualnego ciśnienia równowagi, tym mniej czasu trzeba, żeby nabić butlę na 100%.

Napisano
23 godziny temu, NaczelnyFilozof napisał:

No otworze chyba butle z lpg. No tylko wyjadę ją do końca. Tam pewnie śrubki dookoła wielozaworu i uszczelka. Czy trzeba dawać nową uszczelkę? Trzeba na coś uważać skręcając to wszytsko? Instalacja jest nowa ( 3 miesiące) więc nie przewiduje problemów z odkręceniem.

 

A dlaczego chcę otworzyć?

 

Po pierwsze z butli nie działa odbijanie. Można tankować do pełna i nigdy nie zadziała odbicie na pistolecie.

Po drugie. Butla ma 48L pojemności fabrycznej. Dziś wyjeżdziłem do pusta i weszło tylko 41,6 l czyli smok od gazu nie będzie przy samym dole butli???

Pewnie masz wodę w butli , wyjmij wielozawór i zobaczysz.

Napisano
15 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

No to ile powinno wejść gazu do butli 48l bez działającego zaworu odbicia? Chyba więcej niż 41,6l?  Coś tam na bank jest nie tak?

 

 

 

 

    Matematyka to jest "straszna" wiedza.

Koledzy już pisali,że do butli tankujemy ok.80% jej pojemności/względy bezpieczeństwa/. U ciebie wchodzi więcej, to w czym problem.Jak masz wątpliwości to weź karteczkę i policz.

 Piszesz też,że "obecnie tankuję do 100% pojemności".Podejrzewam,że jesteś jedyną osobą,która to potrafi.

 

Edytowane przez irekw

Napisano

Ja bym na twoim miejscu nic nie ruszał Tak jak koledzy pisza ilos c zatankowanego gazu zalezy od wielu czynników Mam gaz ponad 2 lata butla 32l najwiecej ile udło mi sie zatankowac po wyjeżdzeniu do 0 to 28 l  ale z reguły wchodzi 26-27l Ilosc zatankowanego gay zależy od cisnienia w dystrybutorze które na róznych stacjach jest rózne i  temperatury.  Sprawdź dokładnie czy zbiornik masz 48 l czy 45 bo jak 45 to wszystko jest OK 

Co do odbijania to zaobserwowalem że na niektorych stacjach przy tankowaniu dystrybutor faktycznie odbija i to slychac a na niektórych licznik sie zatrzymuje i nic nie słychac tylko widac ze juz nic nie leci

Sprawdzone doświadczalnie na setkach stacji w róznych rejonach kraju

Tak ze moje skromne zdanie jeżdzić i sie nie przejmować

Napisano
  • Autor

Butla to 48 litrów.

 

Na gazie jeżdżę w różnych samochodach od 15 lat. I w każdej mojej butli działało "odbicie" przy tankowaniu. Po coś to jest i dlatego chciałbym mieć to sprawne.

Napisano
40 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

Butla to 48 litrów.

to Ci już udowodnili tu, że ilość jaką tankujesz (41l) jest i tak powyżej 80% (38l) więc tu się nie masz co czepiać.

Natomiast zamiast odrazu pchać łapy sprawdź na kilku różnych stacjach, czasami zawór się przycina i trzeba bo szokowo ruszyć, a jak to nic nie da zgłoś się na gwarancji.

  • 1 miesiąc później...
Napisano
Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎29 o 11:47, Koonrad napisał:

nie da się chyba zatankować na 100%

 

 

Da sie da. Jak masz wywalony plywak albo zagiety, zablokowany. Ja mam butle 100l i wchodzi do pustej bez problemu te 100 litrow

 

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎29 o 15:38, NaczelnyFilozof napisał:

 

A ci mistrze bo byli dobrzy. Pomierzyli miejsce na butle. Ok. Pod auto. Pytam czy zamiast zwykłej toroidalnej mi założą "pełny" zbiornik. Panie nie ma problemu ale to 200zl drozej. Nie ma problemu. Pan klient zaczeka tydzień i zamówimy taką butle. No to czekam tydzien i jadę. Zostawiam auto. Na drugi dzień odbieram. Patrze na butle. Zwykła. "Czemu nie wstawiona typ pełny?????" "Panie bo one droższe są to wprawiliśmy zwykłą. 

 

 

To jeszcze raz, Na co uważać przy odkrecaniu wielozaworu? 

 

Fajni gaziarze :)

Nie ma na co uwazac przy odkrecaniu wielozaworu. Podjedz tam gdzie jest kawalek otwartej przestrzeni, zeby Ci sie ludzie nie czepiali ze smierdzi gazem. Gaz wyjezdzij tak zeby na luzie na wolnych obrotach sie przelaczal na benzyne. Mozesz srubokretem popchnac "kulke" we wlewie gazu zeby szybko gaz z przewodu tankujacego szybko wylecial. Potem odkrecasz wielozawor. Nowa uszczelka obowiazkowo przy montazu. I tyle.

Choc ja to bym osobiscie nie ruszal takiej pierdoly.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.