Skocz do zawartości

Ergo Hestia leci w kulki


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sprawa. Kupilem samochod w ktorym OC bylo podzielone na 4 raty po 215zl. Zaraz przed sprzedaza poprzedni wlasciciel zaplacil 3 rate, wiec na moja logike zostaje mi do zaplaty ostatnia rata czyli 215zl. A tymczasem Egro Hestia przysyla mi list w ktorym sami pisza ze polisa jest bez rekalkulacji i mam do zaplaty 385zl. Policzyli mi tak jak by za ten okres co ja bede uzytkowal auto do konca trawania OC czyli prawie pol roku. Co zrobic w takiej sytuacji? czy wypowedzenie OC dzien przed data zaplaty 4 raty bedzie ok? Czy nalicza mi jakies odestki i na czarna liste dadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie 3 rata jest opłacona uzyskaj potwierdzenie przelewu. Jeżeli polisa nie została wypowiedziana to powinni rekalkulować tylko 4 ratę i zrobić dopłatę do tej raty. Dzwoń, męcz, pytaj.

 

Najprościej byłoby gdybyś wypowiedział polisę, sprzedający dostaje zwrot nadpłaty, Ty opłacasz na cały rok nową polisę i z głowy. ja ostatnio tak zrobiłem i i ja byłem zadowolony i nowy właściciel.

LINK do mojego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujekcybul napisał:

Dlaczego nie? Przed sprzedaza oplaca reszte skladek i nie beda rekalkulacji robic IMO. 

 

Robią. Jak wyjdzie, że poprzednik za mało wpłacił (a zwykle tak im jakoś  dziwnie wychodzi) to masz dopłacić.

Jak wyjdzie, że zapłacił za dużo, albo akurat - jest ok, Ty nie dopłacasz, oni nie zwracają ewentualnej nadpłaty :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś właścicielem polisy od dnia XX.YY.ZZZZ składka nie była opłacona w całości, więc zostałeś automatycznie naliczony od tego dnia do końca polisy, ale bez rekalkulacji, jeśli coś zostało nadpłacone przez poprzednika dostanie zwrot. Bardzo możliwe również, że ta 3 rata nie wpłynęła i wtedy została rozbita Ty jak wyżej, a poprzednik dostanie dopłatę za dni między końcem 2 raty a dniem sprzedaży.

 

8 minut temu, mazi napisał:

Robią.

 

Nie ma reguły. Jak opłacona składka w pełni to w większości przypadków nie jest robiona rekalkulacja.

8 minut temu, mazi napisał:

Jak wyjdzie, że zapłacił za dużo, albo akurat - jest ok, Ty nie dopłacasz, oni nie zwracają ewentualnej nadpłaty :-)

Zakup z polisą to przywilej, więc o jakiej nadpłacie piszesz?Zawsze możesz zrezygnować z polisy...Polisa przecież w dniu zawierania była zwyżki poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, AkuQ napisał:

Jesteś właścicielem polisy od dnia XX.YY.ZZZZ składka nie była opłacona w całości, więc zostałeś automatycznie naliczony od tego dnia do końca polisy, ale bez rekalkulacji, jeśli coś zostało nadpłacone przez poprzednika dostanie zwrot. Bardzo możliwe również, że ta 3 rata nie wpłynęła i wtedy została rozbita Ty jak wyżej, a poprzednik dostanie dopłatę za dni między końcem 2 raty a dniem sprzedaży.

 

 

Nie ma reguły. Jak opłacona składka w pełni to w większości przypadków nie jest robiona rekalkulacja.

Zakup z polisą to przywilej, więc o jakiej nadpłacie piszesz?Zawsze możesz zrezygnować z polisy...Polisa przecież w dniu zawierania była zwyżki poprzednika.

 

To nie o to chodzi. Kupiłem auto z opłaconym OC na cały rok, kupiłem w 2gim miesiącu trwania polisy. Auto z Wawy i opłacone wg ichniejszych stawek. Przerejestrowałem je w lubelskiej wsi, gdzie stawki to przynajmniej 1/2 stawek warszawskich.

Uczciwym byłoby gdyby TU zwróciło nadpłatę poprzedniemu właścicielowi - myślisz, że tak się stało? NIe. Przysłali rekalkulację, wg której musiałem jeszcze parę zł dopłacić lub wykupić na cały rok nowe ubezpieczenie.

Paradoks tkwi w tym, że poprzednik zapłacił np. 1kPLN.

Ja na cały rok mam 500zł, a i tak jakieś grosze miałem dopłacać. WTF?

Widzisz tu absurd? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AkuQ napisał:

, jeśli coś zostało nadpłacone przez poprzednika dostanie zwrot. 

 

 

 

A dlaczego mialby dostac zwrot dla mnei sie to kupy nie trzyma. Polisa oplacona przez poprzedniego wlasciciela przechodzi w calosci na mnie, nie wazne czy jest na raty czy w calosci. Jak jest oplacona w calosci to poprzedni wlasciciel nie dostaje zadnego zwrotu i tak samo w przypadku rat. Co najwyzej ja moge dostac zwrot jezeli ja wymowie wczesniej, albo bede musial doplacic jak nie byla oplacona do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mazi napisał:

Uczciwym byłoby gdyby TU zwróciło nadpłatę poprzedniemu właścicielowi - myślisz, że tak się stało? NIe. Przysłali rekalkulację, wg której musiałem jeszcze parę zł dopłacić lub wykupić na cały rok nowe ubezpieczenie.

Paradoks tkwi w tym, że poprzednik zapłacił np. 1kPLN.

Ja na cały rok mam 500zł, a i tak jakieś grosze miałem dopłacać. WTF?

Widzisz tu absurd? :-)

Widzę absurd. Skoro Ty masz w tej firmie polisę na 500zł/rok, koleś zapłacił 1000zł i była faktycznie rekalkulacja, to nie mogłeś mieć dopłaty, więc coś ściemniasz ;) Albo mylisz termin "rekalkulowanie". 

 

22 minuty temu, patgaw napisał:

A dlaczego mialby dostac zwrot dla mnei sie to kupy nie trzyma.

No właśnie trzyma. Od dnia zakupu jesteś właścicielem polisy zbywcy i zgodnie z ustawą masz powiadomić TU, jego dobra wola czy zrekalkulują czy nie.

22 minuty temu, patgaw napisał:

Polisa oplacona przez poprzedniego wlasciciela przechodzi w calosci na mnie, nie wazne czy jest na raty czy w calosci.

Ustalmy jedno-Polisa to jedna sprawa, płatność za nią druga. Stajesz się właścicielem polisy z dniem zakupu i na Ciebie przechodzą prawa i obowiązki, łącznie z powiadomieniem TU o nabyciu.

22 minuty temu, patgaw napisał:

Jak jest oplacona w calosci to poprzedni wlasciciel nie dostaje zadnego zwrotu i tak samo w przypadku rat. Co najwyzej ja moge dostac zwrot jezeli ja wymowie wczesniej, albo bede musial doplacic jak nie byla oplacona do konca.

O ile w przypadku opłaconej polisy w całości, jeśli nie jest robiona rekalkulacja to nic się nie dzieje, o tyle jeśli są raty to wszelakie obowiązki płatności przechodzą na nowego właściciela od dnia zakupu do końca polisy, a poprzednik ma do zapłaty do dnia sprzedaży. Jeśli Ty wymówisz ją wcześniej to zwrotu nie dostaniesz. Masz 30 dni na decyzję, jeśli rezygnujesz z polisy, zwrot składki dostaje poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AkuQ nie broń TU bo to co robią kupy się nie trzyma, absurd goni absurd, a kolega niekoniecznie musi ściemniać.

Przykład? Proszę (ceny sprzed 5 lat, ale o mechanizm chodzi).

Poprzednik zapłacił 160zl za 1 ratę z 2.

Mi naliczyli z rekalkulacja 750 jako 2 rata + dopłata do 1.

Nowe OC na mnie na cały rok u nich to 500.

W innej filii tego samego TU dopłaciłem brakującą 2 ratę, czyli 160zl i bez rekalkulacji "przejąłem" ubezpieczenie na siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AkuQ napisał:

Jesteś właścicielem polisy od dnia XX.YY.ZZZZ składka nie była opłacona w całości, więc zostałeś automatycznie naliczony od tego dnia do końca polisy, ale bez rekalkulacji, jeśli coś zostało nadpłacone przez poprzednika dostanie zwrot.

Dlaczego poprzednik ma dostać zwrot skoro kupujący nie wypowiedział polisy?

Dlaczego kupującego kasują bez rekalkulacji od daty kupna skoro przejął polisę z opłacona 1,2 i 3  rata jakiś czas w przód i skoro bez rekalkulacji to powinien tylko 4 opłacić.

W takim wypadku, jeżeli kasują od daty zakupu to powinno być tylko z rekalkulacji, co i tak nie daje powodu do zwrotu poprzednikowi kasy z niewypowiedzianej polisy.

Czy polisy ratalnie płatne przejmuje się na innych zasadach niż opłacone jednorazowo na cały rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AkuQ napisał:

Widzę absurd. Skoro Ty masz w tej firmie polisę na 500zł/rok, koleś zapłacił 1000zł i była faktycznie rekalkulacja, to nie mogłeś mieć dopłaty, więc coś ściemniasz ;) Albo mylisz termin "rekalkulowanie".

 

Dobra, znalazłem kwity.

To było w polowie 2014. 

Gość zapłacił 1 z 2 rat, dla uproszczenia zaokrąglam wpłacił 350 z 700 zł w połowie kwietnia.

Kupiłem auto w połowie maja.

Po przerejestrowaniu TU wyliczyło mi 320zł doplaty za drugą ratę, gdzie gdybym chciał opłacić u nich OC za cały rok na moich zniżkach i moim kodzie pocztowym byloby to 380zł.

Miałem do wyboru: dopłacić i mieć OC do kwietnia kolejnego roku lub zapłacić  380 i mieć OC do maja kolejnego roku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mazi napisał:

Miałem do wyboru: dopłacić i mieć OC do kwietnia kolejnego roku lub zapłacić  380 i mieć OC do maja kolejnego roku.

 

 

Czyli zaproponowali rekalkulację lub dopłatę 320 reszty składki odkąd byłeś właścicielem. Wszystko się zgadza-rekalkulacji nie było, Ty twierdziłeś że tak :)

 

5 godzin temu, ZUBERTO napisał:

nie broń TU bo to co robią kupy się nie trzyma, absurd goni absurd, a kolega niekoniecznie musi ściemniać.

 

Nikogo nie bronię, nie trzymało się to kupy i jak widać miałem rację ;)

 

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Dlaczego...

 

Przecież TU są zobowiązane ustawą do wszystkich ruchów polisowych, więc wszelkie dlaczego należy kierować do rządzących :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AkuQ napisał:

 

Czyli zaproponowali rekalkulację lub dopłatę 320 reszty składki odkąd byłeś właścicielem. Wszystko się zgadza-rekalkulacji nie było, Ty twierdziłeś że tak :)

 

 

Mylisz operator logiczny - powinno być i. W wyniku rekalkulacji wyszło im, że za drugą ratę mam zapłacić 320zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mazi napisał:

 

Mylisz operator logiczny - powinno być i. W wyniku rekalkulacji wyszło im, że za drugą ratę mam zapłacić 320zł.

 

 

@mazi nic nie mylę. Na moje oko to nie zrobili Ci żadnej rekalkulacji (czyli przeliczenia składki uwzględniając Twoje zniżki) tylko skalkulowali dopłatę za ratę odkąd jesteś właścicielem.

Jako rekalkulację można przyjąć to co Ci wysłali:

12 godzin temu, mazi napisał:

lub zapłacić  380 i mieć OC do maja kolejnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ale gdyby nie bylo żadnego przeliczenia to za drugą ratę chcieliby co do grosza tyle ile wynosiła pierwsza rata. Nawet coś pamiętam, że rozmawiałem z babą z TU i mówiła, że to po uwzględnieniu moich zniżek.

Cholera ich tam wie, zawsze zrobią tak, żeby im to pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mazi napisał:

Widzisz, ale gdyby nie bylo żadnego przeliczenia to za drugą ratę chcieliby co do grosza tyle ile wynosiła pierwsza rata. Nawet coś pamiętam, że rozmawiałem z babą z TU i mówiła, że to po uwzględnieniu moich zniżek.

Cholera ich tam wie, zawsze zrobią tak, żeby im to pasowało.

 

Ja to tylko zawsze mówię klientom by po zakupie zadzwonili sobie do TU dla własnego spokoju, bo to co Ci powie sprzedający to jedno a jaki jest stan faktyczny to drugie. Najgorzej jak ktoś sprzedający nie opłaci oc i sfałszuje kwitek do polisy, wtedy kupisz, niby do daty jest ubezpieczenie a tu ZONK :/ albo z płatnościami podobnie. Dlatego kupujesz, zadzwonić, zapytać o opłacenie składek i wtedy 30 dni od daty zakupu możesz albo wziąć tą polisę "z całym inwentarzem" albo zrezygnować i wykupić swoją na swoich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 16:45, patgaw napisał:

Dyskusja dyskuja ale nikt z was mi nie pomogl. Dalej nie wiem czy moge tak zrobic, ze wymowie oc dzien przed data platnosci 4 raty. 

Jakbyś przeczytał ustawę to byś wiedział, że masz 30 dni od zakupu pojazdu na wypowiedzenie umowy ubezpieczenia nabytego wraz z nim. Jeśli tego nie zrobiłeś to znaczy, że odpowiadają Ci warunki jakie zaproponował obecny ubezpieczyciel Twojego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 16:45, patgaw napisał:

Dyskusja dyskuja ale nikt z was mi nie pomogl. Dalej nie wiem czy moge tak zrobic, ze wymowie oc dzien przed data platnosci 4 raty. 

Jakbyś zadał sobie odrobinę trudu i zamiast narzekać przeczytał ze zrozumieniem co do Ciebie napisano, to byś wiedział, że dostałeś pomoc:

Dnia 14.07.2017 o 09:38, AkuQ napisał:

latego kupujesz, zadzwonić, zapytać o opłacenie składek i wtedy 30 dni od daty zakupu możesz albo wziąć tą polisę "z całym inwentarzem" albo zrezygnować i wykupić swoją na swoich warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rudobrody napisał:

Jakbyś przeczytał ustawę to byś wiedział, że masz 30 dni od zakupu pojazdu na wypowiedzenie umowy ubezpieczenia nabytego wraz z nim. Jeśli tego nie zrobiłeś to znaczy, że odpowiadają Ci warunki jakie zaproponował obecny ubezpieczyciel Twojego pojazdu.

jakbyś przeczytał wspomnianą przez siebie ustawę to byś wiedział, że piszesz głupoty, albo przynajmniej zrozumiał jak bardzo nieaktualna wiedze posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ozarek napisał:

jakbyś przeczytał wspomnianą przez siebie ustawę to byś wiedział, że piszesz głupoty, albo przynajmniej zrozumiał jak bardzo nieaktualna wiedze posiadasz.

Przepraszam nie 30 dni tylko dowolny moment więc jak kolega uznał, że zaproponowane warunki mu nie odpowiadają OC w Hestii może wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.