Skocz do zawartości

Szkoda z AC


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie i Panie jak to wygląda bo nigdy nie korzystałem , chciałbym zgłosić szkodę z AC , uszkodzona felga aluminiowa zakrzywiona i pęknięta nie wiem czy uda się to naprawić a nowa felga kosztuje 580 zł , w umowie z ubezpieczycielem mam zapis iż do 500 zł ponosze sam koszty powyżej oni , jak oni to wycenią i czy ja pózniej nic nie stracę jak bedę chciał wykupić następne ubezpieczenie AC , proszę o PILNĄ pomoc , bo nie wiem co robić :(

 

dzięki pozdrawiam

 

Fatal

111.jpg

222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem pozno w nocy i nawet nie miałem czasu stanąć , także nie jestem wstanie nawet stwierdzić w której miejscowości to było :( także odpada :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fatal napisał:

Witam

 

Panowie i Panie jak to wygląda bo nigdy nie korzystałem , chciałbym zgłosić szkodę z AC , uszkodzona felga aluminiowa zakrzywiona i pęknięta nie wiem czy uda się to naprawić a nowa felga kosztuje 580 zł , w umowie z ubezpieczycielem mam zapis iż do 500 zł ponosze sam koszty powyżej oni , jak oni to wycenią i czy ja pózniej nic nie stracę jak bedę chciał wykupić następne ubezpieczenie AC , proszę o PILNĄ pomoc , bo nie wiem co robić :(

dzięki pozdrawiam

 

IMHO naprawa tego z AC nie ma zadnego sensu w Twoim przypadku, o ile uszkodzeniu ulegla jedynie sama felga....

Raz, ze z tego co napisales masz udzial wlasny na poziomie 500PLN, czyli wyplaca Ci to co powyzej, a dwa bedziesz mial odnotowana szkode w systemie i w przyszlym roku zaplacisz wiecej za ubezpieczenie.

Poszukaj moze takiej uzywanej felgi, jak nie chcesz kupowac nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fatal napisał:

Witam

 

Panowie i Panie jak to wygląda bo nigdy nie korzystałem , chciałbym zgłosić szkodę z AC , uszkodzona felga aluminiowa zakrzywiona i pęknięta nie wiem czy uda się to naprawić a nowa felga kosztuje 580 zł , w umowie z ubezpieczycielem mam zapis iż do 500 zł ponosze sam koszty powyżej oni , jak oni to wycenią i czy ja pózniej nic nie stracę jak bedę chciał wykupić następne ubezpieczenie AC , proszę o PILNĄ pomoc , bo nie wiem co robić :(

 

Jeśli felga kosztuje 580 zł, do ubezpieczenie odda 80 zł. Gra IMHO nie warta tuszu do podpisania oświadczenia... A tak pokrzywioną to trudno będzie naprawić, szczególnie że jest też popękana... 

 

Poszukaj na olx albo kup nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grogi napisał:

 

Jeśli felga kosztuje 580 zł, do ubezpieczenie odda 80 zł. Gra IMHO nie warta tuszu do podpisania oświadczenia... A tak pokrzywioną to trudno będzie naprawić, szczególnie że jest też popękana... 

 

Poszukaj na olx albo kup nowa.

IMO ta felga to powinna pójść na złom. Dla własnego bezpieczeńśtwa nie powinno się tak pogiętej felgi prostować.

 

Zgodzę się - bez sens korzytsać z AC. W tej sprawie AC zwróciłoby 80 zł za felgę + może coś za montaż opony z nową felgą. Bez sensu, bo szkoda nieduża, a leci się o jedną klasę niżej w tabelach ubezpieczycieli i masz w UFG wpisaną szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TWENTIS napisał:

A nie jest tak, że jak do 500 to oni a jak powyzej 500 to całosc?

Jak masz udzial wlasny 500 to do 500 nie ma wyplaty jak powyzej wyjdzie to twoje jest 500 a reszta z ac. 

Jak masz 500 limitu szkody to do 500 nie ma szkody dla tu. Powyzej placa calosc. Zobacz warunki swojej polisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminologia się przydaje, bo czym innym jest udział własny - franszyza redukcyjna a czym innym franszyza integralna. Z wypowiedzi kolegi @Fatal nie jestem w stanie na 100% powiedzieć czy ma udział własny czy franszyzę integralną.

 

Tak czy tak raczej nie warto raczej zgłaszać tak małej szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bamaj napisał:

Terminologia się przydaje, bo czym innym jest udział własny - franszyza redukcyjna a czym innym franszyza integralna. Z wypowiedzi kolegi @Fatal nie jestem w stanie na 100% powiedzieć czy ma udział własny czy franszyzę integralną.

 

Tak czy tak raczej nie warto raczej zgłaszać tak małej szkody.

 

Bo już nie można napisać 'udział własny' albo 'minimalna kwota szkody'? 

 

Takie sztuczne skomplikowanie kontraktów ma tylko na celu mydlenie oczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

 

Bo już nie można napisać 'udział własny' albo 'minimalna kwota szkody'? 

 

Takie sztuczne skomplikowanie kontraktów ma tylko na celu mydlenie oczu. 

To już jest inna kwestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grogi napisał:

 

Bo już nie można napisać 'udział własny' albo 'minimalna kwota szkody'? 

 

Takie sztuczne skomplikowanie kontraktów ma tylko na celu mydlenie oczu. 

Kontrakt przy umowie też dumnie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szkoda zachodu , dzisiaj byłem da się naprawić za 300 zł , więc bedę myślał czy kupic coś czy naprawiać :) także spoko , a nie bede robił problemu w ubezpieczalni bo dostałem dzisiaj zajefajną ofertę na oc + ac full wypas :) , także spoko :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.