Skocz do zawartości

2-3-4 letni kompakt


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

 
Nie wygląda to tak w tej chwili, nie da się już zamówić takiego auta (żadnego z 1.2tsi), nie ma aktualnie atrakcyjnych kredytów w seacie.

W jakim celu zamawiać? To nie mercedes brać to co na placu stoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:


W jakim celu zamawiać? To nie mercedes brać to co na placu stoi.

Różnie bywa z tym co na placu.

 

btw.

W zeszłym tygodniu rozmawiałem z vtech o box'ie do tego silnika i wg nich słabo to wygląda, przyrosty rzędu 10KM. Jeśli ma być sensownie wg nich to najlepiej normalny chip, ale to się kłóci z kolei z 5 letnią gwarancją jaką daje Seat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa z tym co na placu.
 
btw.
W zeszłym tygodniu rozmawiałem z vtech o box'ie do tego silnika i wg nich słabo to wygląda, przyrosty rzędu 10KM. Jeśli ma być sensownie wg nich to najlepiej normalny chip, ale to się kłóci z kolei z 5 letnią gwarancją jaką daje Seat.
 
 

W jakim sensie się kłoci? Jesteśmy na forum motoryzacyjnym nie na kąciku dla ciotek ogrodniczek. Nie słyszałem żeby silnik 1.2 rozleciał się po tuningu. Zwłaszcza, ze te plus 20KM vs seria 110 to nie jest znów jakiś kosmos. A nawet jakby się rozleciał to jesteś 6k do przodu przy zakupie wiec te 2k na wymianę silnika wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TomekD000 napisał:

 

Nie wygląda to tak w tej chwili, nie da się już zamówić takiego auta (żadnego z 1.2tsi), nie ma aktualnie atrakcyjnych kredytów w seacie.

Zapytaj w mBanku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujekcybul napisał:

 


Skrzynia 5b w zupełności wystarcza. Leon style 60k chip 1,5k plus ubezpieczenie metalik to będzie z 64k i masz 130KM.

Albo niewiele mniejsza Ibiza full led 1.0 95KM 58k albo full wypas FR 62k plus chip ubezpieczenie i tez koło 64k i masz 130KM.

Nie mierzyłem jeszcze ale niskie 9 do 100.

Jest jeszcze corsa 1.4 100KM i to robisz na 170KM samym programem koszty podobne.

Co do autora wątku to ja bym właśnie szukał czegoś po wypożyczalni Diesel beznyza i chip. Za te 40k Seata się ogarnie.

Ten 1.4 100 KM to nie jest czasem wolnossący silnik? Z takim to nie wiele zdziałasz programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kartonik napisał:

Ten 1.4 100 KM to nie jest czasem wolnossący silnik? Z takim to nie wiele zdziałasz programem.

1.4 T wykastrowany chip i ma 170 nie ma w tej chwili tanszej opcji na szybkie jezdzenie w klasie B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kartonik napisał:

Trochę bezsensu robić silnik 1.4T o mocy wolnossącego silnika.

Pewnie chcieli spełnić wymogi ekologiczne i obcięli moc.

W stosunku do wolnossaka dostajesz za to więcej momentu obrotowego :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, tylko tyle samo mocy uzyskują zwykłe wolnossaki 1.4.

Kolega rok temu kupił Astre K z 1.4 100KM i nic nie się nie chwalił, że ma turbo. Może o tym nie wie? Trochę narzekał na słabą moc, to jak mu powiem, że może go sobie podkręcić to będzie szczęśliwy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kartonik napisał:

Ja to rozumiem, tylko tyle samo mocy uzyskują zwykłe wolnossaki 1.4.

Kolega rok temu kupił Astre K z 1.4 100KM i nic nie się nie chwalił, że ma turbo. Może o tym nie wie? Trochę narzekał na słabą moc, to jak mu powiem, że może go sobie podkręcić to będzie szczęśliwy ;]

 

Astra K 1.4 100KM ma silnik wolnossacy, wiec raczej nic nie wymysli ;)

Mimo wszystko duzo przyjemniej sie jezdzi 1.4T zdlawionym na 100KM niz wolnossakiem o podobnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się do kupienia Kia ceed 2009 rok, 1.6 diesel (pewnie 90km ale jeszcze nie jestem pewny), czarna, stan bardzo dobry 190 tys przebiegu.

 

Ma ją dla mnie szwagier mechanik więc wszystko sprawdził, tylko opony są do wymiany. Minusem jest to, że klimatyzacja ręczna, ale jestem w stanie przeżyć, bo cena naprawdę okazyjna - 14 500 zł dla mnie.

 

Wiem, że trochę zjechałem z rocznikiem i kasą, ale skoro jest okazja:hmm:

 

 

33769784_10156251165291221_3848680263634649088_n (1).jpg

33691462_10156251164231221_6337663689121857536_n.jpg

33693833_10156251165111221_2029597889625325568_n (1).jpg

33665915_10156251164866221_1256999754873700352_n (1).jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gzes napisał:

Jaki jest sens twojego wątku? 

Znalezc samochod.

 

Masz trochę jednak racji, bo temat był o autach droższych i młodszych.


Zatem by nie robić więcej tu offtopu, zapraszam do wątku na kąciku Kia

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że taki przebieg blisko 200tkm zwłaszcza w dieslu to czasami mało korzystny moment. Może się okazać, że będzie za chwile trochę rzeczy do wymiany/naprawy jeśli nie były ruszane. Lepiej już jak jest powyżej 200tkm ( faktycznie), bo poprzednik musiał zrobić conieco.

Nie wiem jak w tej kii, ale warto prześledzić jakie mogą się przydarzyć koszty i co było do tej pory robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zolu napisał:

Trafiła mi się do kupienia Kia ceed 2009 rok, 1.6 diesel (pewnie 90km ale jeszcze nie jestem pewny), czarna, stan bardzo dobry 190 tys przebiegu.

 

Ma ją dla mnie szwagier mechanik więc wszystko sprawdził, tylko opony są do wymiany. Minusem jest to, że klimatyzacja ręczna, ale jestem w stanie przeżyć, bo cena naprawdę okazyjna - 14 500 zł dla mnie.

 

Wiem, że trochę zjechałem z rocznikiem i kasą, ale skoro jest okazja:hmm:

 

 

 

Wszytsko sie w tej kile psula oprocz silnika. 90KM to dramat nie idz ta droga jak juz to szukac 115KM. No i sorrry wyjezdzasz ze starym pazdzierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/24/2018 o 13:09, wujekcybul napisał:

Nie słyszałem żeby silnik 1.2 rozleciał się po tuningu. 

 

Ciągnąc wątek 1.2 TSI skoro już zaczęliśmy a temat główny i tak jest nieaktualny...

Jakie sa techniczne rónice 86KM vs 110KM. Mechanicznie to to samo, tylko róznica w oprogramowaniu?

 

Edit: dobra, odkopałem jakiś stary wątek. Wnioski takie, że to to samo, tylko program inny. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

 

Ciągnąc wątek 1.2 TSI skoro już zaczęliśmy a temat główny i tak jest nieaktualny...

Jakie sa techniczne rónice 86KM vs 110KM. Mechanicznie to to samo, tylko róznica w oprogramowaniu?

 

Edit: dobra, odkopałem jakiś stary wątek. Wnioski takie, że to to samo, tylko program inny. :oki:

Widze, ze na ototo sa dwa jeden za 56 i drugi za 59. https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-1-2-tsi-86km-style-7663-zl-rabatu-ID6zUhBE.html#29f6e8c376 Z wyposazenia to widze, ze nawet przyzwoity jest jakies duze ekrany etc.

 

Zbic 900zl i po chipie masz 130KM za 60k w tej chwili nie ma lepszej oferty. Dodatkowo bym przydusil o darmowe przeglady w sumie beda dwa :phi: bo w seacie co 2 lata. Pozostale 10k bedziesz mial na inwestycje albo inne przyjemnosci. Sprzedac po 4 latach i brac cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujekcybul napisał:

Widze, ze na ototo sa dwa jeden za 56 i drugi za 59. https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-1-2-tsi-86km-style-7663-zl-rabatu-ID6zUhBE.html#29f6e8c376 Z wyposazenia to widze, ze nawet przyzwoity jest jakies duze ekrany etc.

 

Zbic 900zl i po chipie masz 130KM za 60k w tej chwili nie ma lepszej oferty. Dodatkowo bym przydusil o darmowe przeglady w sumie beda dwa :phi: bo w seacie co 2 lata. Pozostale 10k bedziesz mial na inwestycje albo inne przyjemnosci. Sprzedac po 4 latach i brac cos innego.

widzę, że kumple ze Skody zaczęli pomagać kolegom z Seata wnętrza projektować :hehe:

a poważnie, cena dobra, tylko, że zwykły lakier plus:

Podana cena obowiązuje przy zakupie na firmę oraz dla przedstawicieli następujących grup pod warunkiem okazania odpowiedniego dokumentu: Duchowieństwo, Rolnicy, Taksówkarze oraz korporacje TAXI, Kurierzy, Lekarze, Stomatolodzy, Farmaceuci, Weterynarze, Nauczyciele, Sędziowie, Prokuratorzy, Notariusze, Radcowie, Adwokaci, Asesorzy, Dziennikarze motoryzacyjni, Architekci, Górnicy, Marynarze, Piloci, Służby mundurowe, Emeryci, Renciści, Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie prawni, Korpus dyplomatyczny.

 

Ciekawe czy auto rzeczywiście dostępne, bo nawet wyposażenie ma przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

widzę, że kumple ze Skody zaczęli pomagać kolegom z Seata wnętrza projektować :hehe:

a poważnie, cena dobra, tylko, że zwykły lakier plus:

Podana cena obowiązuje przy zakupie na firmę oraz dla przedstawicieli następujących grup pod warunkiem okazania odpowiedniego dokumentu: Duchowieństwo, Rolnicy, Taksówkarze oraz korporacje TAXI, Kurierzy, Lekarze, Stomatolodzy, Farmaceuci, Weterynarze, Nauczyciele, Sędziowie, Prokuratorzy, Notariusze, Radcowie, Adwokaci, Asesorzy, Dziennikarze motoryzacyjni, Architekci, Górnicy, Marynarze, Piloci, Służby mundurowe, Emeryci, Renciści, Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie prawni, Korpus dyplomatyczny.

 

Ciekawe czy auto rzeczywiście dostępne, bo nawet wyposażenie ma przyzwoite.

Patrz przeoczylem. Jak tak to juz nie robi sie kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

Patrz przeoczylem. Jak tak to juz nie robi sie kolorowo.

podstawowa zasada to wgłębić się w szczegóły, jak coś za dobrze wygląda. 

 

Zacząłem się trochę zastanawiać nad tymi rabatami dla grup zawodowych. Ciekawe czy to w pełni legalne, bo trochę o dyskryminację klienta zahacza :hmm: z jakiej racji ksiądz ma mieć lepszą cenę niż księgowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

Zacząłem się trochę zastanawiać nad tymi rabatami dla grup zawodowych. Ciekawe czy to w pełni legalne, bo trochę o dyskryminację klienta zahacza :hmm: z jakiej racji ksiądz ma mieć lepszą cenę niż księgowy ?

 

Dość szeroka paleta "zawodów" :hehe:. Swoją drogą, jak 'duchowieństwo', to chyba może być też kapłan latającego kościoła spaghetti, nie? ;]

 

W Peugeocie jest np. akcja 'odkup' (-4k PLN). Można im sprzedać cokolwiek jeżdżącego... nawet za 1zł. Byle było zarejestrowane na kupującego nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

 

Dość szeroka paleta "zawodów" :hehe:. Swoją drogą, jak 'duchowieństwo', to chyba może być też kapłan latającego kościoła spaghetti, nie? ;]

 

W Peugeocie jest np. akcja 'odkup' (-4k PLN). Można im sprzedać cokolwiek jeżdżącego... nawet za 1zł. Byle było zarejestrowane na kupującego nowe auto.

tak. Jak dobrze pogadasz ze sprzedawcą to i bez sprzedaży się da ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.