Skocz do zawartości

Nowy silnik 1.6 turbo benz w Zafirze C


franki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, franki napisał:

W cenniku na rok modelowy 2019 pojawił się nowy silnik benzynowy 1.6 136KM w miejsce 1.4.

Co to za silnik i jak się sprawuje?

 

Jestes pewien, ze to benzyna?  Bo taka moc ma jedna z wersji 1.6 cdti ;)

A jesli to jednak noPB to raczej nic sie nie dowiesz bo to musialaby byc jakas nowosc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, franki napisał:

Jestem pewien że to benzyna

 

Faktycznie jest cos takiego w cenniku...

Pierwsze slysze o takim silniku... Moze to jakis nowy Pure Tech od PSA? 

Bo watpie, zeby wykastrowali oplowskie 1.6 z 200 na 136KM.

Tak czy owak na jakiekolwiek opinie pewnie trzeba poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, format napisał:
29 minut temu, franki napisał:
Ale w roku modelowym 2018 była turbo benzyna 1.6 tyle że 170 konna

Była 200 przecież. O mało tego w 2017 nie kupiłem.

 

Wyglada na to, ze 170KM bylo w wersji z automatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 14.10.2018 o 17:24, wujekcybul napisał:

Tak sobie na to patrze i wyglada na to, ze go z KM wykastrowali. Poszperac w necie czy to to samo co w astrze K i zrobic na 200KM po wyjezdzie z salonu.

Ze 136KM nie pociagnie zafiry?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wujekcybul napisał:

Pociagnie ale jak mozna miec 200KM to wybieram druga opcje :phi:

Jak mozna miec 136 i 200KM za te same pieniadze to dlaczego nie.

W fordzie EB ze 150 na 182 kosztowalo 4600 zl ze 4 lata temu. Zwazywszy, ze uzycie takiej mocy przecietnego uzytkownika ZAFIRY to skrajnosc pytanie gdzie poza efektel ŁAł jest korzysc?

Jesli spalanie mniejsze o 1 litr ok, bo 1-1,5 sekundy do setki  do mnie nie przemawia.

Na wlasnym skromnym przykladzie mam auto 6 lat, raz jedyny w ramach testu jechalem max 205 i zakonczylem ciekawosc.

najczesciej kulat do 89, poza miastem ze 100 ałtobany 120-140 w porywach.

Ale ja jak kapelusz jezdze i o dziwo nigdy sie nie spoznilem z wlasnej winy:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fanlan napisał:

Jak mozna miec 136 i 200KM za te same pieniadze to dlaczego nie.

W fordzie EB ze 150 na 182 kosztowalo 4600 zl ze 4 lata temu. Zwazywszy, ze uzycie takiej mocy przecietnego uzytkownika ZAFIRY to skrajnosc pytanie gdzie poza efektel ŁAł jest korzysc?

Jesli spalanie mniejsze o 1 litr ok, bo 1-1,5 sekundy do setki  do mnie nie przemawia.

Na wlasnym skromnym przykladzie mam auto 6 lat, raz jedyny w ramach testu jechalem max 205 i zakonczylem ciekawosc.

najczesciej kulat do 89, poza miastem ze 100 ałtobany 120-140 w porywach.

Ale ja jak kapelusz jezdze i o dziwo nigdy sie nie spoznilem z wlasnej winy:)

Tu dochodzimy do sedna sprawy. W Fordzie za 1,5k masz nie 150KM a 200KM mowimy o chipie nie o doplacaniu producentowi. A 70KM to jednak przepasc, spalanie moze byc na tym samym poziomie bo nagle stosunek mocy do masy sie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Tu dochodzimy do sedna sprawy. W Fordzie za 1,5k masz nie 150KM a 200KM mowimy o chipie nie o doplacaniu producentowi. A 70KM to jednak przepasc, spalanie moze byc na tym samym poziomie bo nagle stosunek mocy do masy sie zmienia.

A jak z gwarancja po chipie. 1,5 k to w sumie nieduzo jednak nadal ciekaw jestem np spalania w miescie, bo i ile w trasie maleje to w miescie  zmiana oprogramowania jest za cos. Ale to moje takie dumanie ino, moze wypowie sie ktos po czipie jak w realu w miescie. Kiedys myslalem zeby dlubnac moje 120 na 160 KM w MJTD ale jezdzac uznalem, ze  osiagi ze 120 sa na tyle zadwalajace ze temat umarl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fanlan napisał:

A jak z gwarancja po chipie. 1,5 k to w sumie nieduzo jednak nadal ciekaw jestem np spalania w miescie, bo i ile w trasie maleje to w miescie  zmiana oprogramowania jest za cos. Ale to moje takie dumanie ino, moze wypowie sie ktos po czipie jak w realu w miescie. Kiedys myslalem zeby dlubnac moje 120 na 160 KM w MJTD ale jezdzac uznalem, ze  osiagi ze 120 sa na tyle zadwalajace ze temat umarl.

To juz nie wiem moja kosiarka pali jak wsciekla. Trzeba by @format spytac sie ile astra w miescie pali dodac ze 3l bo tam inne miasto i bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujekcybul napisał:

To juz nie wiem moja kosiarka pali jak wsciekla. Trzeba by @format spytac sie ile astra w miescie pali dodac ze 3l bo tam inne miasto i bedzie wiadomo.

Moj klekot obecnie we wro wskazuje 8,3 i to nie tylko  w korkach, mam tez spokojne proste po 1-2km:) A to tylko 1.9 i 1620 kg ze mna na pokladzie:)

A myslalem, ze skoro VW pali zawsze 5 ( relacje) to moj gorszy sort spali 6,5 a tu zonk:) Same korki to zlopalby 10 pewnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie wiem moja kosiarka pali jak wsciekla. Trzeba by [mention=129698]format[/mention] spytac sie ile astra w miescie pali dodac ze 3l bo tam inne miasto i bedzie wiadomo.
We wrześniu dużo nie jeździłem bo twa tygodnie byłem na wakacjach.
dded78211694d0469aebc269a49da3b0.jpg

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mysle, ze we Wroclawiu kolo 9 by palilo. :ok: 
Zależy jak kto jeździ, wierzę że przy odpowiednim poziomie głupoty da się i 15 litrów ukręcić. Wydaje mi się że ze start-stopem złe miasto nie różni się aż tak od dobrego.

tapatalked

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, format napisał:

We wrześniu dużo nie jeździłem bo twa tygodnie byłem na wakacjach.
dded78211694d0469aebc269a49da3b0.jpg

tapatalked
 

Malo jezdziles i tysiak km niemal? Co to za kosiarka i jakie miasto?

Mi Wczoraj we wroclawskich korkach puknelo 8,7, dzis stabilizacja na 8,6:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo jezdziles i tysiak km niemal? Co to za kosiarka i jakie miasto?
Mi Wczoraj we wroclawskich korkach puknelo 8,7, dzis stabilizacja na 8,6:))
Astra K kombi, 1.6 benzyna.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fanlan napisał:

Malo jezdziles i tysiak km niemal? Co to za kosiarka i jakie miasto?

Mi Wczoraj we wroclawskich korkach puknelo 8,7, dzis stabilizacja na 8,6:))

 

Jaka masz srednia predkosc przejazdu i jaki odcinek?

Bo mierzenie spalania jak ktos jezdzi po 2-3km to nie ma zadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fanlan napisał:

Srednia cos kolo 22-23kmh az

 

To wiecej stania niz jazdy  ;)

Ja mam z ostatnich 2 tygodni srednia 25km/h i komp pokazuje 7.9l.

Realnie to bedzie jakies 8.2-8.3 a u mnie nawet nie ma wtrysku bezposredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To wiecej stania niz jazdy  ;)

Ja mam z ostatnich 2 tygodni srednia 25km/h i komp pokazuje 7.9l.

Realnie to bedzie jakies 8.2-8.3 a u mnie nawet nie ma wtrysku bezposredniego.

Coz, cala prawda o ruchu w miastach. V srednia  mowi wiele. Kiedys udalo mi sie wykrecic srednia z 800km po miescie 7,6 tyle ze wyjezdzalem wczesniej niz teraz , 11 km z czego 7 to obwodnica potem wieczorami na silownie puste drogi, jakas niedzielna przejazdzka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fanlan napisał:

no to  pali toto nieduzo,

a jaka V srednia z tych 900 km jest ze zapytam?

Średnia dużo mówi w trasie, w miksie trasa - miasto nie mówi zupełnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, format napisał:

Średnia dużo mówi w trasie, w miksie trasa - miasto nie mówi zupełnie nic.

oj mowi mowi, i to duzo

przy sredniej 68 mam ok 5,4-5,6 przy sredniej 22-25 mam 7,9-8,6

No chwal sie:)

Mozna 900km pnkac po aglomeracji slaska czyli w "miescie" niby, a dla mnie to jak obwodnice bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fanlan napisał:

oj mowi mowi, i to duzo

No to teraz wytłumaczę, możesz w miksie przejechać 50km ze średnią 180km/h, a następnie utknąć w mieście w trzygodzinnym korku. Będziesz miał wtedy średnią na poziomie 30km/h i spalanie na poziomie 15 litrów.

Z drugiej strony możesz przejechać 50km ze średnią 100km/h, nie utknąć w mieście i dojechać na miejsce ze średnią 90km/h i średnim spalaniem 6 litrów (w Astrze bardziej 5). Wszystko jednym i tym samym samochodem, z tym samym kierowcą.

 

Jeszcze raz, średnia prędkość mówi bardzo dużo przy trasach, ruchu pozamiejskim i autostradowym, w mieście, a szczególnie w miksie nie mówi nic. Nie zbieram tej informacji w związku z powyższym. A co do stylu jazdy, musi ci wystarczyć informacja że codziennie przekraczam 180. W zasadzie to nawet dwa razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, format napisał:

No to teraz wytłumaczę, możesz w miksie przejechać 50km ze średnią 180km/h, a następnie utknąć w mieście w trzygodzinnym korku. Będziesz miał wtedy średnią na poziomie 30km/h i spalanie na poziomie 15 litrów.

Z drugiej strony możesz przejechać 50km ze średnią 100km/h, nie utknąć w mieście i dojechać na miejsce ze średnią 90km/h i średnim spalaniem 6 litrów (w Astrze bardziej 5). Wszystko jednym i tym samym samochodem, z tym samym kierowcą.

 

Jeszcze raz, średnia prędkość mówi bardzo dużo przy trasach, ruchu pozamiejskim i autostradowym, w mieście, a szczególnie w miksie nie mówi nic. Nie zbieram tej informacji w związku z powyższym. A co do stylu jazdy, musi ci wystarczyć informacja że codziennie przekraczam 180. W zasadzie to nawet dwa razy dziennie.

Podpowiem, ze w miescie mozna 50-70 wiec bajki o 180 mozna dzieciom wciskac.

Podaj srednia z tych 955km, to da obraz jakiez to miasto.

Mi z tysiaca km  nad morze i do domu srednia 5,4 l a V srednia 65-68 najczesciej

ale tysiak we wroclawiu to V sr 22-25 i tylko spalanie 50% wieksze co nie zmienia faktu, ze i tak bede jezdzil bo:

1. Musze

2. Lubie wzglednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem auto z tym silnikiem i na razie uzyskałem od kierownika serwisu opla taką informację:

"Rzeczywiście są to silniki od niedawna montowane w samochodach marki Opel i nie mieliśmy okazji jeszcze ich „oglądać” na serwisie.

Z moich informacji, jest to silnik oplowski, stosowany już w samochodach marki Opel od kilku lat, ale jak Pan to ładnie określił w wersji „odchudzonej”, czyli z ograniczoną mocą na sterowniku."

Za 1,5 miesiąca mam mieć auto więc będę mógł coś więcej powiedzieć.

 

A tak w ogóle to witam się na nowym forum, bo wcześniej w innych markach jeździłem.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinb napisał:

Z moich informacji, jest to silnik oplowski, stosowany już w samochodach marki Opel od kilku lat, ale jak Pan to ładnie określił w wersji „odchudzonej”, czyli z ograniczoną mocą na sterowniku."

Czyli wypada 1.4t, bo pewnie nie spełnia norm, a w jego miejsce wkładają "eko-wykastrowane" 1.6t. Niższe koszty produkcji, bo mechanicznie to będzie wszystko to samo co 1.6t 200KM

Dla użytkownika też OK. jeśli da się pogmerać w sterowniku i zrobić go na te 200KM :oki: (pytanie czy M32 to przetrwa :hehe:)

 

Zawsze to lepiej niż z 3-cylindrowe 1.2 130KM z PSA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

Czyli wypada 1.4t, bo pewnie nie spełnia norm, a w jego miejsce wkładają "eko-wykastrowane" 1.6t. Niższe koszty produkcji, bo mechanicznie to będzie wszystko to samo co 1.6t 200KM

Dla użytkownika też OK. jeśli da się pogmerać w sterowniku i zrobić go na te 200KM :oki: (pytanie czy M32 to przetrwa :hehe:)

 

M32 juz teraz w Astrze jest laczone z 1.6T 200KM...

@format chyba ma taka kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
M32 juz teraz w Astrze jest laczone z 1.6T 200KM...
[mention=129698]format[/mention] chyba ma taka kombinacje.
No jak sama nazwa wskazuje to jest skrzynia do 320Nm

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.