Skocz do zawartości

Urządzenie domu - wycena kosztów


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Ja wiem tylko tyle, że nasi miejscowi jeżdżą do Warszawy czy nawet Wrocławia, bo tam biorą więcej.

U brata właśnie siedzi ekipa budowlancow w przerwie między tournee po Wrocławiu i sami mówią, że tam za robotę liczą x2, to samo mówi  stolarz, więcy mamy zupełnie inne info.

 

Nie wydaje mi się by chcieli kulac się taki kawał, po to żeby tam wziąć mniej, skoro na miejscu roboty też nie brakuje.

Moim byli miejscowi biorą tyle samo + dojazd. Tak zamawiałem meble, schody, itd. Jeżdżą, bo tam jest poprostu więcej roboty.

Od elewacji mój człowiek miał dwie ekipy jedną operującą w ok Warszawy, bazującą w wynajętym kwadracie i drugą w swojej rodzinnej miejscowości (ok Sandomierza). Mówił, że ta druga ma znacznie wyższe stawki właśnie z braku konkurencji.

Zarabiają więcej Ci co mają umowy z developerami i robią masowo, nie chodzi tu tyle o stawki a o ciągłość robót. Znam ekipy w szczególności od stanów surowych którzy wolą dojeżdzać i tak pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DZIDA napisał:

spoko.. powiem tak: z tym budżetem możesz już całkiem nieźle zaszaleć - jeżeli to tylko na wnętrza......

w mojej okolicy klient z takim budżetem na wykończenie domu byłby przez wykonawców na rękach noszony :] i traktowany jak kura znosząca złote jaja.... "klientów dojnych racz nam zesłać Panie …." ;) 

jak pisałem wcześniej, chciałbym się zmieścić w mniejszej kwocie. Mój budżet to około 200 koła, ale jak zrobiłem tabelkę, to mi wyszło ile wyszło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 22:37, bergerac napisał:

żywica na ponad 60 metrów za 750 zł ? Poważnie ?

 

No panie, ja kupiłem na 40m2 żywicę za 560zł (Caparol Disbopox 442 GaragenSiegel). Facet w sklepie powiedział, że wystarczy wiadro 10kg.

Użyłem 2kg na razie i pomalowałem na gotowo 11m2.

Dorzuć jeszcze trochę tego towaru, jakieś graty do malowania i dobijesz do 1000zł jak już ktoś zauważył.

Ale to nie 9750, bez jaj.

 

Fachowca pytałem ile bierze za taką posadzkę to mi powiedział 140zł / m2 - materiał+robota (czerwiec tego roku). Na pewno byłoby lepiej zrobione niż samemu, ale w garażu i kotłowni nic więcej mi nie potrzeba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No panie, ja kupiłem na 40m2 żywicę za 560zł (Caparol Disbopox 442 GaragenSiegel). Facet w sklepie powiedział, że wystarczy wiadro 10kg.
Użyłem 2kg na razie i pomalowałem na gotowo 11m2.
Dorzuć jeszcze trochę tego towaru, jakieś graty do malowania i dobijesz do 1000zł jak już ktoś zauważył.
Ale to nie 9750, bez jaj.
 
Fachowca pytałem ile bierze za taką posadzkę to mi powiedział 140zł / m2 - materiał+robota (czerwiec tego roku). Na pewno byłoby lepiej zrobione niż samemu, ale w garażu i kotłowni nic więcej mi nie potrzeba.
 
 

No ja wlasnie policzylem 150 zl za metr zywicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykończenie mieszkania ze stanu develpoerskiego do zamieszkania wyniosło poniżej 40 000 metraż 57m2. 

Kuchnia z AGD Ikea jakość ok przy zakupie kuchni i AGD dawali zwrot 100 zł za każde 1000zl z tego tytułu łóżko do sypialni było prawie za Free. Armatura, płytki, kleje, wszystkie budowlane pierdoly z jednej hurtowni przy jednym zamówieniu ceny były mocno negocjowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamm_mk1 napisał:

U mnie wykończenie mieszkania ze stanu develpoerskiego do zamieszkania wyniosło poniżej 40 000 metraż 57m2. 

Kuchnia z AGD Ikea jakość ok przy zakupie kuchni i AGD dawali zwrot 100 zł za każde 1000zl z tego tytułu łóżko do sypialni było prawie za Free. Armatura, płytki, kleje, wszystkie budowlane pierdoly z jednej hurtowni przy jednym zamówieniu ceny były mocno negocjowane.

Przeczytałeś cały wątek?

Autor założył pewien poziom wykończenia poniżej którego nie zejdzie.

Koszt wykończenia Twojego mieszkania schowa się najprawdopodobniej w jego kuchni i pozostanie mu jeszcze co najmniej 2x powierzchnia tego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przeczytałeś cały wątek?
Autor założył pewien poziom wykończenia poniżej którego nie zejdzie.
Koszt wykończenia Twojego mieszkania schowa się najprawdopodobniej w jego kuchni i pozostanie mu jeszcze co najmniej 2x powierzchnia tego mieszkania.


Co do jakości to się zgodzę z Tobą... Ale on też ma rację pisząc o braniu towaru z 1 hurtowni to spore rabaty daje i na całości można sporo kasy urwać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DZIDA napisał:

 

Co do jakości to się zgodzę z Tobą... Ale on też ma rację pisząc o braniu towaru z 1 hurtowni to spore rabaty daje i na całości można sporo kasy urwać.

 

Tylko w tym wątku bierzemy co nam się podoba, a nie co jest w tej 1 hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZUBERTO napisał:

Tylko w tym wątku bierzemy co nam się podoba, a nie co jest w tej 1 hurtowni.

jeżeli wiesz co CI się podoba i co chcesz mieć to KAŻDA hurtownia Ci to ściągnie.... niezależnie czy to marka budżetowa czy premium

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DZIDA napisał:

jeżeli wiesz co CI się podoba i co chcesz mieć to KAŻDA hurtownia Ci to ściągnie.... niezależnie czy to marka budżetowa czy premium

 

Tak, począwszy od mebli, poprzez schody, drzwi, poprzez płytki, żywice, elektrykę, itd., zwłaszcza gdy dany produkt ma ktoś na wyłączność i jeszcze taniej bedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dembu napisał:

@bergerac wyjdzie tak jak liczysz... Ok. 250.000-300.000

wiem, wczoraj gadałem z kumplem, który rok temu wykończył połówkę bliźniaka o podobnej powierzchni. Chłop z branży budowlanej, więc dużo rzeczy kupił w niezłych cenach. Mówi, że licznik zatrzymał się na 300 koła. Miał odłożone 220 tysięcy i chciał się w tym zmieścić, ale mu się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Tylko w tym wątku bierzemy co nam się podoba, a nie co jest w tej 1 hurtowni.

Byś się zdziwił, w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko jesteś w stanie załatwić w jednej hurtowni ( kleje, płytki,  armatura, panele) nie mowie tu o stolarzu, oczywiście zajmie to więcej czasu bo muszą to sprowadzić ale nie musisz latać i sprawdzać w kilku czy ktoś ma to dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ZUBERTO napisał:

 

Koszt wykończenia Twojego mieszkania schowa się najprawdopodobniej w jego kuchni i pozostanie mu jeszcze co najmniej 2x powierzchnia tego mieszkania.

Jak urzadzalem mieszkanie to widziałem kuchnię w stylu jaki mam gdzie same szafki kosztowały 30 000zl bez blatu i wiesz co ? Sprzątać ani gotować same nie chciały ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

wiem, wczoraj gadałem z kumplem, który rok temu wykończył połówkę bliźniaka o podobnej powierzchni. Chłop z branży budowlanej, więc dużo rzeczy kupił w niezłych cenach. Mówi, że licznik zatrzymał się na 300 koła. Miał odłożone 220 tysięcy i chciał się w tym zmieścić, ale mu się nie udało.

U mnie było dokładnie to samo. Też zatrzymało się na 300, bo to może trochę lepsze płytki, a to o czymś się zapomniało, a to fajniejsze ramki do kontaktów itp itd.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś się zdziwił, w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko jesteś w stanie załatwić w jednej hurtowni ( kleje, płytki,  armatura, panele) nie mowie tu o stolarzu, oczywiście zajmie to więcej czasu bo muszą to sprowadzić ale nie musisz latać i sprawdzać w kilku czy ktoś ma to dostępne.
Bzdura. Tzn może i racja że można ale ceny na część rzeczy będzie wysoka bo część rzeczy hurtownia może pozyskać tylko od autoryzowanych przedstawicieli a nie zamówić u producenta lub generalnego importera. A jak ktoś już tu napisał chodzi o kupowanie co chcę a nie co mają albo na co stać.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamm_mk1 napisał:

Jak urzadzalem mieszkanie to widziałem kuchnię w stylu jaki mam gdzie same szafki kosztowały 30 000zl bez blatu i wiesz co ? Sprzątać ani gotować same nie chciały ;-).

czytales moje posty w tym wątku?

Ja bym poszedł na kompromis i zmieścił się w kwocie jaka jest do dyspozycji, założyciel nie chce kompromisów.

Mimo, że żadne szafki gotować same nie będą, napisal, ze predzej zrezygnuje z zakupu niz zejdzie ze swoich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2018 o 12:14, adamm_mk1 napisał:

Armatura, płytki, kleje, wszystkie budowlane pierdoly z jednej hurtowni przy jednym zamówieniu ceny były mocno negocjowane.

 

Dnia 10.11.2018 o 22:14, DZIDA napisał:

Co do jakości to się zgodzę z Tobą... Ale on też ma rację pisząc o braniu towaru z 1 hurtowni to spore rabaty daje i na całości można sporo kasy urwać.

 

Całe wykończenie z 1 hurtowni i taniej ... to się nie klei ;]

Ok, płytki, kleje, fugi, listwy, czasem da się kupić u jednego, ale paneli i elektryki np. u nich nie załatwisz. Albo firma sprzedaje łazienki albo panele i drzwi albo sprzedaje elektrykę..

Jeśli ma być na prawdę taniej to każdą rzecz praktycznie kupuje się gdzie indziej, przez tzw. internet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wykończenie z 1 hurtowni i taniej ... to się nie klei ;]
Ok, płytki, kleje, fugi, listwy, czasem da się kupić u jednego, ale paneli i elektryki np. u nich nie załatwisz. Albo firma sprzedaje łazienki albo panele i drzwi albo sprzedaje elektrykę..
Jeśli ma być na prawdę taniej to każdą rzecz praktycznie kupuje się gdzie indziej, przez tzw. internet.
 
Jak robiłem remont to wszystko kupiłem w 1 hurtowni ogolnobudowlanej (łącznie z drzwiami) i 1 hurtowni elektrycznej.
W ogólnobudowlanej dostałem rabaty na różne produkty średnio około 10% (miałem mały remont więc rabat mały)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę off topic, ale jeśli to nie tajemnica, to jakie miesięczne dochody trzeba mieć (para, bo zakładam że autor wątku ma partnerkę), żeby pozwolić sobie na taki standard wykończenia?

Pytam bez żadnej złośliwości. 

Mogę powiedzieć jak to wygląda u mnie:

Ja- około 18tys zł, ona około 6 tyś zł/m-ąc.

I zastanawiamy się nad domem szkieletowym tutaj w Chile za około 90 tyś zł (88mkw, stan deweloperski). Za połowę tej ceny można mieć wersję SSZ.

Do tego działka około 120 tyś zł. I ta działka ma wymiar na styk :(

wyposażenie tutaj jest BARDZO drogie. Tak że 2-3 razy tyle co w Polsce jeśli chce się coś względnie ładnego.  Standard marketowy to +50% do cen polskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pigmej napisał:

Przepraszam, że trochę off topic, ale jeśli to nie tajemnica, to jakie miesięczne dochody trzeba mieć (para, bo zakładam że autor wątku ma partnerkę), żeby pozwolić sobie na taki standard wykończenia?

 

Wystarczajace ;] Kazde 200kPLN kredytu to ok 1kPLN raty przy hipotece.

Sam sobie policz ile musialbys zarabiać, żeby to udzwignac :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Wystarczajace ;] Kazde 200kPLN kredytu to ok 1kPLN raty przy hipotece.

Sam sobie policz ile musialbys zarabiać, żeby to udzwignac :ok:

 

Bardzo prosta i słuszna analiza. Przy czym ja jeszcze uważam, że wydatek na raty to max 25%-30% przychodów. Przy wyższym procencie jest to stresujące plus zostaje mniejsza przestrzeń na ryzyko związane ze stopą procentową oraz na inne wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, komor napisał:

 

Jeśli ma być na prawdę taniej to każdą rzecz praktycznie kupuje się gdzie indziej, przez tzw. internet.

 

Nie do końca bo jak sklep A ma tańszą umywalkę to sklep B ma tańszy kibel i potem gdzieś dochodzi do tego płatna wysyłka i w ogólnym rozrachunku zamiast zamawiać w kilku sklepach i pilnować terminów jedziesz do jednego i składasz "grube" zamówienie. Tak było w moim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.