Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jaki wóz 4x4?

Featured Replies

Napisano

Mój Nissan Terrano pewnie za kilka lat się skończy.

Jestem z niego zadowolony, bo całkowicie spełnia moje niewygórowane oczekiwania. Jednak pewnie nadejdzie taki dzień kiedy trzeba się będzie go pozbyć.

Pozostaje pytanie. Co następne?

Moje wymagania są takie:

- napęd 4x4,

- mocny, trwały i prosty silnik benzynowy bez gazu, który pozwoli na swobodne pociągnięcie jednej tony,

- dość dobrze odporny na korozję (bardzo ważne kryterium),

- klimatyzacja,

- minimum dwie poduszki,

- wspomaganie kierownicy,

- cztery szyby boczne sterowane elektrycznie,

- lustra sterowane elektrycznie i ogrzewane,

- hak,

- czterodrzwiowy ze skrzynią lub pięciodrzwiowy,

- pięć miejsc lub siedem,

- używany,

- w miarę tani przy zakupie.

To tyle.

 

Podpowiedzcie co by to mogło być.

Edytowane przez fred77

Napisano

Kup sobie Forestera z manualem. Problem może być tylko z kryterium "dość dobrze odporny na korozje".

Napisano

Jeszcze podaj szacunkowy budżet, bo to też istotne kryterium ;) Przy 10k  budżetu są inne propozycje niż przy 30k.

 

Napisano
  • Autor
Dnia 4.01.2019 o 14:41, Manx napisał:

Jeszcze podaj szacunkowy budżet, bo to też istotne kryterium ;) Przy 10k  budżetu są inne propozycje niż przy 30k.

Pomiędzy 10000zł, a 30000zł.

Napisano
Dnia 3.01.2019 o 21:22, fred77 napisał:

Podpowiedzcie co by to mogło być.

Wypisz, wymaluj nowe Terrano.

:dziekidzieki:

nissan-terrano-1789c13a.jpg

Napisano
  • Autor
Dnia 7.01.2019 o 19:51, Joki napisał:

Wypisz, wymaluj nowe Terrano.

:dziekidzieki:

nissan-terrano-1789c13a.jpg

Przecież to Dacia Duster.

Napisano
32 minuty temu, fred77 napisał:

Przecież to Dacia Duster.

Ale jako Nissan Terrano jest bardziej przekonująca.

;)

Napisano
  • Autor
12 godzin temu, Joki napisał:

Ale jako Nissan Terrano jest bardziej przekonująca.

;)

Mnie nie przekonuje.

Napisano
Godzinę temu, fred77 napisał:

Mnie nie przekonuje.

przecież spełnia wszystkie wymagania z pierwszego postu :hmm:

 

Napisano
  • Autor
59 minut temu, mati1.6dohc napisał:

@fred77 a za ile lat ? 😁

 

Pajero 👍

Land Cruiser 👍

albo jakiś z USA.

pick-upy rozważasz ? (Taką skrzynię masz na myśli?)

Wszystko rozważam. Ze skrzynią też. Może być też tak, że nic nie kupię. Różnie może być. Póki co to takie gdybanie. Ot, na luźno biorę różne warianty pod uwagę.

Napisano

...ja wiem, ja wiem  ...nie kupuj jeepa :hehe:

Za "trzydzieści" to bym celował w 4runnera albo land cruisera j95, roczniki raczej 90-te.

Napisano
22 godziny temu, COCON napisał:

...ja wiem, ja wiem  ...nie kupuj jeepa :hehe:

 

Powiem Ci, że gdybym teraz miał kupować 4x4 to nie kupiłbym Jeepa :hehe:

Nie ze względu na kasę jaką w niego pakuję, a za to że przekonałem się jak daje w terenie delikatnie przerobione Suzuki X90 :ok:

Napisano
Mój Nissan Terrano pewnie za kilka lat się skończy.
Jestem z niego zadowolony, bo całkowicie spełnia moje niewygórowane oczekiwania. Jednak pewnie nadejdzie taki dzień kiedy trzeba się będzie go pozbyć.
Pozostaje pytanie. Co następne?
Moje wymagania są takie:
- napęd 4x4,
- mocny, trwały i prosty silnik benzynowy bez gazu, który pozwoli na swobodne pociągnięcie jednej tony,
- dość dobrze odporny na korozję (bardzo ważne kryterium),
- klimatyzacja,
- minimum dwie poduszki,
- wspomaganie kierownicy,
- cztery szyby boczne sterowane elektrycznie,
- lustra sterowane elektrycznie i ogrzewane,
- hak,
- czterodrzwiowy ze skrzynią lub pięciodrzwiowy,
- pięć miejsc lub siedem,
- używany,
- w miarę tani przy zakupie.
To tyle.
 
Podpowiedzcie co by to mogło być.
Grand Vitara II z 2.0 i zabezpieczyć po zakupie od rudej.
Napisano
  • Autor
2 godziny temu, bielaPL napisał:

Grand Vitara II z 2.0 i zabezpieczyć po zakupie od rudej.

Też o tym myślałem.

Napisano
Dnia 3.01.2019 o 21:22, fred77 napisał:

Mój Nissan Terrano pewnie za kilka lat się skończy.

Jestem z niego zadowolony, bo całkowicie spełnia moje niewygórowane oczekiwania. Jednak pewnie nadejdzie taki dzień kiedy trzeba się będzie go pozbyć.

Pozostaje pytanie. Co następne?

Moje wymagania są takie:

- napęd 4x4,

- mocny, trwały i prosty silnik benzynowy bez gazu, który pozwoli na swobodne pociągnięcie jednej tony,

- dość dobrze odporny na korozję (bardzo ważne kryterium),

- klimatyzacja,

- minimum dwie poduszki,

- wspomaganie kierownicy,

- cztery szyby boczne sterowane elektrycznie,

- lustra sterowane elektrycznie i ogrzewane,

- hak,

- czterodrzwiowy ze skrzynią lub pięciodrzwiowy,

- pięć miejsc lub siedem,

- używany,

- w miarę tani przy zakupie.

To tyle.

 

Podpowiedzcie co by to mogło być.

 

Podoba mi się, że dyskusję o zmianie samochodu zaczynasz z kilkuletnim wyprzedzeniem. Prawidłowo, zgodnie z najlepszymi standardami.  :ok:

Teraz tylko pamiętaj, żeby w ciągu tych kilku lat założyć na ten temat milion wątków.

:ok:

Napisano
Dnia 7.01.2019 o 19:51, Joki napisał:

Wypisz, wymaluj nowe Terrano.

:dziekidzieki:

nissan-terrano-1789c13a.jpg

 

Duster z felgami z Mitsubishi. Podoba mi się.

:ok:

Napisano
  • Autor
1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Podoba mi się, że dyskusję o zmianie samochodu zaczynasz z kilkuletnim wyprzedzeniem. Prawidłowo, zgodnie z najlepszymi standardami.  :ok:

Teraz tylko pamiętaj, żeby w ciągu tych kilku lat założyć na ten temat milion wątków.

:ok:

Aha.

8]

Napisano
Dnia 10.01.2019 o 15:54, Vadero napisał:

pajero?

 

Padżera nie kupi z benzyną. I Padżero ma problem z masą. Jeśli chce cokolwiek za nim ciągać to potrzebuje B+E.

 

Napisano
  • Autor
Teraz, Ryb napisał:

 

Jeśli chce cokolwiek za nim ciągać to potrzebuje B+E.

 

Mnie to nie dotyczy.

Napisano
Teraz, fred77 napisał:

Mnie to nie dotyczy.

 

Jeśli masz B+E to spoko. Ale i tak będziesz musiał kupować viatolle.

 

Napisano
  • Autor
9 minut temu, Ryb napisał:

 

Jeśli masz B+E to spoko. Ale i tak będziesz musiał kupować viatolle.

 

Mam C+E także masy to nie problem. Viatolle też.

  • 6 miesięcy później...
Napisano
Dnia 8.01.2019 o 20:42, fred77 napisał:

Przecież to Dacia Duster.

nie nie nie  ;] 

 

to nissan terrano  ;] 

Napisano
Dnia 15.01.2019 o 19:00, Ryb napisał:

 

Padżera nie kupi z benzyną. I Padżero ma problem z masą. Jeśli chce cokolwiek za nim ciągać to potrzebuje B+E.

 

Ale którego modelu nie kupi z benzyną?

3.0/3.5/3.8 wszystko V6 jest przecież, tylko trudno trafić zdrowy i nie GDI :piwko:

Przed kolejnym Sorento szukałem czegoś do 40kpln :oki:

  • 6 miesięcy później...
Napisano
Dnia 17.08.2019 o 10:09, Pipper napisał:

Ale którego modelu nie kupi z benzyną?

3.0/3.5/3.8 wszystko V6 jest przecież, tylko trudno trafić zdrowy i nie GDI :piwko:

Przed kolejnym Sorento szukałem czegoś do 40kpln :oki:

masz sorento?

Napisano
6 minut temu, Pimpa_Vamp napisał:

masz sorento?

Mam, takiego z 2008 roku..  3.3 :oki:

Napisano
Godzinę temu, Pipper napisał:

Mam, takiego z 2008 roku..  3.3 

używasz tego w terenie?

jak to w ogóle ten teges? ;)

widziałem to kiedyś w akcji i nawet nawet... byłem zdziwiony na +. Nie że jakiś off road ale żadna osóbówka by nie przejechała a to powoli i bezboleśnie

:oki:

masz gaz? jak spalanie? niezawodność?

Napisano
Godzinę temu, Pimpa_Vamp napisał:

używasz tego w terenie?

jak to w ogóle ten teges? ;)

widziałem to kiedyś w akcji i nawet nawet... byłem zdziwiony na +. Nie że jakiś off road ale żadna osóbówka by nie przejechała a to powoli i bezboleśnie

:oki:

masz gaz? jak spalanie? niezawodność?

Nie ma zdrowych, są tylko źle zdiagnozowane. 

Spalanie 12-21l LPG na 100km, całkiem fajny, loft na sprężynach HR 2", opony w planach, rozrząd i zawory zrobione, 4,5kpln poszło, ale mruczy przyjemnie. Czasem w teren zjedzie lekki, bo na cięższy jest inny sprzęt u sąsiada 😉 Jestem zadowolony do tego stopnia, że nie chcę sprzedawać po pół roku ;]

To już moje drugie Sorento 1gen.

Ogólnie przy normalnym użytkowaniu spalanie jest 14-16 l LPG na 100km.

Części niektóre najlepiej i najszybciej z USA przez Amazon, w 3 dni rozrząd z CA przyleciał. Koszt to ułamek tego co w Polsce. Ogólnie prosta konstrukcja, regularny serwis na dobrych płynach i jest ok, to jak z człowiekiem zupełnie :phi:

Napisano
Dnia 3.03.2020 o 15:59, Pimpa_Vamp napisał:

używasz tego w terenie?

Mój szef miał diesla. Teraz jeździ jego teść - zapalony myśliwy. Generalnie auto bardzo trwałe. Tyle że oni mają go od nowości.

Napisano
6 godzin temu, marcindzieg napisał:

Mój szef miał diesla. Teraz jeździ jego teść - zapalony myśliwy. Generalnie auto bardzo trwałe. Tyle że oni mają go od nowości.

Jak się zadba nawet po zakupie używki, to też ok, trzeba pilnować kilku tematów i śmiga. Wrażliwe na jakość płynów i częstotliwość zmian. 

 

Edytowane przez Pipper

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.