Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Problem z odpalaniem - pompa nie zawsze się włącza

Featured Replies

Napisano

Cześć!

mam problem z Hyundaiem i20 1.2 noPB.

Po kilku dniach postoju, nie odpala. Po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy.

Jeśli pokręcę go kilka(naście) sekund i wcisnę gaz, to odpala i potem pracuje ok.

Akumulator wydaje się ok, bo kręci bez wysiłku. Po odpaleniu też jedzie ok i nie gaśnie, obroty trzyma, więc raczej nie jest to też pompa ani przekaźnik.

Macie może jakiś pomysł co się może dziać?

Napisano
21 godzin temu, fosfor napisał:

Cześć!

mam problem z Hyundaiem i20 1.2 noPB.

Po kilku dniach postoju, nie odpala. Po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy.

Jeśli pokręcę go kilka(naście) sekund i wcisnę gaz, to odpala i potem pracuje ok.

Akumulator wydaje się ok, bo kręci bez wysiłku. Po odpaleniu też jedzie ok i nie gaśnie, obroty trzyma, więc raczej nie jest to też pompa ani przekaźnik.

Macie może jakiś pomysł co się może dziać?

Miałem kiedyś takie objawy w Lanosie. Po pewnym czasie skończyło się wymianą pompy paliwa. Któregoś dnia po prostu definitywnie odmówiła współpracy. Po wymianie pompy wszystkie problemy zniknęły, tak więc to ona była przyczyną.

Pod koniec posiadania Lanosa podobne objawy się powtórzyły, ale tutaj zawiniła instalacja alarmowa, która odcinała zapłon i pompę paliwa. Nie naprawiałem już tego, po pewnym czasie samochód poszedł na złom (miał już kilka innych braków konicznych do uzupełnienia, których koszt zaczynał przewyższać wartość samochodu).

Edytowane przez AndrzejW

Napisano
  • Autor

Dzięki!

Spróbuję jeszcze wymienić akumulator, ma na pewno ponad 6 lat, wiec mu nie zaszkodzi. Dam znac, czy w tym wypadku pomogło. :ok:

Napisano
32 minuty temu, fosfor napisał:

Dzięki!

Spróbuję jeszcze wymienić akumulator, ma na pewno ponad 6 lat, wiec mu nie zaszkodzi. Dam znac, czy w tym wypadku pomogło. :ok:

Bez  żadnych pomiarów to wróżenie z kuli... choć akumulatora (w opisywanym przypadku) bym nie wywróżył:phi:

Napisano
  • Autor
2 godziny temu, volf6 napisał:

Bez  żadnych pomiarów to wróżenie z kuli... choć akumulatora (w opisywanym przypadku) bym nie wywróżył:phi:

To "daleki strzał", ale problem pojawia się tlyko po co najmniej kilku dniach postoju. po odpaleniu już jeździ dobrze, także trudno zgadywać. Kolejne ranki tez odpala ok.

 

Zmotywowałes mnie do pomiaru:

12,3V na wyłączonym,

10,4-11 przy uruchamianiu

ok 13 po odpaleniu.

 

Z okolic listwy słychać przez chwilę pisk przy przekręconym kluczyku. Przed uruchomieniem i po wyłączeniu. To normalne?

hultaj.jpg

Edytowane przez fosfor

Napisano

nie znam się ale chyba zbyt nisko spada napięcie przy uruchamianiu

Napisano

@fosfor ładowanie powinieneś mieć grubo w okolicach 13,9-14,4 v jeżeli twoje auto nie ma udziwnień..

Sproboje zapiąć inny Aku tzn. może masz na zmianę ale 12,3V na postoju to już Aku mówi GoodBye.

Napisano

:piekna: ma takie i20 1.2, obecnie stoi po 2-3 tyg nie odpalane i nie ma takich problemów. Aku widać że jest słaby, też ma ~6 lat kręci słabo ale auto pali od kolokwialnego "strzała" jak trzeba. Nawet nie sprawdzałem mu napięcia na aku skoro pali padlina. To auto ma filtr paliwa o dziwo w zbiorniku, raz zmieniałem. Może warto go sprawdzić.

Napisano
8 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@fosfor ładowanie powinieneś mieć grubo w okolicach 13,9-14,4 v jeżeli twoje auto nie ma udziwnień..

Sproboje zapiąć inny Aku tzn. może masz na zmianę ale 12,3V na postoju to już Aku mówi GoodBye.

 

U Nas I20 z 2009r już ma chyba "ynteligentny alternator", albo auto jeździ z niesprawnym altkiem od 6 latrotfl. Na wolnych obrotach po nagrzaniu napięcie oscyluje w okolicach ~13V, załączenie świateł mijania powoduje podbicie wolnych obrotów i wzrost ładowania do ~14V. Nigdy nie było problemów z odpalaniem więc nie szukałem dziury w całym.

Napisano

Mam to samo w i30 1.6, jeszcze się za to nie zabrałem, ale po przeczytaniu info w necie w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy nie zapchało się sitko w filtrze paliwa

Napisano
6 minut temu, hevimental napisał:

Mam to samo w i30 1.6, jeszcze się za to nie zabrałem, ale po przeczytaniu info w necie w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy nie zapchało się sitko w filtrze paliwa

Diesle to najczęściej dotyka.

W moim już czyszczone było.

Napisano
2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

@fosfor ładowanie powinieneś mieć grubo w okolicach 13,9-14,4 v jeżeli twoje auto nie ma udziwnień..

Sproboje zapiąć inny Aku tzn. może masz na zmianę ale 12,3V na postoju to już Aku mówi GoodBye.

 Czyli co -akumulator ma siłę, by rozrusznikiem ''żwawo'' kręcić a nie daje rady pompki paliwa uciągnąć?- chyba przesadzasz;]

Edytowane przez volf6

Napisano
14 godzin temu, fosfor napisał:

Zmotywowałes mnie do pomiaru:

12,3V na wyłączonym,

10,4-11 przy uruchamianiu

ok 13 po odpaleniu.

Gdzie to mierzyłeś?

Na pompce zmierz, głównie wtedy jak nie chce się uruchomić-wtedy będzie można ją wykluczyć albo zostanie główną podejrzaną:)

Napisano
46 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@steyr myślałem że siedzi tam zwykły altek. No cóż. Nieznajomość koreańskich wynalazków się odbija.

Z ciekawości jakim kablem + soft się diagnozuje Hyundai?

 

ECM silnika standardowo poprzez OBDII ELM327. Z diagnozą reszty podzespołów jest problem, tanimi interfejsami i itp nie do ogarnięcia. Dlatego nie lubię Hyundai-a, lubię być nie zależny od mechaników/elektroników jak np. w przypadku Fiata:oki:

Edytowane przez steyr

Napisano
3 minuty temu, volf6 napisał:

Gdzie to mierzyłeś?

Na pompce zmierz, głównie wtedy jak nie chce się uruchomić-wtedy będzie można ją wykluczyć albo zostanie główną podejrzaną:)

 

Dokładnie, przyjrzeć się jej skoro jej nie słychać przy pierwszym odpalaniu jak autor podaje. I tak jak pisałem, na pewno jest filtr w zbiorniku i to nie zwykłe sitko tylko cały filtr wymienny. Wymieniałem go z 2-3 lata temu w tym I20 bo auto nieraz od razu gasło po odpaleniu, stąd się zdziwiłem jak wyciągnąłem pompę z baku że ma to filtr paliwa. W Punto2 przy lpg nigdy nie miałem problemów z zasilaniem PB, tam żadnych filtrów paliwa nie ma.

Napisano
Cześć!
mam problem z Hyundaiem i20 1.2 noPB.
Po kilku dniach postoju, nie odpala. Po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy.
Jeśli pokręcę go kilka(naście) sekund i wcisnę gaz, to odpala i potem pracuje ok.
Akumulator wydaje się ok, bo kręci bez wysiłku. Po odpaleniu też jedzie ok i nie gaśnie, obroty trzyma, więc raczej nie jest to też pompa ani przekaźnik.
Macie może jakiś pomysł co się może dziać?
Wpiąć żarówkę równolegle w obwód pompy paliwa, najlepiej przy samej wtyczce, i będzie wiadomo czy dostaje napięcie czy coś z samą pompą [emoji106]


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Napisano
  • Autor

Dzięki Panowie,

 

sprawdzę w niedzielę, czy objawy wróciły i jeśli tak, to pomierzę pompę. :ok:

Z udziwnień, to jest zakryta płytką przyklejoną jakimś silikonem.

Napisano
10 godzin temu, rwIcIk napisał:

Diesle to najczęściej dotyka.

W moim już czyszczone było.

ja mam benzyne

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.