Skocz do zawartości

Astra J 1.4 140 KM dziwny dźwięk przy odpalaniu


mijasso93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z Astra J, silnik 1.4 T 140 KM, od czasu do czasu przy odpalaniu na zimnym silniku po dłuższym postoju słychać dziwny dźwięk, udało mi się ten dźwięk nagrać, słychać go najgłośniej około 15-18 sekundy i w ostatniej sekundzie filmu, jak jakby coś wpadało w rezonans. 

https://youtu.be/VDXfU6BNmxQ

Może macie pomysl co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstępna diagnoza to uszkodzona membrana w pokrywie zaworów. Membrana została zregenerowana, auto lepiej pracuje ale niestety dzwiek pozostał, dziś odpalam auto i znów to samo, jednak dziś dodatkowo poczułem wibracje które przeniosły się przez sprzęgło i trzymając lewarek zmiany biegów również na nim, co to może być? 

Alternator, rozrusznik, rozrząd, dwumasa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, mijasso93 said:

Wstępna diagnoza to uszkodzona membrana w pokrywie zaworów. Membrana została zregenerowana, auto lepiej pracuje ale niestety dzwiek pozostał, dziś odpalam auto i znów to samo, jednak dziś dodatkowo poczułem wibracje które przeniosły się przez sprzęgło i trzymając lewarek zmiany biegów również na nim, co to może być? 

Alternator, rozrusznik, rozrząd, dwumasa??

 

Sprezarka od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem auto, otworzyłem maskę i udało mi się coś nagrać, nie wiem czy to usłyszycie ale moim zdaniem ten dźwięk z pierwszego filmu występuje tylko jest zdecydowanie cichszy i pochodzi właśnie tu z tych okolic pokrywy zaworów/rozrządu. 

Sprężarkę klimy raczej wykluczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, mijasso93 said:

Odpaliłem auto, otworzyłem maskę i udało mi się coś nagrać, nie wiem czy to usłyszycie ale moim zdaniem ten dźwięk z pierwszego filmu występuje tylko jest zdecydowanie cichszy i pochodzi właśnie tu z tych okolic pokrywy zaworów/rozrządu. 

Sprężarkę klimy raczej wykluczam. 

 

Ja tu nic podejrzanego nie slysze...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieli w serwisie KIA - co ten chłop ma zamiast uszu - radary jakieś? 😆

Nic podejrzanego nie słyszę, ale to nie znaczy, że wszystko jest ok. Serwis KIA też nie słyszał, a jednak kolumnę kierownicy musiał wymienić, bo coś tam cykało ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rallyrychu napisał:

Jakby to powiedzieli w serwisie KIA - co ten chłop ma zamiast uszu - radary jakieś? 😆

Nic podejrzanego nie słyszę, ale to nie znaczy, że wszystko jest ok. Serwis KIA też nie słyszał, a jednak kolumnę kierownicy musiał wymienić, bo coś tam cykało ;)

Zgadzam sie ze to mało słyszalne w tym filmie, w pierwszym poście jest pierwszy film w którym słychać to wyraźniej, może macie jakies pomysły? Ja osobiście skłaniam się ku napinaczowi rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mijasso93 napisał:

Odpaliłem auto, otworzyłem maskę i udało mi się coś nagrać, nie wiem czy to usłyszycie ale moim zdaniem ten dźwięk z pierwszego filmu występuje tylko jest zdecydowanie cichszy i pochodzi właśnie tu z tych okolic pokrywy zaworów/rozrządu. 

Sprężarkę klimy raczej wykluczam. 

 

Szczerze mówiąc ... ja tam nic niepokojącego nie słyszę - kultura pracy silników turbo jest ogólnie kiepska.

np. Fordowskie ecoboosty to w ogóle brzmią jakby im ktoś garść nakrętek do miski olejowej wrzucił - tak już jest

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mijasso93 napisał:

Zgadzam sie ze to mało słyszalne w tym filmie, w pierwszym poście jest pierwszy film w którym słychać to wyraźniej, może macie jakies pomysły? Ja osobiście skłaniam się ku napinaczowi rozrzadu

jaki masz poziom oleju? za duzy tez jest zły.

chodzi Ci o ten "szum w tle"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bagnecie jest maks (tak mi się wydaje), te dźwięki pojawily się właśnie po wymianie oleju. 

Tak, jakby w tle słychac takie rezonowanie, na moje ucho ten dźwięk jest podobny do tego brzeczenia z pierwszego filmu i dociera z okolic rozrządu ale już pewnosci nie mam a nie chce wymieniać pół auta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.