Skocz do zawartości

Mazda CX-60


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Odpisz co oznacza  premium w q5 z silnikiem 4 cylindry

Twoja definicja premium ? 

Napisz konkrety  

Na magrinesie jesli chodzi o silnik, wieljosc, bagaznik , jakosc materiałów bo mazda cx60 jest blizrj premium jak plastikowe q5 z silniczkiem 4 gary. 

Premium to dla mnie S klasa , jaguar czy x7, poshe itp a ba pewno nie biedne bmwx1 czy x3/q3/q5

Mazda i alfa tez nie sa.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi co wg Ciebie jest premium, a co nie jest. Audi, Mercedes, BMW, Volvo, są markami pozycjonowanym jako premium. Czy będzie w takim A1, czy Q3 gdzieś twardy plastik, nie ma żadnego znaczenia, tak jak to, czy w Mazdzie będzie skóra małpa, nie czyni tej marki premium. Może kiedyś tak będzie, ugruntuje swoją pozycję w segmencie premium, ale na razie sorry jak pisałem wcześniej zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże. Oczywiście Ty możesz budzić się z myślą, że kupiłeś auto premium. Szczerze to nie mój problem, jak to postrzegasz. Jeżeli przez to czujesz się lepiej, to współczuję takiego podejścia do przedmiotów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak jest to smieszne to.

W DE tanie wersje przykładowo q3 sprzedaja sie dobrze z silnikiem 3 cylindry i najtansza biedna wersja nie ma znaczenia , bo marka audi to premium , bez sensu to, pozycjonowanie danej firmy kumam ale glupie to bo  przukladowo  premium audi bylo przez flagowe auta a7/a8 i a6 moze ale a3 juz starac sie nie musi i sprzedaje to samo co seat z innym znaczkiem na masce i dodaje +30% ceny 

Kiedys bylem przekonany ze obojetnie jaki model premium zawsze oznacza cos wyjatkowego i wiesz za co placisz, a tak nie jest 

Wykorzystuje sie pozycje i wizerunek danej firmy do nabijania kasy.

Wiem tak jest i ja tego nie zmienie ale chory system 

Zeby isc za ciosem to w niemieckim tescie leon mial tyle samo punktów za jakosc co a3 a wyciszenie przy 120km bylo nawet lepsze o 0,2db w seacie , roznica byla za to w cenie wielka.

10 lat temu tego nie bylo, człowiek wiedzial za co doplaca a teraz  kupuje sie dla znaczka i napinania sie przed sasiadem.

Wyjatkiem sa te wyzsze modele aut premium  x5 czy q7 lub juz E klasa.

Wszystkie nizsze modele sa robione do nabijania kasy i wykozystywania znaczka na marce.

Mazda to nie premium ale za 55 tys euro po upuscie to dla mnie najlepiej , lub inaczej najlepszy stosunek cena do jakosci lub tego co dostajemy za taka kase.

I jak ktos pisal za 55 tys euro jest bmw x3 , ok ale z identycznym wyposazeniem jest drozsze o 46 tys zl, alfa drozsza o 37 tys zl.

Ktos napisze ze warto doplacic z 46 tys do cx60 z identycznym wyposazeniem, a dlaczego ? Jakos nie lepsza, gwarancja mniejsza, auto nie ladniejsze, wyciszenie podobne czyli wracamy do tego co napisalem, nie doplacamy do premium czegos wyjątkowego tylko to posiadania znaczka na masce premium a to kosztuje.

Wole kupic auto z dobrym stosunkiem cena jak dla znaczka.

 

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, trex11 napisał(a):

Moim zdaniem patrzac na suwy w klasie to audi a3, q3 i q5 nie sa premium i nie chodzi o brak v6 ale z roku na rok spada jakosc kabiny , widzialem q5 za 250 tys zl a boczku tunelu twardy plastik, schowki nie flokowane , skora to eko skora a deska nawet skóra nie obszyta.

to fakt, nawet Q5 bardzo słabo wygląda. Też byłem zaskoczony jakością wykonania wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Tu nie chodzi co wg Ciebie jest premium, a co nie jest. Audi, Mercedes, BMW, Volvo, są markami pozycjonowanym jako premium. Czy będzie w takim A1, czy Q3 gdzieś twardy plastik, nie ma żadnego znaczenia, tak jak to, czy w Mazdzie będzie skóra małpa, nie czyni tej marki premium. Może kiedyś tak będzie, ugruntuje swoją pozycję w segmencie premium, ale na razie sorry jak pisałem wcześniej zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże. Oczywiście Ty możesz budzić się z myślą, że kupiłeś auto premium. Szczerze to nie mój problem, jak to postrzegasz. Jeżeli przez to czujesz się lepiej, to współczuję takiego podejścia do przedmiotów.

Dokładnie. Ważne co jest premium wg jakiegoś randoma z Trójmiasta ;]

 

Ps. Żartowałem ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bergerac napisał(a):

to fakt, nawet Q5 bardzo słabo wygląda. Też byłem zaskoczony jakością wykonania wnętrza.

Moze w biednych wersjach wyglada to tak sobie, ale materiały sa trwale. Q5 którą użytkowaliśmy  do 180 kkm (właściwie nadal, nowe XC60 znowu w.serwisie) wyglada w srodku jak nowe. Plastiki, fotele, nie posiadaja zużycia, rys, alcantara, jak i skórzane wstawki jak nowe. Dla mnie to jest jakis wyznacznik marki premium. Kupując nie mozna sie sugerowac podstawowym wyposażeniem, bo to tylko wstep do klikania w konfiguratorze. Trzeba być wariatem, by kupiwac auto premium w podstawie. Tak to niestety wygląda.  Co do Q5 uchwyty drzwiowe trzeszczą przy ściskaniu, a materiały wnętrza w Q8 są na podobnym poziomie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bartekm napisał(a):

Dokładnie. Ważne co jest premium wg jakiegoś randoma z Trójmiasta ;]

 

Ps. Żartowałem ;]

 

To nie według mnie, bo ja mam znaczek gleboko w d... Mówię tylko jak jest. Mnie wali jakis lans, kupowanie znaczkiem, czy hustanie komus gula. Za swoją kasę na pewno poszedł bym po taka Mazde, niż biedne BMW .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trex11 napisał(a):

Wszystkie nizsze modele sa robione do nabijania kasy i wykozystywania znaczka na marce.

Wszystkie niższe wersje są robione żeby klient miał wybór. Bo też tym się różni premium od niepremium. Możesz mieć 300 KM ze szmatą i korbkami i 3 cylindry z najlepszą skórą. Ale nawet najtańszy BMW 1 świetnie się prowadzi, jest świetnie przemyślany i idealnie wyważony. Popatrz sobie choćby na konstrukcje zawieszenia. Zresztą swego czasu kosztował podobnie do popularnych kompaktów. Co z tego że jakiś Seat jest cichszy od bieda Audi skoro w tym drugim możesz mieć takie wyciszenie za jakie sobie zapłacisz. A jak zechcesz trzymać to za 20 lat dalej będziesz miał do niego części. Ale jak nie rozumiesz to nie zrozumiesz. Kup Dacie i będziesz zadowolony.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

Ale to nie Ty kupujesz, wiec kogo to obchodzi co bys wybral?

Masz parcie na znaczek,a autor niekoniecznie.

 

Skoro mnie przywołałeś do tablicy, to odpowiem w podobnym tonie :)

 

Ale to jest moje zdanie, więc co Cię obchodzi to co ja uważam? :)

 

Skoro ja mam parcie na znaczek, to dlaczego nabyłeś - o ile dobrze pamiętam, od rodziny Cx5, skoro mogłeś kupić Dacię Duster? Przecież jedno i drugie ma koła i jeździe pkt. A do B? Taka Dacia była dla Ciebie zbyt słabym samochodem, że musisz jeździć Mazdą, czy to po prostu parcie na znaczek? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Skoro mnie przywołałeś do tablicy, to odpowiem w podobnym tonie :)

 

Ale to jest moje zdanie, więc co Cię obchodzi to co ja uważam? :)

 

Skoro ja mam parcie na znaczek, to dlaczego nabyłeś - o ile dobrze pamiętam, od rodziny Cx5, skoro mogłeś kupić Dacię Duster? Przecież jedno i drugie ma koła i jeździe pkt. A do B? Taka Dacia była dla Ciebie zbyt słabym samochodem, że musisz jeździć Mazdą, czy to po prostu parcie na znaczek? :)

 

 

Caly dzien nad tym myslales? Nie ma znaczenia co ja kupilem i dlaczego...

W kazdym jednym watku probujesz wciskac, te czesto podstawowe "premiumy" mimo, ze nie spelniaja wymagan ani w kwestii wyposazenia, ani ceny.

Dla mnie EOT :ok:

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Skoro mnie przywołałeś do tablicy, to odpowiem w podobnym tonie :)

 

Ale to jest moje zdanie, więc co Cię obchodzi to co ja uważam? :)

 

Skoro ja mam parcie na znaczek, to dlaczego nabyłeś - o ile dobrze pamiętam, od rodziny Cx5, skoro mogłeś kupić Dacię Duster? Przecież jedno i drugie ma koła i jeździe pkt. A do B? Taka Dacia była dla Ciebie zbyt słabym samochodem, że musisz jeździć Mazdą, czy to po prostu parcie na znaczek? :)

 

Pomijając już wszystko, to strasznie głupi argument? To już nie ma nic pośredniego pomiędzy "premiumami", a Dacią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Caly dzien nad tym myslales? Nie ma znaczenia co ja kupilem i dlaczego...

W kazdym jednym watku probujesz wciskac, te czesto podstawowe "premiumy" mimo, ze nie spelniaja wymagan ani w kwestii wyposazenia, ani ceny.

Dla mnie EOT :ok:

 

Niestety, dużo pracuję i nie mam na tyle wolnego czasu :)

 

Aha, skoro Ty coś zrobiłeś to nie można tego kontestować, ale Ty możesz klepać już co ślina przyniesie na język, tak? :)

 

W którym momencie wciskam podstawowe premiumy?

 

Powiedz mi, w czym ta KIA Sportage za 200 tys. zł jest lepsza od poniżej przesłanych, przykładowych, VOLVO - ew. różnica w cenie marginalna?
 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-v60-2-0-211km-climate-ID6FyPFF.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-xc-60-b4-fwd-197-14-km-mild-hybrid-wersja-plus-dark-odbior-sierpien-2023-ID6FvOOT.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-b4-d-plus-dark-2-0-211km-ID6FwVHc.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-xc-60-volvo-xc60-b4d-plus-dark-od-reki-ID6Fk6Md.html

 

 

 

3 godziny temu, bergerac napisał(a):

Pomijając już wszystko, to strasznie głupi argument? To już nie ma nic pośredniego pomiędzy "premiumami", a Dacią? 

 

Nie, nie jest to głupi argument, a co najwyżej przejaskrawiony i stanowi odp. na argument kol. @Maciej__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Niestety, dużo pracuję i nie mam na tyle wolnego czasu :)

 

Aha, skoro Ty coś zrobiłeś to nie można tego kontestować, ale Ty możesz klepać już co ślina przyniesie na język, tak? :)

 

W którym momencie wciskam podstawowe premiumy?

 

Powiedz mi, w czym ta KIA Sportage za 200 tys. zł jest lepsza od poniżej przesłanych, przykładowych, VOLVO - ew. różnica w cenie marginalna?
 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-v60-2-0-211km-climate-ID6FyPFF.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-xc-60-b4-fwd-197-14-km-mild-hybrid-wersja-plus-dark-odbior-sierpien-2023-ID6FvOOT.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-b4-d-plus-dark-2-0-211km-ID6FwVHc.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-xc-60-volvo-xc60-b4d-plus-dark-od-reki-ID6Fk6Md.html

 

 

 

 

Nie, nie jest to głupi argument, a co najwyżej przejaskrawiony i stanowi odp. na argument kol. @Maciej__

Nie żebym się czepiał ale 25-45k zł to różnica marginalna to znak że nam Pan mecenas odjechał 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Caly czas wciskasz, pomimo, ze nie spelniaja warunku wyposazenia i ceny, ale przede wszystkim ceny. Juz wczesniej pisalem ze 30-50tys to nie jest byle co, ale wiadomo, ze pkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Do tego dwa z tych aut to diesle, zadne nie ma AWD, obstawiam, ze zadne tez nie ma pamieci foteli czy wentylacji (chociaz na tym ostatnim mi akurat nie zalezalo). A gdyby zejsc w Kia do napedu FWD (-10tys) i zrezygnowac z pamieci foteli (wtedy odpadaja 3 pakiety za 11tys), to cena takiego Sportage spada do 180tys i roznica w cenie robi sie juz 50-70tys. Faktycznie, marginalna :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Powiedz mi, w czym ta KIA Sportage za 200 tys. zł jest lepsza od poniżej przesłanych, przykładowych, VOLVO - ew. różnica w cenie marginalna?

Jak już koledzy wyżej napisali różnica w cenie nie jest marginalna. Chyba że w Volvo można dostać rabaty i się wyrówna.  Do tego pytanie jak z awaryjnością/cenami serwisu itp. Bo to wydaje mi się jest też dosyć istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Jak już koledzy wyżej napisali różnica w cenie nie jest marginalna. Chyba że w Volvo można dostać rabaty i się wyrówna.  Do tego pytanie jak z awaryjnością/cenami serwisu itp. Bo to wydaje mi się jest też dosyć istotne.

 

Te przyklady co on wrzucil to juz sa po rabatach, a polowa ofert to Superauto :hehe:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Jeśli podejdziesz do tematu poważnie, to różnica będzie na poziomie kilkunastu tys zł max  :)

 

na Volvo są rabaty, wiesz? :)

Tak, wszędzie piszesz o rabatach.  Gdzie tylko chcesz uargumentowac wybór o wiele większy. Oferty z superauto już z zapisem ze to po rabacie. Dają rabaty od rabatów @prawoimotoryzacja?

W praktyce się potem okazuje że tego rabatu to 2k zł.

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zinger napisał(a):

Caly czas wciskasz, pomimo, ze nie spelniaja warunku wyposazenia i ceny, ale przede wszystkim ceny. Juz wczesniej pisalem ze 30-50tys to nie jest byle co, ale wiadomo, ze pkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Do tego dwa z tych aut to diesle, zadne nie ma AWD, obstawiam, ze zadne tez nie ma pamieci foteli czy wentylacji (chociaz na tym ostatnim mi akurat nie zalezalo). A gdyby zejsc w Kia do napedu FWD (-10tys) i zrezygnowac z pamieci foteli (wtedy odpadaja 3 pakiety za 11tys), to cena takiego Sportage spada do 180tys i roznica w cenie robi sie juz 50-70tys. Faktycznie, marginalna :oki:

Czyli nawet nie sprawdziłeś tych przykładowych ogłoszen, gdyż jest napęd 4x4 :)

 

Dla mnie to kosmos, żeby zapłacić za zwykła KIA Sportage 200 tys zł, dopłacając do obecnego SEATa ponad 100 tys. i nie odczuć żadnej wielkiej różnicy, poza 4x4 i trochę lepszym wyposażeniem, w sytuacji, gdy mozna kupic za to caloaciowo o niebo lepszy samochód, a do tego innej klasy.

 

28 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Jak już koledzy wyżej napisali różnica w cenie nie jest marginalna. Chyba że w Volvo można dostać rabaty i się wyrówna.  Do tego pytanie jak z awaryjnością/cenami serwisu itp. Bo to wydaje mi się jest też dosyć istotne.

Skoro stać Cie na dany model to musi a Cię być stać na utrzymanie.

 

W Volvo na lekko minu 15% rabatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Te przyklady co on wrzucil to juz sa po rabatach, a polowa ofert to Superauto :hehe:

 

Wiem, że ciężko się odnaleźć w internecie, ale proszę bardzo:

 

Edit: żeby było szybciej, podpowiem Ci jeszcze, że samemu da się ogarnąć lepsze oferty niż daje Superauto, bo widać o tym nie wiesz, skoro kontestujesz ponownie :)

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-xc-60-volvo-xc60-b4d-awd-core-2023-od-reki-ID6FudjT.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/alfa-romeo-stelvio-sprint-2-0t-200-km-q4-aut-wyprzedaz-2022r-gwarancja-do-2027r-ID6FgxdL.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-kodiaq-sportline-2-0-tsi-190km-4x4-dsg-ID6FzBJN.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-v60-2-0-211km-climate-ID6FyPFF.html

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/kia-sportage-business-line-1-6-t-gdi-265km-4wd-harman-kardon-ID6FyQev.html

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czyli nawet nie sprawdziłeś tych przykładowych ogłoszen, gdyż jest napęd 4x4 :)

 

Dla mnie to kosmos, żeby zapłacić za zwykła KIA Sportage 200 tys zł, dopłacając do obecnego SEATa ponad 100 tys. i nie odczuć żadnej wielkiej różnicy, poza 4x4 i trochę lepszym wyposażeniem, w sytuacji, gdy mozna kupic za to caloaciowo o niebo lepszy samochód, a do tego innej klasy.

 

Skoro stać Cie na dany model to musi a Cię być stać na utrzymanie.

 

W Volvo na lekko minu 15% rabatu

No i polecasz samochód 30k zł droższy z droższym na starcie serwisem.

Może go po prostu stać na kie na wypasie a nie srednio wyposażone premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Te przyklady co on wrzucil to juz sa po rabatach, a polowa ofert to Superauto :hehe:

 

 

Nie wiem co Wam przyszło do głowy brać poważnie kolegę, przecież każdy z góry wie jak dyskusja się skończy. Podobnie jak z @Furvus_Eques bywa tyle że tutaj na poziomie i z uważniejszym dobieraniem argumentów co powoduje że pomimo iż człowiek wie że skończy się tak samo to jednak się przekomarza.  Tutaj widzę już gruba odklejka - rabat 15% od ceny Superauto (już pomijając samą firmę i jej dostępność samochodów i warunki uzyskania ceny), aż się dziwię że z AAAuto nie ma żadnego linku.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chalek napisał(a):

Ile samochodów kupiłeś przez superauto.pl ? Bo ja próbowałem jedno No i taki trochę cyrk 😁

 

Ja próbowałem jeden model ale trzy konkretne sztuki. Cyrk to mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Jeśli podejdziesz do tematu poważnie, to różnica będzie na poziomie kilkunastu tys zł max  :)

 

na Volvo są rabaty, wiesz? :)

Tylko, ze te ceny w ogloszeniach sa juz po rabatach, wiec nie czaruj rzeczywistosci.

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czyli nawet nie sprawdziłeś tych przykładowych ogłoszen, gdyż jest napęd 4x4 :)

Ok, dwa z nich maja AWD, tyle, ze to diesle, nie rozumiem po co w ogole je tu wrzucasz.

 

2 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Dla mnie to kosmos, żeby zapłacić za zwykła KIA Sportage 200 tys zł, dopłacając do obecnego SEATa ponad 100 tys. i nie odczuć żadnej wielkiej różnicy, poza 4x4 i trochę lepszym wyposażeniem, w sytuacji, gdy mozna kupic za to caloaciowo o niebo lepszy samochód, a do tego innej klasy.

Sory, ze to napisze, ale Ty jestes glupi czy tylko takiego udajesz (zakladam, ze udajesz, bo z innych wypowiedzi nie sprawiaszwrazenia glupiego). Wrzucasz przyklady nie pasujace do wymagan, do tego drozsze o 25-50tys i sie dziwisz, ze komus moga nia pasowac i ten ktos bedzie mial czelnosc wybrac inaczej, niz Ty. A jak Ci ludzie pisza, ze to nie do konca wlasciwe porownanie, to powatrzasz te same teksty, jakbys pierwszy raz odpwoiadal. Zupelnie jak pisiory ignorujace kolejne afery, jakby nic takiego nie mialo miejsca.

 

Konczac ta dyskusje, zalozylem sobie budzet 200tys i w tych pieniadzach nie znalazlem nic lepszego niz KIA, ktora mi sie podoba, ma bardzo dobre wyposazenie, nowczesne wnetrze, odpowiedni rozmiar, krotko mowiac spelnia wszystkie wymagania.

 

Gdybym mial budzet 250tys, to oczywistym jest, ze poszedlbym w kierunku Volvo czy BMW, bo nie mam w zwyczaju wydawc 200tys na golasy, tylko dla znaczka na masce, zeby potem pluc sobie w brode za kazdym razem, jak bede jechal autem-wydmuszka.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał(a):

 

Nie wiem co Wam przyszło do głowy brać poważnie kolegę, przecież każdy z góry wie jak dyskusja się skończy. Podobnie jak z @Furvus_Eques bywa tyle że tutaj na poziomie i z uważniejszym dobieraniem argumentów co powoduje że pomimo iż człowiek wie że skończy się tak samo to jednak się przekomarza.  Tutaj widzę już gruba odklejka - rabat 15% od ceny Superauto (już pomijając samą firmę i jej dostępność samochodów i warunki uzyskania ceny), aż się dziwię że z AAAuto nie ma żadnego linku.

Ja cały czas czekam na te rabaty od @prawoimotoryzacja, kiedyś mojemu koledze w lellku w gliwicach załatwiał, to tak poszaleli z rabatem z polecenia że kupił w Łodzi 🤣

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chalek napisał(a):

Ja cały czas czekam na te rabaty od @prawoimotoryzacja, kiedyś mojemu koledze w lellku w gliwicach załatwiał, to tak poszaleli z rabatem z polecenia że kupił w Łodzi 🤣

Mi też kiedyś uparcie chcieli wcisnąć coś o prawie 50kzł droższego (przy cenie tego co chciałem w okolicach 94-100).

Oczywiście targu nie ubiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Mi też kiedyś uparcie chcieli wcisnąć coś o prawie 50kzł droższego (przy cenie tego co chciałem w okolicach 94-100).

Oczywiście targu nie ubiliśmy.

Zupelnie Cie nie rozumiem, przeciez to marginalna roznica :nie_wiem:

 

:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chalek napisał(a):

Ile samochodów kupiłeś przez superauto.pl ? Bo ja próbowałem jedno No i taki trochę cyrk 😁

 

A kto mówi o kupowaniu samochodu przez Superauto?

 

16 minut temu, Chalek napisał(a):

No i polecasz samochód 30k zł droższy z droższym na starcie serwisem.

Może go po prostu stać na kie na wypasie a nie srednio wyposażone premium?

 

Nie znam cen serwisu KIA oraz VOVO, lecz z tego co pamietam, serwis KIA jest co 15 tys km, a VOLVO co 20/30?

 

Za 200 tys. byla też Stelvio.

 

 

15 minut temu, bizz napisał(a):

Tutaj widzę już gruba odklejka - rabat 15% od ceny Superauto (już pomijając samą firmę i jej dostępność samochodów i warunki uzyskania ceny), aż się dziwię że z AAAuto nie ma żadnego linku.

 

Jak już piszesz o "odklejce" zacytuj proszę fragment, w którym napisałem, iż "... rabat o 15% od ceny Superauto...". Czekam z niecierpliwością :)

 

 

14 minut temu, bizz napisał(a):

 

Ja próbowałem jeden model ale trzy konkretne sztuki. Cyrk to mało. 

 

Ja nie próbowałem :)

 

 

13 minut temu, zinger napisał(a):

 

Sory, ze to napisze, ale Ty jestes glupi czy tylko takiego udajesz (zakladam, ze udajesz, bo z innych wypowiedzi nie sprawiaszwrazenia glupiego). , .

 

Przyjmijmy, że jestem głupi, a do tego pisiorem. Może być? :)

 

 

12 minut temu, Chalek napisał(a):

Ja cały czas czekam na te rabaty od @prawoimotoryzacja, kiedyś mojemu koledze w lellku w gliwicach załatwiał, to tak poszaleli z rabatem z polecenia że kupił w Łodzi 🤣

Widzisz, dlatego już nikomu niczego nie załatwiam, bo trzeba mieć jednak trochę kultury w sobie, żeby chociaż dać znać jak się sprawą potoczyła, a nie zamiast tego wysmiewać się, że nie udało się załatwić czegoś lepszego  :)

 

Ja niczego nie załatwiam, a przekazuję kontakt do osoby, która może dać coś ekstra, ale to nie jest z automatu i trzeba też trochę własnego wysiłku włożyć.

 

Przez moje polecenia sprzedało się kilkanaście samochód na tym forum. Wiesz ile osób napisało po wszystkim "Dzięki, kupiłem"? Aż 3!

 

Za to do wtśmiewania się wielu jest chętnych, a później Ci wyśmiewający piszą zapytania o porady prawne. To tyle EOT.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Przyjmijmy, że jestem głupi, a do tego pisiorem. Może być? :)

 

Jak uważasz, nie zamierzam Cię obrażać. 

 

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Przez moje polecenia sprzedało się kilkanaście samochód na tym forum. Wiesz ile osób napisało po wszystkim "Dzięki, kupiłem"? Aż 3!

 

Ja co prawda nie kupiłem, ale też Ci "dzieki" za polecenie gościa napisałem;)

Co prawda dal mega słaba ofertę, no ale to już nie od Ciebie zależy.

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Nie znam cen serwisu KIA oraz VOVO, lecz z tego co pamietam, serwis KIA jest co 15 tys km, a VOLVO co 20/30?

VW/Seat też ma co 30kkm a ja i tak co 15kkm olej zmieniałem i tu będzie podobnie, niezależnie od wymagań producenta.

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Za 200 tys. byla też Stelvio.

Tylko to będzie 2xtyle co KIA po mieście paliło, ja podziękuję;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zinger napisał(a):

Ja co prawda nie kupiłem, ale też Ci "dzieki" za polecenie gościa napisałem;)

Co prawda dal mega słaba ofertę, no ale to już nie od Ciebie zależy.

 

Przecież nie piję do Ciebie! Zwracam tylko uwagę na fakt, jak to ładnie i łatwo jest wyśmiewać.

 

Na samego SEATa miałem ponad 70 zapytań, czyli zakładam, że wszystkich było grubo ponad sto. O sprzedanych autach wiem tylko dlatego, że mój kontakt z salonu dał znać, także faktycznie mogło tego być dużo więcej.

 

Ten gość z Dobrzańskigo jest w stanie wykręcić dobrą ofertę, ale trzeba go dociśniesz. Mojemu znajomemu zrobił taką samą jak brokier, który wymagał wzięcia finansowania od siebie - 14% na serię 2 coupe 230i pod zamówienie.

 

15 minut temu, zinger napisał(a):

VW/Seat też ma co 30kkm a ja i tak co 15kkm olej zmieniałem i tu będzie podobnie, niezależnie od wymagań producenta.

 

Ale zawsze ma się ten bufor, że można dobrowolnie sobie wymienić.

 

15 minut temu, zinger napisał(a):

Tylko to będzie 2xtyle co KIA po mieście paliło, ja podziękuję;)

 

Nie wiem ile da się wykręcić ze spalaniem w hybrydzie od KIA, ale z tego co widzę, to jeżdżąc emerycko po Krakowie - przy małym ruchu, mam spalanie ok. 10 l/100 km - auto na dotarciu.

 

Żeby była pełna jasność, Ty podejmujesz decyzję i wydajesz ciężko zarobione pieniądze po swojemu. Ja zwracam tylko uwagę na fakt, że 200 tys. zł mnóstwo pieniędzy i czy faktycznie dopłacając aż tyle do SEATa Ateca, który dla mnie jest świetnym samochodem, faktycznie odczujesz taką różnicę?

 

ATECA jeździ znakomicie, jest dobrze wyciszona, pakowana, ma wygodne siedzenia, całkiem nowoczesne mutlimedia, bardzo dobrze działające systemy, itd. dokładasz ponad 100 tys. zł, a przy budżecie 200 tys. zł masz na "wyciągniecie ręki" też fajne oferty. Tyle i tylko tyle.

 

Myśląc nad zamiana Leona na coś nowego, pierwsze co mi wpadło wtedy do głowy, aby wziąć nowszy model, ale wizja dopłaty raz tyle do nowego, a tak naprawdę do tego samego tylko z gwarancją, spowodowało, iż taka zamiana mija się z celem, stąd takie a nie inne podejście z mojej strony.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 15:08, trex11 napisał(a):

Odpisz co oznacza  premium w q5 z silnikiem 4 cylindry

Twoja definicja premium ? 

Napisz konkrety  

Na magrinesie jesli chodzi o silnik, wieljosc, bagaznik , jakosc materiałów bo mazda cx60 jest blizrj premium jak plastikowe q5 z silniczkiem 4 gary. 

Premium to dla mnie S klasa , jaguar czy x7, poshe itp a ba pewno nie biedne bmwx1 czy x3/q3/q5

Mazda i alfa tez nie sa.

Co powiesz na klasyka jakim jest E-klasa 200D z silnikiem 1.6 ?  To tez już nie premium ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 7.06.2023 o 13:46, Maciej__ napisał(a):

Co ciekawe w DE np rabaty w Mazdzie sa na porzadku dziennym, a u nas jak dostaniesz kilka kPLN na akcesoria lub kola zimowa to juz dobrze.

 

Na razie 10.2%, ale będę apelował! :old:;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

Co rozwazasz? 

Teraz chyba CX-60 PHEV mocno wyprzedaja i faktycznie rabaty jak na Mazde wysokie.

 

No właśnie zbieram oferty na taki set:

 

JGkF5rC.png

 

Oprócz szarpania przy lajtowej jeździe dobrze mi się tym jeździ. Zresztą, to i tak nie dla mnie ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, format napisał(a):

 

No właśnie zbieram oferty na taki set:

Oprócz szarpania przy lajtowej jeździe dobrze mi się tym jeździ. Zresztą, to i tak nie dla mnie ;] 

 

Z gotowych nic Ci nie podpasuje? Praktycznie same PHEVy tam sa.

 

https://mazda-od-reki.pl/oferta/mazda/cx-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Tak dobrze się sprzedają, że z 2022 sprzedają?

 

Demówki skończyły właśnie żywot. Większość aut z nalotem po 5-20k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.