Skocz do zawartości

Mazda CX-60


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Ty znasz wszystkie ceny ja np nie wiem ile kosztuje bmw i tez tak jak autor bym poszedl i sprawdzil.

On to zrobil i stwierdzil ze to bmw jest przeplacone bo to samo ma za 80k mneij w kia ktore oczywiscie tez ma juz niezly prestiz na swiecie...

Wydaje mi się to oczywiste, bez znajomości cen, iż BMW musi być jednak trochę droższe od marki KIA? :) Oczywiście, że BMW nie jest przepłacone, a faktyczna różnica w cenie nie wynosi 80 tys. zł.

 

59 minut temu, zinger napisał(a):

Jaką wersję silnikową masz w KIA w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Wydaje mi się to oczywiste, bez znajomości cen, iż BMW musi być jednak trochę droższe od marki KIA? :) Oczywiście, że BMW nie jest przepłacone, a faktyczna różnica w cenie nie wynosi 80 tys. zł.

 

ja bym sie nie spodziewal.

w kia masz praktycznie zero rabatow (4% to nie rabat) a w bmw od zawsze jak pamietam byly duze. jka kiedys kupowalem bmw to dostalem wokolicy 25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

ja bym sie nie spodziewal.

w kia masz praktycznie zero rabatow (4% to nie rabat) a w bmw od zawsze jak pamietam byly duze. jka kiedys kupowalem bmw to dostalem wokolicy 25%

Czyli sam przyznałeś to co napisałem powyżej, iż faktyczna różnica w cenie jest dużo mniejsza 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czyli sam przyznałeś to co napisałem powyżej, iż faktyczna różnica w cenie jest dużo mniejsza 😄

 

 

nie wiem ile teraz daja rabatu ale jak to bmw za 280 mozna brac za 220 to chyba nie warto zastanawiac sie nad kia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Skoro mam na sztywno budżet 200 tys. zł i chcę mieć obligatoryjnie pewne opcje wyposażenia, to nawet nie chodzę po salonach marek premium, gdyż to się nie zepnie, co chyba jest jasne i klarowne?

 

Jeżeli sobie zerkniesz na konfig. to on jest bardzo dziwnie zrobiony, gdyż wybierając pakiet M wyszedłby taniej. Po drugie, mam wątpliwość, czy KIA oferuje w ogóle niektórego zaznaczone opcje wyposażenia :)

 

 

Ja tak zrobiłem, także możesz mnie nazwać szaleńcem! 😄

 

A np pamięć foteli będzie w tej X1 za 250tys? Albo wentylacja (na tym mi akurat nie zależało, ale jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał(a):

Ja nie wiem co Ty tak qwa fontanne z szampanem chcesz  ?

 

Klikalem w wszystko co mi jest do zycia potrzebne i wychodzilo 220 tys .

 

Idz zamow kie sportage , za 200 tys masz gtline .

Mas wyżej konfigurator, z grubsza chce mieć nie mniej niż mam teraz pls m.in pamięć foteli.

Nie wiem jak Ci może wyjść 220 z jakimikolwiek dodatkami za uato startujące od 255...Pomijam fakt,  że nie chce sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Wydaje mi się to oczywiste, bez znajomości cen, iż BMW musi być jednak trochę droższe od marki KIA? :) Oczywiście, że BMW nie jest przepłacone, a faktyczna różnica w cenie nie wynosi 80 tys. zł.

 

Jaką wersję silnikową masz w KIA w tej cenie?

Hybryda 230KM AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał(a):

Ale ja nie szukam BMW w cenie Kia, tylko auta do 200kPLN.

Ty to Ty, ja to ja. Kia, Seat, Skoda, VW, Ford, H itp itd to jeden pies, i wszystkie kosztuja podobnie. Taki mamy klimat

Mam inne odczucia po jazdach testowych. 

 

No to czekam na propozycje tych aut za 200tys... Póki co, proponujesz wersje za ponad 250. Może dla Ciebie 50tys to jak splunąć (jeździsz Porsche więc się nie dziwie), ja mam jeszcze inne wydatki.

Myślę, że 85-90.

Chyba chcesz zmienić VAG na coś innego , Tiguan? Auto po FL, trochę większa od Ateca. Za 200 to nie ma za dużego wyboru jak auto ma mieć wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Ten test potwierdza bardzo dobre wyciszenie mazdy, przy 130 km tylko 1db mniej od mercedesa.

Gwarancja merc 2 mazda 6. Czemu z taka jakoscia merc daje mizerne dwa lata na silnik diezla a mazda daje  6 lat.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, trex11 napisał(a):

 

Ten test potwierdza bardzo dobre wyciszenie mazdy, przy 130 km tylko 1db mniej od mercedesa.

Gwarancja merc 2 mazda 6. Czemu z taka jakoscia merc daje mizerne dwa lata na silnik diezla a mazda daje  6 lat.

Ja tam widzę też 2 db więcej, a to jest juz przepaść!

 

Ten test, skoro nie negujesz jego wnioskow, pokazuje,iż poza spalaniem na plus dla Mazdy, jest samochodem dużo gorszym od Merca.

 

Może dlatego, że Marc ma już renomę, a kto chce może sobie przedłużyć gwarancję do 5 lat? Mazda musi czymś kusić kupujących, dlatego daje 6 lat gwarancji, jest tańsza i ma więcej w bazie- super plus dla kupującego.

 

Tak jak powtarzam, nie rób boga z tej Mazdy.

 

Gratuluję zakupu i super, że jesteś zadowolony z dokonanego wyboru, bo to jest najważniejsze, lecz bądźmy obiektywni  :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zinger napisał(a):

Każdy ma prawo do swojego zdania.  Ja, po 6 latach w Atece, nie uważam Sportage za krok wstecz, aczkolwiek rewolucja to też nie będzie.

Tylko pokaż mi lepszy wybór trzymając się budżetu 200tys i poziomu wyposażenia, które oferuje Sportage GTline.

 

po co się tłumaczysz? Każdy ma swoje zdanie, rób po swojemu. Ja też nie lubię płacić za znaczki, marki czy postrzeganie mnie przez kogoś, bo to są rzeczy które mam głęboko w zadzie. Auta marek tak zwanych premium uważam za fajne, ale te naprawdę premium, droższe modele, bardziej luksusowe, faktycznie oferujące coś więcej niż marki popularne. Natomiast te zwyczajne tańsze modele marek tak zwanych premium w większości uważam za niewarte uwagi i ceny. I też bym wolał Kiję Sportage niż jakieś BMW w podstawie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał(a):

230KM

0-100

FWD-8,0

RWD-8,3

tak, średnio bym powiedział, jak na tyle koniów ;)

 

W rzeczywistości jest ok 7.5 patrzac po necie, mi wyszlo nawet ponizej, więc nie ma dramatu. Ale faktycznie, rajdowka to nie jest.

 

Dodam jeszcze, ze to chyba jakas ogolna przypadlosc nowych aut, ktorym przybywa koni ale jakby mocno ospalych. W sobote jezdzilem Lexusem NX, ktory ma 245KM a osiagi (na papierze jak i w realu) na poziomie mojego 150KM Seata. Inna sprawa, ze to wazny dobrze ponad 2t.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał(a):

Chyba chcesz zmienić VAG na coś innego , Tiguan? Auto po FL, trochę większa od Ateca. Za 200 to nie ma za dużego wyboru jak auto ma mieć wypas.

Tiguan jest chyba jednym z ostatnich, których jeszcze nie oglądałem i może by się zmiescil w założeniach. Może się przejadę dla spokoju sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zinger napisał(a):

Tiguan jest chyba jednym z ostatnich, których jeszcze nie oglądałem i może by się zmiescil w założeniach. Może się przejadę dla spokoju sumienia.

Przejedź się. Kwestia gustu ale jak dla mnie bardzo fajne auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Ja tam widzę też 2 db więcej, a to jest juz przepaść!

 

Ten test, skoro nie negujesz jego wnioskow, pokazuje,iż poza spalaniem na plus dla Mazdy, jest samochodem dużo gorszym od Merca.

 

Może dlatego, że Marc ma już renomę, a kto chce może sobie przedłużyć gwarancję do 5 lat? Mazda musi czymś kusić kupujących, dlatego daje 6 lat gwarancji, jest tańsza i ma więcej w bazie- super plus dla kupującego.

 

Tak jak powtarzam, nie rób boga z tej Mazdy.

 

Gratuluję zakupu i super, że jesteś zadowolony z dokonanego wyboru, bo to jest najważniejsze, lecz bądźmy obiektywni  :)

Hałas w kabinie przy 130 km/h 67 dB (A) 66 dB (A)

Roznica to 1 db a nie 2 db.

Pamietaj ze to niemiecki test auto świat to niemieckie testy, ten test byl w maju w auto mobile de w niemczech - jak mazda ma wygrac test w de z niemieckim testem, dali remi a prawda taka ze w tescie uk by wygrala.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, trex11 napisał(a):

Hałas w kabinie przy 130 km/h 67 dB (A) 66 dB (A)

Roznica to 1 db a nie 2 db.

Pamietaj ze to niemiecki test auto świat to niemieckie testy, ten test byl w maju w auto mobile de w niemczech - jak mazda ma wygrac test w de z niemieckim testem, dali remi a prawda taka ze w tescie uk by wygrala.

A przy 100 km/h jaka jest różnica? 😅 chyba właśnie 2 db?

 

Pewnie blachy też dają inne klientom, a do testów inne? Jakość montażu też różna? Multimedia też różne? Wyciszenie też różne? :)

 

Ciesz się zakupem i nie rob na siłę PR :)

 

Masz bardzo dobry wóz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, trex11 napisał(a):

Hałas w kabinie przy 130 km/h 67 dB (A) 66 dB (A)

Roznica to 1 db a nie 2 db.

Pamietaj ze to niemiecki test auto świat to niemieckie testy, ten test byl w maju w auto mobile de w niemczech - jak mazda ma wygrac test w de z niemieckim testem, dali remi a prawda taka ze w tescie uk by wygrala.

 

Decybele decybelami a i tak każdy subiektywnie ocenia czy w aucie jest komfortowo, przytulnie i przyjemnie cicho.

Dla mnie Mazda CX60 pod kątem komfortu akustycznego okazała się ogromnym rozczarowaniem. To nie było przyjemne auto i w niczym pod tym katem nie przypominało europejskich marek premium. 

 

Wnętrze, mazda ma ładne, z dobrych materiałów i szlachetne i urzekająco w sam raz skrojone. Ale co z tego jak to wszystko zamocowane jest do pustej głośnej puszki która nie ma ani masy ani sztywności.

 

Koncepcja trochę jak amerykańskie domy. W środku szlachetnie, czasami gustownie urządzone, ale konstrukcja domu z dykt,  gipsu i listewek 🙂

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dirkdiggler napisał(a):

 

Decybele decybelami a i tak każdy subiektywnie ocenia czy w aucie jest komfortowo, przytulnie i przyjemnie cicho.

 

No, niestety, lub raczej sterty- NIE

subiektywność subiektywnością, a różnica 1dB, JEST słyszalna 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 18:22, goden napisał(a):

Ja jestem bardzo ciekawy jak jeździ podstawowy diesel z ośką. Nie umiem sobie wyobrazić jak tym przyspieszać z takim momentem, taką masą i napędem na jedną oś.

 

Tam jest chyba napęd na właściwą oś więc nie powinno być absolutnie żadnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, akisel napisał(a):

No, niestety, lub raczej sterty- NIE

subiektywność subiektywnością, a różnica 1dB, JEST słyszalna 

Częstotliwość dźwięku tez ma znaczenie i to jak się rozkłada w kabinie. 
 

Zawsze można oddać do TOP Auto i wyciszyć , 10 tys powinno wystarczyć.

 

Auto fajne ale zostaje jeszcze kilka spraw:

- popularność u złodziei

- korozja

- itp rzeczy które trapiły inne modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zobacz te dwa wideo od 2012 ocynk metoda natryskowa 

Dlatego mazdy 11 telnie ciagle zero rdzy, ale znalazlem 8 letnia 200 tys km

Video  na  8 letnia mazda 200 tys km od spodu na kanale zero rdzy.

 

 

 

l

https://youtu.be/Li3Rc-I6MJ8

D

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dirkdiggler napisał(a):

 

Decybele decybelami a i tak każdy subiektywnie ocenia czy w aucie jest komfortowo, przytulnie i przyjemnie cicho.

Dla mnie Mazda CX60 pod kątem komfortu akustycznego okazała się ogromnym rozczarowaniem.

 

Nie wiem jak jest na Islandii, ale np. w Szwecji asfalty sa glosniejsze, bo sa zazwyczaj zniszczone przez zimowki z kolcami.
Moze trzeba wziac na to poprawke, ale nie jezdzilem Mazda, wiec tylko tak zgazduje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2023 o 08:48, prawoimotoryzacja napisał(a):

Jezeli testujący, w szczególności jeżeli jest to praca zawodową, zwraca na coś uwagę, że delikatnie słychać świst, lub coś jest średnio spasowane, blacha cienka, wykończenie przeciętne, to wiedz, że są to BARDZO MOCNE WADY!

 

Absolutnie, nikt nie mówi, że jest to zły samochod, wręcz przeciwnie, ale nie róbmy z niego klasowego boga, gdyż nim nie jest, a posiada typowe dla Mazdy wady: blacha, wyciszenie, itd.

 

Fajnie, że dali diesla o słusznej pojemności, ale dlaczego tak mocno odstaje z osiągami wobec typowego diesla 2.0?

 

https://www.auto-swiat.pl/testy/porownania-samochodow/mazda-cx-60-33-e-skyactiv-d-i-mercedes-glc-300-d-czy-diesle-nadal-sa-dobre-na/1cxh84g?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=Facebook_vertical&utm_term=autor_2

Może ten diesel jak to u Mazdy jest bez turbo :phi:.

Rzeczywiście diesel ma słabsze osiągi, plus że jest tańszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trex11, skoro ta Mazda jest bogiem klasowym, mam kilka pytań o dostępność następujących opcji wyposażenia:

1) pneumatyczne zawieszenie?

2) skrętna tylna oś?

3) klejone wszystkie szyby?

4) felgi 21 cali?

5) jakieś lepsze audio niż Bose?

 

 

Teraz pytanie, bo negujesz dane podane w teście niemiecki, wiadomo niemcy oszukujom, także poniżej dane fabryczne:

 

OSIĄGI Przyspieszenie (0-100km/h) 7,4 s Prędkość maksymalna 219 km/h.

 

Mazda też oszukuje? Trochę lipa, jak na pojemność 3.3 l i taką moc...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, akisel napisał(a):

No, niestety, lub raczej sterty- NIE

subiektywność subiektywnością, a różnica 1dB, JEST słyszalna 

 

No właśnie nie. 1 dB to często za mało.

Wszystko rozbija się o charakterystykę dźwięku: rozkład częstotliwości, kierunek dochodzenia i o całkowicie indywidualne odczuwanie hałasu.

Jedna wartość nie potrafi ani trochę oddać czegoś tak skomplikowanego.

I absolutnie się nie dziwię, że jednym jest głośno w CX-60, a innym cicho. Tak po prostu jest z wyciszeniem :nie_wiem:

Można na ten temat wypisać całe morze słów, a i tak nie dojdzie się do porozumienia, bo nie ma szans go być - podobnie jak w kwestii piękna kobiet, muzyki czy aut.

 

:chipsy:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) pneumatyczne zawieszenie?

 

2) skrętna tylna oś?

 

3) klejone wszystkie szyby?

 

4) felgi 21 cali?

 

5) jakieś lepsze audio niż Bose?

Audi q7 takie ma za dokładnie 900 tys zl.

 

Sorento 4x4 230 ps 8,6 do 100

Volvo XC60 II Crossover Facelifting 2.0d B5 235KM 173kW od 2022- 7,1 sec 100

Mazda z osiagami jest po srodku i oczywiście to silnik ktory bedzie spelnial normy za 3 lata nawet a bmw juz nie spelnia i diezel bmw r6 ma zniknsc z oferty w 2024 i pewnie tylko r6 mazdy zostanie.

Nie zapiminajmy ze ten silnik to obecnie najekonomicznuejszy siezej na rynku r6.

W tesnie z mercem spalil nie wiele mniej ale juz w tescie z bmw 3.0 spalil 1 l mniej ropy.

Czyli co ma spelniac normy euro 8, najmniej spalac , ma byc najszybszy , 6 lat gwarancji, deska ze skóry, nappa prawdziwe zimne aluminium i drewno czego nie ma w q5/q7 czy bmwx3 , bo tylko volvo ma taka jakosc jak cx60 a   najlepiej w cenie do 150 tys zl. - co za fantazje dzieci.

 

 

 

 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 08:13, maro_t napisał(a):

ja mam podobne problemy z trakcją w Astrze. Ale to lekki kompakt, do tego kombi więc sporo masy dociąża tył, a odciąża przód, silnik benzynowy 200KM. Zwykła jazda na mokrej nawierzchni, jeżeli czasem potrzebujesz ruszyć dynamicznie z podporządkowanej, albo kogoś wyprzedzić, wymaga już trochę uwagi. A ściganie spod świateł odpada w tym aucie

 

Astrze bardzo pomaga założenie bardzo dobrych opon, bo te OEMowe Turanzy są z plastiku, wzorowane na Dębicy Vivo.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, trex11 napisał(a):

1) pneumatyczne zawieszenie?

 

2) skrętna tylna oś?

 

3) klejone wszystkie szyby?

 

4) felgi 21 cali?

 

5) jakieś lepsze audio niż Bose?

Audi q7 takie ma za dokładnie 900 tys zl.

 

 

No widzisz, a GLC może mieć? :)

 

3.0 diesel w BMW spalil o 1l wiecej w tescie. Przypomnij proszę, jakie osiągi ma BMW z tym silnikiem?🤭

 

Fanatyzm! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jfidelk napisał(a):

 

Wszystko rozbija się o charakterystykę dźwięku: rozkład częstotliwości, kierunek dochodzenia i o całkowicie indywidualne odczuwanie hałasu.

 

I absolutnie się nie dziwię, że jednym jest głośno w CX-60, a innym cicho. Tak po prostu jest z wyciszeniem :nie_wiem:

 

:chipsy:

Według mnie, trochę przeczysz sobie

- charakterystyka dźwięku, rozkład częstotliwości, kierunek dochodzenia

- jednym głośno w Cx60, a innym cicho

przeciez w CX60 te charakterystyki identyczne

a to, że „istnieje indywidualne odczuwanie hałasu” to jest juz inna sprawa 

i jednemu bedzie głośno w LS650

a inny, mówi ze jes cisza jadąc bez kasku na R1200-1250 ;)

Wez następny popcorn 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akisel napisał(a):

Według mnie, trochę przeczysz sobie

- charakterystyka dźwięku, rozkład częstotliwości, kierunek dochodzenia

- jednym głośno w Cx60, a innym cicho

przeciez w CX60 te charakterystyki identyczne

a to, że „istnieje indywidualne odczuwanie hałasu” to jest juz inna sprawa 

i jednemu bedzie głośno w LS650

a inny, mówi ze jes cisza jadąc bez kasku na R1200-1250 ;)

Wez następny popcorn 

 

Przyjmuje się, że 2 db różnicy, to o jeden poziom więcej słyszalny hałas i to jest fakt, a taka jest różnica pomiędzy glc a cx60.

 

Oczywiście, charakterystyka dźwięku i wrażliwość na niego odbiorcy jest już kwestia subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, format napisał(a):

 

Astrze bardzo pomaga założenie bardzo dobrych opon, bo te OEMowe Turanzy są z plastiku, wzorowane na Dębicy Vivo.

 

tak, Turanzy to jedne z gorszych opon jakie miałem od czasów Lanosa. Przejeździłem na nich 4 sezony. Teraz od wiosny założyłem Nexen Nfera Sport. Taka raczej budżetowa opona UHP. Jest ciszej, bardziej miękko, lepiej skręca i hamuje. Ale ruszyć szybko spod świateł na mokrym nadal się nie da ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

 

Teraz pytanie, bo negujesz dane podane w teście niemiecki, wiadomo niemcy oszukujom, także poniżej dane fabryczne:

 

Z tym oszukiwaniem a właściwie z obiektywizmem to sam dobrze wiesz, że jak pojedziesz po modelu/marce to kolejny raz auta do testów nie dostaniesz. Później można zauważyć, że prowadzący kanał ma dużo aut jednej marki czy grupy a już innych tam nie znajdziesz 🙃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, stig napisał(a):

Z tym oszukiwaniem a właściwie z obiektywizmem to sam dobrze wiesz, że jak pojedziesz po modelu/marce to kolejny raz auta do testów nie dostaniesz. Później można zauważyć, że prowadzący kanał ma dużo aut jednej marki czy grupy a już innych tam nie znajdziesz 🙃

Wiem, bo sam mam bana na niektóre marki i miałem trochę nieprzyjemności 😆

 

Ja mam to w pompce, gdyż jest to tylko moje hobby, na które nie mam czasu od dawna, ale jak ktoś z tego żyje, to faktycznie może mieć problem.

 

Nie dostanę aut z parku prasowego lub salonu, to wezmę sobie od klientów z wypożyczalni i tyle w temacie.

 

Niezależność dla mnie jest najważniejsza.

 

Dlatego zaznaczyłem, że jeżeli testujący zwraca na coś uwagę  na minus, nawet delikatnie, często żartobliwie, to jest to bardzo duża wada!

Edytowane przez prawoimotoryzacja
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

tak, Turanzy to jedne z gorszych opon jakie miałem od czasów Lanosa. Przejeździłem na nich 4 sezony. Teraz od wiosny założyłem Nexen Nfera Sport. Taka raczej budżetowa opona UHP. Jest ciszej, bardziej miękko, lepiej skręca i hamuje. Ale ruszyć szybko spod świateł na mokrym nadal się nie da ;]

To już musza być dobre opony a i tak na mocnej osce będą problemy. Teraz mam Michelin pilot sport 4s jest dużo lepiej od konkurencji. Zreszta ja lubię jak mi się wyrywa w 4x4 po prostu wciskałem i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

tak, Turanzy to jedne z gorszych opon jakie miałem od czasów Lanosa. Przejeździłem na nich 4 sezony. Teraz od wiosny założyłem Nexen Nfera Sport. Taka raczej budżetowa opona UHP. Jest ciszej, bardziej miękko, lepiej skręca i hamuje. Ale ruszyć szybko spod świateł na mokrym nadal się nie da ;]

 

Bo złe opony kupiłeś ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, akisel napisał(a):

Według mnie, trochę przeczysz sobie

- charakterystyka dźwięku, rozkład częstotliwości, kierunek dochodzenia

- jednym głośno w Cx60, a innym cicho

przeciez w CX60 te charakterystyki identyczne

 

Obie cytowane frazy dotyczyły innych rzeczy:

 

"charakterystyka dźwięku, rozkład częstotliwości, kierunek dochodzenia" było o porównywaniu dwóch (i więcej) różnych aut za pomocą jednej wartości - natężenia hałasu (już sama kwestia, w jakim miejscu różnych autach umieszczają sonometr? Przy jakich warunkach zewnętrznych mierzą? Żadne ze źródeł nie podaje tych informacji!)

 

"jednym głośno w Cx60, a innym cicho" było na temat różnych wypowiedzi o głośności CX-60 w kontekście subiektywnego odbioru każdej z osób.

 

 

Żadnego przeczenia sobie tutaj nie widzę :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stig napisał(a):

Z tym oszukiwaniem a właściwie z obiektywizmem to sam dobrze wiesz, że jak pojedziesz po modelu/marce to kolejny raz auta do testów nie dostaniesz. Później można zauważyć, że prowadzący kanał ma dużo aut jednej marki czy grupy a już innych tam nie znajdziesz 🙃

Niemcy tak klamia w testach - mazda cx60 remisuje z mercedesem w niemeicki mtescie i miala 8,4 sec ? przeciesz to auto robi 7,8 sec - niemeicki test i niemieckie auto

najnowszy test - auto sie naprawde broni , ciekawe jakie osiagi ma wersja 254

Czekam na testy mazdy 254/550 z jasnym wnetrzem z calkiem inna jakoscia kabiny, miedzy czarnym wnetrzem a jasnym jest ogroman roznica jaksoci materialow a taka wersje kupilem

Nie ma auto idealnego nie nie moge sie doczekac jak obiore wersje 254 z jasnym wnetrzem.

 

co do laga po wylaczeniu silnika

 To celowe działanie Mazdy, tak ustawiona elektronika skrzyni, która po wciśnięciu pedału gazu, przy wyłączonym silniku, czeka na ciśnienie oleju w silniku, co by chronić układ korbowo-tłokowy przed przeciążeniami przy niskim ciśnieniu (regulatory ciśnienia oleju w innych markach i przycieranie silników itp) a cel długowieczność.

Funkcja działania dotyku cały czas jest schowana w opcjach podłączonego telefonu. Trzeba wejść w podłączone urządzenia w samochodzie, znaleźć swój telefon i tam będzie opcja umożliwiająca stały dotyk.

 

 

 

Edytowane przez trex11
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, trex11 napisał(a):

Czekam na testy mazdy 254/550 z jasnym wnetrzem z calkiem inna jakoscia kabiny, miedzy czarnym wnetrzem a jasnym jest ogroman roznica jaksoci materialow a taka wersje kupilem

Nie ma auto idealnego nie nie moge sie doczekac jak obiore wersje 254 z jasnym wnetrzem.

 

 

Gratuluję i zazdroszczę! Przepraszam, że śmiałem się negatywnie wypowiadać o samochodzie, który kupiłeś!

 

Strasznie brzydkie zachowanie z mojej strony, ale biję się w pierś i już będę wychwalać pod niebiosa najlepszy samochód pod słońcem, ale oczywiście,  tylko w takiej wersji, jaką Ty kupiłeś! 😁

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.