Skocz do zawartości

Stara wysuszyła P2008


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

 
Ty przegapiles ten przeglad czy poprzedni wlasciciel? Duzo byl przekroczony?
W Citroenie mozna o 2 miesiace i 3kkm przekroczyc bo pytalem.
przekroczyles wg wpisu w ksiazce ( o 6kkm) / nie przekroczyles wg osobno podpisywanej i z VINem harmonogramem czynnosci serwisowych ( jeszcze byl zapas gruby kkm)
Niestety poprzedni wlasciciel :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fili_P napisał(a):

przekroczyles wg wpisu w ksiazce ( o 6kkm) / nie przekroczyles wg osobno podpisywanej i z VINem harmonogramem czynnosci serwisowych ( jeszcze byl zapas gruby kkm)
Niestety poprzedni wlasciciel 😞

 

Nie wiem jak bylo w tym przypadku, ale jak sie zmienil zalecany olej i interwal to dostalem nowa rozpiske przy okazji przegladu.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem jak bylo w tym przypadku, ale jak sie zmienil zalecany olej i interwal to dostalem nowa rozpiske przy okazji przegladu.
 
 
no wlasnie ja nic nie mam ( a mam caluski komplet dokumentow od ooczatku auta.... i okazalo sie ze znam poprzedniego wlasciciela- tez twierdzi ze nic nie dostal nigdzie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 10:12, Maciej__ napisał(a):

 

Nie wiem jak bylo w tym przypadku, ale jak sie zmienil zalecany olej i interwal to dostalem nowa rozpiske przy okazji przegladu.

 

 

A ja nie. Od początku miał skrócony interwał do 15 000 km. Ale i tak nic to silnikowi nie pomogło.

Teraz muszę się w końcu dowiedzieć o tej akcji przywoławczej co jej wg ASO nie ma a wg producenta jest. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2023 o 15:15, iwik napisał(a):

Załamujące jest to, że nadal Stellantis pcha to gówno jako podstawowy silnik w nowych autach za 100k+ i nawet im powieka nie mrugnie. Popsuje się przecież już po gwarancji.

 

Jak widac, swietnie im to wychodzi ;] 

https://francuskie.pl/rejestracje-nowych-aut-osobowych-po-20-dniach-stycznia-2023-r-udzial-stellantis-spadl-ponizej-4/

IMHO za chwile dilerzy zaczna sie zwijac, albo beda sprzedawac/serwisowac wszystkie marki Stellantis.

Przy takim udziale w rynku Peugeot, Opel, Citroen poza duzymi miastami nie maja szans sie utrzymac.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 10:46, Maciej__ napisał(a):

IMHO za chwile dilerzy zaczna sie zwijac, albo beda sprzedawac/serwisowac wszystkie marki Stellantis.

Przy takim udziale w rynku Peugeot, Opel, Citroen poza duzymi miastami nie maja szans sie utrzymac.

a propos akcji serwisowej, o której pisałem w poprzednim poście. Jednak jest. :) Ale była wstrzymana na miesiąc. Umówiłem się do ASO... :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://francuskie.pl/blisko-700-tysiecy-samochodow-citroen-opel-i-peugeot-do-serwisu-wielka-akcja-naprawcza-silnikow-1-2/

W Niemczech chyba sie za nich zabrali poważniej. U nas pewnie "nie ma problemu". 

 

Wyniki sprzedaży w PL mówią same za siebie. Sama Dacia sprzedaje wiecej aut niż cały Stellantis. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iwik napisał(a):

 

To pewnie ta akcja co pisal kolega @Rudobrody

Wyglada na to, ze powtorka z rozrywki z paskami i o jakimkolwiek poprawionym pasku nie ma mowy ;]

Teraz na wymiane ide roczniki od 2018. Powinni to juz wpisac na stale do kalendarza.

Zeby bylo weselej to wersje wolnossace sie nie lapia, bo tam rozpadajacy sie pasek nie zapycha pompy prozniowej od hamulcow.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Wyglada na to, ze powtorka z rozrywki z paskami i o jakimkolwiek poprawionym pasku nie ma mowy ;]

Tak wyglada, bo pojawiają się już pierwsze informacje o problemach w silnikach z roczników 2020+. 

Także nic nie poprawili, tylko skrócili interwały wymiany. 

Ciekawe na czym polega akcja serwisowa? Pewnie kontrola z zaleceniem wymiany paska przy każdym serwisie olejowym. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał(a):

Tak wyglada, bo pojawiają się już pierwsze informacje o problemach w silnikach z roczników 2020+. 

Także nic nie poprawili, tylko skrócili interwały wymiany. 

Ciekawe na czym polega akcja serwisowa? Pewnie kontrola z zaleceniem wymiany paska przy każdym serwisie olejowym. 😅

 

Poprzednio wymieniali paski i robili plukanie ukladu jesli pasek byl uszkodzony.

Tylko, jak smok juz byl wczesniej zapchany kawalkami gumy to czesto niewiele to dawalo i silniki zaczynaly zrec olej.

Mnie caly czas zastanawia jaka jest skala tego problemu, bo aut z tym napedem jezdzi miliony.

"Smrod" wokol tych silnikow jest mimo wszyko duzo mniejszy niz THP czy dci i dalej je montuja. Poza Polska PSA naprawde dobrze sie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2023 o 15:04, Fili_P napisał(a):


 

 


tak oba warunki sa. nie nie przekroczony czas

 

 

Zrób remont w niezależnym warsztacie i już. Po takim remoncie jest nadzieja, ze dłużej podziała niż na nowym słupku z ASO, bo felerne części będą inne bądź zmodyfikowane:)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał(a):

 

Zrób remont w niezależnym warsztacie i już. Po takim remoncie jest nadzieja, ze dłużej podziała niż na nowym słupku z ASO, bo felerne części będą inne bądź zmodyfikowane:)

 

 

Na tym filmie to akurat inny bubel PSA, czyli 1,6 THP ;]

Nie wiem czy ogladales uwaznie, ale koszt takiego remontu tez raczej pieciocyfrowy  ;)

A i tak najwiekszym wyzwaniem jest znalezc warsztat, ktory bedzie w ogole chcial i zrobi porzadnie.

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Na tym filmie to akurat inny bubel PSA, czyli 1,6 THP ;]

Nie wiem czy ogladales uwaznie, ale koszt takiego remontu tez raczej pieciocyfrowy  ;)

A i tak najwiekszym wyzwaniem jest znalezc warsztat, ktory bedzie w ogole chcial i zrobi porzadnie.

 

 

 

Myślałem, ze problem podobny:hmm:

Swoją drogą -mając 1 silnik (czy tam całą rodzinę wadliwych) wypuszczają następne wadliwe i nadal znajdują klientów na to gówno?8]

Teraz pytanie co z nimi, znaczy kupującymi te auta, jest nie tak;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał(a):

 

Myślałem, ze problem podobny:hmm:

Swoją drogą -mając 1 silnik (czy tam całą rodzinę wadliwych) wypuszczają następne wadliwe i nadal znajdują klientów na to gówno?8]

Teraz pytanie co z nimi, znaczy kupującymi te auta, jest nie tak;l

 

Ja kupilem wersje wolnossaca dla zony bo auto jako nowe bylo ok 10k+PLN tansze niz konkurencja z podobnym wyposazeniem.

Przedluzylem gwarancje do 5 lat i jak sie skonczy to pewnie sprzedam, ewentualnie wymienie rozrzad sporo przed terminem.

Sam silnik na codzien jest OK, jezdzi przyzwoicie jak na swoja moc, malo pali, etc.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Zadam może głupie pytanie, ile jest roboty / jaki koszt by zajrzeć by skontrolować smok olejowy :hmm:

 

Chyba wystarczy zrzucic miske.

Przy czym wg producenta, zdejta miska nie powinna byc ponownie montowana bo sie odksztalca ;]

Warsztaty niezalezne chyba wklejaja na silikon i dziala.

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 19:45, Maciej__ napisał(a):

Ja kupilem wersje wolnossaca dla zony bo auto jako nowe bylo ok 10k+PLN tansze niz konkurencja z podobnym wyposazeniem.

Co i tak nie chroni Cie przed pozostałymi wadami tego silnika niestety. Czyli strzępiący się pasek i zatykające się strzępami i nagarem pierścienie olejowe.

W znanymi mi wolnossącym silniku wymieniali pokrywę zaworów co ma niby zmniejszyć i zniwelować pobór oleju... :)

 

A co do akcji serwisowej masz rację. Zapraszają na 40 minutowa wizytę i kontrolę paska oraz zapewne stanu pompy hamulcowej i w zależności od stanu powyższych części będą podejmować działania.

 

 

17 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

Przy czym wg producenta, zdejta miska nie powinna byc ponownie montowana bo sie odksztalca

Tak.  :) Teoretycznie powinni założyć nową. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rudobrody napisał(a):

Co i tak nie chroni Cie przed pozostałymi wadami tego silnika niestety. Czyli strzępiący się pasek i zatykające się strzępami i nagarem pierścienie olejowe.

W znanymi mi wolnossącym silniku wymieniali pokrywę zaworów co ma niby zmniejszyć i zniwelować pobór oleju... :)

 

Moze pokrywa jest jakos zintegrowana z odma i dlatego wymieniali?

Zona robi ok 10kkm/rok, wiec jest spora szansa, ze powinno sie obyc bez problemow przez te kilka lat :ok:

Pasek najpozniej pojdzie w takim ukladzie do wymiany po 6 latach i 60kkm, jesli go bedziemy trzymac tak dlugo.

Wolnossace jednak duzo rzadziej sie przewijaja na forach z problemia, ale tez statystycznie na pewno kreca mniejsze przebiegi.

Posredni wtrysk tez troche poprawia sytuacje z nagarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaczyna być ciekawie...

 

Drugi serwis formalnie (tym razem specjaliści od francuzów w 3citi-u których serwisowałem swego czasu 207 i tę 2008) odmówił mi próby naprawy auta...

Cytuję: "Niestety nie podejmujemy się tego typu naprawy. " (Pytałem o kapitalkę lub wymianę słupka)

 

Czekam jeszcze co wyjdzie z pism Rzecznika UOKiK i w zasadzie inne możliwości się wyczerpują....

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rudobrody napisał(a):

Fantastyczny silnik. :)

 

Mozliwe, ze w ogole nie robia kapitalek, niezaleznie od silnika. Do tego jednak potrzeba zaplecza, miejsca, czasu a rezultaty pewnie niezawsze pozytywne.

Wola wymieniac hamulce,  oleje, osprzet czy graty w zawieszeniu niz sie grzebac z remontami.

Zarobia tyle samo lub wiecej a robota jednak sporo lzejsza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mozliwe, ze w ogole nie robia kapitalek, niezaleznie od silnika. Do tego jednak potrzeba zaplecza, miejsca, czasu a rezultaty pewnie niezawsze pozytywne.
Wola wymieniac hamulce,  oleje, osprzet czy graty w zawieszeniu niz sie grzebac z remontami.
Zarobia tyle samo lub wiecej a robota jednak sporo lzejsza.
robia kapitalki, wspoloracyja ze szlifiernia ....echhhh szkoda gadac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest potencjalny ogarniety nechanik ktory by w to wszedl.

@Rudobrody ( bo chyba Ty mowiles ze masz) prosba o Twoje wyszczegolnienie czesci na priv

Mamy kogos kto ma dostep do tych ich serwisowej i katalogów? Mechanior najchetniej by stamtad sciagnal numer nowego silnika/ zamiennika ( zaczynajacy sie od cyfr 10...) w oparciu o VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fili_P napisał(a):

Dobra jest potencjalny ogarniety nechanik ktory by w to wszedl.

@Rudobrody ( bo chyba Ty mowiles ze masz) prosba o Twoje wyszczegolnienie czesci na priv

Mamy kogos kto ma dostep do tych ich serwisowej i katalogów? Mechanior najchetniej by stamtad sciagnal numer nowego silnika/ zamiennika ( zaczynajacy sie od cyfr 10...) w oparciu o VIN

Heh, myślisz że to jest takie proste? Nie tędy droga niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Muzyk napisał(a):

Heh, myślisz że to jest takie proste? Nie tędy droga niestety 

nie wiem nie znam sie. moge Ci enzymy albo DNA w probowkach zmieszac. mechanior cos gadal w ten sposob...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fili_P napisał(a):

nie wiem nie znam sie. moge Ci enzymy albo DNA w probowkach zmieszac. mechanior cos gadal w ten sposob...

 

 

Powiedz mi czego oczekujesz i co zamierzasz zrobić. Jaki dobrą radę. Najpierw rozbierz a potem szacujcie czy warto to naprawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Powiedz mi czego oczekujesz i co zamierzasz zrobić. Jaki dobrą radę. Najpierw rozbierz a potem szacujcie czy warto to naprawiać 
mechanior bierze nadrozszy slupek na Allegro za 8 kola i klade mechanikowi 3 na wymiane.....

ja nie zamierzam nic

mechanior mowi ze nie ma sensu ekonomicznego czegokolwiek naprawiac w tych jednostkach jesli zre 1L/ 1000km przy spokojnej jezdzie mieszanej ( na A i S sie zaczyna dwusuw robic)

tak pewnie etap rozbiorki i zastanawiania/ modle ia sie bedzie- tylko co to da?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Muzyk napisał(a):

totalnie bym sie tym nie sugerowal i podpieral ;)

Daje ogólny pogląd tego co powinno trafić jako nowy element przy wymianie słupka. Pewnie część elementów nie zostanie wymieniona.  :)  A może też zostać wymieniony jakiś inny element, który uległ uszkodzeniu/zużyciu. Tylko tyle i aż tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał(a):

nie. czekam w blokach startowych na kwestie zakonczenia przepychanek z rzecznik vs sprzedawca...... no i sam bije sie z myslamiobserwujac to co pojawia sie na otomoto zmieniac czy naprawiac....

 

Niezaleznie od decyzji, zeby sprzedac to i tak wg mnie musisz naprawic...

Z uszkodzonym silnikiem kupi tylko handlarz za czapke sliwek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Niezaleznie od decyzji, zeby sprzedac to i tak wg mnie musisz naprawic...

Z uszkodzonym silnikiem kupi tylko handlarz za czapke sliwek.

... zrobi na sztukę i pchnie kolejnemu "szczęśliwcowi" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bergerac napisał(a):

Ja dostałem taką ofertę na wymianę rozrządu w P2008. Serwis po oględzinach stwierdził, że wszystko jest ok i pasek nie kwalifikuje się do wymiany.

 

Cena dosc absurdalna ;] 

Pierwsza wymiana po 6 latach lub 100kkm, to chyba zgodnie z rozpiska, powinien isc sam pasek, bez rolek i napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Cena dosc absurdalna ;] 

Pierwsza wymiana po 6 latach lub 100kkm, to chyba zgodnie z rozpiska, powinien isc sam pasek, bez rolek i napinacza.

napisałem do Peugeota z prośbą o partycypację, zobaczymy co mi odpiszą ;]

najbliższe drzewo już oczywiście mam upatrzone.

 

Chyba sprawdzę cenę w jakimś dobrym, ale niezależnym serwisie, bo trochę przegięli z ceną :blush:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Cena dosc absurdalna ;] 

Pierwsza wymiana po 6 latach lub 100kkm, to chyba zgodnie z rozpiska, powinien isc sam pasek, bez rolek i napinacza.

To jest ASO :)
Gdy sprzedawałem moje C4GP2 '2014 klient uparł się i zapłacił za "przegląd przedzakupowy" w ASO :) nic nie znaleźli, ba nawet stwierdzili "że bardzo dobrze utrzymany egzemplarz", ale że był już czas na wymianę rozrządu (184000km) to zrobili mu wycenę :)

2.0BlueHDi 150 (AHX) wycenili na 3580 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jedrocha napisał(a):

To jest ASO :)
Gdy sprzedawałem moje C4GP2 '2014 klient uparł się i zapłacił za "przegląd przedzakupowy" w ASO :) nic nie znaleźli, ba nawet stwierdzili "że bardzo dobrze utrzymany egzemplarz", ale że był już czas na wymianę rozrządu (184000km) to zrobili mu wycenę :)

2.0BlueHDi 150 (AHX) wycenili na 3580 PLN :)

 

3500 za rozrzad w dieslu 2.0, ktory faktycznie wytrzymuje 200kkm to jeszcze mozna przezyc ;)

Ale 3200 za 1,2 3cyl to wg mnie gruba przeginka, szczegolnie, ze doskonale wiedza ze te rozrzady nie dociagaja do interwalu ;]

PS. 7 letnia Mazde nadal serwisuje w ASO ale tam obsluga konczy sie na filtrach i oleju + ewentualnie hamulce ;)

Nawet swiece sa jeszcze fabryczne przy 110kkm.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.