Skocz do zawartości

Benzyna czy Diesel… ale dzis!


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, blue_ napisał:

 

nie da sie idealnie kontrolować. mój szef nawet nie ma pojecia ile koparka pali. ja co prawda nie bawie sie w spuszczanie, bo staram sie żyć uczciwie, poza tym nie mam co z tym zrobić i nawet mi sie nie chce, ale dałoby rade bez wiekszej napinki.

 

 

wlasnie a ile pali koparka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blue_ napisał:

 

akurat to nie problem. sam mam dwóch kumpli, którzy mają gnojówkę po 4.5. gdybym miał teraz kupować auto, to pewnie byłby klekot z tego względu. dziennie są w stanie sprzedać 40-60 litrów, więc sporo.

Czyli jednak większość rodaków to cwaniaki i złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelWaw napisał:

oficjalnie 10 a tak na prawde ?

 

przypomniało mi się jak w pierwszej pracy pojechałem samochodem w delegację. Z Krakowa do Lublina. Jak wróciłem, zatankowałem i zaniosłem fakturę do dziewczyny, która ją wprowadzała w system. Jak człowiek, który najczęściej jeździł tym samochodem, dowiedział się jakie miałem spalanie, to kazał jej je czym prędzej zawyżyć zanim szef zobaczy ile ten samochód może spalić. Ale on raczej nie sprzedawał paliwa, tylko zwyczajnie nie umiał jeździć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2022 o 12:04, volf6 napisał:

Przecież  dziś każde auto w firmach jest monitorowane i opomiarowane więc nie bardzo rozumiem skąd kierowca ma mieć jakieś handlowe nadwyżki:hmm:

 

Bez problemu. Mamy dużą flotę i rzadko bo rzadko ale nadal trafiają się próby kradzieży - o wielu pewnie nie wiemy pomimo GPS i kart flotowych. 

Ostatnio trafił się debil który zatankował 40 litrów benzyny do auta flotowego, następnie 60 litrów oleju napędowego do kanistrów i poszedł zapłacić kartą flotową. Co ciekawe na stacji kobita porównała nr rejestracyjne na karcie i na samochodzie ale na fakt zakupu dwóch rodzajów paliw w ilości 100 litrów nie zwróciła uwagi.

Co jeszcze ciekawe, rzeczony pracownik w ogóle nie widział problemu w tym co zrobił. Na koniec rozmowy rzucił "no to mi ściągnijcie z wypłaty to co se nalałem". Fakt zgłoszenia sytuacji na Policję i rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym go zszokował. 

 

Niewiele mnie już zdziwi. Od dwóch dni próbuję namierzyć kolejnego pracownika który po wypowiedzeniu umowy "zapomniał" oddać auto. Damy mu jeszcze trzeci dzień i zabierzemy samochód lawetą spod jego domu, ale koszty pewnie będzie miał kosmiczne - trzeba będzie zmienić zamki i stacyjkę, a flota się nie p...li tylko odda do ASO.

 

A jeśli chodzi o paliwo - średnia zużycia Kii Ceed 1.0 na bazie jakichś 50-60 egzemplarzy to 7.5 litra. Mi spala regularnie poniżej 5.5 - mam dwa litry zysku na każdych 100 km, a przejeżdżam ich miesięcznie koło 5 tyś - gdyby mi przyszło do głowy z każdego baku zlewać 10 litrów w garażu to nikt nigdy by się nie kapnął. A są pewnie ludzie którzy by się połasili na 100 litrów miesięcznie i pewnie też z takimi pracuję tylko o tym nie wiem. 

 

Trochę mnie boli fakt że nikt nie daje się przekonać na "premiowanie" niskiego zużycia. Byłoby z pożytkiem dla samochodów, dla floty, dla firmy, kierowców i ogólnego bezpieczeństwa o ekologii nie wspominając. No ale póki co beton.

  • Lubię to 4
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał:

 

Trochę mnie boli fakt że nikt nie daje się przekonać na "premiowanie" niskiego zużycia. Byłoby z pożytkiem dla samochodów, dla floty, dla firmy, kierowców i ogólnego bezpieczeństwa o ekologii nie wspominając. No ale póki co beton.

Pewnie dlatego, że dotyczyłoby to także jakiegoś pasi brzucha z zarządu czy dyrektora a ci to są pierwsi do oddawania przywilejów 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 18:55, Michal_O napisał:

Witam,

Wiem, ze bylo juz sporo watkow na ten temat, ale…
Przy dzisiejszych cenach paliwa w/w pytanie ponownie na ogromny sens - chodzi o koszty paliwa.

Dzisiejsze wspolczesne silniki doladowane z bezposrednim wtryskiem paliwa pala podobnie zarowno te benzynowe jak i diesel’e.

Jest tu jedno ale:

Benzyne najczesciej kupuje sie tylko na stacjach benzynowych, a tu cena dzis to 8zl lub lepiej.

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

Ostatnio znajomy kupowal po 5 zl za litr - platnosc gotowka.

Zatem, przy zblizonym zuzyciu na 100km ale cenie ON +/- 5zl…

Co sadzicie?

dziś byłem w salonie Audi ( odwiedzić znajomego ) i stało tam nowe A3 limusine  2,0TDI ( 116km , TAK tylko 116km ) za 226kzł , owszem auto premium ale tylko 116km w 2.0 TDI za 226kzł ?

 

grubo jak za auto z osiągami pow. 10s do 100km/h , jak dla mnie zdecydowanie benzyna która stała obok za 199kzł ( nie wiem czy takie samo wyposażenie )  i silnik 1.5 - 150km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mmaciejosss napisał:

dziś byłem w salonie Audi ( odwiedzić znajomego ) i stało tam nowe A3 limusine  2,0TDI ( 116km , TAK tylko 116km ) za 226kzł , owszem auto premium ale tylko 116km w 2.0 TDI za 226kzł ?

 

grubo jak za auto z osiągami pow. 10s do 100km/h , jak dla mnie zdecydowanie benzyna która stała obok za 199kzł ( nie wiem czy takie samo wyposażenie )  i silnik 1.5 - 150km 

za byle koreanca (bez żadnego premium) trzeba dać już 150k a ty sie dziwisz że gołe audi kosztuje 200k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Truecolor napisał:

za byle koreanca (bez żadnego premium) trzeba dać już 150k a ty sie dziwisz że gołe audi kosztuje 200k?

Kia Proceed za 135kzł :

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/audi/a3/8y/limousine/silnik-diesla-2.0-30-tdi-116km-od-2020/?vs=kia%2Fproceed%2Fshooting-brake-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.5-t-gdi-160km-od-2021&c1=32172&c2=33473

 

co więcej potrzeba  Kia Pro ceed premium :

 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-pro-ceed-gt-line-160-km-pakiet-premium-martwe-pole-cyfrowe-zegary-jbl-ID6EHQEY.html

 

zapewne Audi będzie lepiej 3-mać cenę za 10lat 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Truecolor napisał:

za byle koreanca (bez żadnego premium) trzeba dać już 150k a ty sie dziwisz że gołe audi kosztuje 200k?

 

 

Raczej chyba nie takie gołe, w postawie a3 lim 30tdi (ten 116KM) kosztuje 126k, więc coś tak ktoś do niego powkładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekD000 napisał:

 

 

Raczej chyba nie takie gołe, w postawie a3 lim 30tdi (ten 116KM) kosztuje 126k, więc coś tak ktoś do niego powkładał.

Powkładał za 100kzł ? Znajdź koreańca za 120 i dołóż 100 to ci wyjdzie 2 klasy wyżej i w lepszej wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mmaciejosss napisał:

Powkładał za 100kzł ? Znajdź koreańca za 120 i dołóż 100 to ci wyjdzie 2 klasy wyżej i w lepszej wersji 

 

Do koreańca za 120 nawet nie będzie możliwości powkładać za 100k :] 
Inna sprawa że audi w podstawie zawsze było biedne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał:

dziś byłem w salonie Audi ( odwiedzić znajomego ) i stało tam nowe A3 limusine  2,0TDI ( 116km , TAK tylko 116km ) za 226kzł , owszem auto premium ale tylko 116km w 2.0 TDI za 226kzł ?

 

grubo jak za auto z osiągami pow. 10s do 100km/h , jak dla mnie zdecydowanie benzyna która stała obok za 199kzł ( nie wiem czy takie samo wyposażenie )  i silnik 1.5 - 150km 

15 minut i masz conajmniej 150KM na autostrady w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 21:52, piter19731 napisał:

kup elektryka i kup prąd z PKP od maszynisty albo motorniczego tramwaju .


W jednej firmie w której pracowałem, złapali ciecia na kradzieży prądu.

Gosc przyjeżdżał do pracy Berlingo.

To auto było zawsze mega dociążone czymś.

Okazalo się ze gosc targał tam jakieś wielkie akumulatory (od ciężarówek czy coś) i je ładował przez noc.

Dom zasilał chyba z aku. I tak codziennie.

 

Ludzie serio mają pomysły, a to co firmowe to domyślnie jest do zarąbania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Truecolor napisał:

Chciałem skonfigurować x-ceeda, w hybrydzie za 150k wychodzi bieda wersja...

A co chcesz w tej kile konfigurowac to nie Sklasa bierze sie co jest. Tam pakiety plus sensowna wersja wyposazenia i nie trzeba klikac. Za 111k BL ma wszystko co trzeba oprocz automatu no ale tego wogole nie bedzie :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Truecolor napisał:

Chciałem skonfigurować x-ceeda, w hybrydzie za 150k wychodzi bieda wersja...

za 157 masz wersję XL w Plugin 

 

file:///C:/Users/Maciej/Downloads/Cennik_XCEED_MY22_RP22_07.05.2022.pdf

 

co chciał byś dołożyć ?

 

pamiętaj , że Plug-in ma Vmax 160km/h i najsłabsze przyśpieszenie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mmaciejosss napisał:

No tak , za 157k mam wersje XL ktora już jest ok ale za 150k jej nie mam. Zresztą gość w salonie twierdzi że te ceny sie nie utrzymają w PL do czasu produkcji i za pare miesiecy anulują zamówienie lub dadzą propozycje nie do odrzucenia czyli np +10 % wiecej ale nie czekasz od początku.... niestety ale inflacja w PL staje się coraz bardziej kosmiczna, niedlugo będzie jak w Turcji.

Tak plugin nie bedzie teslą ale bedzie tani w użytkowaniu po mieście. Majać do pracy np 20km prawie calosc bedzie na prądzie. Mając FV to prawie darmo. Pewnie nigdy sie nie zwroci koszt doplaty w stosunku do beznyniaka chyba ze benzyna jednak skoczy do 15zł/l jak się po cichu już mowi. 

4 godziny temu, mmaciejosss napisał:

 

 

Edytowane przez Truecolor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.