Skocz do zawartości

Ionity i ogólna sytuacja na trasie Wawa-Lodz


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napiszę, ze jadąc od Podwarszawia w stronę Podlodzia ;] jest elektryczna susza ;)

Jedyna pasująca mi ładowarka w Łyszkowicach jest wiecznie nieczynna.

Są Orleny na S8 (alternatywna trasa), ale jednak za blisko domu.

 

Ja muszę skręcić na węźle Brzeziny, ale trudno, postanowiłem nadrobić ze 20km i ładować się na MOP Nowostawy na Ionity.

 

Cena 3pln za 1kWh pozostawiam do oceny. Mi szkoda slow ;)

 

Dodam jeszcze ze ABRP działa bardzo fajnie, pierwszy raz korzystałem.

Podprowadzil idealnie pod stacje ładowania, nie trzeba się zastanawiać „gdzie to”.

MOP jest duży, w nocy byłoby sporo kręcenia się jakby ktoś nie wiedział gdzie szukać ładowarki.

Tylko to ABRP zakłada jakieś duże zużycie prądu w eGolfie, chyba 18kWh/100km.

Tyle to chyba nawet w zimie nie mam ;)

Jechalem po A2 z tempomatem 120km/h i średnie miałem 14.

 

Na tej stacji są dwa stanowiska do ładowania, akurat nie było nikogo.

Podpialem się łatwo (pierwszy raz na Ionity), uruchomiło się szybko.

Na aplikacji niestety jest opóźnienie jak na Orlenie. Auto się dawno ładuje, a na apce „trwa łączenie”.

 

Zaraz podjechała Kia EV6.

Szacun, bo ładowała się z prędkością 225KW. U mnie marne 39 ;)

 

Zaraz podjechało jakieś Audi, taki ładny sedanik. Gosc musiał czekać.

 

Potrwalo z 10 minut i Kia pojechała.

Ja chciałem do 90% dobić, bo od tego MOP miałem jeszcze ze 30km do celu, a tam zakładałem rowery ma dach i do domu nazad, spalanie skacze strasznie.

 

Ok, Audi się podpina. Mija kilka minut, a koleś dalej coś grzebie w apce. Tymczasem ja zwróciłem uwagę, ze mi  kilometrów nie przybywa ;]
Wychodze i mówię gościowi z Audi ze chyba prąd wyłączyli. A on mi mówi ze właśnie u niego jest jakiś problem z ładowaniem.

Na mojej ładowarce pojawił się napis mniej więcej taki: „Niesprawna ładowarka? Poszukaj innej w pobliżu”

Naladowalem się chyba do 75%.
Starczylo, ale jak dojechałem do domu, to zasięgu miałem 18km ;]
 

Jak widać ja jestem z tych co nawet palec w d00pie złamią ;)

Jedyna pasująca ładowarka zawsze nieczynna, a druga już mało pasująca się psuje w trakcie ładowania ;]
 

Najbardziej i tak poszkodowany kolo z Audi, bo się naczekał a nic z tego nie miał ;]
 

 

3D6752A3-2C82-4FB8-AD72-006F555B5C1D.png

  • Lubię to 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kravitz napisał:

Na wstępie napiszę, ze jadąc od Podwarszawia w stronę Podlodzia ;] jest elektryczna susza ;)

Jedyna pasująca mi ładowarka w Łyszkowicach jest wiecznie nieczynna.

Są Orleny na S8 (alternatywna trasa), ale jednak za blisko domu.

 

Ja muszę skręcić na węźle Brzeziny, ale trudno, postanowiłem nadrobić ze 20km i ładować się na MOP Nowostawy na Ionity.

 

Cena 3pln za 1kWh pozostawiam do oceny. Mi szkoda slow ;)

 

Dodam jeszcze ze ABRP działa bardzo fajnie, pierwszy raz korzystałem.

Podprowadzil idealnie pod stacje ładowania, nie trzeba się zastanawiać „gdzie to”.

MOP jest duży, w nocy byłoby sporo kręcenia się jakby ktoś nie wiedział gdzie szukać ładowarki.

Tylko to ABRP zakłada jakieś duże zużycie prądu w eGolfie, chyba 18kWh/100km.

Tyle to chyba nawet w zimie nie mam ;)

Jechalem po A2 z tempomatem 120km/h i średnie miałem 14.

 

Na tej stacji są dwa stanowiska do ładowania, akurat nie było nikogo.

Podpialem się łatwo (pierwszy raz na Ionity), uruchomiło się szybko.

Na aplikacji niestety jest opóźnienie jak na Orlenie. Auto się dawno ładuje, a na apce „trwa łączenie”.

 

Zaraz podjechała Kia EV6.

Szacun, bo ładowała się z prędkością 225KW. U mnie marne 39 ;)

 

Zaraz podjechało jakieś Audi, taki ładny sedanik. Gosc musiał czekać.

 

Potrwalo z 10 minut i Kia pojechała.

Ja chciałem do 90% dobić, bo od tego MOP miałem jeszcze ze 30km do celu, a tam zakładałem rowery ma dach i do domu nazad, spalanie skacze strasznie.

 

Ok, Audi się podpina. Mija kilka minut, a koleś dalej coś grzebie w apce. Tymczasem ja zwróciłem uwagę, ze mi  kilometrów nie przybywa ;]
Wychodze i mówię gościowi z Audi ze chyba prąd wyłączyli. A on mi mówi ze właśnie u niego jest jakiś problem z ładowaniem.

Na mojej ładowarce pojawił się napis mniej więcej taki: „Niesprawna ładowarka? Poszukaj innej w pobliżu”

Naladowalem się chyba do 75%.
Starczylo, ale jak dojechałem do domu, to zasięgu miałem 18km ;]
 

Jak widać ja jestem z tych co nawet palec w d00pie złamią ;)

Jedyna pasująca ładowarka zawsze nieczynna, a druga już mało pasująca się psuje w trakcie ładowania ;]
 

Najbardziej i tak poszkodowany kolo z Audi, bo się naczekał a nic z tego nie miał ;]
 

 

3D6752A3-2C82-4FB8-AD72-006F555B5C1D.png

Masz referencje do pisania dram dla AŚ 😁

 

Przecież ten Golf miał nie jeździć w jakiekolwiek trasy 😛 To teraz jest bunt maszyn 😉

EV6 wyssało pół Bełchatowa, dowiozą węgla i ruszy i znów ;) 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mrBEAN napisał:

A ta cena ma zniechęcać takie ładujące żółwie jak e-Golf, widać nieskutecznie, za tanio 😁


Pewnie bym zajął z 15 minut maks na tej ładowarce.

Z raportu wynika ze zająłem 21 minut ze średnia mocą ładowania 18KW.

To by oznaczało, ze ladowanie padło po około 10 minutach, a kapnalem się po kolejnych 10 ze coś nie halo.

Youtube dobrze weszło ;)

 

Gosc w Audi spędził tam wiec prawie pol godziny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z chargerami nigdy nie wie, oj nie wie się. Czy dobrze jest, czy może jest, może jest już źle.

Dobrze, że Ci się udało, ale nie chciałbym być na miejscu tego Audi, może infolinia mu pomogła. 

Swoją drogą, to te Ionity w Poznaniu i na A4 to chyba idą na rekord czasu budowy/oddania do użytku. 

Jeśli chodzi o cenę, to mało kto ładuję za taką stawkę. Ionity passport opłaca się chyba już przy jednym ładowaniu miesięcznie. A zachodniej Europie popularność zyskuje apka Bonnet, ale w PL jeszcze nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 07:07, mrBEAN napisał:

Przecież ten Golf miał nie jeździć w jakiekolwiek trasy 😛 To teraz jest bunt maszyn 😉

 

Przejazd Warszawa-Łódź to jest trasa?

;l

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

Przejazd Warszawa-Łódź to jest trasa?

 

Dla miejskiego auta które sobie kupił @kravitz zdecydowanie tak. On tam, w kompakcie, ma taką samą baterię jak moja żona w Citigo :hehe:

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.