Skocz do zawartości

Crossover do stówki - Renault Captur czy coś innego?


komor

Rekomendowane odpowiedzi

On 8/29/2022 at 9:25 AM, mmaciejosss said:

Pewnie niewiele dokładając masz Arkanę czyli większe auto i podobnie wyposażone . Kiedyś znajomy chciał Octavię kupić , doposażał i wyszła mu cena Superba co miał to w standardzie. Finalnie kupił Superba za tą samą kasę 

Ja miałem podobny dylemat.

Kupowałem Astrę H, 1.6T że sporą ilością dodatków bądź Insignia A z 1.8 lub ewentualnie 1.4T z absolutnym minimum. Miałem Astrę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

W Cuprze huczy od opon ze hej. Bardzo przyoszczędzili na wyciszeniu.

Tak jak pisałem powyżej, w Leonie Cupra jest kiepsko pod tym względem i przez to na dłuższą metę nie mógłbym nim jeździć. Po BMW 3 jazda tym Leonem e trasie może być męcząca.

 

Co ciekawe, w wersji sprzed fb, wyciszenie było lepsze.

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tak jak pisałem powyżej, w Leonie Cupra jest kiepsko pod tym względem i przez to na dłuższą metę nie mógłbym nim jeździć. Po BMW 3 jazda tym Leonem e trasie może być męcząca.

 

Co ciekawe, w wersji sprzed fb, wyciszenie było lepsze.

To po prostu musi się różnic od premium marek VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Misieq napisał:

W krakowskim Interauto widziałem ofertę poniżej 100k. Więc znaleźć się coś da. Pytanie czy wyposażenie pasuje.

W aucie za 100 k PLN ktoś nie umie zaakceptować braku ASB ale szyby na korbkę to już zdecydowanie przesada.;l

Raczej odpada, cena, wygląd, no nie urzeka mnie to auto ;] W tym tygodniu zapewne zakończą się rozważania i możliwe, że stanie na pozostawieniu Clio jak nie uda się znaleźć kompromisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, komor napisał:

W aucie za 100 k PLN ktoś nie umie zaakceptować braku ASB ale szyby na korbkę to już zdecydowanie przesada.;l

Szczerze mówiąc nie patrzyłem dokładnie co w tej ofercie jest. Też bym nie zaakceptował korbotronika :)

.

Jak kupowałem to pełna elektryka była w standardzie. Widać z wiekiem tną wyposażenie (z czasu zakupu pamiętam że wypadło gniazdo 12V w bagażniku, miało też wypaść automatycznie ściemnianie zewnętrznego lusterka - ale jeszcze zdążyłem się załapać). 

 

Jak auto nie potrzebne na już to wydaje się, że teraz to nie ma się co spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Misieq napisał:

Jak auto nie potrzebne na już to wydaje się, że teraz to nie ma się co spieszyć.

 

2 auta i tak stoją w garażu, jakbym teraz brał to już jedno musi wypaść na podwórko, obecne mogę sprzedać dopiero na przełomie roku.

Z drugiej strony jak poczekam to zapłacę więcej ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wujek napisał:

W Cuprze huczy od opon ze hej. Bardzo przyoszczędzili na wyciszeniu.

 

A przecież Cupra to miało być takie hiszpańskie premium, coś jak DS Citroena, Lexus Toyoty i tak dalej. Ale na ulicach coś tego nie widać. Znajomy kupił Cuprę Ateca i żalił się, że parę razy go pytali na ulicy "ładne auto, to chińskie, tak?" ;] Świadomość marki i logotypu u ludzi jest zerowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wladmar napisał:

 

A przecież Cupra to miało być takie hiszpańskie premium, coś jak DS Citroena, Lexus Toyoty i tak dalej. Ale na ulicach coś tego nie widać. Znajomy kupił Cuprę Ateca i żalił się, że parę razy go pytali na ulicy "ładne auto, to chińskie, tak?" ;] Świadomość marki i logotypu u ludzi jest zerowa. 

 

mam trochę inne spostrzeżenia. Całkiem sporo tych aut widuję. A rozpoznanie marki ma znaczenie dla tego człowieka? Niech sobie ludzie myślą co chcą, ważne żeby on był zadowolony z auta

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, maro_t said:

 

mam trochę inne spostrzeżenia. Całkiem sporo tych aut widuję. A rozpoznanie marki ma znaczenie dla tego człowieka? Niech sobie ludzie myślą co chcą, ważne żeby on był zadowolony z auta

 

Dokladnie, w Wawie tez sporo tego jezdzi.

Nawet Seat nie jest popularna marka, wiec oczekiwanie, ze Cubra bedzie na kazdym rogu jest bezpodstawne.

IMHO to akurat zaleta a nie wada.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Dokladnie, w Wawie tez sporo tego jezdzi.

Nawet Seat nie jest popularna marka, wiec oczekiwanie, ze Cubra bedzie na kazdym rogu jest bezpodstawne.

IMHO to akurat zaleta a nie wada.

 

 

mają coraz więcej salonów sprzedaży. Kiedyś były 3 w Polsce, teraz już chyba co drugi dealer Seata sprzedaje też Cuprę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

No chyba nie, jesli juz to miala byc bardziej "sportowa" marka.

 

No może i tak. Mieli taką dziwną kampanię marketingową. 

 

https://www.mototrends.pl/wiadomosci/cupra-premium-wedlug-hiszpanow/

https://www.autorok.pl/cupra-ateca-pierwszy-z-klasy-premium/

https://auto.dziennik.pl/testy/artykuly/7849193,cupra-salon-polska-cupra-formentor-cena-dane-techniczne-wyposazenie.html

 

Niby to premium, niby to sportowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wladmar said:

 

Ja tu widze glownie radosna tworczosc pismakow, a nie kampanie marketingowa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał:

 

A przecież Cupra to miało być takie hiszpańskie premium, coś jak DS Citroena, Lexus Toyoty i tak dalej. Ale na ulicach coś tego nie widać. Znajomy kupił Cuprę Ateca i żalił się, że parę razy go pytali na ulicy "ładne auto, to chińskie, tak?" ;] Świadomość marki i logotypu u ludzi jest zerowa. 

W PL tak ale poza chyba wieksza bo szybko dostają sloty do produkcji. To wydzielenie to pewnie jakiś chwyt marketingowy albo ucieczka przed karami za emisje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał:

 

A przecież Cupra to miało być takie hiszpańskie premium, coś jak DS Citroena, Lexus Toyoty i tak dalej. Ale na ulicach coś tego nie widać. Znajomy kupił Cuprę Ateca i żalił się, że parę razy go pytali na ulicy "ładne auto, to chińskie, tak?" ;] Świadomość marki i logotypu u ludzi jest zerowa. 

Przeciez @wujek nie ma Cupry, a SEATa Leona w wersji Cupra 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 12:00, komor napisał:

 

No już teraz mogę zamówić na produkcję wersję tylko po lifcie cennikowym. +4000, ale coś dorzucili do wyposażenia więc realnie 2000-3000 podwyżki powiedzmy.

Do tego jeśli będę zamawiać MY2023 to cena nie jest gwarantowana.

Od czasów rozpoczęcia pandemii kupuje z wyprzedzeniem bo to się po prostu opłaca. Chyba jeszcze nie udało mi się kupić czegoś taniej niż gdybym zamówił to we wcześniej, nawet kilka dni ;] Tak było m. in z Nissan Leaf, miałem brać za 130 k PLN, teraz ta sama wersja kosztuje 145 k PLN. 3-4 miesiące różnicy.

A gdzie kolega dopytywał że taka sytuacja?

U mnie dają gwarancje ceny na pół roku :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Slawcio napisał:

A gdzie kolega dopytywał że taka sytuacja?

U mnie dają gwarancje ceny na pół roku :ok:

W kilku salonach, w każdym w sumie inne warunki, ale większość trzyma się zasady, że miejsca produkcyjne na ten rok zgodnie ze starym cennikiem, po nowym roku to jedni mówią dogadamy się, inni że może się zmienić cena.

 

Jest jeszcze jakaś marka, które daje rabaty od cennika w takim przedziale aut?

1-2% jest w reno ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

Kto wie, może ministerstwo wybierze moją firmę i będę zmuszony wykonać prace za 1 MLN zł zamiast 250 k PLN i będzie na coś droższego ;l

Jeśli profil twojej firmy ma cokolwiek wspólnego z budową wielkiego lotnisja w centrum kraju, to zacząłbym rozglądać sie za czymś godnym powyżej miliona. 😆😆😆😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 12.09.2022 o 11:24, ghost2255 napisał(a):

Jeśli profil twojej firmy ma cokolwiek wspólnego z budową wielkiego lotnisja w centrum kraju, to zacząłbym rozglądać sie za czymś godnym powyżej miliona. 😆😆😆😆

Lotniska jak nie było tak nie ma, ale jest wreszcie koniec historii wyboru auta.

Budżetowe auto rodzinne.

 

 

tesla1.jpg

  • Lubię to 4
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał(a):

Lotniska jak nie było tak nie ma, ale jest wreszcie koniec historii wyboru auta.

Budżetowe auto rodzinne.

 

 

tesla1.jpg

 

"ale >120 k PLN za nowego to trochę za dużo"

to ile wyszło? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.