Skocz do zawartości

Pęknięta szyba AC


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na autostradzie przednia szyba spotkała się z niezidentyfikowanym obiektem latającym (w uproszczeniu kamyk) i na na wysokości wzroku kierowcy mam ładne okrągłe pęknięcie. Nie chcę naprawiać tej szyby, już jest nieco zrysowana a samochód ma prawie 13 lat.
Mam wykupione AC z ochroną zniżek w PZU (wariant serwisowy, bez ochrony szyb, bez udziału własnego), drugie posiadane przeze mnie auto ma także ochronę zniżek w PZU. Zamiennik w warsztacie kosztuje ok. 800 zł, ASO wyceniło wymianę na ok. 3500 zł. Zarówno AC jak i badanie techniczne czeka mnie w połowie przyszłego miesiąca.


Czy widzicie jakieś przeciwskazanie przed likwidacją szkody z AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GoldFinger napisał(a):

Cześć

Na autostradzie przednia szyba spotkała się z niezidentyfikowanym obiektem latającym (w uproszczeniu kamyk) i na na wysokości wzroku kierowcy mam ładne okrągłe pęknięcie. Nie chcę naprawiać tej szyby, już jest nieco zrysowana a samochód ma prawie 13 lat.
Mam wykupione AC z ochroną zniżek w PZU (wariant serwisowy, bez ochrony szyb, bez udziału własnego), drugie posiadane przeze mnie auto ma także ochronę zniżek w PZU. Zamiennik w warsztacie kosztuje ok. 800 zł, ASO wyceniło wymianę na ok. 3500 zł. Zarówno AC jak i badanie techniczne czeka mnie w połowie przyszłego miesiąca.


Czy widzicie jakieś przeciwskazanie przed likwidacją szkody z AC?

 

Ochrona znizek dzialal tylko w obecnym TU czyli PZU.

Jak bedziesz chcial zmienic ubezpieczyciela za jakis czas, to szkoda bedzie w systemie.

Osobiscie bym wstawil zamiennik za 800.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoldFinger napisał(a):

Cześć

Na autostradzie przednia szyba spotkała się z niezidentyfikowanym obiektem latającym (w uproszczeniu kamyk) i na na wysokości wzroku kierowcy mam ładne okrągłe pęknięcie. Nie chcę naprawiać tej szyby, już jest nieco zrysowana a samochód ma prawie 13 lat.
Mam wykupione AC z ochroną zniżek w PZU (wariant serwisowy, bez ochrony szyb, bez udziału własnego), drugie posiadane przeze mnie auto ma także ochronę zniżek w PZU. Zamiennik w warsztacie kosztuje ok. 800 zł, ASO wyceniło wymianę na ok. 3500 zł. Zarówno AC jak i badanie techniczne czeka mnie w połowie przyszłego miesiąca.


Czy widzicie jakieś przeciwskazanie przed likwidacją szkody z AC?

Znajdź dobry i niedrogi warsztat, wstaw nowa szybę na własną rękę i nie baw się w likwidację tak błahej szkody z AC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, płacisz AC po co? To nie plastikowa ramka na rejestrację a szyba, zamiennik 800 zł - czy ewentualna utrata 10% będzie kosztować 800 zł? Na pewno nie. Rób z AC, tym bardziej z ochroną zniżek.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie sprawy: podaj jak jest z udziałem własnym i czy naprawa na oryginałach czy zamiennikach. Wcale bym się nie zdziwił gdyby jedynym akceptowanym rodzajem naprawy był ten zamiennik a 5 stówek będziesz musiał wyłożyć jako udział własny. I wtedy za 300 zł wyciągnięte z polisy AC dowalą Ci za miesiąc wyższą stawkę :hehe:

Ja wiem, że ochrona zniżek ale ona działa tylko u danego ubezpieczyciela. Dadzą kiepską ofertę odnowieniową i albo ja bierzesz, albo idziesz z historią szkodową do innego.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata temu moja alfa też dostała kamieniem.

Miałem zarówno AC jak i ubezpieczenie autoszyba. Robiłem z autoszyby i dostałem zamiennik.

Teraz żałuję że nie robiłem z AC w ASO z oryginalną szybą. Dostałem co prawda szybę producenta co robi na pierwszy montaż do alfy

ale moim zdaniem i nie tylko jest ona gorsza niż oryginał.

Pasek przeciw słoneczny nie działa tak jak w oryginalnej dodatkowo pod słońce pojawiają się dziwne refleksy hologramy.

Nie jest to sprawa jej umycia bo była myta różnymi środkami i metodami. Nawet kumpel co trochę zajmuję się datalingiem 

próbował i mówi że jest jakaś dziwna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcindzieg napisał(a):

Może oprócz AC masz autoszybę? Wtedy skorzystanie nie wpływa na samo AC.

To nie jest niestety regułą. Niektóre TU wpisują to nadal do UFG jako szkodę z AC, więc wpływa to na zniżki u innych ubezpieczycieli. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoldFinger napisał(a):

 

No proszę Cię, wydaje mi się, że podałem wszystko co wiem w pierwszym poście ;).

 

image.png.c6107775cfd013b03b63b86748eb074f.png

Ano racja :ok: No to jak masz taki bogaty pakiet to możesz korzystać. Niemniej, nadal bym się bał tego, czy nie trzeba będzie zmienić ubezpieczyciela i legitymować się przed innym zaistniałą szkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Igorek napisał(a):

Niemniej, nadal bym się bał tego, czy nie trzeba będzie zmienić ubezpieczyciela i legitymować się przed innym zaistniałą szkodą.

 

To po co płacisz AC skoro z niego boisz się korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, alvin napisał(a):

 

To po co płacisz AC skoro z niego boisz się korzystać?

 

Na wypadek powazniejszych szkod, a nie bzdury za kilka stow :ok:

Jak masz wiecej niz jedno auto na siebie, to z takiej malej szkody moze sie uzbierac calkiem spory wzrost skladek.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał(a):

W PZU tak działa. Sprawdzone.

Strasznie to słabe, bo zwykle dodatkowo się płaci za to ubezpieczenie szyb, oprócz tego jest zazwyczaj udział własny np 150 zł w przypadku szyby czołowej i nie w każdym warsztacie możesz skorzystać, wiec w grę wchodzą jakieś zamienniki Nordglassa itp. A potem dowiadujesz się, ze takie PZU ci dopisało szkodę w UFG tak jakbyś zrobił wszystko ze zwykłego AC kupując w ASO oryginał za grube tysiące bez żadnych udziałów własnych. 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał(a):

Strasznie to słabe, bo zwykle dodatkowo się płaci za to ubezpieczenie szyb, oprócz tego jest zazwyczaj udział własny np 150 zł w przypadku szyby czołowej i nie w każdym warsztacie możesz skorzystać, wiec w grę wchodzą jakieś zamienniki Nordglassa itp. A potem dowiadujesz się, ze takie PZU ci dopisało szkodę w UFG tak jakbyś zrobił wszystko ze zwykłego AC kupując w ASO oryginał za grube tysiące bez żadnych udziałów własnych. 👎

Dwa razy korzystałem. Dwa razy dostałem taką jak dają na pierwszy montaż. Nie miałem udziału własnego I nic mi nie dopisali :)

Korzystałem poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iwik napisał(a):

Strasznie to słabe, bo zwykle dodatkowo się płaci za to ubezpieczenie szyb, oprócz tego jest zazwyczaj udział własny np 150 zł w przypadku szyby czołowej i nie w każdym warsztacie możesz skorzystać, wiec w grę wchodzą jakieś zamienniki Nordglassa itp. A potem dowiadujesz się, ze takie PZU ci dopisało szkodę w UFG tak jakbyś zrobił wszystko ze zwykłego AC kupując w ASO oryginał za grube tysiące bez żadnych udziałów własnych. 👎

 

Trzeba czytac co sie kupuje :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Trzeba czytac co sie kupuje :ok:

O tym, że informują UFG nic nie piszą w OWU. Jak zapytałem dopiero potwierdzili, że owszem i że traktują to jako szkodę z AC, bo 'auto szyba' nie jest odrębnym ubezpieczeniem tylko "dodatkiem do AC" (Aviva, 2 lata temu). Także jedyne co bym zyskał likwidując przez to, a nie przez zwykłe AC to w zasadzie ochrona zniżek w samej Avivie.

Być może teraz jest inaczej, bo ich przejął Allianz, ale jeszcze się nie interesowałem tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Na wypadek powazniejszych szkod, a nie bzdury za kilka stow :ok:

Jak masz wiecej niz jedno auto na siebie, to z takiej malej szkody moze sie uzbierac calkiem spory wzrost skladek.

 

Teraz likwiduję dość grubą szkodę z AC, sam jestem ciekaw o ile wzrosną polisy :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swienty napisał(a):

 

Teraz likwiduję dość grubą szkodę z AC, sam jestem ciekaw o ile wzrosną polisy :oki:

Ja likwiduję właśnie wypadek z rowerzystką (wpadła na auto...), też ze swojego AC, dam znać za pół roku 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.