Skocz do zawartości

Koło dwumasowe Valeo


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem pierwszy raz zestaw sprzęgła Valeo. Wymienione, silnik uruchomiony i dwumasa klepie. Wyjąłem całość ponownie i tak to wygląda:

 

 

Jutro się zamierzam skontaktować z Valeo, niech ktoś to obejrzy i coś na ten temat powie zanim kupię kolejne koło.

Macie jakieś podobne doświadczenia z Valeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całkiem nowe czyli po wyciągnięciu z pudełka też takie luzy miało czy nie sprawdzałeś?

Ogólnie to pewnie zależy od auta ale np w silnikach jtd fabrycznie idzie Valeo i trwałość jest całkiem dobra, moze nawet lepsza niż silnikach innych i to droższych marek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał(a):

A całkiem nowe czyli po wyciągnięciu z pudełka też takie luzy miało czy nie sprawdzałeś?

Ogólnie to pewnie zależy od auta ale np w silnikach jtd fabrycznie idzie Valeo i trwałość jest całkiem dobra, moze nawet lepsza niż silnikach innych i to droższych marek....

Luz skrętny był taki sam natomiast wzdłużny dużo mniejszy

Skusiłem się na Valeo bo taki był fabryczny zestaw, prawie 160 tys mil na nim i sprzęgło wyglądało bardzo ładnie. Przyczyną wymiany była kompletnie wywalona dwumasa. No i teraz taka wtopa już z nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Igorek napisał(a):

Kupiłem pierwszy raz zestaw sprzęgła Valeo. Wymienione, silnik uruchomiony i dwumasa klepie. Wyjąłem całość ponownie i tak to wygląda:

 

 

Jutro się zamierzam skontaktować z Valeo, niech ktoś to obejrzy i coś na ten temat powie zanim kupię kolejne koło.

Macie jakieś podobne doświadczenia z Valeo?

Reklamuje kasę oddadzą. Ja teraz reklamowałam pompę dolza do Punto 1.2 rzeziła niemiłosiernie. W sklepie gość zarzekał się że sprzedał ich kilogramy i nic. No pech za ja mam dobry słuch i oddałem na reklamacje . Po 30 dniach zwrot kasy ;) sprzedawca zgłupiał ...

 

Myślę że teraz części to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Igorek napisał(a):

Kupiłem pierwszy raz zestaw sprzęgła Valeo. Wymienione, silnik uruchomiony i dwumasa klepie. Wyjąłem całość ponownie i tak to wygląda:

 

 

Jutro się zamierzam skontaktować z Valeo, niech ktoś to obejrzy i coś na ten temat powie zanim kupię kolejne koło.

Macie jakieś podobne doświadczenia z Valeo?

 

Każde koło dwumasowe ma fabryczny luz wzdłużny i poprzeczny. 

W katalogach LUK można znaleźć informację ile stopni poprzecznego i ile mm luzu wzdłużnego ma mieć nowe koło. 

Nie musi ( ale może) to oznaczać że coś z kołem jest nie tak. 

 

Nie odnoszę się tu do Twojego koła, nie wiem ile powinno mieć, chodzi mi generalnie o zasadę że luz normalnie występuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, goofer007 napisał(a):

Dwumasy z łożyskami ślizgowymi mają zazwyczaj taki luz, sam dźwięk jak na filmie już niekoniecznie. A ta wymieniona klepie cały czas po odpaleniu?

Ta pierwsza klepała od pierwszego odpalenia, drugiej nie zakładałem bo dziś przyszła i nie wiem co robić. Część słabo dostępna, tak naprawdę mam jeszcze opcje zamówić Sachs z wyprzedaży a potem kończą się możliwości dalszego zamawiania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Igorek napisał(a):

Ta pierwsza klepała od pierwszego odpalenia, drugiej nie zakładałem bo dziś przyszła i nie wiem co robić. Część słabo dostępna, tak naprawdę mam jeszcze opcje zamówić Sachs z wyprzedaży a potem kończą się możliwości dalszego zamawiania. 

 

A pytales w ASO co montuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

A pytales w ASO co montuja?

Nie dodzwoniłem się do dwóch ASO w pobliżu, więc nie wiem ani ile chcą za "oryginalne", ani jakie montują. Z samochodu wyjąłem fabrycznie montowane Valeo. Uważam, że jak na 11 lat i dość spory przebieg prawie 160 tys mil to warto było zamontować to co było.

1 godzinę temu, Orochimaru napisał(a):

Wg Valeo, maks. przechył wewnętrznej masy, dla koła z łożyskiem ślizgowym, wynosi 2,4mm (z łożyskiem tocznym - połowa tego). Mierzony na krawędzi koła.

No to nieźle. To pierwsze koło ma 1,5 mm luzu. Problem w tym, że to jest luz od odbicia się jedna stroną od masy pierwotnej, do odbicia się drugą stroną. I oczywistym jest, że większego luzu miało nie będzie. Koło dzwoniło po pierwszym uruchomieniu silnika. To kolejne, które przyszło wczoraj, bardzo możliwe, że padnie w tym samym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 22:47, Igorek napisał(a):

zamówić Sachs z wyprzedaży

 

Zamówić konkretną markę to jedno, a co będzie w brandowanym pudełku to drugie.

Zamówiłem kiedyś sprzęgło LuK, w pudełku w takiej termokurczliwej folii z logo LuK, sprzęgło z grawerką Sachs.

Z kolei komplet DKZ+sprzęgło+docisk+łożysko od Sachs : 3 razy wymieniałem łożysko oporowe Sachs, bo po 2-3miesiącach ciekło i zapowietrzało układ.

 

Taka jakość ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego dwumas tylko oryginalny, brandowany marka producenta auta. numer czesci moze byc ten sam, a jakosc zupelnie inna. kontrola jakosci robi swoje. producenci nie mogliby pzowolic sobie na montowanie w aso takiego bubla. ja przerobilem 5 kół sachsa, każde dzwoniło. zamontowałem oryginałem - również sachsa, tylko z logiem volvo - cisza jak makiem zasiał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 17:45, sorantor250 napisał(a):

dlatego dwumas tylko oryginalny, brandowany marka producenta auta. numer czesci moze byc ten sam, a jakosc zupelnie inna. kontrola jakosci robi swoje. producenci nie mogliby pzowolic sobie na montowanie w aso takiego bubla. ja przerobilem 5 kół sachsa, każde dzwoniło. zamontowałem oryginałem - również sachsa, tylko z logiem volvo - cisza jak makiem zasiał

Jasne. Część oryginalna w cenie trzykrotnie wyższej i dostępna będzie pod koniec stycznia bo trzeba ściągać z Italii- pytałem dokładnie tydzień temu ;]

Przy okazji napiszę jak się sprawa skończyła: namówiłem właściciela do zaryzykowania i zakupu troszkę droższego koła Sachs, które będzie na specjalne zamówienie. Zgodził się. Pojechałem więc do sklepu a tam się okazało, że jednak nie będzie to Sachs a Valeo, oczywiście odmówiłem bo przecież Valeo leżało w domu. Jakiekolwiek inne koło niedostępne.

W ramach desperacji podjechałem do lokalnego dealera Fiata i tam zaproponowano mi "oryginalne" koło do Alfy za trzykrotność ceny albo fabrycznie regenerowane za 2.5x Valeo jakie miałem. Producent nieznany.

Zapadła decyzja, że zakładam to drugie Valeo bo nie ma możliwości zakupu innego. Koło na szczęście pracuje poprawnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2022 o 20:56, Igorek napisał(a):

Jasne. Część oryginalna w cenie trzykrotnie wyższej i dostępna będzie pod koniec stycznia bo trzeba ściągać z Italii- pytałem dokładnie tydzień temu ;]

Przy okazji napiszę jak się sprawa skończyła: namówiłem właściciela do zaryzykowania i zakupu troszkę droższego koła Sachs, które będzie na specjalne zamówienie. Zgodził się. Pojechałem więc do sklepu a tam się okazało, że jednak nie będzie to Sachs a Valeo, oczywiście odmówiłem bo przecież Valeo leżało w domu. Jakiekolwiek inne koło niedostępne.

W ramach desperacji podjechałem do lokalnego dealera Fiata i tam zaproponowano mi "oryginalne" koło do Alfy za trzykrotność ceny albo fabrycznie regenerowane za 2.5x Valeo jakie miałem. Producent nieznany.

Zapadła decyzja, że zakładam to drugie Valeo bo nie ma możliwości zakupu innego. Koło na szczęście pracuje poprawnie :)

 

Z czystej ciekawości co to za auto i jaki silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igorek napisał(a):

Alfa 159 2.0 diesel, 170KM. Silnik dostępny do 2011 albo 2012 roku, więc od tych 10 lat koło już nie montowane.

A tak z ciekawości "sztywnego" jako zamiennika nie ma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.