Skocz do zawartości

Gniazdko do odkurzacza pionowego....


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu myślę nad odkurzaczem pionowym. Hamuje mnie to, że średnio mam w przedpokoju na to miejsce.

 

Jedyne jakie mi pasuje nie ma.... gniazdka w pobliżu, ale..... mogę coś wymyślić, pytanie czy to taka druciarnia możliwa do zrobienia.

 

Poglądowy rysunek:

 

obraz.png.91586d05753151ecf530fcfdbf1df877.png

 

 

Jest gniazdko w łazience, do którego podłączona jest pralka. Mój głupi pomysł polegałby na tym, że..... wyciągnę gniazdko przewiercę puchę i ścianę na wylot.... wchodząc tym samym do szafy :hehe: ;] (wstępnie wymierzone i gniazdko w łazience jest idealnie pod półką w szafie. A w szafie i tak tylko pościel i ręczniki ;]  )

I stamtąd sobie przewód puszczę i przy odkurzaczu (czerwony kwadrat) na dole szafy zrobię sobie gniazdko "natynkowe".

 

Nigdzie indziej bez prucia ścian nic nie wymyślę. Do tego pomysłu podchodzę tak 50/50, bo jednak druciarnia. Ale kończy się powoli 'normalny' odkurzacz, musimy mieć coś oprócz Roborocka....., a średnio chcę odkurzacz na smyczy już mieć.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę podobny patent, z puszki, która jest za zmywarką pociągnąłem przewód do gniazda natynkowego, które przykręciłem do ścianki w szafce obok. I nie uważam, żeby to było druciarstwo. 

W Twoim przypadku wystarczy, żebyś przeciągnął przewód z puszki w łazience do szafy, w puszce wepniesz się nowym przewodem i będziesz miał tym samym dwa gniazda, jedno w łazience drugie w szafie. Jako przewód zamontowanym jakąś linkę nie drut.

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomecki napisał(a):

Ale kończy się powoli 'normalny' odkurzacz, musimy mieć coś oprócz Roborocka

Może nie jest to rozwiązanie zgodne ze sztuką, ale ja bym się nie zastanawiał. Jak zrobisz dobrze, to się sprawdzi. Ja u siebie podobnie ciągnąłem przewód przez sufit do szafy zabudowanej i mam tam wpięte na stałe żelazko (z rozkładaną deską do prasowania) i odkurzacz przewodowy z kablem o zasięgu w całym domu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pany za poklepanie po ramieniu. Będę tak działać :oki: :cool:
 
Odkurzacz zakupiony ;]
 
Ja bym dodał jakieś gniazdo natynkowe z wyłącznikiem.
Mam odkurzacz pionowy na stałe podpięty do gniazdka i irytuje mnie że pomimo że naładowany to ładowarka coś tam zawsze prądu ciągnie i mam plan aby dać gniazdo z pstryczkiem żeby wyłączać ładowarkę kiedy już naładuje odkurzacz (jest dioda informująca)

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marko33 napisał(a):

Ja bym dodał jakieś gniazdo natynkowe z wyłącznikiem.
Mam odkurzacz pionowy na stałe podpięty do gniazdka i irytuje mnie że pomimo że naładowany to ładowarka coś tam zawsze prądu ciągnie i mam plan aby dać gniazdo z pstryczkiem żeby wyłączać ładowarkę kiedy już naładuje odkurzacz (jest dioda informująca)

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak znajdę takie to kupię, dzięki za podpowiedź :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, bo... nigdy nie potrzebowałem długich wierteł. Ściana chyba 12cm. Wiertarkę mam "zwykłą", nie żadne SDS, znajdę takie w jakimś markecie bez problemu?

 

I w sumie.... następne głupie pytanie. Czy w ścianie szafy mogę pojechać widią? Raczej nie wymierze tak, żeby w szafie wywiercić wiertłem do drewna, więc muszę pojechać od strony łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomecki napisał(a):

Jeszcze pytanie, bo... nigdy nie potrzebowałem długich wierteł. Ściana chyba 12cm. Wiertarkę mam "zwykłą", nie żadne SDS, znajdę takie w jakimś markecie bez problemu?

 

I w sumie.... następne głupie pytanie. Czy w ścianie szafy mogę pojechać widią? Raczej nie wymierze tak, żeby w szafie wywiercić wiertłem do drewna, więc muszę pojechać od strony łazienki.

1. Znajdziesz

2. Możesz widią. Dobrze jakby ktoś z drugiej strony (w szafie) dociskał deskę albo kawałek płyty by Ci ze ścianki w szafie jesieni średniowiecza nie zrobiło.

 

Btw - głupie to jest to że studentem, torami i tramwajem. Twoje są zasadne:-)

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomecki napisał(a):

głupie pytanie. Czy w ścianie szafy mogę pojechać widią?

A nie możesz pojechać od strony szafy?

Najpierw normalnym wiertłem a potem widią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balus napisał(a):

A nie możesz pojechać od strony szafy?

Najpierw normalnym wiertłem a potem widią?

 

Myślisz, że tak łatwo wymierzyć, żeby trafić w środek puszki w łazience?

 

Pewnie się da, ale ryzyko imo duże. Dodatkowo ciężko mierzyć, bo od razu przy szafie są drzwi do łazienki (strona z zawiasami).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał(a):

Pytanie z czego jest ściana, jak jakiś twardszy materiał to raczej poczujesz moment przewiercenia i wtedy można wiertło zmienić:)

 

Tam jest z 1cm przerwy więc wyczuje na pewno. Ale muszę wtedy dwa długie wiertła kupić. Olaboga!!! ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomecki napisał(a):

Dziękuję Pany za poklepanie po ramieniu. Będę tak działać :oki: :cool:

 

Odkurzacz zakupiony ;]

 

A co kupiłeś z ciekawości? Bo też mamy ochotę, ale niedawno mieliśmy okazję protestować Dysona i strasznie toto ciężkie. Oblecenie całego mieszkania tylko po kątach i gdzie nie dojezdza robot to raczej męczarnia 🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Elephant napisał(a):

A co kupiłeś z ciekawości? Bo też mamy ochotę, ale niedawno mieliśmy okazję protestować Dysona i strasznie toto ciężkie. Oblecenie całego mieszkania tylko po kątach i gdzie nie dojezdza robot to raczej męczarnia 🤔

Mocne, z silnikiem i akumulatorem w rękojeści, są niestety ciężkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Elephant napisał(a):

A co kupiłeś z ciekawości? Bo też mamy ochotę, ale niedawno mieliśmy okazję protestować Dysona i strasznie toto ciężkie. Oblecenie całego mieszkania tylko po kątach i gdzie nie dojezdza robot to raczej męczarnia 🤔

 

Są sprzęty, które kupuję bez większego researchu. Zalicza się do tego większość AGD ;]

 

Dreame v11 kupiłem. Bo popularne na allegro i nie takie drogie jak Dyson ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał(a):

To jeszcze dopytam....

 

1 - w tym gniazdku normalnie uziemienie też podłączać czy można bezpiecznie olać?

 

2 - jaki przewód polecacie do takiej akcji?

Czemu chcesz "olać" to uziemienie? Żaden koszt. Kabel 3x2,5mm2, jak nie podepniesz tam nigdy nic mocniejszego, to i cieńszy da radę, ale po co skoro to marginale koszty i robota ta sama. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomecki napisał(a):

 

zapytałem po prostu :) Dzięki :)

 

Jakbym miał pod ręką gniazdko i przewód dwużyłowy, to może bym dał słabszy wiedząc, że nigdy nic mocniejszego tam nie podłączę, ale jakbym miał jechać do sklepu, to bym nie rozkminiał.

P.S.

Sam niestety ostatnio zrobiłem u teściowej gniazdko na 1,5 mm2, ale tam jest cała instalacja stara na 1,5 i nie było jak sensownie pociągnąć 2,5 od licznika. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pisania, a w sumie .... właśnie przyjechał odkurzacz i to model z podłączaniem zwykłego zasilacza bezpośrednio od odkurzacza. Uchwyt nie jest stacją ładującą.

 

Więc nie wiem czy bawić się w rzeźbienie gniazdka skoro mogę na czas ładowania położyć odkurzacz w jakimś dogodnym miejscu.

 

Powieszę go najpierw, zobaczę jak często trzeba ładować i wtedy będę myślał :)

 

edit: dobra, jest też opcja ładowania przez uchwyt, będę działać :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomecki napisał(a):

Tyle pisania, a w sumie .... właśnie przyjechał odkurzacz i to model z podłączaniem zwykłego zasilacza bezpośrednio od odkurzacza. Uchwyt nie jest stacją ładującą.

Więc nie wiem czy bawić się w rzeźbienie gniazdka skoro mogę na czas ładowania położyć odkurzacz w jakimś dogodnym miejscu.

Powieszę go najpierw, zobaczę jak często trzeba ładować i wtedy będę myślał :)

 

Mam taki na wsi i podłączam go w miejscu gdzie wisi.

One powinny mieć zabezpieczenie przed przeładowaniem - więc może wisieć podłączony.

Inaczej, to się okaże, że gdy będziesz akurat potrzebował, to będzie rozładowany ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał(a):

Mam taki na wsi i podłączam go w miejscu gdzie wisi.

One powinny mieć zabezpieczenie przed przeładowaniem - więc może wisieć podłączony.

Inaczej, to się okaże, że gdy będziesz akurat potrzebował, to będzie rozładowany ;]

 

 

jest jakiś wskaźnik naładowania. Zobaczę jak w praktyce będzie to działało. Ale jak mam i tak co chwilę podłączać kabelek do samego odkurzacza to w sumie nie robi mi to czy będę to robił tam gdzie wisi czy przeniosę go 3m obok do nieużywanego pokoju ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiesiłem dziada i znowu nie wiem czy robić to gniazdko ;l

 

Gniazdko do ładowania w bazie jest z prawej strony.

 

Gniazdo na dole szafy? Kabel w górę nieestetycznie będzie wyglądać.

 

Gniazdo na wysokości bazy? Niby ok, tylko od frontu będzie widać, patrząc od salonów :hehe: będzie ono zasłonięte odkurzaczem. Ale tak czy siak.... gniazdo takiej wysokości?

 

Co szanowne grono myśli? ;]

 

odku.png.fe2af89595647e113525f822a0ec9572.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomecki napisał(a):

Co szanowne grono myśli?

Jak i tak masz iść kablem przez szafę, to bym założył gniazdo podtynkowe z klapką na boku szafy pewnie gdzieś na wysokości bazy. Ewentualnie możesz założyć gniazdo w szafie i "wejść" do środka z kablem zasilacza przez mały otworek w boku szafy. 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janusz napisał(a):

Ewentualnie możesz założyć gniazdo w szafie i "wejść" do środka z kablem zasilacza przez mały otworek w boku szafy. 

 

to brzmi fajnie, ale wtyczka 'za duża', a nie chcę chyba przecinać i lutować oryginalnego kabla. Niby nic, ale jednak ;]

 

Chyba też najbardziej jestem za opcją gniazda na wysokości bazy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomecki napisał(a):

 

to brzmi fajnie, ale wtyczka 'za duża', a nie chcę chyba przecinać i lutować oryginalnego kabla. Niby nic, ale jednak ;]

 

Chyba też najbardziej jestem za opcją gniazda na wysokości bazy.

ja też, ale bym jeszcze zapytał żony :]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

ja też, ale bym jeszcze zapytał żony :]

 

 

pytaj, daj znać co o tym myśli ;]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bo mojej wsio ryba ;l

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał(a):

pytaj, daj znać co o tym myśli ;]

bo mojej wsio ryba ;l

 

Zrób wizualizację - popatrzymy ;]

Ogólnie musi być tak, by nie kolidowało z odkurzaczem, także po włożeniu zasilacza do gniazdka.

A więc dałbym gdzieś obok rury, pomiędzy szczotką, a silnikiem :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomecki napisał(a):

 

teraz mi to proponujesz??????????????? :wpysk:

 

 

A poważnie to przemyśl jeszcze raz bazę na boku szafy, te dziury w ścianie łatwo zaszpachlujesz. Jak kiedyś wyrzucisz odkurzacz, to dziury na szafie zakryjesz lustrem, czy jakimś obrazkiem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 10:16, tomecki napisał(a):

 

Tam jest z 1cm przerwy więc wyczuje na pewno. Ale muszę wtedy dwa długie wiertła kupić. Olaboga!!! ;]

 

 

Ta szafa to na stałe do ściany jest czy da się odsunąć? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janusz napisał(a):

A poważnie to przemyśl jeszcze raz bazę na boku szafy, te dziury w ścianie łatwo zaszpachlujesz. Jak kiedyś wyrzucisz odkurzacz, to dziury na szafie zakryjesz lustrem, czy jakimś obrazkiem 😁

 

Odkręciłem bazę, oprócz dziur odbiła się na ścianie "kratka" z pleców bazy ;]

 

Hamuje mnie tylko brak farby, nie znajdę nawet nazwy tej farby :(

 

Zobaczę jakie gniazdko znajdę i wtedy podejmę decyzję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomecki napisał(a):

Dobra, powiesiłem dziada i znowu nie wiem czy robić to gniazdko ;l

 

Gniazdko do ładowania w bazie jest z prawej strony.

 

Gniazdo na dole szafy? Kabel w górę nieestetycznie będzie wyglądać.

 

Gniazdo na wysokości bazy? Niby ok, tylko od frontu będzie widać, patrząc od salonów :hehe: będzie ono zasłonięte odkurzaczem. Ale tak czy siak.... gniazdo takiej wysokości?

 

Co szanowne grono myśli? ;]

 

odku.png.fe2af89595647e113525f822a0ec9572.png

Hehe idziesz tropem kolegi od streczu. Zrób te gniazdo tak żeby było dobrze ;] i nie rozkminiaj to nie rocket science 

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiu napisał(a):

Hehe idziesz tropem kolegi od streczu. Zrób te gniazdo tak żeby było dobrze ;] i nie rozkminiaj to nie rocket science 

Już się pośpieszył i zamiast na szafie, powiesił na ścianie, teraz musi z tego jakoś wybrnąć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, misiu napisał(a):

Hehe idziesz tropem kolegi od streczu. 

 

Ee, nie aż tak ;]

 

18 minut temu, misiu napisał(a):

Zrób te gniazdo tak żeby było dobrze ;] i nie rozkminiaj to nie rocket science

 

No będzie dobrze, albo chociaż jako tako ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomecki napisał(a):

Co szanowne grono myśli? ;]

Seriooo???

Nie dziaduj, tylko zamów wersję odkurzacza z przyłączem po lewej! Ten wystaw na "śmieciarka jedzie".

Może ktoś ma gniazdko po prawej.

 

 

 

Ja tam widzę kilka opcji. Jak jest miejsce za odkurzaczem, to płaski profil/korytko/maskownica i kablem schodzisz do listwy. Potem już ogarniesz.

 

Jakieś nieodpychajace gniazdo natynkowe na wysokości bazy po lewej.

 

Jak jest wtyczka od strony bazy? Jakiś standard? Kup taki kabel, przetnij, przepchnie, zlutuj i gniazdo zrób wewnątrz szafy. Między bazą a szafą będzie dyndał albo schowaj w profilu.

 

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.