Skocz do zawartości

Potrzebuję- no właśnie, czego?


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję czegoś w postaci "stacyjki" montowanej na kablu zasilającym do urządzenia, napięcie typowo z gniazdka. Może być na kluczyk, może na kod, a może sterowane smartfonem. Cel- ograniczenie korzystania z urządzenia bez autoryzacji właściciela. Urządzenie posiada zintegrowany kabel zasilający a użytkownik nie będzie robił bypassów. Istnieje w ogóle coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Igorek napisał(a):

Potrzebuję czegoś w postaci "stacyjki" montowanej na kablu zasilającym do urządzenia, napięcie typowo z gniazdka. Może być na kluczyk, może na kod, a może sterowane smartfonem. Cel- ograniczenie korzystania z urządzenia bez autoryzacji właściciela. Urządzenie posiada zintegrowany kabel zasilający a użytkownik nie będzie robił bypassów. Istnieje w ogóle coś takiego?

Coś takiego? https://allegro.pl/oferta/sonoff-basic-r2-przekaznik-wlacznik-smart-wi-fi-12170715112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Igorek napisał(a):

Istnieje w ogóle coś takiego?

Możliwości jest mnóstwo. Od gotowej stacyjki przez stacyjkę jakąś 12V plus kilka elementów i przekaźnik albo klawiaturę czy odbiornik RFID plus przekaźnik do różnych rozwiązań smart home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayster_tcz napisał(a):

Jaki pobór prądu, jakie urządzenie ?

W tym momencie chodzi o telewizor w salonie ale lista urządzeń może się powiększać. Syn ma niecałe 9 lat i kombinuje jak może. Ostatnio kilka razy pozwolił sobie przeczekać aż zaśniemy i schodzi na dół oglądać YT. Trwa to najczęściej do ok. 5 rano. Potem oczywiście śpi do 12-14.

Mam inteligentne gniazdka, których mógłbym użyć ale one mają fizyczny przycisk dający "władzę".

Najchętniej zastosował bym jakąś puszkę  z kluczykiem montowaną na kablu, bo obawiam się, że wszelkie cuda sterowane inteligentnie dużo prędzej rozgryzie. Z drugiej strony, gdybym miał pewne urządzenie, które da możliwość ścisłego włączenia np na 2 godziny dziennie to byłoby to bardzo wygodne. 

Montaż wewnątrz puszki gniazdowej odpada, telewizor jest zasilany z listwy a nie chcę pozbawiać zasilania wszystkich urządzeń, jakie na listwie siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GoldFinger napisał(a):

 

Czy telewizor nie ma możliwości założenia pinu bez którego nie można go uruchomić czy też zablokować źródeł sygnału?

Ma możliwość, więc granie na konsoli zostało ukrócone. Niestety YT i Netflix działały bez pytania o PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat i nie chce się wymądrzać ale jak będzie chciał uruchomić to zawsze znajdzie sposób.

Mi rodzice 30 lat temu wychodząc z domu, żebym nie grał zabierali kabel od zasilania ;)  Kupiłem po prostu nowy i sobie go schowałem 🙃

Mysle, że dużo lepszym sposobem wychowawczym, będzie rozmowa.

Psychologiczny nacisk, że nie możecie mu ufać jak tak robi.

Czym więcej będziecie zabraniać tym bardziej do tego ciągnie, zakazany owoc najlepiej smakuje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, luccass napisał(a):

Może łatwiej będzie odciąć internet temu TV?

Z drugiej strony nie wiem z czym zintegrowales to gniazdko, ale można napisać kawałek logiki, która wyłączy gniazdko po wykryciu że jest włączone w pewnych godzinach.

tapatalked
 

Nie, ten pomysł już rozważałem i odpadł, młody kolegi jest zbyt kumaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dziewięciolatek rządzi w domu i nie ma na niego sposobu?

A klucza w drzwiach nie ma?

Albo kup pasek skórzany, Dzwoneczek i rolkę taśmy klejącej. Przyklej taśmą pilot od telewizora i Dzwoneczek do pasiora i zawieś na haczyku.  Wytłumacz oczywiście w obecności psychologa , że jak Dzwoneczek zadzwoni to pasior mu dupę utnie przy samych nogach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Igorek napisał(a):

W tym momencie chodzi o telewizor w salonie ale lista urządzeń może się powiększać. Syn ma niecałe 9 lat i kombinuje jak może. Ostatnio kilka razy pozwolił sobie przeczekać aż zaśniemy i schodzi na dół oglądać YT. Trwa to najczęściej do ok. 5 rano. Potem oczywiście śpi do 12-14.

Mam inteligentne gniazdka, których mógłbym użyć ale one mają fizyczny przycisk dający "władzę".

Najchętniej zastosował bym jakąś puszkę  z kluczykiem montowaną na kablu, bo obawiam się, że wszelkie cuda sterowane inteligentnie dużo prędzej rozgryzie. Z drugiej strony, gdybym miał pewne urządzenie, które da możliwość ścisłego włączenia np na 2 godziny dziennie to byłoby to bardzo wygodne. 

Montaż wewnątrz puszki gniazdowej odpada, telewizor jest zasilany z listwy a nie chcę pozbawiać zasilania wszystkich urządzeń, jakie na listwie siedzą.

Budź go co rano, także w weekend i nie daj mu spać, po jednym dniu padnie na twarz.

 

Zabrać telefon a od TV odciąć neta, założyć blokadę rodzicielską.

Dziecko nie może rządzić w domu, niestety.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 23:10, Igorek napisał(a):

W tym momencie chodzi o telewizor w salonie ale lista urządzeń może się powiększać. Syn ma niecałe 9 lat i kombinuje jak może. Ostatnio kilka razy pozwolił sobie przeczekać aż zaśniemy i schodzi na dół oglądać YT. Trwa to najczęściej do ok. 5 rano. Potem oczywiście śpi do 12-14.

Mam inteligentne gniazdka, których mógłbym użyć ale one mają fizyczny przycisk dający "władzę".

Najchętniej zastosował bym jakąś puszkę  z kluczykiem montowaną na kablu, bo obawiam się, że wszelkie cuda sterowane inteligentnie dużo prędzej rozgryzie. Z drugiej strony, gdybym miał pewne urządzenie, które da możliwość ścisłego włączenia np na 2 godziny dziennie to byłoby to bardzo wygodne. 

Montaż wewnątrz puszki gniazdowej odpada, telewizor jest zasilany z listwy a nie chcę pozbawiać zasilania wszystkich urządzeń, jakie na listwie siedzą.

Ustaw na routerze harmonogram internetu, i od 0:00 do 7:00 zabroń telewizorowi korzystać z netu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Radson napisał(a):

Ustaw na routerze harmonogram internetu, i od 0:00 do 7:00 zabroń telewizorowi korzystać z netu :)

 

Zablokujesz mu dostęp do TV to będzie oglądał youtuba na telefonie, zablokujesz telefon - wymyśli coś innego

 

Niestety z dziećmi nie ma prostych rozwiązań - rozmowa, edukacja, motywacja, system nagród i kar, budowanie relacji opartej na zaufaniu itp itd

 

Jak wszystko zawiedzie zostaje jeszcze pas 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marko33 napisał(a):

 

Zablokujesz mu dostęp do TV to będzie oglądał youtuba na telefonie, zablokujesz telefon - wymyśli coś innego

 

Niestety z dziećmi nie ma prostych rozwiązań - rozmowa, edukacja, motywacja, system nagród i kar, budowanie relacji opartej na zaufaniu itp itd

 

Jak wszystko zawiedzie zostaje jeszcze pas 😄

No to rada z permanentnym budzeniem o 7 rano powinna załatwić sprawę, pobudka, odkurzanie i sprzątanie pokoju przed szkołą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radson napisał(a):

No to rada z permanentnym budzeniem o 7 rano powinna załatwić sprawę, pobudka, odkurzanie i sprzątanie pokoju przed szkołą :)

 

To jest opcja kary - ja bym zaczął od motywacji pozytywnej (jak w tym tygodniu nie przyłapię Cię na oglądaniu youtuba po nocy to pójdziemy razem na kręgle/mecz czy co tam gówniak lubi)

Ale jak Cię przyłapię to pas 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko33 napisał(a):

To jest opcja kary - ja bym zaczął od motywacji pozytywnej (jak w tym tygodniu nie przyłapię Cię na oglądaniu youtuba po nocy to pójdziemy razem na kręgle/mecz czy co tam gówniak lubi)

Ale jak Cię przyłapię to pas 😄

 

NO BRAWO ZA PODEJŚCIE 😄

jak Cie nie przyłapie

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Radson napisał(a):

 

NO BRAWO ZA PODEJŚCIE 😄

jak Cie nie przyłapie

Pokazujesz w ten sposób że trochę w gówniaka wierzysz i że chociaż odrobinę mu ufasz czy tam na niego liczysz.

Jak zamkniesz mu tv na kłódkę to pokażesz że nie ufasz mu bezgranicznie a to słaby bodziec.

 

Zakładam że najpierw następuje rozmowa kładąca nacisk na to dlaczego ważne jest żeby nie robił tego co robi i że sobie tym szkodzi - może będzie słuchał, może nie ale coś mu tam w głowie zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał(a):

Pokazujesz w ten sposób że trochę w gówniaka wierzysz i że chociaż odrobinę mu ufasz czy tam na niego liczysz.

Jak zamkniesz mu tv na kłódkę to pokażesz że nie ufasz mu bezgranicznie a to słaby bodziec.

 

Zakładam że najpierw następuje rozmowa kładąca nacisk na to dlaczego ważne jest żeby nie robił tego co robi i że sobie tym szkodzi - może będzie słuchał, może nie ale coś mu tam w głowie zostanie

wszystko spoko, tylko nie mów ze jak Cie przyłapie, bo to jest równoznaczne z tym, rób dalej ale tak żebym tego nie widzial

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Radson napisał(a):

wszystko spoko, tylko nie mów ze jak Cie przyłapie, bo to jest równoznaczne z tym, rób dalej ale tak żebym tego nie widzial

 

No nie do końca- bardziej mówię: nie będę Cię kontrolował bo ufam że nie będziesz już tak robił ale jak się tak zdarzy że akurat Cię trafię to manto 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, trochę się nie spodziewałem tylu porad z pójściem w stronę wychowawczą. Syn jest dość specyficzny i trzeba mu poświęcać dużo uwagi albo próbuje zdominować otoczenie. To nie jest tak, że zupełnie sobie nie radzimy bo w zasadzie od lat jest program naprawczy i są bardzo zauważalne efekty poprawy jego zachowania ale pojawiają się też nowe trudności i trzeba reagować na bieżąco. Do tego dochodzą ostatnio sytuacje, gdzie niekiedy nie ma fizycznie czasu aby siedzieć i patrzeć czy nie oszukuje. Przez moment był też włączony psycholog i wiemy, że wszystko idzie tak, jak powinno ale musimy być nadal konsekwentni ze swoim działaniem.

Zależy mi głównie na rozwiązaniu, które odetnie zasilanie telewizora po ustalonym czasie albo na żądanie rodzica. Z tego co podrzuciliście- będzie to najpewniej coś w stylu smart przekaźnika, który zamontuję na kablu i umieszczę w zaplombowanej obudowie. Najłatwiej sterowane a jednocześnie bezpieczne w obsłudze. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś podobne pomysły to z chęcią rozważę :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Igorek napisał(a):

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, trochę się nie spodziewałem tylu porad z pójściem w stronę wychowawczą. Syn jest dość specyficzny i trzeba mu poświęcać dużo uwagi albo próbuje zdominować otoczenie. To nie jest tak, że zupełnie sobie nie radzimy bo w zasadzie od lat jest program naprawczy i są bardzo zauważalne efekty poprawy jego zachowania ale pojawiają się też nowe trudności i trzeba reagować na bieżąco. Do tego dochodzą ostatnio sytuacje, gdzie niekiedy nie ma fizycznie czasu aby siedzieć i patrzeć czy nie oszukuje. Przez moment był też włączony psycholog i wiemy, że wszystko idzie tak, jak powinno ale musimy być nadal konsekwentni ze swoim działaniem.

Zależy mi głównie na rozwiązaniu, które odetnie zasilanie telewizora po ustalonym czasie albo na żądanie rodzica. Z tego co podrzuciliście- będzie to najpewniej coś w stylu smart przekaźnika, który zamontuję na kablu i umieszczę w zaplombowanej obudowie. Najłatwiej sterowane a jednocześnie bezpieczne w obsłudze. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś podobne pomysły to z chęcią rozważę :ok:

 

Zamiast na kablu, polecam rozdzielnicę, jeśli masz możliwość. Kabel można zmienić.

Ostatecznie zmienić TV na nie-smart.

Ale opcja z pobudką rano będzie skuteczniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mayster_tcz napisał(a):

Zamiast na kablu, polecam rozdzielnicę, jeśli masz możliwość. Kabel można zmienić.

Ostatecznie zmienić TV na nie-smart.

Ale opcja z pobudką rano będzie skuteczniejsza ;)

Pod warunkiem, że w rozdzielnicy na tym samym kablu nie ma czegoś czego nie chce wyłączać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mayster_tcz napisał(a):

Zamiast na kablu, polecam rozdzielnicę, jeśli masz możliwość. Kabel można zmienić.

Ostatecznie zmienić TV na nie-smart.

Ale opcja z pobudką rano będzie skuteczniejsza ;)

Kabla do telewizora nie zmieni, on jest zintegrowany.

Ze wstawaniem łatwo powiedzieć. Niestety nadal jemu wstaje się łatwiej niż mi. Opcja codziennego sprzątania ostatnio jest praktykowana, więc nie bardzo jest do czego jeszcze zmusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luccass napisał(a):

Wrzuć linka jak możesz.

tapatalked
 

Pierwszy z brzegu (nie testowałem go) https://elty.pl/pl/p/Przekaznik-WiFi-z-Harmonogramem-30-programow-%2C-listwa-DIN%2C-Tuya-Smart-Life/3205

Masz tego pełno sterowane różnymi apkami, więc szukaj wygodnej dla Ciebie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 21:55, janusz napisał(a):

Czy urządzenie, do którego wkleiłeś link, posiada na obudowie przycisk, którym można odblokować przepływ prądu bez żadnego przejmowania się restrykcjami? Właśnie kupowałem ale zacząłem się tym interesować i opisany on jest jako "manual switch" a to psuje całą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Igorek napisał(a):

Czy urządzenie, do którego wkleiłeś link, posiada na obudowie przycisk, którym można odblokować przepływ prądu bez żadnego przejmowania się restrykcjami?

Tak. Ma. 

Otwierasz i obcążkami wycinasz mikrostyk. Możesz też wylutować:-)

I nie ma.

 

 

Edit:

Sprawdziłeś czy przypadkiem Twój TV nie ma możliwości włączenia trybu hotelowego, a jeśli tak, to jakie daje on możliwości?

W hotelowym dajesz dostęp jedynie do TVP1 i po kłopocie:-)

 

Edytowane przez tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkowski napisał(a):

Tak. Ma. 

Otwierasz i obcążkami wycinasz mikrostyk. Możesz też wylutować:-)

I nie ma.

No ale on jest też opisany jako "pairing button"- jak go usunę to nie sparuję urządzenia.

 

EDIT:

Zamówiłem coś takiego, co polecił @sdss. Jest to trochę mniejsze a ja zamówię dodatkowo obudowę, w której to zamknę i ją zaplombuję.

@tomkowski, tryb hotelowy nawet nie wiem czy jest. Chciałbym na maksa uprościć korzystanie z telewizora bo on znajduje się w salonie i często korzysta żona oraz czasami ja. Wifi smart switch będzie najłatwiejszym w użyciu rozwiązaniem, najszybciej włączę telewizor i najszybciej go wyłączę (nawet zdalnie) jeśli zaistnieje taka konieczność. 

Edytowane przez Igorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2023 o 05:04, Igorek napisał(a):

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, trochę się nie spodziewałem tylu porad z pójściem w stronę wychowawczą. Syn jest dość specyficzny i trzeba mu poświęcać dużo uwagi albo próbuje zdominować otoczenie. To nie jest tak, że zupełnie sobie nie radzimy bo w zasadzie od lat jest program naprawczy i są bardzo zauważalne efekty poprawy jego zachowania ale pojawiają się też nowe trudności i trzeba reagować na bieżąco. Do tego dochodzą ostatnio sytuacje, gdzie niekiedy nie ma fizycznie czasu aby siedzieć i patrzeć czy nie oszukuje. Przez moment był też włączony psycholog i wiemy, że wszystko idzie tak, jak powinno ale musimy być nadal konsekwentni ze swoim działaniem.

Zależy mi głównie na rozwiązaniu, które odetnie zasilanie telewizora po ustalonym czasie albo na żądanie rodzica. Z tego co podrzuciliście- będzie to najpewniej coś w stylu smart przekaźnika, który zamontuję na kablu i umieszczę w zaplombowanej obudowie. Najłatwiej sterowane a jednocześnie bezpieczne w obsłudze. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś podobne pomysły to z chęcią rozważę :ok:

 

Mam podobne, a nawet takie same problemy. Nie wiem jak u Ciebie jest rozdzielany internet, ale ja młodemu przycinam neta na routerze w określonych godzinach. Telewizor, telefon, tablet o określonej godzinie przestaje łączyć się z Internetem i tyle. Czasami przycinam prędkość łącza dla danego komputera tak, żeby dało się pracować, a niekoniecznie grać, czy oglądać filmy w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.