Skocz do zawartości

Jakie garnki do indukcji


technix

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, technix napisał(a):

Cześć, szukam kpl. garnków do nowej kuchni.

Pierwszy raz indukcja (ja się uparłem), żona bardzo na nie.

Więc muszę kupić dobre, albo nawet bardzo dobre gary, żeby nie wysłuchiwać.

Gary, brytfanka i zestaw patelni też chcę.

Jaki masz budżet?

 

https://allegro.pl/oferta/garnek-tradycyjny-de-buyer-prima-matera-5-4-l-13706197935?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_wyposazenie-got_pla_pmax&ev_campaign_id=17967346523&gclid=Cj0KCQjwoK2mBhDzARIsADGbjerRkXq7Wr-8Out5hHpHlZpiSavGad_RYhRwJfP1vzCwzZkDeV7NHKQaAmOGEALw_wcB

 

;] 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie, byle były magnetyczne. Jeśli lubicie taki styl, to świetnie działają też tradycyjne garnki emaliowane. Jak kupujesz "na żywo", to możesz wziąć mały magnesik żeby sprawdzić czy dno magnetyczne.

Wszystkie Tefale itp., będą spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayster_tcz napisał(a):

Obojętnie, byle były magnetyczne. Jeśli lubicie taki styl, to świetnie działają też tradycyjne garnki emaliowane. Jak kupujesz "na żywo", to możesz wziąć mały magnesik żeby sprawdzić czy dno magnetyczne.

Wszystkie Tefale itp., będą spoko.

W sumie prawda, ale dokładnie to pod pojęciem "magnetyczne" kryje się tak naprawdę "ferromagnetyczne", czyli z dnem wykonanym z materiału ferromagnetycznego. I warto szukać ze specjalnie dobrze wykonanym dnem, chociaż zwykłe też będą działały (bo żelazo jest ferromgnetykiem, ale np. wolniej zagotujesz w nich wodę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, technix napisał(a):

Cześć, szukam kpl. garnków do nowej kuchni.

Pierwszy raz indukcja (ja się uparłem), żona bardzo na nie.

Więc muszę kupić dobre, albo nawet bardzo dobre gary, żeby nie wysłuchiwać.

Gary, brytfanka i zestaw patelni też chcę.

 

Mam kilka z Ikei - dają radę od paru lat

Patelnie - rok temu kupiłem zestaw 3 sztuk Tefala - super. Garnki też mają

Mam też dwa stare emaliowane, w których swego czasu coś przyjechało od teściów i powiedzieli żebyśmy zostawili - też się spisują

 

Uważaj na tanie zestawy rzekomo do indukcji - mam taki zestaw w mieszkaniu, żaden z garnków nie działał na indukcji w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, technix napisał(a):

Cześć, szukam kpl. garnków do nowej kuchni.

Pierwszy raz indukcja (ja się uparłem), żona bardzo na nie.

Więc muszę kupić dobre, albo nawet bardzo dobre gary, żeby nie wysłuchiwać.

Gary, brytfanka i zestaw patelni też chcę.

je wybieram zawsze w outlecie Tefala, mają dobre jakościowo i w rozsądnych pieniądzach. Bardzo dobrze działają

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, 5 tysięcy nie dam za sztukę bo nie.

Zestawu za 300 zł też nie szukam.

Emalię lubię choć (może błędnie) wydaje mi się że właśnie nie wykorzysta w pełni potencjału indukcji kontra "specjalne".

 

Myślę, że poziom Tefal to taki najniższy jaki mnie interesuje, bo mam trochę ich patelni i dupy nie urywa.

Całe życie na LPG gotowane i dna powyginane 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy który nie będzie za lekki, od emaliowanych począwszy. I cena tutaj nie będzie decydować a jakość wykonania, oraz sposób korzystania (używanie przykrywek). Mam jakieś najtańsze i od 12 lat dają radę. Dodatkowo uzupełnione o dwie sztuki z Ikei. 

Bardziej bym się skupił na patelniach, i zachowaniu paragonu w razie W - czasem coś nie chce współpracować z powodu rozmiaru.

 

A w ramach testu sprawdzę czas gotowania wody emalia kontra nierdzewny do indukcji, bo jakoś nie zauważyłem różnicy do tej pory :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bielaPL napisał(a):

dawno temu kupiłem tefale z dziubkiem

image.png.3240601c938e2c0d8d99a2d01a160cc2.png

 

Bardzo sobie je chwale a dziubek to super rozwiązanie, aczkolwiek ciężko było je później spotkać.

 

Dopisz, że te uchwyty z pokrywek się mocno nagrzewają i nie można ich złapać gołymi rękami. Mam jeden taki gar i wiem o czym piszę. :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pieter2 napisał(a):

 

Dopisz, że te uchwyty z pokrywek się mocno nagrzewają i nie można ich złapać gołymi rękami. Mam jeden taki gar i wiem o czym piszę. :cfaniak:

hmm muszę się przyjrzeć jak to u mnie wygląda ale na 100% nie są gorące, zrobię wieczorem foty jaki to model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, technix napisał(a):

Powiem tak, 5 tysięcy nie dam za sztukę bo nie.

Zestawu za 300 zł też nie szukam.

Emalię lubię choć (może błędnie) wydaje mi się że właśnie nie wykorzysta w pełni potencjału indukcji kontra "specjalne".

 

Myślę, że poziom Tefal to taki najniższy jaki mnie interesuje, bo mam trochę ich patelni i dupy nie urywa.

Całe życie na LPG gotowane i dna powyginane 👎

"Emalia" musi być stalowa, więc jak najbardziej wykorzysta indukcję :) Nie ma co się doktoryzować, bierz coś od znanego producenta, co jest dobrze wykonane :)

 

Jak ktoś napisał, dużo oszczędności daje też używanie pokrywek, np.  u mnie gotowanie ziemniaków na 11 bez pokrywki, na 8 z pokrywką.

 

2 dni temu kupiłem gar emaliowany do gotowania słoików - sprawdza się rewelka, gar 15l. Mam też już z 5 lat patelnię żeliwną, poza ciężarem jest petarda:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm muszę się przyjrzeć jak to u mnie wygląda ale na 100% nie są gorące, zrobię wieczorem foty jaki to model
Z wyglądu to samo co wysłałem. Używam od 2009 roku . Rączki nie są gorące.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu to samo co wysłałem. Używam od 2009 roku . Rączki nie są gorące.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

A dobra napisałeś o uchwytach pokrywek :) to muszę żony zapytać

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technix napisał(a):

Czyli???

Narzędzia "kuchenne", to nie moja specjalność 😞

To daj żonie magnes i wagę, i niech sobie sama wybierze,  po co się jej mieszać w gary :nie_wiem:

Tam możesz co najwyżej wybrać rodzaj rączek - ebonit / stal, i ewentualnie rodzaj śrub/wkrętów jak nie ma nitów - by były nierdzewne.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są Zwiger i też nie mam żadnych problemów. Model vesana.

Patelnie wybrał bym inne ponieważ gumowa rączka zaczyna pękać od zmywarki prawdopodobnie. 
 

image.jpg

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2023 o 22:20, technix napisał(a):

Cześć, szukam kpl. garnków do nowej kuchni.

Pierwszy raz indukcja (ja się uparłem), żona bardzo na nie.

Więc muszę kupić dobre, albo nawet bardzo dobre gary, żeby nie wysłuchiwać.

Gary, brytfanka i zestaw patelni też chcę.

Zestaw garnków GERLACH Brava (8 elementów) mam od 2020 roku i dają radę, uchwyty od pokrywek się nagrzewają:

https://www.ceneo.pl/32302941

zestaw 2 patelni Tefala też się sprawdza

https://allegro.pl/oferta/zestaw-patelni-tefal-emotion-indukcja-2el-11470785275

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobra napisałeś o uchwytach pokrywek default_smile.gif to muszę żony zapytać

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Uchwyty pokrywek też chłodne. Generalnie pokazałem Tefal ale głównie chodziło mi o dziubki. Naprawdę to super rozwiązanie i nie wiem czemu nie jest masowo stosowane.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fryzuryn napisał(a):

Zestaw garnków GERLACH Brava (8 elementów) mam od 2020 roku i dają radę, uchwyty od pokrywek się nagrzewają:

https://www.ceneo.pl/32302941

zestaw 2 patelni Tefala też się sprawdza

https://allegro.pl/oferta/zestaw-patelni-tefal-emotion-indukcja-2el-11470785275

 

Przeczytałem pierwsze kilka opini na Ceneo --> dramat 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 12:31, bielaPL napisał(a):

dawno temu kupiłem tefale z dziubkiem

image.png.3240601c938e2c0d8d99a2d01a160cc2.png

 

Bardzo sobie je chwale a dziubek to super rozwiązanie, aczkolwiek ciężko było je później spotkać.

Myślę, że takie coś będzie odpowiednie 

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/garnki/zestaw-garnkow-tefal-illico-g701sb74-11-elementow?gclid=Cj0KCQjwib2mBhDWARIsAPZUn_nqCLmGFX5OhGj6wl2-mouqN36EIUtrpVeFSnyLQLhYEz2iT1Q085saAg7kEALw_wcB

 

I same dobre, a nawet b. dobre opinie 👍

Dziubek też fajny, a i cena myślę optymalna.

@bielaPL, dzięki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, technix napisał(a):

Przeczytałem pierwsze kilka opini na Ceneo --> dramat 🤦

 

Zawsze można się przyczepić o dowolną pierdołę ;].

 

W każdym razie żona ma te garnki od 4 lat i nie narzeka. Służą do tradycyjnego gotowania (a nie weekendowego przyrządzania zupki celem wrzucenia zdjęcia na facebooka) dla pięcioosobowej rodziny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakane

 

nowe mieszkanie nowa kuchenka, poprzednia tez była indukcja ale tańsza i efekt taki ze garnki ktore działały na starej indukcji ledwo daja rade na nowej
 

https://gerlach.pl/zestaw-garnkow-gerlach-16-18-20cm-smart-indukcja


Guzik a nie garnek na indukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerlach zakończył produkcję w 2012. Teraz to kolejny szitbrand jakich pełno w marketach.

BTW: podstawowym kryterium możliwości użycia na indukcji (obok ferromagnetyczności) jest gładkie dno - warunek przylegania do płyty jak największą powierzchnią.Te fikuśne wzorki może ładnie wyglądają w Chinach, ale powinny dyskwalifikować do użycia na indukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, punktak napisał(a):

Gerlach zakończył produkcję w 2012. Teraz to kolejny szitbrand jakich pełno w marketach.

BTW: podstawowym kryterium możliwości użycia na indukcji (obok ferromagnetyczności) jest gładkie dno - warunek przylegania do płyty jak największą powierzchnią.Te fikuśne wzorki może ładnie wyglądają w Chinach, ale powinny dyskwalifikować do użycia na indukcji. 

Zaintrygowałeś mnie tym gładkim dnem, możesz rozwinąć? Mam komplet Tefala (swoją drogą spisuje się świetnie i mocno polecam @technix) no i ma on wzorek na dnie. Gładkie dno jest wymagane jak garnek ma stać na klasycznej elektrycznej płycie grzewczej ale przy indukcji i gazie nie ma to znaczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przecież to oczywiste: im bardziej gładkie dno, tym większa powierzchnia przylegania do powierzchni płyty - czyli de facto do powierzchni cewki. 

Zalecenia Whirlpoola z instrukcji :

"Aby zapewnić optymalną wydajność, należy zawsze używać garnków i patelni

z płaskim dnem, które równomiernie rozprowadza ciepło. Jeśli dno jest

nierówne, będzie to miało negatywny wpływ na moc i przewodzenie ciepła"

Nie spotkałem garnka Ikei przeznaczonego do indukcji z innym niż gładkie dno. Nawet oznaczenia są wytrawiane.

Swoją drogą zaiste świetnie się myje takie "wzorzyste" dno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, punktak napisał(a):

 Przecież to oczywiste: im bardziej gładkie dno, tym większa powierzchnia przylegania do powierzchni płyty - czyli de facto do powierzchni cewki. 

Zalecenia Whirlpoola z instrukcji :

"Aby zapewnić optymalną wydajność, należy zawsze używać garnków i patelni

z płaskim dnem, które równomiernie rozprowadza ciepło. Jeśli dno jest

nierówne, będzie to miało negatywny wpływ na moc i przewodzenie ciepła"

Nie spotkałem garnka Ikei przeznaczonego do indukcji z innym niż gładkie dno. Nawet oznaczenia są wytrawiane.

Swoją drogą zaiste świetnie się myje takie "wzorzyste" dno....

Ale wiesz, że garnek nie przylega do cewki? Dno garnka ma się znaleźć w pewnym obszarze nad cewką i to wystarczy aby garnek "działał"

Poza Ikea są jeszcze inni producenci, masz tu pierwszy z brzegu obrazek z Googla:

znak-indukcji.jpg.f4c82f14fe63d6b1ff4cb1039ba685b8.jpg

 

No i z tym myciem to też tak na wyrost, tam się nie ma co brudzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 15:44, Radson napisał(a):

 

nowe mieszkanie nowa kuchenka, poprzednia tez była indukcja ale tańsza i efekt taki ze garnki ktore działały na starej indukcji ledwo daja rade na nowej

Dziwne, co znaczy ''ledwo dają radę''?

Płyta się wyłącza czy grzeje wolniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igorek napisał(a):

Ale wiesz, że garnek nie przylega do cewki? Dno garnka ma się znaleźć w pewnym obszarze nad cewką i to wystarczy aby garnek "działał"

Poza Ikea są jeszcze inni producenci, masz tu pierwszy z brzegu obrazek z Googla:

znak-indukcji.jpg.f4c82f14fe63d6b1ff4cb1039ba685b8.jpg

 

No i z tym myciem to też tak na wyrost, tam się nie ma co brudzić.

 

Dno garnka ma się znaleźć jak najbliżej cewki i na jak największej powierzchni. Jak się znajdzie "w pewnym obszarze" i na dodatek będą to różne fikuśne wypustki i wzorki,to będzie tak sobie grzał, co zresztą zauważyli już niektórzy użytkownicy.

Wiem że nie tylko Ikea, ale od dłuższego czasu na niej się zatrzymałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, punktak napisał(a):

 

Dno garnka ma się znaleźć jak najbliżej cewki i na jak największej powierzchni. Jak się znajdzie "w pewnym obszarze" i na dodatek będą to różne fikuśne wypustki i wzorki,to będzie tak sobie grzał, co zresztą zauważyli już niektórzy użytkownicy.

Wiem że nie tylko Ikea, ale od dłuższego czasu na niej się zatrzymałem i jestem zadowolony.

Wiesz jak wygląda płyta indukcyjna wewnątrz? Pytam, bo pomiędzy cewką a szybą jest też odstęp i już sama szybą jest przeszkodą. A na poważnie to jednak trzeba umieszczać naczynia jak najbliżej szkła a dokładnie na nim. Jednak nikt nie jest takim aptekarzem aby wypustki w garnku robiły mu różnicę w jego działaniu. Popatrz na denko mojego polecanego Tefala, on to ma dopiero wzorki, a grzeje doskonale

IMG_20230809_165623.jpg.ae172033a66cc404822ffa72e6dbeacf.jpg

Z resztą, pokaże Ci coś, co na pewno znasz- denko patelni. Tam to są dopiero kombinacje, bo nie dość, że wzorki, to jeszcze łączenie różnych materiałów. I to rzeczywiście trudniej jest umyć. I myślisz, że to nie będzie działać? Przeciwnie, to działa i jest najpopularniejszym rozwiązaniem wśród patelniIMG_20230809_165702.jpg.a7263a5703b436d31f032cec82da3162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym spierał się kto ma większe osiągnięcia w lizaniu użytkowaniu patelni, ale jednak czytam instrukcje urządzeń które kupuję. I zarówno Electrolux, Whirlpool oraz Smeg wymagają naczyń z płaskim dnem, więc.... najważniejsze żeby żony były zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 12:23, Artur_W_wa napisał(a):

 

A w ramach testu sprawdzę czas gotowania wody emalia kontra nierdzewny do indukcji, bo jakoś nie zauważyłem różnicy do tej pory :hmm:

Dobra Pany i Panewki, dla równowagi wybrałem garnki o takiej samej średnicy, czas gotowania litra wody w jednym to 3:04 w drugim 3:06, więc jak widać na emalii same straty :oki:

 

8 minut temu, punktak napisał(a):

Nie to żebym spierał się kto ma większe osiągnięcia w lizaniu użytkowaniu patelni, ale jednak czytam instrukcje urządzeń które kupuję. I zarówno Electrolux, Whirlpool oraz Smeg wymagają naczyń z płaskim dnem, więc.... najważniejsze żeby żony były zadowolone.

Masz trochę racji, a jednak jak nie masz. :piekna: jak ma smażenie rzeczy które strzelają/pryskają, to pod patelnię podkłada listek ręcznika papierowego, a mimo to patelnia grzeje :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, punktak napisał(a):

Nie to żebym spierał się kto ma większe osiągnięcia w lizaniu użytkowaniu patelni, ale jednak czytam instrukcje urządzeń które kupuję. I zarówno Electrolux, Whirlpool oraz Smeg wymagają naczyń z płaskim dnem, więc.... najważniejsze żeby żony były zadowolone.

A jesteś pewien, że nie pomieszałeś indukcji z płytą grzewczą? Bo przy tej drugiej, gdzie są okrągłe, metalowe pola, to ma to kolosalne znaczenie. Tam ciepło wędruje poprzez bezpośredni kontakt z garnkiem i jakakolwiek szpara działa jak izolator. Indukcja natomiast grzeje dno garnka, które jest z odpowiedniego materiału i znajduje się w obrębie strefy działania. Wzorki na dnie naczynia nie mają żadnego znaczenia- patrz przykład tak popularnej patelni aluminiowej z metalową wstawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, punktak napisał(a):

"...będzie to miało negatywny wpływ na moc i przewodzenie ciepła"

 

Jakie znowu przewodzenie ciepła w indukcji? Mam wrażenie, że ktoś zastosował metodę kopiego-pasta (CTRL+V, CTRL+V) z instrukcji do płyty ceramicznej.

Edytowane przez GoldFinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, punktak napisał(a):

zarówno Electrolux, Whirlpool oraz Smeg wymagają naczyń z płaskim dnem, więc....

Masz rację co do płaskiego dna, jednak obawiam się, że źle zinterpretowałeś co producent miał na myśli. Chodzi o to, żeby dno nie było wygięte "w łuk", a tak potrafi się stać z garnkami (patelniami) o niskiej jakości lub po mocnym przegrzaniu. Wtedy rzeczywiście takie naczynie "się kołysze" i traci sprawność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, punktak napisał(a):

Nie to żebym spierał się kto ma większe osiągnięcia w lizaniu użytkowaniu patelni, ale jednak czytam instrukcje urządzeń które kupuję. I zarówno Electrolux, Whirlpool oraz Smeg wymagają naczyń z płaskim dnem, więc.... najważniejsze żeby żony były zadowolone.

Podejrzewam, że im chodzi o to, żebyś nie kupił sobie woka :)

Zresztą, jak sam zauwazyles, dno ma byc plaskie, a nie gładkie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, punktak napisał(a):

Nie to żebym spierał się kto ma większe osiągnięcia w lizaniu użytkowaniu patelni, ale jednak czytam instrukcje urządzeń które kupuję. I zarówno Electrolux, Whirlpool oraz Smeg wymagają naczyń z płaskim dnem, więc.... najważniejsze żeby żony były zadowolone.

Masz indukcje tych trzech firm, czy naczytałeś się filozofów z fejsa? Mam indukcję, mam gary i patelnie ze wzorkami i bez, jakoś nie widzę różnicy w gotowaniu. Zresztą, wystarczy dowiedzieć się, jaka jest zasada działania indukcji, żeby nie przejmować się "wzorkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pieter2 napisał(a):

Masz indukcje tych trzech firm, czy naczytałeś się filozofów z fejsa? Mam indukcję, mam gary i patelnie ze wzorkami i bez, jakoś nie widzę różnicy w gotowaniu. Zresztą, wystarczy dowiedzieć się, jaka jest zasada działania indukcji, żeby nie przejmować się "wzorkami".

 

Miałem jeszcze Miele, ale dawno, stary model i instrukcję po fińsku, więc o niej nie wspominam. Zasadę działania znam, zresztą nie jest to wiedza tajemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, punktak napisał(a):

 

Miałem jeszcze Miele, ale dawno, stary model i instrukcję po fińsku, więc o niej nie wspominam. Zasadę działania znam, zresztą nie jest to wiedza tajemna.

Więc powinieneś wiedzieć, że nie chodzi o wzorki, a o to, żeby dno nie było łukiem. Wzorki nie mają żadnego znaczenia, możesz garnek postawić na ręcznik i dalej będzie grzał.

Chińczyki robią garnki z chujowej stali, używają aluminium (gdzie prądy wirowe są za słabe) i robią inne dziwne rzeczy, by było tanio. 

Fizyki się nie oszuka, musi być materiał ferromagnetyczny i płasko leżeć na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, punktak napisał(a):

Nie to żebym spierał się kto ma większe osiągnięcia w lizaniu użytkowaniu patelni, ale jednak czytam instrukcje urządzeń które kupuję. I zarówno Electrolux, Whirlpool oraz Smeg wymagają naczyń z płaskim dnem, więc.... najważniejsze żeby żony były zadowolone.

 

No tak, tylko chodzi o dno płaskie czyli nie wypukłe jak ma wok:

wok6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... co Wam ten Wok zawinił..... Zburzę Wasz światopogląd i podpowiem że są (były) w sprzedaży płyty indukcyjne z wgłębieniem specjalnie do naczyń typu Wok. Na żywo nie widziałem, ale AEG kiedyś to oferował.

Jak będę miał czas to zmierzę czas gotowania po podłożeniu pod naczynie różnych podkładek. A w instrukcji Miele - dla obecnie oferowanych modeli jest stwierdzenie "dno gładkie" - to chyba rozwiewa dywagacje. Oczywiście, zawsze można powiedzieć że skoro działa, to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.