Skocz do zawartości

Sterowanie wifi bramą garażową- czy warto dopłacać?


Swider

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam 3 oferty na bramę 5,5 metra:
 
8700 pln zwykły napęd 
9300 pln lepszy napęd bez wifi
9900 pln lepszy napęd z wifi i aplikacją
 
warto dopłacać do funkcji „Smart”?
Od powiedz sobie kiedy będziesz z tego korzystać. Dla mnie to jedyna opcja że nikogo nie ma w domu a Ty chcesz kogoś wposcic "na podworko" bo dzwoni ze stoi przed brama.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam 3 oferty na bramę 5,5 metra:
 
8700 pln zwykły napęd 
9300 pln lepszy napęd bez wifi
9900 pln lepszy napęd z wifi i aplikacją
 
warto dopłacać do funkcji „Smart”?
Da tanie, bo ok za 150 zł przystawki, które działają przez telefon i pozwalają na zdalne odpalenie bramy, jeśli tylko działa na pilota.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmarian napisał(a):
Godzinę temu, Swider napisał(a):
Słuchajcie, mam 3 oferty na bramę 5,5 metra:
 
8700 pln zwykły napęd 
9300 pln lepszy napęd bez wifi
9900 pln lepszy napęd z wifi i aplikacją
 
warto dopłacać do funkcji „Smart”?

Od powiedz sobie kiedy będziesz z tego korzystać. Dla mnie to jedyna opcja że nikogo nie ma w domu a Ty chcesz kogoś wposcic "na podworko" bo dzwoni ze stoi przed brama.

W bramie na podwórko nie będę miał tego, a zastanawiam się czy to co piszesz plus otwieranie ze smartfona zamiast pilota to taki cymes.

Bo gdyby działało to przez smart zegarek albo z ekranu w aucie to byłoby to na plus wygody.. automatyczne otwieranie po geolokalizacji tez chyba bez sensu w bramie do garażu? 

Póki co- nie widać sensu by dopłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie na wifi jesteś w stanie ogarnąć za 30zl. Tyle kosztuje sonoff basic. Na YT jest pełno filmików.
Ja mam i używam. Jak dojeżdżam do domu, w pewnym momencie widzetem otwieram bramę i jak panisko na pełnym gazie wjeżdżam. A nie czekam jak te lamusy pod bramą aż się otworzy.

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Raku napisał(a):

Da tanie, bo ok za 150 zł przystawki, które działają przez telefon i pozwalają na zdalne odpalenie bramy, jeśli tylko działa na pilota.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

zaraz poszukam, coś konkretnego możesz wskazać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, amciek napisał(a):

Sterowanie na wifi jesteś w stanie ogarnąć za 30zl. Tyle kosztuje sonoff basic. Na YT jest pełno filmików.
Ja mam i używam. Jak dojeżdżam do domu, w pewnym momencie widzetem otwieram bramę i jak panisko na pełnym gazie wjeżdżam. A nie czekam jak te lamusy pod bramą aż się otworzy.

 

no to pozamiatane 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
no to pozamiatane
Na Allegro możesz już kupić gotowca przerobionego na beznapieciowego (zapewne Twoja brama ma takie wejście ale sprawdź to jeszcze), z opcja zmiany softu np. na supła lub inny, a jest tego trochę (tasmota). Jak umiesz cokolwiek z elektryki to bez problemu sam to podłączysz I skonfigurujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pięknie, wychodzi na to, że dziś nie ma sensu dopłacać
Przekonałaby mnie jedynie funkcjonalność z zegarka albo ikonka na ekranie CarPlay 
Poszukaj i poczytaj, może któryś soft ma.opcje geolokalizacji. Somfy kiedyś miało ale nowe już nie mają. A działało to tak, że.jak byłes x.metrow od domu (apka +gps) to z automatu wykonywała się zaprogramowana akcja. Np. Otwarcie bramy. Nie wiem czy któryś z tych softów supła, tasmota, tuya to oferuje ale nie zdziwilbym się.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie na wifi jesteś w stanie ogarnąć za 30zl. Tyle kosztuje sonoff basic. Na YT jest pełno filmików.
Ja mam i używam. Jak dojeżdżam do domu, w pewnym momencie widzetem otwieram bramę i jak panisko na pełnym gazie wjeżdżam. A nie czekam jak te lamusy pod bramą aż się otworzy.
A wystarczy pilot z zasięgiem 150m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Swider napisał(a):

ikonka na ekranie CarPlay 

Nie wiem jak carplay - w android auto bez problemu można dodać ikonę na pulpit. Można też wydać polecenie głosowo.

Z racji tego, że korzystam z SUPLI, czeskiej korzystam z call.supla.io i po prostu z auta dzwonię do bramy:)

To pewnie zegarkiem byś ogarnął.

Samo sterowanie to jak już wspomniano - ogarniesz od 30 do 150 PLN w zależności od modułu jakiego użyjesz. Warto dodać kontaktrony jeśli nie da się wykorzystać/nie ma oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amciek napisał(a):

Sterowanie na wifi jesteś w stanie ogarnąć za 30zl. Tyle kosztuje sonoff basic. Na YT jest pełno filmików.
Ja mam i używam. Jak dojeżdżam do domu, w pewnym momencie widzetem otwieram bramę i jak panisko na pełnym gazie wjeżdżam. A nie czekam jak te lamusy pod bramą aż się otworzy.

 

Brama garażowa, wjazdowa i rolety w domu. Ja kto ogarnąć? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Swider napisał(a):

Słuchajcie, mam 3 oferty na bramę 5,5 metra:

 

8700 pln zwykły napęd 

9300 pln lepszy napęd bez wifi

9900 pln lepszy napęd z wifi i aplikacją

 

warto dopłacać do funkcji „Smart”?

Jeżeli nie masz innej opcji to zdecydowanie tak.

Ja mam zwykły napęd, sterowany alarmem i aplikacją. Korzystam bardzo często, klucze są nie używane. Podobnie z bramą zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alfi napisał(a):

 

Wifi nie dochodzi do garażu i bramy wjazdowej. Zapewne potrzebuję moduł z zewnętrzną anteną wifi.

W czym lepszy zamel od sonoff?

Smuteczek.

 

Nie wiem w czym jest sonoff lepszy od supli a supla od sonoff.

Mam suple, od 3 lat działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Swider napisał(a):

Słuchajcie, mam 3 oferty na bramę 5,5 metra:

 

8700 pln zwykły napęd 

9300 pln lepszy napęd bez wifi

9900 pln lepszy napęd z wifi i aplikacją

 

warto dopłacać do funkcji „Smart”?

 

Z jednej strony 600 zł przy kwotach rzędu 10 tyś to jest niewielka różnica. Z drugiej strony prawdopodobnie będzie można dołożyć uniwersalny sterownik wifi typu Zamel SBW-02 (dwukanałowy) działający w chmurze supli za ok. 180 zł. Jednocześnie na forum supli ludzie nie zalecają podpinania do napędów bram (przerabianych na beznapięciowe) sterowników typu sonoff basic.

Dla mnie największą zaletą sterowania z poziomu telefonu jest możliwość wjechania na podjazd bez oczekiwania na drodze aż brama całkowicie się otworzy. Będzie to istotne dla tych, którzy mają dom zlokalizowany bezpośrednio przy ruchliwej drodze (z narwanymi kierowcami, którym to zatrzymuje się ruch na czas otworzenia bramy) a także dom przy stromym i śliskim podjeździe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoldFinger napisał(a):

 

Z jednej strony 600 zł przy kwotach rzędu 10 tyś to jest niewielka różnica. Z drugiej strony prawdopodobnie będzie można dołożyć uniwersalny sterownik wifi typu Zamel SBW-02 (dwukanałowy) działający w chmurze supli za ok. 180 zł. Jednocześnie na forum supli ludzie nie zalecają podpinania do napędów bram (przerabianych na beznapięciowe) sterowników typu sonoff basic.

Dla mnie największą zaletą sterowania z poziomu telefonu jest możliwość wjechania na podjazd bez oczekiwania na drodze aż brama całkowicie się otworzy. Będzie to istotne dla tych, którzy mają dom zlokalizowany bezpośrednio przy ruchliwej drodze (z narwanymi kierowcami, którym to zatrzymuje się ruch na czas otworzenia bramy) a także dom przy stromym i śliskim podjeździe.

 

U mnie droga nie jest ruchliwa, a bramę będę miał w połowie podjazdu tak, że zmieści się auto o długości do 6 metrów, tu będzie napęd na pilot, bo na tę chwilę jednak nie zamierzam dokładać do wifi a zastanawiam się czy do bramy garażowej wziąć droższy napęd czy słabszy.

Chodzi o bramę wiśniowski a napęd słabszy to moto 750, średni to metro 1000 a najdroższy to metro 1000 z box wifi do sterowania aplikacją

Jak rozpoczynałem szukanie bramy to chciałem aby się otwierała i zamykała, więc nie wiem po co przepłacać..

 

 

Zrzut ekranu 2023-09-17 o 13.57.41.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Jednocześnie na forum supli ludzie nie zalecają podpinania do napędów bram (przerabianych na beznapięciowe) sterowników typu sonoff basic.


A jaki podają powód?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Swider napisał(a):

Słuchajcie, mam 3 oferty na bramę 5,5 metra:

 

8700 pln zwykły napęd 

9300 pln lepszy napęd bez wifi

9900 pln lepszy napęd z wifi i aplikacją

 

warto dopłacać do funkcji „Smart”?

Zawsze możesz WiFi sobie dorobić jakimś smarthomem, tasmota, tuya, pewnie za 50 PLN.

Kwestia, czy Ci się chce w to bawić.

 

A jest wygodne.

Ja mam furtkę na WiFi i jak słyszę dzwonek, to odpalam podgląd kamerki na smartfonie i wpuszczam zamkiem na wifi.

Zajmuje tyle samo, co dojście do przycisku, ale nie muszę wstawać :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






A jaki podają powód?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Też mnie to zaciekawiło jaki jest powód. Jedyny powód jaki widzę to samodzielna rzeźba w przerobieniu tego na beznapieciowy pozbawia Cię gwarancji. Ale nie oszukujmy się, 30zl to nie majątek. Nawet jak padnie po pół roku co może się zdarzyć to kupujesz nowy.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam suple od jakieś pół roku. Z pilotem nie jeżdżę. Brama otwiera mi się jakieś 30s - odliczyłem sobie ten czas na dojeździe do domu i podjeżdżam do otwartej. Bramę mam jakiś 13m od budynku ( supla w słupku ) ale można też to zrobić z domu - tylko trzeba mieć poprowadzone przewody. Mega wygodne jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypilnuj żeby Ci wyciągneli przycisk dzwonkowy na ścianę wewnątrz garażu i możesz to sobie wzbudzać czym tam Ci się żywnie podoba znacznie taniej- są tez do kupieni agotowce.... - nikt z kolegów tylko nawet się nie zająknie w kwesti bezpieczeństw tego typu rozwiązań----ale tu w zasadzie jeden pies czym to właczasz dzisiejszy złodziej i tak to obejdzie w 30 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 14:02, Swider napisał(a):

U mnie droga nie jest ruchliwa, a bramę będę miał w połowie podjazdu tak, że zmieści się auto o długości do 6 metrów, tu będzie napęd na pilot, bo na tę chwilę jednak nie zamierzam dokładać do wifi a zastanawiam się czy do bramy garażowej wziąć droższy napęd czy słabszy.

 

Cholercia :facepalm: zasugerowałem się chyba wcześniejszymi wypowiedziami (a w treści Twojego pytania pojawiło się tylko hasło bramy) - piszesz o bramie garażowej. Więc do bramy garażowej nie brałbym Wi-Fi. Jeśli wymyślisz sensowną potrzebę to dołożysz coś z gotowych układów opisanych wcześniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wojtas_BB napisał(a):

A jaki podają powód?

 

 

Szczerze mówiąc to nie pamiętam a tematem interesowałem się rok temu. Jeśli miałbym teraz wymyślić powód jaki podawali to tylko jeden - jeśli coś pójdzie nie tak z "beznapięciowością" to możesz spalić płytę główną napędu. A co może pójść nie tak:

- sprzedawca przerobionego modułu wysłał Ci moduł nieprzerobiony

- zbyt małe rozcięcie płytki, ścieżki, które spowoduje chwilowe przebicie (na przykład spowodowane wilgocią)

- na stole miałeś dwa sonoffy (przerobiony i normalny) i po prostu pomyliłeś moduły i podpiąłeś standardowy ;].

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam dość mocno rozbudowaną automatykę w domu.

Część włączników, czujników na Sonoff, ogrzewanie z tej samej aplikacji przez bramkę ale już na ZigBee.

 

Zarówno brama garażowa jak i brama wjazdowa na Sonofie.

Ja mam dość długą bramę przed domem (7 metrów) i wkurzało mnie czekanie. Aplikacje EWELINK możesz podłączyć z Samsungowym - Smart Things i działa to idealnie. W aplikacji tworzysz "scenę" i podpinasz to pod jedną komendę.

Dojeżdżasz do domu, odpowiednio chwilę wcześniej wołasz do telefonu OK GOOGLE i "twoja komenda do otwierania". Podjeżdżasz pod dom i brama rozsunięta, drzwi od garażu otwarte, jeżeli jest ciemno to oświetlenie włączone.

 

Czujki tak ustawione że nawet po wjechaniu do garażu mam chwilę żeby rozbroić alarm.

 

Na drzwiach i oknach mam pomontowane czujniki otwarcia (na zdjęciu poniżej widać że na bramie garażowej rozładowała mi się bateria w czujniku)
To wszystko to są elementy wykonawcze po 25-30 zł. Te do bramy garażowej i do bramy wjazdowej są na 12V zasilane bezpośrednio z tych urządzeń. Gwarancji nie tracisz bo wpinasz się równolegle z powiedzmy włącznikiem naściennym. Podłączenie tego i skonfigurowanie jest banalnie proste a na youtube masz od groma fimów instruktażowych.

 

Screenshot_20230918_214447_eWeLink.jpg

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, amciek napisał(a):


 

 


przecież przeciętny złodziej wyłamie bramę, a nie będzie tracić czas na hackowanie hasła do sonoffa.

 

 

Na bezpieczeństwo rozwiązań "smarthome" czy w ogóle IoT trzeba patrzeć szerzej: przejęcie kontroli nad bramą wjazdową - choćby dla żartu - może skończyć się np. wypuszczeniem psa na ulicę. 

Ja z tego powodu zastosowałem automatyzację która wymusza kliknięcie dwóch ikonek w kolejności i określonym czasie. W Homeassistancie nie takie rzeczy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 08:04, Swider napisał(a):

zaraz poszukam, coś konkretnego możesz wskazać? 

Są też gotowe moduły, np.

https://allegro.pl/oferta/blebox-gateboxpro-wifi-android-ios-sterownik-bram-9632607079

 

Pamiętaj, że musisz mieć ethernet albo wifi przy bramie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.09.2023 o 14:02, Swider napisał(a):

 

U mnie droga nie jest ruchliwa, a bramę będę miał w połowie podjazdu tak, że zmieści się auto o długości do 6 metrów, tu będzie napęd na pilot, bo na tę chwilę jednak nie zamierzam dokładać do wifi a zastanawiam się czy do bramy garażowej wziąć droższy napęd czy słabszy.

Chodzi o bramę wiśniowski a napęd słabszy to moto 750, średni to metro 1000 a najdroższy to metro 1000 z box wifi do sterowania aplikacją

Jak rozpoczynałem szukanie bramy to chciałem aby się otwierała i zamykała, więc nie wiem po co przepłacać..

 

 

 

Brama garażowa Krispol z napędem Nice bebechy jak na foto, montowana w 2016 roku, zasięg seryjnego pilota jak dla mnie bomba ok. 100 m.
Dom wolnostojący jednorodzinny, zabudowa niezbyt gęsta.

image.png.9066c6dd1d46e8157bbe238d7d735d51.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.