Skocz do zawartości

Żeglowanie DSG


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znawców i znawczyni. 

W domu pojawiło się auto passat b8 2.0TSI 190KM .

I mam juz pytanie bo nie mogę znaleźć nigdzie informacji, czy da się wyłączyć w trybie normal lub indyvidual żeglowanie?

Czy ekologia poszła tak daleko, że tylko po gwarancji program skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DoLeCk napisał(a):

Chyba nie jest to możliwe dla użytkownika auta.

Albo jazda w trybie sportowym notorycznie.

Mozna to przestawić na stałe ale nie przez telefon czy vcds. Pozostaje przełączyć e sport albo w individual. Nawet sama skrzynie przełączyć w sport i nie będzie żeglował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się bez grzebania w programie. Na ogół w grupie VW jest tak, że jeśli dźwignią ruszysz do tyłu i przerzucisz skrzynię w tryb sport, to nie będzie żeglowania. Przy kolejnym uruchomieniu musisz zrobić to samo. Bez sensu, bo nie trwałe i niepotrzebnie np. w ruchu miejskim ciągnie silnik na wysokie obroty.

 

Jeśli auto ma wybór trybów jazdy, to wejdź w tryb individual, wybierz silnik w trybie sport/dynamic (czy jak to nazwali w Twoim aucie), a potem dźwignią do ptyłu, by wyłączyć tryb sport skrzyni. Będziesz miał silnik sport (ciuuut szybsza reakcja pedału gazu), ale skrzynię comfort i co najważniejsze bez żeglowania. Testowanie w kilku seatach, VW, Skodzie. Przy kolejnym uruchomieniu pozostanie niezmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Manx napisał(a):

 

 

Jeśli auto ma wybór trybów jazdy, to wejdź w tryb individual, wybierz silnik w trybie sport/dynamic (czy jak to nazwali w Twoim aucie), a potem dźwignią do ptyłu, by wyłączyć tryb sport skrzyni. Będziesz miał silnik sport (ciuuut szybsza reakcja pedału gazu), ale skrzynię comfort i co najważniejsze bez żeglowania. Testowanie w kilku seatach, VW, Skodzie. Przy kolejnym uruchomieniu pozostanie niezmienione.

Niestety ale w Scali r 2022 nie trzyma tych ustawien po wyłączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jakubek napisał(a):

Niestety ale w Scali r 2022 nie trzyma tych ustawien po wyłączeniu zapłonu

To że skrzynia w S po uruchomieniu przechodzi na D, to mnie nie zaskakuje (choć w autach sprzed WLTP to było możliwe), ale że silnik powraca w tryb comfort po ponownym uruchomieniu, to nowość. Zła nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie ustawienia wracają do pozycji normal.recznie trzeba przestawić na indywidual potem wajcha na D i jeszcze przestawić ja z trybu S na D .

Podobnie jak z  S&S , line asisst , front asisst itp przyjmują pozycję ON

Ale żeglowanie mam tylko w ustawieniach ECO. Tryb ACT znika w Sport.

Edytowane przez jakubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jakubek napisał(a):

Wszelkie ustawienia wracają do pozycji normal.recznie trzeba przestawić na indywidual potem wajcha na D i jeszcze przestawić ja z trybu S na D .

Podobnie jak z  S&S , line asisst , front asisst itp przyjmują pozycję ON

Ale żeglowanie mam tylko w ustawieniach ECO. Tryb ACT znika w Sport.

 

A deaktywacja S&S po uruchomieniu nie wylacza trybu zeglowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał(a):

To że skrzynia w S po uruchomieniu przechodzi na D, to mnie nie zaskakuje

tak w ogole to da sie to jakos ustawic, ale ja nie wiem jak, gdyby ktos wiedzial, to chetnie sie dowiem :)
jeden kluczyk mam taki, ze po kazdym wlaczeniu silnika jest ustawiony tryb sport i skrzynia tez jest w tym trybie

a w drugim kluczyku "zapomina" o skrzyni i po kolejnym uruchomieniu skrzynia jest w "D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A deaktywacja S&S po uruchomieniu nie wylacza trybu zeglowania?

Nie wiem.zawsze jeżdżę bez S&S i nigdy nie miałem trybu żeglowania.

U syna w Superb 2.0 TSI 280 zauważyłem w trybie D że znika wskaźnik biegu ale obroty silnika nadal są na poziomie 800-900 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komandos80 napisał(a):

tak w ogole to da sie to jakos ustawic, ale ja nie wiem jak, gdyby ktos wiedzial, to chetnie sie dowiem :)
jeden kluczyk mam taki, ze po kazdym wlaczeniu silnika jest ustawiony tryb sport i skrzynia tez jest w tym trybie

a w drugim kluczyku "zapomina" o skrzyni i po kolejnym uruchomieniu skrzynia jest w "D"

W autach sprzed WLTP dało się tak fabrycznie, że jeździłeś w trybie skrzyni S, zgasiłeś auto, rano uruchamiasz i znów masz S. Ja tak miałem w aucie z 2016. W aucie z 2019 już tak nie mam, i we wszystkich po WLTP, którymi jeździłem, też już tak dobrze nie jest. Można to zmienić, ale nie z poziomu użytkownika - trzeba kodować.

Jeśli auto ma inne ustawienia w zależności od kluczyka... to bardzo ciekawe zjawisko 8] . Nie chwalili się, że w grupie VW można było przypisać ustawienia do kluczyka. Sprawdź czy to możę nie słaba bateria w jednym z kluczyków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jakubek napisał(a):

Nie wiem.zawsze jeżdżę bez S&S i nigdy nie miałem trybu żeglowania.

Generalnie - tryb żeglowania fabrycznie w VW i pochodnych jest w trybach ECO (których nikt rozsądny raczej nie używa, bo można znienawidzić auto z powodu mułowatości). Kiedyś mi się obiło o uszy, że w wersjach "oszczędnych" typu Bluemotion (VW) czy Ecomotive (Seat) był też w Normalnym trybie, ale nigdy takiego auta nie spotkałem, więc nie weryfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na ak ASO to świętość ale znajdź kogoś z ODIS i zmień tak jak było przed WLTP. Samochód będzie zapamiętywał ostatni tryb przed wyłączeniem. Dodatkowo w OBD11 wyłącz zapamiętywanie stanu asystentów i dopiero wtedy da się tym normalnie jeździć. Mam tak u siebie, byłem w ASo na przeglądach i nadal mam gwarancję. 
 

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=13890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Manx napisał(a):

W autach sprzed WLTP dało się tak fabrycznie, że jeździłeś w trybie skrzyni S, zgasiłeś auto, rano uruchamiasz i znów masz S. Ja tak miałem w aucie z 2016. W aucie z 2019 już tak nie mam, i we wszystkich po WLTP, którymi jeździłem, też już tak dobrze nie jest. Można to zmienić, ale nie z poziomu użytkownika - trzeba kodować.

no tak, u mnie 2016, wiec moze faktycznie byc inaczej niz w nowych.

 

15 godzin temu, Manx napisał(a):

 

Jeśli auto ma inne ustawienia w zależności od kluczyka... to bardzo ciekawe zjawisko 8] . Nie chwalili się, że w grupie VW można było przypisać ustawienia do kluczyka. Sprawdź czy to możę nie słaba bateria w jednym z kluczyków .

W passacie w menu moge ustawic trzech roznych kierowcow, a do kazdego z tych kont przypisac inny kluczyk.
Myslalem, ze to w kazdym VAGu jest podobnie

To nie kwestia slabej baterii, bo ostatnio je zmienialem i nadal jest tak jak bylo.
Niestety nie wiem jak i kiedy to ustawilem, wiec nie mam pojecia jak to zrobic ponownie :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach R są tryby "Komfort, Sport, Race, Indyvidual". Po odpaleniu samochodu zawsze sam wchodzi w tryb Sport ale skrzynia w tryb D. Żeglowanie jest albo w trybie Komfort albo indyvidual (jeżeli tak sobie zażyczyłeś w ustawieniach) i warunek że skrzynia jest w trybie D (nie S). Nie ma to powiązania z S&S.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Manx napisał(a):

Generalnie - tryb żeglowania fabrycznie w VW i pochodnych jest w trybach ECO (których nikt rozsądny raczej nie używa, bo można znienawidzić auto z powodu mułowatości). Kiedyś mi się obiło o uszy, że w wersjach "oszczędnych" typu Bluemotion (VW) czy Ecomotive (Seat) był też w Normalnym trybie, ale nigdy takiego auta nie spotkałem, więc nie weryfikowałem.

 

Kodiaq RM 2019, Tiguan RM2020, jeden i drugi żegluje w Normal.
Kodiaq ma tryby jazdy, przełączenie na Sport/Individual(ze ustawieniem skrzyni na sport) a potem samą skrzynie w D, i nie ma żeglowania. Niestety nie pamięta ustawień po wyłączeniu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mogę jeździć w trybie sport, ale nie chce.

Info z ASO nie da się nigdzie w menu wyłączyć taka nowinka w związku z ekologią. 

Pozostanie się przyzwyczaić delikatne kopnięcie w pedał hamulca sprawia, że hamuje silnikiem. 

Przejechałem 400 km i trochę się przyzwyczaiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz osobny przycisk MODE  to spróbuj mimo wszystko ustawic tryb individual a w nim silnik normal ukł kierowniczy sport klima sport i acc sport/normal.

Wsiadasz do auta i klikasz 3 razy na niego /sprawdź ile razy trzeba u ciebie /  i masz właczony.

W tym trybie nigdy żeglowania nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzys139 napisał(a):

Jasne, że mogę jeździć w trybie sport, ale nie chce.

Info z ASO nie da się nigdzie w menu wyłączyć taka nowinka w związku z ekologią. 

Pozostanie się przyzwyczaić delikatne kopnięcie w pedał hamulca sprawia, że hamuje silnikiem. 

Przejechałem 400 km i trochę się przyzwyczaiłem. 

 

Ciągła jazda w trybie sport jest niefajna, mnie denerwują zbyt agresywne rekukcje.

 

Jak jeszcze trochę pojeździsz to nauczysz się tak puszczać pedał gazu, żeby nie żeglował, u mnie w 90% skutecznie i potrafię sam decydować czy ma żeglować czy nie.
Podpowiem, że szybkie zdjęcie nogi z gazu to nie żegluje, zostaje na obrotach.

 

Edytowane przez TomekD000
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, TomekD000 napisał(a):

 

Ciągła jazda w trybie sport jest niefajna, mnie denerwują zbyt agresywne rekukcje.

 

 

 

DSG się uczy i po jakimś czasie przestaje być tak agresywna. Ja standardowo jeżdżę w S i po prostu nie schodzi z obrotami poniżej ~1800.

 

Tyle, że nie mam już jak przełączyć na coś bardziej agresywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyzwyczaiłem się do wykorzystywania funkcji do dojazdów czy to do świateł, skrzyżowań czy innych miejsc z daleka zaobserwowanych.

Najmocniej irytuje wyjście z tego trybu i ta zwłoka....:(

Oczywiście w trybie zwykłym nie sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.