Skocz do zawartości

Auto dla emeryta


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwane jest auto o konkretnych wymaganiach.

Dobra widoczność w każdym kierunku, lekko podwyższane, ma się do niego dobrze wsiadać i wysiadać. Raczej małe MPV bo na małego crossovera i SUV kasy nie starczy. Tylko benzyna z manualem.

Nie starszy niż 2011r. Tani serwis i dostępność części.

Faworytem jest Opel Meriva B, rozważana KIA Venga/ix20, Colt też się podoba.

Co jeszcze ? C3 Picasso?

Budżet im mniej tym lepiej 15-25 tyś PLN

Może być do lekkiego ogarnięcia blacharsko-lakierniczego. Jest komu to ogarnąć po taniości.

Samochód jest wykorzystywany w koło komina + 2 x rok wyjazdy w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 19:32, Tre-Bor napisał(a):

rozważana KIA Venga/ix20

Najlepiej benzyna i będzie auto na lata.

Te auta są niepozorne, ale bardzo dzielne. Siedzi się wyżej, mechanicznie bardzo proste i niezawodne. O ile się podoba zainteresowanemu, to będzie dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Najlepiej benzyna i będzie auto na lata.

Te auta są niepozorne, ale bardzo dzielne. Siedzi się wyżej, mechanicznie bardzo proste i niezawodne. O ile się podoba zainteresowanemu, to będzie dobry wybór.

A jak z rudą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 19:32, Tre-Bor napisał(a):

Poszukiwane jest auto o konkretnych wymaganiach.

Dobra widoczność w każdym kierunku, lekko podwyższane, ma się do niego dobrze wsiadać i wysiadać. Raczej małe MPV bo na małego crossovera i SUV kasy nie starczy. Tylko benzyna z manualem.

Nie starszy niż 2011r. Tani serwis i dostępność części.

Faworytem jest Opel Meriva B, rozważana KIA Venga/ix20, Colt też się podoba.

Co jeszcze ? C3 Picasso?

Budżet im mniej tym lepiej 15-25 tyś PLN

Może być do lekkiego ogarnięcia blacharsko-lakierniczego. Jest komu to ogarnąć po taniości.

Samochód jest wykorzystywany w koło komina + 2 x rok wyjazdy w Pl.

Suzuki Splash? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 19:32, Tre-Bor napisał(a):

Poszukiwane jest auto o konkretnych wymaganiach.

Dobra widoczność w każdym kierunku, lekko podwyższane, ma się do niego dobrze wsiadać i wysiadać. Raczej małe MPV bo na małego crossovera i SUV kasy nie starczy. Tylko benzyna z manualem.

Nie starszy niż 2011r. Tani serwis i dostępność części.

Faworytem jest Opel Meriva B, rozważana KIA Venga/ix20, Colt też się podoba.

Co jeszcze ? C3 Picasso?

Budżet im mniej tym lepiej 15-25 tyś PLN

Może być do lekkiego ogarnięcia blacharsko-lakierniczego. Jest komu to ogarnąć po taniości.

Samochód jest wykorzystywany w koło komina + 2 x rok wyjazdy w Pl.

 

dacia sandero stepway, niestety lub stety wystarczy tylko na zadbaną 1 generację

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/dacia-sandero-dacia-sandero-stepway-2012r-106-400-km-ID6FXJK3.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem 5 lat temu,kryteria podobne ale najważniejsze wsiadanie i wysiadanie oraz nieduża wielkość.Wybraliśmy Daihatsu Materia 1,3 są też1,5.

Z częściami mechanicznymi nie ma problemu bo to Yaris.Stoi pod blokiem rdzy nie ma a rocznik 2008.Emeryt śmiga zadowolony 10 km na działkę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, joszkobroda napisał(a):

Przerabiałem 5 lat temu,kryteria podobne ale najważniejsze wsiadanie i wysiadanie oraz nieduża wielkość.Wybraliśmy Daihatsu Materia 1,3 są też1,5.

Z częściami mechanicznymi nie ma problemu bo to Yaris.Stoi pod blokiem rdzy nie ma a rocznik 2008.Emeryt śmiga zadowolony 10 km na działkę

Materia zyskała ostatnio na popularności , dzięki zabetonowaniu jej w mieście Óć. 🤣😁

 

Hm. mam w domu Daihatsu Sirion i z Yarisa to tam tylko silnik jest. Z dostępnością części dramatu nie ma pod warunkiem, że wiesz gdzie szukać. W IC jest mało i drogo. Mechanikom w warsztatach nie chce się szukać i wolą nie naprawiać takich aut jak w tym czasie mogą naprawić 2 innej marki. 

Materia SX4/ Sedici  niestety odpada ze względu na wygląd. 

Ów emeryt kiedyś jeździł Meriva I 1,4 90KM i był zadowolony do czasu skasowania jej podczas gołoledzi.

Obecnie jeździ Scenic II z 2007r i jak dla mnie taka zamiana jest bez sensu. Reno nie  sprawia problemu, nie gnije,nie pobiera oleju. Po sprzedaży trzeba dołożyć drugie tyle aby kupić auto 3-4 lata młodsze. Argumentem do zamiany jest tylko to, że jest stare. A kasa w budżecie emeryckim się nie przelewa.

 

Dodatkowo auto te będzie trafiało do mechanika nie najwyższych lotów i ma być proste i tanie w serwisie. U mnie w mieście wszystkie warsztaty zaopatrują się w IC lub Interteam.

Taka Venga ix20 i Meriva 2 raczej będzie spełniać kryteria.

Żadnych wynalazków!

 

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Obecnie jeździ Scenic II z 2007r i jak dla mnie taka zamiana jest bez sensu. Reno nie  sprawia problemu, nie gnije,nie pobiera oleju. Po sprzedaży trzeba dołożyć drugie tyle aby kupić auto 3-4 lata młodsze.

 

To faktycznie lepiej moze probowac przekonac, zeby nie zmienial.

Przy takim starym aucie 3-4 lata mniej, to w zasadzie zadna roznica i tylko mozna sobie wziac klopot na glowe.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Obecnie jeździ Scenic II z 2007r i jak dla mnie taka zamiana jest bez sensu. Reno nie  sprawia problemu, nie gnije,nie pobiera oleju. Po sprzedaży trzeba dołożyć drugie tyle aby kupić auto 3-4 lata młodsze. Argumentem do zamiany jest tylko to, że jest stare. A kasa w budżecie emeryckim się nie przelewa.

Imo bez sensu taka zmiana. Tu juz bardziej liczy sie stan konkretnego egz a nie to, czy ma 16 czy 13 lat. Jak scenic na biezaco robiony, wszystko dziala, to bym nie zmienial, bo nie ma zadnej gwarancji, ze nie kupi mlodszego zlomka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Obecnie jeździ Scenic II z 2007r i jak dla mnie taka zamiana jest bez sensu. Reno nie  sprawia problemu, nie gnije,nie pobiera oleju. Po sprzedaży trzeba dołożyć drugie tyle aby kupić auto 3-4 lata młodsze. Argumentem do zamiany jest tylko to, że jest stare. A kasa w budżecie emeryckim się nie przelewa.

 

Jak to mówił Bartoszewski

"Są w życiu rzeczy, które warto i są takie, które się opłaca…
… i nie zawsze to co warto – się opłaca, nie zawsze to co się opłaca – warto"

 

może po prostu potrzebuje zmiany bo to go kręci i cieszy, szukajcie daci sandero stepway albo dustera

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Dodatkowo auto te będzie trafiało do mechanika nie najwyższych lotów i ma być proste i tanie w serwisie. U mnie w mieście wszystkie warsztaty zaopatrują się w IC lub Interteam.

Taka Venga ix20 i Meriva 2 raczej będzie spełniać kryteria.

Żadnych wynalazków!

Poszukaj w ogłoszeniach w okolicy tych aut i udajcie się na oglądanie. Najlepiej w jakimś komisie. Niech się przyszły nabywca przymierzy, bo może po bezpośrednim kontakcie zmienić zdanie lub wybrać pewnego faworyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 08:45, Ksenomorf napisał(a):

Chwała Twojemu emerytowi za rozsądek bo mojemu marzy się np.C-max z silnikiem diesla 160KM a jedzie ... 4km. na działkę 🤣

 

"Mój" emeryt kupił 3 lata temu Astrę K kombi 1.6 cdti, choć z reguły nie przemieszcza się dalej niż 5km, a ze 4 razy w roku robi trasę 150km.

20.11 idzie na wstawienie endoprotezy biodra i już coś przebąkuje, że jednak chciałby wyższe auto. 

 

Więc moi mili: Astra K, kombi biała, "po emerycie tylko do kościoła" będzie na wiosnę do oddania ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, el_guapo napisał(a):

 

Cynkowane to to jest? 

Jeżdziłem Dusterem 1.0 T benzyna Prestige i bardzo mi się podobał, ale musi nie gnić za 2-5-7 lat. 

nie wiem, grunt to kupić taki niepordzewiały najlepiej i zabezpieczyć jeżeli chcemy tym dłużej latać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, el_guapo napisał(a):

Więc moi mili: Astra K, kombi biała, "po emerycie tylko do kościoła" będzie na wiosnę do oddania ;] 

Jak do oddania to bierę i nie patrzę, że to kopciuch!!! :phi:

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Jak do oddania to bierę i nie patrzę, że to kopciuch!!! :phi:

 

Zacne auto, serio. 

W życiu nie jeździłem tak małym dieslem, który tak dobrze się zbiera z dołu i nie robi przy tym hałasu.

A że łańcuch zagrzechocze przy porannym rozruchu ;] - trzeba to polubić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.