Skocz do zawartości

Tesla - 1.9 mln kilometrów


HanYs

Rekomendowane odpowiedzi

Masakryczny angielski ale da się zrozumieć. ;]

Jak na jedną z pierwszych to nienajgorzej.:ok:

14 napraw silników i 3 baterie, obecnie użytkowana czwarta.

 

1st battery = 357k mi (575k km)

2nd battery = 416k mi (670k km)

3rd battery = 314k mi (505k km)

Current battery = 93k mi (150k km) Total = 1,180,605mi (1,9000,000km)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HanYs napisał(a):

Masakryczny angielski ale da się zrozumieć. ;]

Jak na jedną z pierwszych to nienajgorzej.:ok:

14 napraw silników i 3 baterie, obecnie użytkowana czwarta.

 

1st battery = 357k mi (575k km)

2nd battery = 416k mi (670k km)

3rd battery = 314k mi (505k km)

Current battery = 93k mi (150k km) Total = 1,180,605mi (1,9000,000km)

 

 

 

a koszt tego wszystkiego ? 

nie taniej było by kupić kilka sztuk w tym samym kolorze i zamiast naprawiać - zamieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HanYs napisał(a):

Masakryczny angielski ale da się zrozumieć. ;]

Jak na jedną z pierwszych to nienajgorzej.:ok:

14 napraw silników i 3 baterie, obecnie użytkowana czwarta.

 

1st battery = 357k mi (575k km)

2nd battery = 416k mi (670k km)

3rd battery = 314k mi (505k km)

Current battery = 93k mi (150k km) Total = 1,180,605mi (1,9000,000km)

 

 

Zacny wynik jak na baterie. A tak piszczą, że 50 czy 100kkm i auto na elektrośmieci

 

Zakładając średnie ładowanie co 300km, wychodzi 2000 ładowań (dla 600kkm)

 

Auto chyba albo jeździło albo stało na ładowarce - ponad 500 km dziennie mi wychodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majkiel napisał(a):

 

Zacny wynik jak na baterie. A tak piszczą, że 50 czy 100kkm i auto na elektrośmieci

 

Zakładając średnie ładowanie co 300km, wychodzi 2000 ładowań (dla 600kkm)

 

Auto chyba albo jeździło albo stało na ładowarce - ponad 500 km dziennie mi wychodzi....

 

 Liczy się także wiek baterii/akumulatora oraz ''głębokość'' cykli.

Co do silników (ich napraw czy raczej wymian) to wynik słaby, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał(a):

Co do silników (ich napraw czy raczej wymian) to wynik słaby, niestety...

 

Bym powiedział że wręcz dramatyczny.

Budowa takiego silnika jest jednak o niebo prostsza niz spalinowego.

Te z Tesli mają jak widać trwałość godną pf126p

 

W sumie to jest nawet ciekawe. Czy Tesla robi silniki z gównolitu, czy to ogólnomotoryzacyjny trend i w moim eGolfie nie musze się bać o baterie, ale właśnie o silnik :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HanYs napisał(a):

Masakryczny angielski ale da się zrozumieć. ;]

Jak na jedną z pierwszych to nienajgorzej.:ok:

14 napraw silników i 3 baterie, obecnie użytkowana czwarta.

 

1st battery = 357k mi (575k km)

2nd battery = 416k mi (670k km)

3rd battery = 314k mi (505k km)

Current battery = 93k mi (150k km) Total = 1,180,605mi (1,9000,000km)

 

 

 

Wytrzymalem 3 min. :narcyz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Bym powiedział że wręcz dramatyczny.

Budowa takiego silnika jest jednak o niebo prostsza niz spalinowego.

Te z Tesli mają jak widać trwałość godną pf126p

 

W sumie to jest nawet ciekawe. Czy Tesla robi silniki z gównolitu, czy to ogólnomotoryzacyjny trend i w moim eGolfie nie musze się bać o baterie, ale właśnie o silnik :hmm:

 

a ile km planujesz tym autem nakrecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Bym powiedział że wręcz dramatyczny.

Budowa takiego silnika jest jednak o niebo prostsza niz spalinowego.

Te z Tesli mają jak widać trwałość godną pf126p

 

W sumie to jest nawet ciekawe. Czy Tesla robi silniki z gównolitu, czy to ogólnomotoryzacyjny trend i w moim eGolfie nie musze się bać o baterie, ale właśnie o silnik :hmm:

Gdzieś, kiedyś widziałem filmik z sekcji takiego silnika z Tesli (aczkolwiek nie wiem czy z takiego dokładnie modelu) i nie powiedziałbym, ze jest prostszy od spalinowego-elektryka, elektronika, mechanika, olej, chłodzenie-wszystko razem zamknięte w jednej obudowie:)

Coś w tym typie

 

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Bym powiedział że wręcz dramatyczny.

Budowa takiego silnika jest jednak o niebo prostsza niz spalinowego.

Te z Tesli mają jak widać trwałość godną pf126p

 

W sumie to jest nawet ciekawe. Czy Tesla robi silniki z gównolitu, czy to ogólnomotoryzacyjny trend i w moim eGolfie nie musze się bać o baterie, ale właśnie o silnik :hmm:

 

Wszyscy patrzą na baterie, wśród sceptyków elektryków jednym z argumentów jest "kilka lat, kilkadziesiąt kkm i do piachu", a tu problem gdzie indziej? 
Póki co, większość  elektryków ma po kilka lat i przebiegi też "na dotarciu", trzeba patrzeć na rozwój sytuacji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

a ile km planujesz tym autem nakrecic ?

 

Nie wiem.

Zastanawiam się czy sprzedawać po leasingu, bo tym się świetnie jeździ. Polski Ład nieco zmienił zasady :(

Na tą chwilę nalatane coś około 50kkm, ale ostatnio nieco stoi, bo hybryda w ciągłym użyciu.

 

Być może po hybrydzie kupię jakieś cudo totalnie spalinowe do zabawy, więc elektryk znowu zacznie kręcić kilometry.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, volf6 napisał(a):

Gdzieś, kiedyś widziałem filmik z sekcji takiego silnika z Tesli (aczkolwiek nie wiem czy z takiego dokładnie modelu) i nie powiedziałbym, ze jest prostszy od spalinowego-elektryka, elektronika, mechanika, olej, chłodzenie-wszystko razem zamknięte w jednej obudowie:)

Coś w tym typie

 

To jest silnik elektryczny z jakąś przekładnią. Te trybiki niech Cię nie przerażają, podobne są w skrzyni biegów ;]

 

Silnik spalinowy jest dużo bardziej skomplikowany.

 

Temat dla mnie ciekawy, przyznam.

Liczyłem że w elektromotoryzacji temat remontów silników dla pierwszych trzech właścicieli nie będzie istniał wcale, a to często oznacza dożywozie.

 

Ceny baterii w ASO to oczywiście kosmos, ale już w używkach nie ma jakiś przerażających cen.

Sprawdziłem na szybko do eGolfa i widzę, że VW prowadzi jakąś unifikację ogniw, bo ktoś sprzedaje baterię do eGolfa z opisem, że i do e-tron to pasuje.

Nie wiem czy to część baterii, czy całość. Cena nie powala z nóg i nie ma co się obawiać "co to panie bedzie jak się wysra"

Regeneracje ogniw do hybryd widzę za 1500, pełno ofert po allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał(a):

To jest silnik elektryczny z jakąś przekładnią. Te trybiki niech Cię nie przerażają, podobne są w skrzyni biegów ;]

 

Trybiki jak trybiki ale popatrz na te płyty z elektroniką-jeden zimny lut, jeden uszkodzony rezystor czy kondensator i już masz awarię, często lawinową:skromny:

Środowisko pracy-drgania, zmiany temperatury-niekorzystne jeśli chodzi o trwałość i niezawodność...

 

20 minut temu, kravitz napisał(a):

Silnik spalinowy jest dużo bardziej skomplikowany

 

Taki od malucha to raczej nie;]

 

 

16 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Sprawdziłem na szybko do eGolfa i widzę, że VW prowadzi jakąś unifikację ogniw, bo ktoś sprzedaje baterię do eGolfa z opisem, że i do e-tron to pasuje.

Nie wiem czy to część baterii, czy całość. Cena nie powala z nóg i nie ma co się obawiać "co to panie bedzie jak się wysra"

 

 

Silnik to lepiej byś miał inny niż w Audi e-tronie8]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Bym powiedział że wręcz dramatyczny.

Budowa takiego silnika jest jednak o niebo prostsza niz spalinowego.

Te z Tesli mają jak widać trwałość godną pf126p

 

W sumie to jest nawet ciekawe. Czy Tesla robi silniki z gównolitu, czy to ogólnomotoryzacyjny trend i w moim eGolfie nie musze się bać o baterie, ale właśnie o silnik :hmm:

Pewnie wzięli przykład z VW. 

Przy takim przebiegu ilość silników była by podobna ;]

 

A poważnie to tutaj masz porównanie obecnych w M3 i tych pierwszych z MS.

 

O żywotności tych nowych dopiero się dowiemy jak ktoś zrobi taki gigantyczny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HanYs napisał(a):

żywotności tych nowych dopiero się dowiemy jak ktoś zrobi taki gigantyczny przebieg.


Z materiału można się dowiedzieć, że te nowe są dużo bardziej skomplikowane i wymagają zajebistego chłodzenia.

W zamian dają zajebisty skok w wydajności z 96% na 98% ;]
I jest różnica w momencie obrotowym w większym zakresie obrotów, zupełnie jakby to był do tej pory problem w elektrykach ;]
 

Ten filmik mnie przekonał. Bedzie tylko gorzej ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Miało być przecież bezobsługowo, bezkosztowo i bezawaryjnie, a tutaj resurs silnika jak w 1.2 Puretech. ;]

Ciekawe czy to kwestia tylko tego konkretnego modelu. Mówią gdzieś ile kosztuje wymiana tego silnika? (bo skoro dużo prostszy od spalinowego to chyba też dużo tańszy, nie?) 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2023 o 07:49, Raku napisał(a):

 

a koszt tego wszystkiego ? 

nie taniej było by kupić kilka sztuk w tym samym kolorze i zamiast naprawiać - zamieniać ?

Te pierwsze modele S-ki miały "dożywotnie" darmowe ładowanie na superchargerach ztcp. Pewnie tu tkwi cała tajemnica, że typ naprawia to samo auto zamiast kupić nowe.

A może też tajemnica zaskakująco słabej trwałości silników S-ki :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Majkiel napisał(a):

 

Wszyscy patrzą na baterie, wśród sceptyków elektryków jednym z argumentów jest "kilka lat, kilkadziesiąt kkm i do piachu", a tu problem gdzie indziej? 
Póki co, większość  elektryków ma po kilka lat i przebiegi też "na dotarciu", trzeba patrzeć na rozwój sytuacji ;)

 

 

 

 

Sytuacja jest taka, że Sixt jak i inne wypożyczalnie wycofują z się z Tesli, gdyż im się to ekonomicznie nie spina. Wysokie koszty napraw, drastyczny spadek wartości, niskie zainteresowanie klientów. 

 

Oczywiście wszystko w porównaniu z autami spalinowymi. 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

Sytuacja jest taka, że Sixt jak i inne wypożyczalnie wycofują z się z Tesli, gdyż im się to ekonomicznie nie spina. Wysokie koszty napraw, drastyczny spadek wartości, niskie zainteresowanie klientów. 

 

Oczywiście wszystko w porównaniu z autami spalinowymi. 

też to czytałem. Kumpel w CH ma aktualnie T3 i chce zmienić na coś innego. Problem w tym że nikt nie chce od niego używanego auta odkupić a jak chce to po strasznie niskiej cenie, której on nie akceptuje. Czyli utrata wartości to problem. Jedynie Tesla może mu coś zaoferować ale on Tesli już nie chce. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lucash napisał(a):

Czyli utrata wartości to problem. Jedynie Tesla może mu coś zaoferować ale on Tesli już nie chce. 

I właśnie teoria o tym, że producentowi powinno zależeć tylko na pierwszym właścicielu swojego auta, a dalszy cykl jego żywota może mieć w d... niniejszym pada z hukiem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucash napisał(a):

też to czytałem. Kumpel w CH ma aktualnie T3 i chce zmienić na coś innego. Problem w tym że nikt nie chce od niego używanego auta odkupić a jak chce to po strasznie niskiej cenie, której on nie akceptuje. Czyli utrata wartości to problem. Jedynie Tesla może mu coś zaoferować ale on Tesli już nie chce. 

Nie wiem jak w CH, ale patrząc na otomoto w PL, nie powiedziałbym ze „zapoldarmo” można kupić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, akisel napisał(a):

Nie wiem jak w CH, ale patrząc na otomoto w PL, nie powiedziałbym ze „zapoldarmo” można kupić ;)

W PL nie było do niedawna rynku pierwotnego to skąd miałby wziąć sie auta na wtórnym (poza importem). A importerzy / handlarze też sie nie garną do sprowadzania, bo ev ciężko/długo się sprzedaje, a to oznacza grubą gotówkę zamrożoną na parę tygodni i w sumie niepewny zysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, akisel napisał(a):

Nie wiem jak w CH, ale patrząc na otomoto w PL, nie powiedziałbym ze „zapoldarmo” można kupić ;)

 

ale to jest leasing konsumencki. Dorzuć do tego spore rabaty i się okazuje że twoje założenia sprzed 2 lat są nierealne. Idealnie jest więc wypożyczyć to auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iwik napisał(a):

W PL nie było do niedawna rynku pierwotnego to skąd miałby wziąć sie auta na wtórnym (poza importem). A importerzy / handlarze też sie nie garną do sprowadzania, bo ev ciężko/długo się sprzedaje, a to oznacza grubą gotówkę zamrożoną na parę tygodni i w sumie niepewny zysk. 

Ale ja patrzę na ogłoszenia które są 

i, biorąc pod uwage, ze na nowy dostanie sie dofinansowanie, to zakup tego z otomoto jest raczej bez sensu 

tak, wiem, ze podaż na razie mała, no ale jesli ogłoszenie jest, to ktoś to chce sprzedać po 1-3 latach (zakupione w salonie PL)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucash napisał(a):

ale to jest leasing konsumencki. Dorzuć do tego spore rabaty i się okazuje że twoje założenia sprzed 2 lat są nierealne. Idealnie jest więc wypożyczyć to auto. 

Ja jakie ja mam założenia ?

ja mówię, ze ceny w ogłoszeniach sa bardzo wysokie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2023 o 03:15, HanYs napisał(a):

Masakryczny angielski ale da się zrozumieć. ;]

Jak na jedną z pierwszych to nienajgorzej.:ok:

14 napraw silników i 3 baterie, obecnie użytkowana czwarta.

 

1st battery = 357k mi (575k km)

2nd battery = 416k mi (670k km)

3rd battery = 314k mi (505k km)

Current battery = 93k mi (150k km) Total = 1,180,605mi (1,9000,000km)

 

 

może i pan jest gwiazda na tłiterach, ale ja nie mogę go słuchać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lucash napisał(a):

ale to jest leasing konsumencki. Dorzuć do tego spore rabaty i się okazuje że twoje założenia sprzed 2 lat są nierealne. Idealnie jest więc wypożyczyć to auto. 

 

Leasing jest finansowany przez instytucje finansowe, które trochę myslą ;)

 

Zdaje się, że @Kiwal pisał, że u niego w firmie Tesla odpada, bo leasing chce za nią tyle, co za droższe auta.

Właśnie dlatego, że rata musi pokryc też utratę wartości (sporą).

 

OK, możesz płacić za auto warte powiedzmy 250k, taką sama ratę, jak za inne auto warte 300k. To jest Twoje prawo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, akisel napisał(a):

ja mówię, ze ceny w ogłoszeniach sa bardzo wysokie 

Ceny w ogłoszeniach są pobożnym życzeniem wystawiającego ;]. A za ile się sprzedaje realnie ciężko powiedzieć.

Jak piszesz ceny nowych tesli spadły (zresztą nie tylko tesli), więc wiadomo, że jak cena jest jak nowego -dopłata to 'trochę' powisi. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kravitz napisał(a):


Z materiału można się dowiedzieć, że te nowe są dużo bardziej skomplikowane i wymagają zajebistego chłodzenia.

W zamian dają zajebisty skok w wydajności z 96% na 98% ;]
I jest różnica w momencie obrotowym w większym zakresie obrotów, zupełnie jakby to był do tej pory problem w elektrykach ;]
 

Ten filmik mnie przekonał. Bedzie tylko gorzej ;]

 

ostatnio stales sie strasznym pesymista ;] marudzisz jak stary dziad ;]

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.