Skocz do zawartości

Czujnik położenia wału


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent zdychał przez kilka kilometrów. Palił gasł jechał stawał Ale udało się dotoczyć do domu gdzie skonał. odholowany do warsztatu stwierdzono uszkodzenie czujnika położenia wału, wymieniono niestety nie odpala nadal, próba uruchomienia kończy się wygenerowaniem tego samego błędu macie jakieś pomysły gdzie wyszukać dalej

2.0 tdi vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wilu napisał(a):

Pacjent zdychał przez kilka kilometrów. Palił gasł jechał stawał Ale udało się dotoczyć do domu gdzie skonał. odholowany do warsztatu stwierdzono uszkodzenie czujnika położenia wału, wymieniono niestety nie odpala nadal, próba uruchomienia kończy się wygenerowaniem tego samego błędu macie jakieś pomysły gdzie wyszukać dalej

2.0 tdi vw

Jakie błędy przed i po wymianie czujnika? Może problem w przewodzie a nie samym czujniku? Warsztat to sprawdzał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Jaki dokładnie błąd?

To nie ten przypadek, że czujnik trzeba zakładać w odpowiedniej pozycji za pomocą szablonu?

Nie mam pojęcia tylko wiem że wygenerowało błąd czujnika położenia wału i przy okazji był chyba błąd egr-u oni te błędy skasowali ale tak jak mówiłem wymienili czujnik i przy próbie odpalenia błąd wraca mechanik raczej z tych ogarnięty serwisujemy u niego nasze auta firmowe

A i podobno na plaku odpala

Edytowane przez wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilu napisał(a):

Nie mam pojęcia tylko wiem że wygenerowało błąd czujnika położenia wału i przy okazji był chyba błąd egr-u oni te błędy skasowali ale tak jak mówiłem wymienili czujnik i przy próbie odpalenia błąd wraca mechanik raczej z tych ogarnięty serwisujemy u niego nasze auta firmowe

A i podobno na plaku odpala

Może wadliwy czujnik, albo jednak coś z przewodami nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał(a):

Może wadliwy czujnik, albo jednak coś z przewodami nie tak?

 

Niw wiem, dzwoniłem i tyle się dowiedziałem. Była sugestia rozrządu ale podobno blokady pasują i kolejna to pierścień z którego czujnik czyta położenie wału ale do tego trzeba rwać skrzynie żeby to sprawdzic

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gryzon jakis, czy co sie stalo?

 

Wiazka w peszlu, peszel przetarł izolacje przewodów . Same przewody OK nie przerwane ale doszła wilgoć i miedź się zazieleniła jak na foto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

i coś tak obtarło. 

 

Żebrowanie peszla. Po naprawie klima która końcem wakacji świrowała i finalnie po kilkunastu dniach padła też ożyła 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

Tak na peszel mi to wyglądało.

Przewody aż tak pracują w peszlu?

Ja rozumiem, że auto to nie dom i są większe drgania i wibracje, ale po tym jak to wygląda wychodzi na to, że w gładkim wewnątrz peszlu też by się przetarło, tylko nie w taki regularny wzorek. :O:hmm:

Nie powinno tam być jakiejś owijki?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Przewody aż tak pracują w peszlu?

Ja rozumiem, że auto to nie dom i są większe drgania i wibracje, ale po tym jak to wygląda wychodzi na to, że w gładkim wewnątrz peszlu też by się przetarło, tylko nie w taki regularny wzorek. :O:hmm:

Nie powinno tam być jakiejś owijki?

Nie pracują. Tu musiało być wcześniej coś źle ułożone i cała wiązka się ruszała z peszlem włącznie, jak silnik drgał. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.