Skocz do zawartości

Usuwanie owadów z lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sprawdzony i bezpieczny preparat - jakiej firmy - proponujecie ?

Ma skutecznie usuwac zaschłe owady ze zderzaka i maski oraz szyb.Oczywiscie ma tez robic to w sposób bezpieczny bez odbarwień i wżerów na lakierze.

Proszę o sprawdzone w praktyce porady poniewaz w sprzedazy sa niezliczone ilosci preparatów w różnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jakubek napisał(a):

Jaki sprawdzony i bezpieczny preparat - jakiej firmy - proponujecie ?

Ma skutecznie usuwac zaschłe owady ze zderzaka i maski oraz szyb.Oczywiscie ma tez robic to w sposób bezpieczny bez odbarwień i wżerów na lakierze.

Proszę o sprawdzone w praktyce porady poniewaz w sprzedazy sa niezliczone ilosci preparatów w różnych cenach.

 

Aktywna piana na myjniach samoobslugowych. Lejesz piane, czekasz 2-3 min i schodza elegancko.

Nugdy nic innego nie uzywalem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jakubek napisał(a):

Takie zaschnięte po kilku dniach też aktywna piana zmywa ?

 

 

Wg mnie tak, przy czym piana najpierw je zmiekcza, a potem lanca z proszkiem ladnie schodza.

Przy czym ja nie jestem jakims esteta, auta myje tylko na automacie lub bezdotykowych.

Zadnych woskow czy innych cudow w postaci ceramiki nie stosuje.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wżery zrobia sie od owadów, nie od chemii.

Chemię kup pierwszą-lepszą, na przykład K2.

A bez chemii - namocz w wodzie z płynem do mycia naczyń ręczniki papierowe i obłóż nimi na 10 minut ślady po owadach. Potem powinno dać się umyć standardowymi metodami.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ADBL Beetle Juice Squeezer

Działa super, spryskam przed myciem, a potem Karcher i bez dotykania szmatą schodzi wszystko

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Aktywna piana na myjniach samoobslugowych. Lejesz piane, czekasz 2-3 min i schodza elegancko.

Nugdy nic innego nie uzywalem.

Faktycznie działa chociaż ja najpierw tak wczoraj zrobiłem a posta przeczytałem dopiero teraz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, goden napisał(a):

Ja używam ADBL Beetle Juice Squeezer

 

Ja również ten polecam.

Jest taki jakby oleisty, nie zasycha szybko. Owady pięknie schodzą, w zeszłym sezonie usuwałem też owady, które miały ponad rok na lakierze- były na rowerze, który jezdził na dachu auta.

Pomogłem sobie trochę delikatnym pędzelkiem- zeszły bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko plak zielony ;] .... psikasz bezpośrednio na powierznię (my zazwyczaj na szybę jak tankujemy paliwko) czekasz chwilę (zazwyczaj czas potrzebny na zatankowanie około 90 litrów ON z cieńkiej rurki) i dostępną na stacji "myjką" ładnie to usuwasz :oki: .... sprawdzone od kilku lat na szybach przednich.... 

Działa również jak psikniesz na szyby i tak za 5 min odpalisz wycieraczki ze spriwaczami ;) .... ale nie należy tego robić jak jest gorąco i słońce w pełni.... zatem... "powierzchnia musi być ZIMNA" :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2024 o 11:31, Maciej__ napisał(a):

 

Aktywna piana na myjniach samoobslugowych. Lejesz piane, czekasz 2-3 min i schodza elegancko.

Nugdy nic innego nie uzywalem.

dzisiaj testowałem - żadnych szans. Tzn. z szyby zeszło, ale z lakieru i lamp nie. Kiedyś miałem jakiś spray, muszę poszukać.

 

Może też znaczenie mają okoliczności pozyskania tych owadów oraz prędkość ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bergerac napisał(a):

dzisiaj testowałem - żadnych szans. Tzn. z szyby zeszło, ale z lakieru i lamp nie. Kiedyś miałem jakiś spray, muszę poszukać.

 

Może też znaczenie mają okoliczności pozyskania tych owadów oraz prędkość ;] 

 

Zmywales piane proszkiem z goraca woda z lancy, czy od razu zimna do splukiwania?

Byc moze zalezy to od rodzaju chemii uzywanej na myjni, ale u mnie sie sprawdza.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Zmywales piane proszkiem z goraca woda z lancy, czy od razu zimna do splukiwania?

Byc moze zalezy to od rodzaju chemii uzywanej na myjni, ale u mnie sie sprawdza.

Najpierw trzy złote i mocno pojechałem pianą. Nie było ruchu to zostawiłem na kilka minut i później gorąca woda z mikroproszkiem. 

 

Przy okazji - 10 zł to lekko ponad 3 minuty mycia, jakoś to chyba podrożało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2024 o 11:28, jakubek napisał(a):

Jaki sprawdzony i bezpieczny preparat - jakiej firmy - proponujecie ?

Ma skutecznie usuwac zaschłe owady ze zderzaka 

Używam zwykłej wody i gąbki sonaxa  do owadów (taka zielona z siateczka). To na prawdę działa... bez chemi której wcześniej cały czas używałem w tym celu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 00Tom00 napisał(a):

Używam zwykłej wody i gąbki sonaxa  do owadów (taka zielona z siateczka). To na prawdę działa... bez chemi której wcześniej cały czas używałem w tym celu.

Ta gąbka nie rysuje lakieru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, goden napisał(a):

Ta gąbka nie rysuje lakieru? 

nie rysuje. Też taką używam bo obecnie 2x na dzień przy dłuższej trasie trzeba szyby czyścić. Na myjni nie schodzi. Chyba że miałbym wydać ze 30 zł na ręczną myjkę ale nie bardzo to widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.