Skocz do zawartości

Zagadka z instalacją haka i postojowymi (+30lat)...


Rekomendowane odpowiedzi

W ramach pewnej rozrywki twierdziłem, że zapytam tutaj - może ktoś będzie wiedział :) Samochód japoński, ponad 30 lat i co kluczowe (z racji spełniania przepisów) - kupowany w DE. Ma w ASO zakładany hak (7 pin). Jak ktoś pamięta Fredowe spamowanie internetu o przerywaczu w skodzie, który miał mieć kontrolkę "żarówek" w instalacji hak - też jest, zamiast ori założyli jakiś od MB z czymś takim. Tydzień temu uznałem, że przywróciłem do życia na tyle, że można radośnie korzystać z jazdy takim wynalazkiem i wybraliśmy się na rowery. Założyłem platformę, podpiąłem przez przejściówkę 13->7 i zauważyłem, że nie mam postojowych tył w samochodzie (reszta jest). Odłączyłem - włączyły się 8] Nie ma zwarcia, wszystko jest zrobione profesjonalnie. I teraz pytanie-zagadka - czy w tym czasie w DE były przepisy tego wymagające? Czy ktoś miał może samochód tak wyposażony? Ja zwyczajnie nie pamiętam, bądź nie zamawiałem z hakiem. W tej części instalacji jeszcze nie grzebałem, bo nie było potrzeby - generalnie w ogóle nie ma specjalnej potrzeby. Dla mnie to zachowanie jest dziwne, ale może wtedy były takie wymagania w Niemczech. 

 

PS - sprawdzałem też inną przejściówkę, bez zmian. Platforma z pewnością jest ok - Thule ;] Nie podpinałem jeszcze pod platformę z instalacją 7 pin, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Jak nie zapomnę to podepnę pod leciwą Norauto :)

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cinek napisał(a):

Uwalona przejściówka?

może być bingo ;) @futrzak w moim 30 latku było podobnie. Okazało się że trzeba było przelutować gniazdo haka bo tam było niewiadomo co. Poprzerywana izolacja, jakieś kabelki pośniedziałe itd. W su mie to koleś w warsztacie od tego zaczął że podpiął pod tablicę sprawdzającą elektrykę i na tym pozostał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cinek napisał(a):

Uwalona przejściówka?

 

12 godzin temu, futrzak napisał(a):

PS - sprawdzałem też inną przejściówkę, bez zmian.

 

Inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, futrzak napisał(a):

Założyłem platformę, podpiąłem przez przejściówkę 13->7 i zauważyłem

Od razu wybij sobie to z głowy. W Polsce jest to nie legalne. Zgodnie z przepisami platforma musi dublować wszystkie tylne światła, a przy 7 pinach nie ma światła wstecznego. 7 pin tylko przyczepa lekka.

Inna sprawa, sprawdź w gnieździe jest źle podłączony przewód zapewne, zobacz czy po podłączeniu światło przeciwmgielne na samochodzie gaśnie jak nie to instalacja do poprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AstraC napisał(a):

Od razu wybij sobie to z głowy. W Polsce jest to nie legalne. Zgodnie z przepisami platforma musi dublować wszystkie tylne światła, a przy 7 pinach nie ma światła wstecznego. 7 pin tylko przyczepa lekka.

 

Wiesz gdzie ja to mam? Pytanie było dość konkretne. Interesuje mnie tylko kwestia wyłączania świateł postojowych z tyłu po podłączeniu platformy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Wiesz gdzie ja to mam? Pytanie było dość konkretne. Interesuje mnie tylko kwestia wyłączania świateł postojowych z tyłu po podłączeniu platformy.

 

Na pewno warto!

https://allegro.pl/oferta/wiazka-elektryczna-haka-13-pin-gniazdo-uniwersalna-7149563658

W razie W przecież na wakacjach dostaniesz zakaz dalszej jazdy z platformą.

Co do problemu, rozbierz gniazdo i zobacz czy do boku gniazda nie dochodzi 1 przewód a potem 2 nie wraca do samochodu, jeśli tak to musisz odnaleźć ich podłączenie we wiązce i przełożyć na przeciwmgielne. Tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AstraC napisał(a):

Na pewno warto!

https://allegro.pl/oferta/wiazka-elektryczna-haka-13-pin-gniazdo-uniwersalna-7149563658

W razie W przecież na wakacjach dostaniesz zakaz dalszej jazdy z platformą. 

 

Nie strasz, nie strasz - to nieistotne dla sprawy. 

 

6 godzin temu, AstraC napisał(a):

Co do problemu, rozbierz gniazdo i zobacz czy do boku gniazda nie dochodzi 1 przewód a potem 2 nie wraca do samochodu, jeśli tak to musisz odnaleźć ich podłączenie we wiązce i przełożyć na przeciwmgielne. Tyle.

 

Potrafisz odpowiedź na zadane pytanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lucash napisał(a):

może być bingo ;) @futrzak w moim 30 latku było podobnie. Okazało się że trzeba było przelutować gniazdo haka bo tam było niewiadomo co. Poprzerywana izolacja, jakieś kabelki pośniedziałe itd. W su mie to koleś w warsztacie od tego zaczął że podpiął pod tablicę sprawdzającą elektrykę i na tym pozostał. 

 

Żadne bingo - nic nie jest pośniedziałe, nic nie jest popękane, przejściówki są ok, instalacja podobnie. Na tablicy ok, wyłączają się pozycje z tyłu po podłączeniu urządzenia do gniazda. Pytanie pozostaje aktualne i brak odpowiedzi na nie - czy w 1 połowie lat 90 w DE przepisy wymagały takiego zachowania po podłączeniu czegoś do gniazda haka, czy jest to czyjaś wydumka (na to nie wygląda)? To jest cała zagadka, ponieważ póki co nikt nie wie czy to oryginał, a dość ciekawe rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, futrzak napisał(a):

 

Żadne bingo - nic nie jest pośniedziałe, nic nie jest popękane, przejściówki są ok, instalacja podobnie. Na tablicy ok, wyłączają się pozycje z tyłu po podłączeniu urządzenia do gniazda. Pytanie pozostaje aktualne i brak odpowiedzi na nie - czy w 1 połowie lat 90 w DE przepisy wymagały takiego zachowania po podłączeniu czegoś do gniazda haka, czy jest to czyjaś wydumka (na to nie wygląda)? To jest cała zagadka, ponieważ póki co nikt nie wie czy to oryginał, a dość ciekawe rozwiązanie :)

A przeciwmgielne w aucie działa razem z przeciwmgielnym w platformie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

A przeciwmgielne w aucie działa razem z przeciwmgielnym w platformie?

Ktoś pewnie zamieszał światła przeciwmgłowe. Logiczne że światła w aucie nie mogą gasnąć po podpięciu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

A przeciwmgielne w aucie działa razem z przeciwmgielnym w platformie?

 

Nie. Tak samo :) Znaczy gasną po podpięciu platformy lub przyczepy, bez znaczenia. 

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

To coś pomieszane, jak wyżej inni zauważyli. 

Może ktoś ciągał szeroką przyczepę i mu się własne pozycje odbijały i se wyłączył :hmm:

 

Dla precyzji dopisałem, że przecimgłowe też się wyłącza. To nie jest żadna pomyłka czy przypadkowe działanie - postojowe tył są na jednym obwodzie z podświetleniem tablicy i ta działa, czyli z rozmysłem obwód rozdzielono. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w gnieździe nie ma jakiegoś styku który wciska wtyczka lub przejściówka w trakcie wpinania. Raczej gdzieś po obwodzie będzie się znajdować. Wymieniałem kiedyś gniazdo  MB Sprinter i był w gnieździe taki styk tylko tam było wszystko zgniłe i całą instalacje wymieniałem, więc nie wiem po co był ten stycznik i co wyłączał. Ok już poszukałem, wpisz w Google gniazdo 13 z mikrostykiem 

Edytowane przez jarek_g60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jarek_g60 napisał(a):

Zobacz czy w gnieździe nie ma jakiegoś styku który wciska wtyczka lub przejściówka w trakcie wpinania. Raczej gdzieś po obwodzie będzie się znajdować. Wymieniałem kiedyś gniazdo  MB Sprinter i był w gnieździe taki styk tylko tam było wszystko zgniłe i całą instalacje wymieniałem, więc nie wiem po co był ten stycznik i co wyłączał. Ok już poszukałem, wpisz w Google gniazdo 13 z mikrostykiem 

Styk jest właśnie do wyłączenia światła przeciwmgłowego w aucie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Dla precyzji dopisałem, że przecimgłowe też się wyłącza. To nie jest żadna pomyłka czy przypadkowe działanie - postojowe tył są na jednym obwodzie z podświetleniem tablicy i ta działa, czyli z rozmysłem obwód rozdzielono. 

Czyli jak pisalem wyżej, może męczyła go poświata odbita od szerokiej przyczepy ktoś podpiął pozycje jak przeciwmgielne, i styk rozłącza jedne i drugie. I nie jest to poprawne, nawet u Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jarek_g60 napisał(a):

Zobacz czy w gnieździe nie ma jakiegoś styku 

 

Jest - już pisałem, że wszystko jest w idealnym porządku. Zagadką i pytaniem jest tylko i wyłącznie wyłaczanie postojowych, bo to działa i to celowe działanie. Ja nie pytam co z tym zrobić, ja nie pytam czy to zgodne z polskimi przepisami - pytam zasadniczo o to,  czy ktoś wie, czy w tym okresie w Niemczech były przepisy wymagające takiego zachowania instalacji po podpięciu czegoś do haka - nie jest ważne czy to przyczepa czy platforma. Kwestie oświetlenia generalnie reguluje ECE R48, ale nie mam siły się przez to przebijać i szukać jaki był aktualny w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Jest - już pisałem, że wszystko jest w idealnym porządku. Zagadką i pytaniem jest tylko i wyłącznie wyłaczanie postojowych, bo to działa i to celowe działanie. Ja nie pytam co z tym zrobić, ja nie pytam czy to zgodne z polskimi przepisami - pytam zasadniczo o to,  czy ktoś wie, czy w tym okresie w Niemczech były przepisy wymagające takiego zachowania instalacji po podpięciu czegoś do haka - nie jest ważne czy to przyczepa czy platforma. Kwestie oświetlenia generalnie reguluje ECE R48, ale nie mam siły się przez to przebijać i szukać jaki był aktualny w tym czasie.

Widzę, że uparcie zamiast skupić się na tym jak naprawić problem jaki masz w samochodzie, koniecznie musisz zgłębiać wątki historyczne. Zatem zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą odpowiem najlepiej jak potrafię: nie wiem.

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

Czyli jak pisalem wyżej, może męczyła go poświata odbita od szerokiej przyczepy ktoś podpiął pozycje jak przeciwmgielne, i styk rozłącza jedne i drugie. I nie jest to poprawne, nawet u Niemca.

 

Nie pytam czy jest, ale czy było w 92 roku. I to jest właśnie to pytanie, na które szukam odpowiedzi. Zmienić to mogę w 5 minut pewnie (5 to może nie, bo musiałbym rozbierać całą tapicerkę w bagażniku, bo chyba tam jest sterowanie tym diabelstwem), ale jak jest ori to pewnie tak zostanie ;] Najwyżej do jazd rekreacyjnych z rowerami w ciepłym sezonie dorzucę włącznik, który to ominie, ale nie chcę znieniać oryginalnych rozwiązań, o ile są zgodne z okresem instalacji i pochodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Igorek napisał(a):

Widzę, że uparcie zamiast skupić się na tym jak naprawić problem jaki masz w samochodzie, koniecznie musisz zgłębiać wątki historyczne.

 

Nie zamierzam niczego naprawiać, jeżeli nie jest zepsute. Ja nie mam żadnego problemu, więc nie mam na czym się skupiać w tym kontekście :hehe: Mam pytanie, zagadkę, właśnie historyczną. Nie musisz tego rozumieć...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Nie zamierzam niczego naprawiać, jeżeli nie jest zepsute. Ja nie mam żadnego problemu, więc nie mam na czym się skupiać w tym kontekście :hehe: Mam pytanie, zagadkę, właśnie historyczną. Nie musisz tego rozumieć...

 

 

Domyślam się, że poszukujesz przepisu sprzed kilkudziesięciu lat aby podpierać się nim w razie zatrzymania przez policję z powodu braku świateł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Igorek napisał(a):

Domyślam się, że poszukujesz przepisu sprzed kilkudziesięciu lat aby podpierać się nim w razie zatrzymania przez policję z powodu braku świateł? 

 

Jaka percepcja, takie wnioski. Pytanie dotyczyło rozwiązań technicznych i przepisów z początku lat 90 w DE (w Niemczech) i było konkretnie opisane we wstępie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, futrzak napisał(a):

Potrafisz odpowiedź na zadane pytanie?

Czytać nie potrafisz?

Sprawdź co powiedziałem, są gniazda które odpinaja przeciwmgielne tylne żeby w razie mgły Ci przyczepa non stop po oczach nie świeciła a ktoś mądry podpiął to pod pozycję.

Jesteś gościu ograniczony niesamowicie, widzę że użycie umysłu wychodzi poza ramy twoich możliwości.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 minuty temu, AstraC napisał(a):

Czytać nie potrafisz?

 

Ty z pewnością. 

 

2 minuty temu, AstraC napisał(a):

Sprawdź co powiedziałem, są gniazda które odpinaja przeciwmgielne tylne żeby w razie mgły Ci przyczepa non stop po oczach nie świeciła a ktoś mądry podpiął to pod pozycję. 

 

Czytać potrafisz?  Pytanie było dość kokretne - o przepisy. 

 

2 minuty temu, AstraC napisał(a):

Jesteś gościu ograniczony niesamowicie, widzę że użycie umysłu wychodzi poza ramy twoich możliwości.

 

Cóż, dość tego chamstwa,

Edytowane przez futrzak
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, futrzak napisał(a):

Ty z pewnością

Ty na pewno, pierdyliard ludzi Ci napisało że powinno odpinać przewicmgielne a Ty swoje. I żadne ciekawe rozwiązanie, w starym Oplu z DE też było.

3 minuty temu, futrzak napisał(a):

Czytać potrafisz? 

Ty nie to już ustalone.

3 minuty temu, futrzak napisał(a):

Cóż, dość tego chamstwa,

I kto to mówi.

3 godziny temu, futrzak napisał(a):

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Jaka percepcja, takie wnioski. Pytanie dotyczyło rozwiązań technicznych i przepisów z początku lat 90 w DE (w Niemczech) i było konkretnie opisane we wstępie. 

Tyle lat tu jesteś i nadal nie ogarniasz. Trzeba było zadać pytanie na PMiHM i tam być może znalazłbyś odpowiedź na historyczne zawiłości. A jak pytasz na Motokąciku i ludzie sugerują rozwiązanie problemu to się okazuje, że wszyscy po kolei nie rozumieją :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał(a):

 

Nie pytam czy jest, ale czy było w 92 roku. I to jest właśnie to pytanie, na które szukam odpowiedzi. Zmienić to mogę w 5 minut pewnie (5 to może nie, bo musiałbym rozbierać całą tapicerkę w bagażniku, bo chyba tam jest sterowanie tym diabelstwem), ale jak jest ori to pewnie tak zostanie ;] Najwyżej do jazd rekreacyjnych z rowerami w ciepłym sezonie dorzucę włącznik, który to ominie, ale nie chcę znieniać oryginalnych rozwiązań, o ile są zgodne z okresem instalacji i pochodzenia. 

Skoro zostaje podświetlenie tablicy rejestracyjnej, to nie jest to rozwiązanie oryginalne, a co najwyżej orginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AstraC napisał(a):

Ty na pewno, pierdyliard ludzi Ci napisało że powinno odpinać przewicmgielne a Ty swoje. 

 

Odłącza i co? 

 

5 minut temu, AstraC napisał(a):

I żadne ciekawe rozwiązanie, w starym Oplu z DE też było.

 

Nie wiem co było w Twoim starym Oplu z DE - też wyłączało postojowe po podpięciu przyczepy/haka? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

Skoro zostaje podświetlenie tablicy rejestracyjnej, to nie jest to rozwiązanie oryginalne, a co najwyżej orginalne.

 

Tego nie wiem, spotkałem już wiele dość ciekawych rozwiązań w starych samochodach, by tak to oceniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Tego nie wiem, spotkałem już wiele dość ciekawych rozwiązań w starych samochodach, by tak to oceniać. 

Z brakiem podświetlenia tablicy przy skandynawskich czy dziennych się spotkałem, z sytuacją odwrotną nie, i nie bardzo jak widać są pomysły na to rozwiązanie.

Napisz o jakim rarytasie piszemy, może będzie łatwiej coś znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał(a):

Odłącza i co? 

I nie świecą - to chyba logiczne?
 

10 godzin temu, futrzak napisał(a):

Nie wiem co było w Twoim starym Oplu z DE - też wyłączało postojowe po podpięciu przyczepy/haka? :hehe:

Nie, tam było poprawnie i odłączało tylko przeciwmgielne. Na pacynkach pokazać?

  • Lubię to 1
  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Żadne bingo - nic nie jest pośniedziałe, nic nie jest popękane, przejściówki są ok, instalacja podobnie. Na tablicy ok, wyłączają się pozycje z tyłu po podłączeniu urządzenia do gniazda. Pytanie pozostaje aktualne i brak odpowiedzi na nie - czy w 1 połowie lat 90 w DE przepisy wymagały takiego zachowania po podłączeniu czegoś do gniazda haka, czy jest to czyjaś wydumka (na to nie wygląda)? To jest cała zagadka, ponieważ póki co nikt nie wie czy to oryginał, a dość ciekawe rozwiązanie :)

Witaj, wujek mój miał w w124 kombi taką opcję przy platformie rowerowej. Po podłączeniu platformy działały tylko światła na platformie. Tam, jak dobrze pamiętam, mam nadzieję, był moduł pod tapicerką. Samochód był w DE, 1991 rok produkcja, hak fabryczny Mercedes. Przy przyczepie kempingowej normalnie już świeciło. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pipper napisał(a):

Witaj, wujek mój miał w w124 kombi taką opcję przy platformie rowerowej. Po podłączeniu platformy działały tylko światła na platformie. Tam, jak dobrze pamiętam, mam nadzieję, był moduł pod tapicerką. Samochód był w DE, 1991 rok produkcja, hak fabryczny Mercedes. Przy przyczepie kempingowej normalnie już świeciło. 

 

Dzięki, fajny trop. Okres by się zgadzał, miejsce też. Też mam wrażenie, że coś jes extra zrobione, trzeba będzie poszukać. Szkoda tylko, że jest wszystko poskładane, bo nikt wcześniej tego nie zauważył :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał(a):

 

Dzięki, fajny trop. Okres by się zgadzał, miejsce też. Też mam wrażenie, że coś jes extra zrobione, trzeba będzie poszukać. Szkoda tylko, że jest wszystko poskładane, bo nikt wcześniej tego nie zauważył :) 

Szczegółów nie podam, bo wujek też tylko tyle pamięta, że na jakimś fabrycznym module było...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pipper napisał(a):

Szczegółów nie podam, bo wujek też tylko tyle pamięta, że na jakimś fabrycznym module było...

 

Szczegóły to pewnie sam znajdę - przerywacz z kontrolą żarówek i podpięcia przyczepy jest od MB, jeszcze raz dzięki :ok: To sa na tyle stare rzeczy, że mało kto pamięta jak wtedy było, a z drugiej strony na tyle młode, że może ktoś się trafi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał(a):

 

Szczegóły to pewnie sam znajdę - przerywacz z kontrolą żarówek i podpięcia przyczepy jest od MB, jeszcze raz dzięki :ok: To sa na tyle stare rzeczy, że mało kto pamięta jak wtedy było, a z drugiej strony na tyle młode, że może ktoś się trafi ;]

Klasa 4 podstawówki wtedy była, ciekawość świata i dużo pytań o fajnego Merca :swiety:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pipper napisał(a):

Klasa 4 podstawówki wtedy była, ciekawość świata i dużo pytań o fajnego Merca :swiety:

 

A dla mnie sentymentalna wycieczka w czasy młodości, takiej bardziej zaawansowanej :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WaWeR napisał(a):

Tylko postojowe czy wszystkie?

 

Tak jak pisałem - przeciwmgłowe i postojowe. Reszta bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2024 o 12:26, AstraC napisał(a):

Od razu wybij sobie to z głowy. W Polsce jest to nie legalne. Zgodnie z przepisami platforma musi dublować wszystkie tylne światła, a przy 7 pinach nie ma światła wstecznego. 7 pin tylko przyczepa lekka.

 

 

A platforma która ma tylko gniazdo 7 pin? Też nie można legalnie używać ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CiniO napisał(a):

A platforma która ma tylko gniazdo 7 pin? Też nie można legalnie używać ?

 

 

Nie można. Wiem że takie były, jeszcze przed uregulowaniem ich przepisami bo sam miałem, ale dodawałem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 godzin temu, CiniO napisał(a):

A platforma która ma tylko gniazdo 7 pin? Też nie można legalnie używać ?

 

Po latach braku jakichkolwiek regulacji (w szczególności tablicy rejestracyjnej na platformie) stworzono jakieś durne przepisy, które tego zabroniły. Jak pisałem - mam to gdzieś, ponieważ prawo nie działa wstecz i nie zamierzam zmieniać instalacji świateł w plaformie z 7 pin (taką też mam i świetnie się sprawuje, czy też przerabiać instalacji w samochodzie, jeżeli nie jest niesprawna). 

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Po latach braku jakichkolwiek regulacji (w szczególności tablicy rejestracyjnej na platformie) stworzono jakieś durne przepisy, które tego zabroniły. Jak pisałem - mam to gdzieś, ponieważ prawo nie działa wstecz i nie zamierzam zmieniać instalacji świateł w plaformie z 7 pin (taką też mam i świetnie się sprawuje, czy też przerabiać instalacji w samochodzie, jeżeli nie jest niesprawna). 

Skoro prawo nie działa wstecz to do momentu jego uregulowania nie dało się korzystać z platformy legalnie, ergo i tak korzystasz nie legalnie.

Mam nadzieję że trafisz upierdliwego policjanta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AstraC napisał(a):

Mam nadzieję że trafisz upierdliwego policjanta. :)

 

No faktycznie, platforma 7PIN to smiertlene zagrozenie na drodze :hehe: Tak samo jak z tablica z allegro, ktora jest identyczna z oryginalem :facepalm:

Ja naprawde nie wiem jak mozna bezrefleksyjnie akceptowac takie administracyjne idiotyzymy....

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał(a):

Skoro prawo nie działa wstecz to do momentu jego uregulowania nie dało się korzystać z platformy legalnie, ergo i tak korzystasz nie legalnie.

Mam nadzieję że trafisz upierdliwego policjanta. :)

 

Nie mamy o czym dyskutować :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

No faktycznie, platforma 7PIN to smiertlene zagrozenie na drodze :hehe: Tak samo jak z tablica z allegro, ktora jest identyczna z oryginalem :facepalm:

Ja naprawde nie wiem jak mozna bezrefleksyjnie akceptowac takie administracyjne idiotyzymy....

Śmiertelne nie śmiertelne, ja tam widzę różnicę jak cofam ze światłem wstecznym bądź bez. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.