Skocz do zawartości

Automat do 10 tys - da się??


cheri

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć i czołem :)

 

(chciałam dodać topic w giełdzie ale nie mogłam wybrać tego podfora)

 

Będzie długo, postaram się jednak streszczać. Szukam czegoś w automacie – okolice Warszawy. Budżet najlepiej 8 tysi, ale jestem gotowa mieć +5tys więcej

Szaleństwa nie ma wiem...

Poza tym wymagań chyba nie mam – natomiast mam kupę obaw i PTSD po ostatnim zakupie auta.

Była to najbardziej awaryjna honda świata ;) a ja jakaś oślepiona chyba faktem, że kupuję samochód.

Najlepsze, że przed zakupem oglądał ją mechanik, polecony, sponsorowany przeze mnie - nie zauważył nic niepokojącego...

W wyniku tego dziś się normalnie boję, że trafię znowu na... perełkę ;) 

Niby piękna i Niemiec płakał jak sprzedawał – udany model Honda Jazz 2002. Pan opowiadał jak to kupił ją dla żony, a żona zła i niewdzięczna- nie chce tej gabloty i on musi sprzedać...

Co się okazało... lusterko od strony kierowcy przeszczepione od anglika :) nic w nim nie widziałam, między kontrolkę ABS, a tablicę umieszczono papierek i nie było widać, że ABS jest niesprawny (oczywiście, że nie sprawdzałam go przy zakupie!), w wykładzinie na podłodze dziury, jak usunęłam sto poupychanych zapachów olejków choinek – ujawnił się smród kocich szczyn...do tego popalone papierochami dziury w tapicerce. jakby zła żona nożem pokroiła...

Brak półki tej wysuwanej nad bagażnik... dramat za dramatem. W końcu jak posłuchałam innego mechanika (hondziarz, pasjonat z polecenia ofkors...) się bałam jeździć tym autem. ALE – zamiast oddać sprzedawcy – nie jesteśmy słabiaki... naprawiamy...no trochę pojeździłam - ale jak podliczyłam koszty to taniej by mnie taxi wyniosła ;) za ten czas.

Lubiłam ja ze względu na krótkie przełożenia dźwigni zmiany biegów i to, że znosiła, kiedy ją przeciągałam na wys. obrotach.

Fajne, zwrotne małe auto – no ale ten egzemplarz niebezpieczny i niesprawny.

Co mogłam naprawiałam – włożyłam w nią drugie tyle za ile kupiłam. Niby spoko – działało, aż:

W końcu na przeglądzie stwierdzono, że i zawieszenie z tyłu do wymiany – sprzedałam....

Przeprowadziłam się na linię metra i obraziłam na motoryzację.

Dziś potrzebuję mieć jakiś wózek, by transportować siebie i 2 dzieci, generalnie po mieście na dojazdy i może dwa razy w roku nad morze.

Wymagań poza budżetem i tym, by był automat nie mam żadnych, bo to i tak już dużo.

Może być małe, jak Jazz nawet bardzo lubię takie gabaryty.

W razie dalszych wyjazdów ciuchy wyślę paczkomatem :)

 

Przykładowo – taki C3 – czy Francuza jednak, mimo wszystko - nie?

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/citroen-c3-automat-klima-warszawa-gwar-12-mies-1026-ID6GuROz.html

 

Nie wykluczam też sytuacji, że mnie zaraz sprowadzicie na ziemię i po prostu będę musiała najpierw coś dołożyć by coś sensownego kupić...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cheri napisał(a):

Dziś potrzebuję mieć jakiś wózek, by transportować siebie i 2 dzieci, generalnie po mieście na dojazdy i może dwa razy w roku nad morze.

Wymagań poza budżetem i tym, by był automat nie mam żadnych, bo to i tak już dużo.

Czy będziesz poruszać się autem w strefie czystego transportu?

 

image.png.5a819facc0f5294f49ee61477a15d1fa.png

 

image.png.3f5729807abc44c895011cf12543ff39.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bielaPL napisał(a):

Czy będziesz poruszać się autem w strefie czystego transportu?

 

image.png.5a819facc0f5294f49ee61477a15d1fa.png

 

image.png.3f5729807abc44c895011cf12543ff39.png

O widzę że po 2030 roku nie wjadę do części Warszawy - choć tak naprawdę nie wiem co wazniejsze - czy rok produkcji czy norma Euro - bo  mam auto speniające normę 6dT ale wyprodukowane w 2016 roku ;)  - ale może do tego czasu kupię nowszego diesla.

edit

A tak nieco merytorycznie i do wątku to nie wiem czy kupując auto za 10000 zł w roku 2024 należy się martwić o wjazd do SCT za kilka lat....

 

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da, ale trzeba będzie nie wybrzydzać jeśli chodzi o markę/model/rocznik/przebieg a brać to co się znajdzie zadbane w dobrym stanie technicznym i blacharskim.

Ja bym chyba szedł w kierunku jakiegoś popularnego starszego auta z prostym silnikiem i klasycznym hydraulicznym automatem. Taka skrzynia raczej nie powinna zepsuć się nagle, jeśli nawet zacznie poszarpywać to pewnie przejeździ tak jeszcze kolejne kilkadziesiąt tys km.

Jeśli chodzi o auta małe to unikałbym skrzyń biegów typu "automatyczny manual" które bywały w tym segmencie stosowane, ale raczej nie słyną z niezawodności więc szansa na usterkę spora, trudno znaleźć kogoś kto to zdiagnozuje czy naprawi a wymienić na drugą nie ma jak bo mało używek i wszystkie tak samo zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bielaPL napisał(a):

Czy będziesz poruszać się autem w strefie czystego transportu?

 

image.png.5a819facc0f5294f49ee61477a15d1fa.png

 

image.png.3f5729807abc44c895011cf12543ff39.png

Niee.. jestem gotowa postawić na jakimś Parkuj i Jedź (metrem). Nie mam z tym problemu. 

 

Wiem, że nie ma co wybrzydzać. Wiem że te zautomatyzowane są bardziej psujące się, także szukać hydraulicznej.

Czyli - jakiej?

:)

yaris nie bardzo? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cheri napisał(a):

Niee.. jestem gotowa postawić na jakimś Parkuj i Jedź (metrem). Nie mam z tym problemu. 

 

Wiem, że nie ma co wybrzydzać. Wiem że te zautomatyzowane są bardziej psujące się, także szukać hydraulicznej.

Czyli - jakiej?

:)

yaris nie bardzo? 

 

 

Może coś takiego?

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mazda-2-mazda-2-bardzo-dobre-autko-automat-benzyna-bezawaryjne-godne-pole-ID6GswIS.html

 

Moja siostrzenica jeździła Mazdą 3 II z silnikiem 1.6 właśnie w automacie. Chyba nawet miała sprzedawać czy coś...

Edytowane przez bochumil
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cheri napisał(a):

Wiem, że nie ma co wybrzydzać. Wiem że te zautomatyzowane są bardziej psujące się, także szukać hydraulicznej.

Czyli - jakiej?

:)

yaris nie bardzo? 

corolle łatwiej będzie znaleźć, tylko że 10k to mało na auto i toyotę... 

Może meriva? Ona ma chyba klasyczną skrzynię

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/opel-meriva-1-8-125km-automat-climatronic-szyberdach-x-2-alufelgi-xenon-do-jazdy-ID6Gqxs8.html?_gl=1*kww43e*_ga*MTM1NzY1NDgxMi4xNzEzMzU0NTgy*_ga_1MNBX75RRH*MTcxNzc1OTAzNC4yMS4xLjE3MTc3NjA0NjEuMC4wLjA.

 

tu masz niby po naprawie skrzyni. Jak jest faktura na to czyli masz jakąś gwarancje od serwisu i mniejsza szansa dużej wtopy. Jest sporo tego modelu do obejrzenia w okolicach Warszawy także można spróbować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał(a):

corolle łatwiej będzie znaleźć, tylko że 10k to mało na auto i toyotę... 

Może meriva? Ona ma chyba klasyczną skrzynię

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/opel-meriva-1-8-125km-automat-climatronic-szyberdach-x-2-alufelgi-xenon-do-jazdy-ID6Gqxs8.html?_gl=1*kww43e*_ga*MTM1NzY1NDgxMi4xNzEzMzU0NTgy*_ga_1MNBX75RRH*MTcxNzc1OTAzNC4yMS4xLjE3MTc3NjA0NjEuMC4wLjA.

 

tu masz niby po naprawie skrzyni. Jak jest faktura na to czyli masz jakąś gwarancje od serwisu i mniejsza szansa dużej wtopy. Jest sporo tego modelu do obejrzenia w okolicach Warszawy także można spróbować

 

Myślałam o merivie też. No popatrzę. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cheri napisał(a):

A co powiecie na mercedesy A klasy? 

W takiej kwocie to raczej bym się skupił na autach dla ludu, a nie markach premium.

Inna sprawa, że naprawa ewentualnej awarii automatu może przekroczyć wartość pojazdu. Dlatego jednak sugerowałbym manual.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, cheri napisał(a):

A co powiecie na mercedesy A klasy? 

moim zdaniem nie da się czegoś ciekawego kupić  tym budżecie. Może jakieś Audi poszukaj np. A3 z klimą chociaż. Wszystkie  samochody będą miały powyżej 200 kkm najechane i spora szansa że skrzynia będzie niedługo do zrobienia. 
Np. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/audi-a3-audi-a3-automat-1-8-8l-sportback-ID6GrNkm.html 


Mercedes A klasa wygląda ładnie ale skrzynia jest bezstopniowa i nie ma dobrych opinii. 

Musisz wziąć pod uwagę że większość sprzedających pozbywa się aut z powodu jakiś bolączek i to raczej kosztownych. 

Edytowane przez lucash
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rbgarb1 napisał(a):

Skrzynie w Merivie to w większości niestety robot, nie hydraulik

Poza wkurzajacym działaniem, serwisowanie raczej trochę demonizujecie.

Samochód znośny, ale skrzynia wkurza. Można spróbować znaleźć Astrę H:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/opel-astra-1-8-benzyna-automat-ID6Gw4Xc.html

Ale tylko 1.8, to klasyczny automat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cheri napisał(a):

Szukam czegoś w automacie – okolice Warszawy.

Szukaj czegoś takiego czy takiego. 125 KM + prosty automat. Jak ktoś wymieniał olej to niezniszczalny. Trzeba tylko bardzo przejrzeć pod kątem rdzy. Szczególnie tylne kielichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał(a):

Poza wkurzajacym działaniem, serwisowanie raczej trochę demonizujecie.

Zgadza się. Dodatkowo easytronic jest o wiele tańszy w naprawie od zwykłego hydraulika. Jest kilka firm w PL specjalizujących się w naprawach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.