Skocz do zawartości

GSR2 - czy auta zdrożeją?


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1 lipca wchodzi w życie dyrektywa unijna GSR2. Jak sądzicie, czy w związku z tym od 1 lipca nowe samochody zdrożeją? Może jest na kąciku jakiś pracownik salonu, który ma wiarygodne informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Miromat napisał(a):

Od 1 lipca wchodzi w życie dyrektywa unijna GSR2. Jak sądzicie, czy w związku z tym od 1 lipca nowe samochody zdrożeją? Może jest na kąciku jakiś pracownik salonu, który ma wiarygodne informacje na ten temat?

 

przez to raczej po prostu kilka modeli zniknie z rynku. Te których dostosowanie do tych wymagań, producenci uznali za nieopłacalne. Nowo projektowane auta i tak mają już te wszystkie systemy i są one wliczone w cenę. Inne dostosowano przy okazji ostatnich liftingów. No i oczywiście procentowo najwięcej to kosztuje w małych i tanich samochodach, więc jak zwykle w tym dobrobycie socjalistycznym, biedny zapłaci więcej.

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu te GSR2, nie wystarczy wprowadzić dwóch ograniczeń

-przyśpieszenie do 100 najszybciej to 10s

-vmax największa to 150km/h

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bielaPL napisał(a):

bez sensu te GSR2, nie wystarczy wprowadzić dwóch ograniczeń

-przyśpieszenie do 100 najszybciej to 10s

-vmax największa to 150km/h

Nie pytam czy to ma sens, czy nie tylko jakie będą konsekwencje tego. Na to czy to ma sens nikt z nas nie ma wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał(a):

Kup samochód przed lipcem i po kłopocie. 

No właśnie to może być kłopot, żeby kupić przed lipcem. Dlatego pytam, bo chciałbym wiedzieć co mnie czeka gdybym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Miromat napisał(a):

Nie pytam czy to ma sens, czy nie tylko jakie będą konsekwencje tego. Na to czy to ma sens nikt z nas nie ma wpływu.

 

większość nowych aut ma już wymagane systemy, jeżeli dojdzie coś nowego np czarna skrzynka to tak ceny wzrosną, szczególnie odczuwalne to będzie przy tańszych modelach. Licz na jakieś 3-4tys więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miromat napisał(a):

No właśnie to może być kłopot, żeby kupić przed lipcem. Dlatego pytam, bo chciałbym wiedzieć co mnie czeka gdybym nie kupił.

 

Większość aut ma już te systemy w roczniku modelowym 2024/2025.

Żadnej skokowej zmiany ceny od 1 lipca nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u dealera Opla i dowiedziałem się, że samochody, które nie zostaną sprzedane do końca czerwca zostaną zarejestrowane przez dealera i będą mogły być  sprzedawane od lipca mimo, że nie spełniają dyrektywy GSR2. Teoretycznie powinny być traktowane jak używane. Czy będą tańsze - nie chcieli powiedzieć. Pamiętam, że kilka lat temu taka sytuacja już była. Samochody były rejestrowane przez dealerów, żeby mogły być sprzedane, bo czegoś tam nie spełniały. Pamiętacie jak to było wtedy z cenami? Były tańsze, bo teoretycznie używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miromat napisał(a):

dealera Opla

U opla albo będą grube przeceny, albo auta będą stały miesiącami, bo już prawie wszyscy wiedzą, ze 1.2 puretech nie należy kupować, a oni innych silników w zasadzie nie mają. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Większość aut ma już te systemy w roczniku modelowym 2024/2025.

Żadnej skokowej zmiany ceny od 1 lipca nie będzie 

Teraz Meganke sedan przystosowali i za 100 tysi masz na bogato z manualem 140 KM. Super oferta.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iwik napisał(a):

U opla albo będą grube przeceny, albo auta będą stały miesiącami, bo już prawie wszyscy wiedzą, ze 1.2 puretech nie należy kupować, a oni innych silników w zasadzie nie mają. 

Imo nie będą. Zrobią to samo co z Fiatem dwa lata w salonie a upustu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, iwik napisał(a):

U opla albo będą grube przeceny, albo auta będą stały miesiącami, bo już prawie wszyscy wiedzą, ze 1.2 puretech nie należy kupować, a oni innych silników w zasadzie nie mają. 

 

Zobacz sobie rankingii sprzedaży w EU...

W pierwszej dziesiątce będziesz miał kilka aut z Puretech...

Opel faktycznie słabo się sprzedaje poza DE czy UK, ale raczej nie że względu na silnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Zobacz sobie rankingii sprzedaży w EU...

W pierwszej dziesiątce będziesz miał kilka aut z Puretech...

Opel faktycznie słabo się sprzedaje poza DE czy UK, ale raczej nie że względu na silnik.

Chyba coś ruszyło, bo w tym roku już 3 razy widziałem na ulicy nową Astrę ;l

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rado_ napisał(a):

Teraz Meganke sedan przystosowali i za 100 tysi masz na bogato z manualem 140 KM. Super 

 

Byłaby gdyby nie ten sedan, każde inne nadwozie ok, aby nie sedan.

Plaskacz Meganka to nie wyleciała zupełnie z oferty i tylko jako SUV elektryk miała być?

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, iwik napisał(a):

U opla albo będą grube przeceny, albo auta będą stały miesiącami, bo już prawie wszyscy wiedzą, ze 1.2 puretech nie należy kupować, a oni innych silników w zasadzie nie mają. 

Naszło mnie pytanie.

Od kiedy tak jest w Peugeocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

 

Byłaby gdyby nie ten sedan, każde inne nadwozie ok, aby nie sedan.

Plaskacz Meganka to nie wyleciała zupełnie z oferty i tylko jako SUV elektryk miała być?

 

mam podobne zdanie. Sedan mógłby kosztować i 50 tys. pln. I tak bym nie kupił. Nie cierpię tego rodzaju nadwozia. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

mam podobne zdanie. Sedan mógłby kosztować i 50 tys. pln. I tak bym nie kupił. Nie cierpię tego rodzaju nadwozia. ;]

To nie dla EU. Kupią trochę dla Uber i taxi a resztę wypchną do Chin i na Bliski Wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał(a):

 

mam podobne zdanie. Sedan mógłby kosztować i 50 tys. pln. I tak bym nie kupił. Nie cierpię tego rodzaju nadwozia. ;]

 

No co Ty, nie mów że Ci się nie podobają te klasyki europejskiej motoryzacji ;]

 

4430e34d-502d-4c2f-b3ce-635b0e321308_i-r

 

skoda-fabia-sedan-side-1-1240652.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wladmar napisał(a):

No co Ty, nie mów że Ci się nie podobają te klasyki europejskiej motoryzacji ;]

O ile Fabieda to jeszcze jakoś wygląda to w Thalii zawsze zastanawiałem się czy ktoś w fabryce nie stwierdził że potrzebujemy sedana, wziął śmietnik i poszedł dospawać do tyłu Clio ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał(a):

O ile Fabieda to jeszcze jakoś wygląda to w Thalii zawsze zastanawiałem się czy ktoś w fabryce nie stwierdził że potrzebujemy sedana, wziął śmietnik i poszedł dospawać do tyłu Clio ;]

 

A najgorsze, że był czas, kiedy chyba co trzecie auto na drodze to była właśnie Thalia i to jeszcze w tym obrzydliwym srebrnym kolorze. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wladmar napisał(a):

 

A najgorsze, że był czas, kiedy chyba co trzecie auto na drodze to była właśnie Thalia i to jeszcze w tym obrzydliwym srebrnym kolorze. 

Ale to nie były zakupy z "miłości" tylko z rozsądku (ceny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

mam podobne zdanie. Sedan mógłby kosztować i 50 tys. pln. I tak bym nie kupił. Nie cierpię tego rodzaju nadwozia. ;]

Ja chyba wolę niż kombi i tą głupią roletę co trzeba non stop wahlować ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

 

Byłaby gdyby nie ten sedan, każde inne nadwozie ok, aby nie sedan.

Plaskacz Meganka to nie wyleciała zupełnie z oferty i tylko jako SUV elektryk miała być?

Dla mnie jako drugie auto sedan może być. Został tylko sedan, reszta wycofana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.