Skocz do zawartości

Szkoda na parkingu "prywatnym" - polubowne załatwienie sprawy


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Parking prywatny ze szlabanem i ochroną ;) miejsca wykupione więc widomo kto i jak parkuje.

 

Było to wczoraj wieczorem, otwierając drzwi swojego samochodu uderzyłem w auto, ono jest przykryte pokrowcem i zauważyłe, że się rozdarł, nie zaglądałem pod, nie wymacałem nic podejżanego w okolicach rozdarcia pokrowca nie było szansy na ustalenie danych właścicela, wiem, że administrator parkingu pracuje od 7 do 14 dziś zadzwoniłem i ustaliłem dane właściciela.

 

Dziś zdobyłem numer do właścicela i poinfromowałem go o sytuacji. Podjechaliśmy i okazało się że lampa jedna pękła tył Astra J.

 

Właścicel ukrainiec coś tam marudził (ja przygotowałem oświadczenie o szkodzie z mojej winy tylko jego dane wpisać), ale che się dogadać, kwota jaką chce powiedzmy, że jest do przyjęcia.

 

Umówiliśmy się na przekazanie gotówki, ale.... proszę dajcie znać jak się powiedzmy zabezpieczyć z oświadczeniem iż nie będzie mnie ścigał?

 

Gość coś kręcić zaczyna bo dzwonił z "pretensjami" dlaczego wczoraj nie dzwoniłem tylko dzisiaj, teoretycznie przyjął do wiadomości tłumaczenie (zgodne z prawdą zresztą), że nie było możliwości zdobycia kontaktu do niego wczoraj i dziś po ustaleniu zadzwoniłem, ale słyszę w tle po jego stronie jakiegoś "podpowiadacza" co mu doradza jakieś dziwne teorie...... i chcę mieć dupochron mocny na załatwienie polubowne sprawy bo jeszcze chwila to mu dam swoje dane i niech idzie kopać się z TU.....

 

Na marginesie, jakie konsekwencję można ponieść za taką pierdołę powstałą na terenie prywatnym za szlabanem.... mandat, punkty karne....:hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ariibyd napisał(a):

Na marginesie, jakie konsekwencję można ponieść za taką pierdołę powstałą na terenie prywatnym za szlabanem.... mandat, punkty karne....:hmm:

 

Moje zdanie jest takie, że już po pierwszych, nawet minimalnych śladach kombinowania przez poszkodowanego, bym to robił przez TU.

Tutaj jakiś link i pod nim ciekawa informacja
https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/

Wynika z tego, że lepiej jak już teraz sam zgłosisz tą informację, bo jak zgłosi do poszkodowany, to jeszcze wyjdzie że uciekłeś, a on Cię sam zidentyfikował ;)

 

Nie widzę nic tam jasno napisanego, żeby groził Ci za to mandat. Grozi właśnie jak uciekniesz. Nie wiem ile w tym prawdy.

 

Ja już na tym etapie, z tego co pisałeś, bym to zgłaszał do TU, a jemu wysłał nr polisy SMSem dopiero z godzinę po Twoim zgłoszeniu, aby chronologia zdarzeń się zgadzała

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zzzz napisał(a):

Niech Ukr przy tobie napisze odręczne oświadczenie z danymi że przyjmuje kasę za szkody i się podpisze.

 

Oraz że otrzymana kwota wyczerpuje wszelkie roszczenia w związku z zaustniałą szkodą, a kasę przekaż przy świadku.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Moje zdanie jest takie, że już po pierwszych, nawet minimalnych śladach kombinowania przez poszkodowanego, bym to robił przez TU.

Tutaj jakiś link i pod nim ciekawa informacja
https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/

Wynika z tego, że lepiej jak już teraz sam zgłosisz tą informację, bo jak zgłosi do poszkodowany, to jeszcze wyjdzie że uciekłeś, a on Cię sam zidentyfikował ;)

 

Nie widzę nic tam jasno napisanego, żeby groził Ci za to mandat. Grozi właśnie jak uciekniesz. Nie wiem ile w tym prawdy.

 

Ja już na tym etapie, z tego co pisałeś, bym to zgłaszał do TU, a jemu wysłał nr polisy SMSem dopiero z godzinę po Twoim zgłoszeniu, aby chronologia zdarzeń się zgadzała

 

Kwestia ucieczki i unikania odpowiedzialności to nie problem, dzwoniłem do administyratora parkingu i sam zgłosiłem zaistniałą sytuację ;), więc tu mam dupochron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zzzz napisał(a):

Niech Ukr przy tobie napisze odręczne oświadczenie z danymi że przyjmuje kasę za szkody i się podpisze.

 

Ja przygotuję takie pisane maszynowo tylko dane wpisać chce w odpowiednie miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrus napisał(a):

 

Oraz że otrzymana kwota wyczerpuje wszelkie roszczenia w związku z zaustniałą szkodą, a kasę przekaż przy świadku.

 

Dobra rada, trzeba to wpisać będzie. Świadka nie potrzeba..... nagram sobie ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ariibyd napisał(a):

 

Ja przygotuję takie pisane maszynowo tylko dane wpisać chce w odpowiednie miejsca.

 

Napisałem "odręczne" nieprzypadkowo. Na Twoim, maszynowym, będzie tylko jego podpis. Powie że podrobiony itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotrus napisał(a):

 

Oraz że otrzymana kwota wyczerpuje wszelkie roszczenia w związku z zaustniałą szkodą, a kasę przekaż przy świadku.

I jeszcze do tego dodaj jego oświadczenia:

1. że w związku z pokryciem szkód nie będzie występował z żadnym roszczeniami do T.U - żeby Ci nie wywinął numeru, że od Ciebie weźmie, a potem się zwróci do TU o odszkodowanie.

2. Że to jego auto- bo może być tak, że on wypożyczył od kogoś, ty mu dziś dasz kasę, on za jakiś czas zwróci auto właścicielowi, przekaże dane sprawcy który go uszkodził, a właściciel poleci do TU ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego, że skoro auto nie było w ruchu, to z OC pojazdu poszkodowany nic nie dostanie. Jeżeli już to z OC w życiu prywatnym @Ariibyd, jeżeli takowe posiadasz. I jeżeli chciałby cokolwiek dochodzić to na drodze sprawy cywilnej. 

Piszę z doświadczenia własnego.

A jak fajnie się jednej :zona: nogi ugięły jak jej to kilka razy policjant tłumaczył i nie docierało że albo się ze mną dogaduje, albo idzie sobie do sądu :]

 

Edyta

Widzę że się pozmieniało ( wyrok TSUE z 2018 przywołany w artykule @kravitz), mimo iż moje zdarzenie było w 2020, to nikt o tym nie wiedział - moja agentka, policja, ja oraz  ta krowa która zastawiła mi drzwi.

Ciekawe jak to ubezpieczyciele traktują :hmm:

Edytowane przez Artur_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego, że skoro auto nie było w ruchu, to z OC pojazdu poszkodowany nic nie dostanie. Jeżeli już to z OC w życiu prywatnym @Ariibyd, jeżeli takowe posiadasz. I jeżeli chciałby cokolwiek dochodzić to na drodze sprawy cywilnej. 
Piszę z doświadczenia własnego.
A jak fajnie się jednej :zona: nogi ugięły jak jej to kilka razy policjant tłumaczył i nie docierało że albo się ze mną dogaduje, albo idzie sobie do sądu :]
 
Edyta
Widzę że się pozmieniało ( wyrok TSUE z 2018 przywołany w artykule @kravitz), mimo iż moje zdarzenie było w 2020, to nikt o tym nie wiedział - moja agentka, policja, ja oraz  ta krowa która zastawiła mi drzwi.
Ciekawe jak to ubezpieczyciele traktują :hmm:
No właśnie chciałem powiedzieć że auto nie musi się rusza. Żeby być " w ruchu" ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś skleciłem jak niżej, coś dodać, coś ująć???

 

w miejscach kropkowanych odręcznie każdy z nas wpisze sam swoje dane.

 

Bydgoszcz 22-06-2024r

 

 

Oświadczenie dotyczące szkody parkingowej.

 

W związku z zaistniałą szkodą parkingową powstałą w dniu 19-06-2024r na terenie parkingu strzeżonego przy ulicy xxxxxxxxxxxxxx (parking administrowany przez xxxxxxxxxx) oświadczam, że właścicielem uszkodzonego pojazdu marki Opel Astra J kombi o numerach rejestracyjnych xxxxxxxx jest:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Podczas otwierania drzwi pojazdu Honda Civic doszło do kontaktu z pojazdem Opel Astra w wyniku tego uszkodzeniu uległa lampa tylna lewa (pęknięcie) w pojeździe Opel.

Sprawca szkody: ………………………………………………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

będący właścicielem pojazdu Honda Civic o numerach rejestracyjnych xxxxxxxx zobowiązał się do pokrycia kosztów naprawy.

Kwota jaką otrzymałem w dniu 22-06-2024r jest dla mnie satysfakcjonująca i wyczerpuje moje roszczenia w temacie w/w szkody w związku z tym oświadczam, że nie będę występował z żadnymi roszczeniami do Towarzystwa  Ubezpieczeniowego sprawcy.

Oświadczenie zostało sporządzone w dwóch jednakowych egzemplarzach, po jednym dla stron.

 

 

 Dane sprawcy:                                                                                                          Dane poszkodowanego:

……………………………………                                                                                           ………………………………………

……………………………………                                                                                           ……………………………………….

……………………………………                                                                                           ………………………………………..

…………………………………….                                                                                          ………………………………………..

Podpis:                                                                                                                         Podpis:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest ubezpieczenie żeby z niego korzystać. Składka skoczy o te parę stówek ale zapomnisz o temacie. Dasz mu gotówkę i będą problemy. 
Zależy ile podskoczy ubezpieczenie i zależy ile to jest te parę stówek do wypłaty (200 czy 900)? Zależy też czy to 1 auto czy właściciel ma na siebie kilka aut (ja np mam 3 szt).

Nie zawsze się opłaca likwidacja z polisy -trzeba przekalkulować ...



Wysłane z mojego RMX3393 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DZIDA napisał(a):

Zależy ile podskoczy ubezpieczenie i zależy ile to jest te parę stówek do wypłaty (200 czy 900)? Zależy też czy to 1 auto czy właściciel ma na siebie kilka aut (ja np mam 3 szt).

Nie zawsze się opłaca likwidacja z polisy -trzeba przekalkulować ...



Wysłane z mojego RMX3393 przy użyciu Tapatalka
 

 

Gdyby nie pytal na AK, tylko dal do reki na lampe + flaszke, to byloby juz dawno po temacie ;)

A tak sie dowie, ze go na pewna bedzie gosc chcieli oszukac na 3 pokolenia do przodu i tylko wrzodow sie nabawi z tego stresu ;]

Na szczescie zycie jest zazwyczaj duzo mniej skomplikowane niz paranoiczne wizje userow...

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2024 o 11:14, wujek napisał(a):

Po to jest ubezpieczenie żeby z niego korzystać. Składka skoczy o te parę stówek ale zapomnisz o temacie. Dasz mu gotówkę i będą problemy. 

Zwłaszcza jak masz kilka lub kilkanaście aut. 🫣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gdyby nie pytal na AK, tylko dal do reki na lampe + flaszke, to byloby juz dawno po temacie ;)

A tak sie dowie, ze go na pewna bedzie gosc chcieli oszukac na 3 pokolenia do przodu i tylko wrzodow sie nabawi z tego stresu ;]

Na szczescie zycie jest zazwyczaj duzo mniej skomplikowane niz paranoiczne wizje userow...

 

 

 

Oświadczenie spisnae z adnotacją że nie będzie się ubiegał do mojego TU z roszczeniem, nie sądzę ażeby coś kombinował bo stoimy obok siebie na parkingu od roku i pewnie jeszcze chwilę postoimi....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.