Napisano 12 godzin temu12 godzin Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża. Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.
Napisano 12 godzin temu12 godzin 2 minuty temu, robert2609 napisał:Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża.Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.Raczej standard, ze kazda naprawe gwarancyjna musi zatwierdzic producent/importer, niezaleznie od marki.Natomiast czekanie tydzien na odpowiedz to raczej normalnie nie jest, chyba ze czekaja na czesci...
Napisano 11 godzin temu11 godzin 29 minut temu, Rober napisał:Z info od doradcy brak odpowiedzi...Jeśli jest na gwarancji to wymagaj auta zastępczego.W wielu markach zastępczak przysługuje dopiero jak auto przyjedzie na lawecie, ale tutaj raczej bym wymuszał producenta/dealera pokrycia kosztów.Zapewne wtedy odpowiedź szybko przyjdzie
Napisano 11 godzin temu11 godzin Autor Twierdzą ,że nie mają wszystkie rozdane, proponują z ubezpiecznia ,nie chodzi o to bo mam czym się poruszać ale taka pierdoła jak zbiorniczek nie kosztuje 1000zł cena śmieszna na znanym portalu ale u nich pewnie z 300zł samochodem można się poruszać ale nie chcą oddać bo jak twierdzą usterka może się pogłebić
Napisano 10 godzin temu10 godzin Zależności od typu usterki. Jeśli jest błąd który w instrukcji jest opisany jako „element do wymiany” to się go wymienia uprzednio dokumentując usterkę i zapisując historię błędów- żeby móc to potem udokumentować i rozliczyć. Ale czasem jest tak że w instrukcja jasno nie mówi co wymienić i wtedy często też piszemy do importera żeby zapytać czy mamy wymienić i mieć podkładkę że oni się na to zgodzili. Nikt nie chce ryzykować wymiana jeśli nie ma na to jasnej instrukcji bo potem wniosek jest sprawdzany i może się okazać że nie uznają go, koszty wtedy nie pokrywa klient, nie gwarant, tylko my- dealerAuta nie dają. Odpowiedź na mejla jest w ciągu paru godzin. Ale często to nie jest decyzja tylko wstęp do dyskusji...Odpowiedź od znajomego... Edytowane 10 godzin temu10 godzin przez zzzz
Napisano 10 godzin temu10 godzin Godzinę temu, Rober napisał:Twierdzą ,że nie mają wszystkie rozdane, proponują z ubezpiecznia ,nie chodzi o to bo mam czym się poruszać ale taka pierdoła jak zbiorniczek nie kosztuje 1000zł cena śmieszna na znanym portalu ale u nich pewnie z 300zł samochodem można się poruszać ale nie chcą oddać bo jak twierdzą usterka może się pogłebićJak masz czym jeździć to łatwiej, gorzej jak nie masz. Sam nie wiem czy jest się czym podeprzeć prawnie w tym wypadku, nie musiałem się dowiadywać na szczęście. Skoro nie chcą Ci wydać samochodu to logiczne, że powinni jakoś rozwiązać ten problem, to nie Ty im trzymasz auto tylko oni Tobie
Napisano 9 godzin temu9 godzin 14 minut temu, komor napisał:Jak masz czym jeździć to łatwiej, gorzej jak nie masz.Sam nie wiem czy jest się czym podeprzeć prawnie w tym wypadku, nie musiałem się dowiadywać na szczęście. Skoro nie chcą Ci wydać samochodu to logiczne, że powinni jakoś rozwiązać ten problem, to nie Ty im trzymasz auto tylko oni Tobie Wystarczy przeczytac warunki gwarancji i bedzie wiadomo co przysluguje ;)Jesli dostaniesz auto zastepcze, to raczej w ramach Assistance, a nie gwarancji.Dlatego lepiej wezwac lawete niz pojechac na kolach do ASO
Napisano 9 godzin temu9 godzin 20 minut temu, Maciej__ napisał:Wystarczy przeczytac warunki gwarancji i bedzie wiadomo co przysluguje ;)Jesli dostaniesz auto zastepcze, to raczej w ramach Assistance, a nie gwarancji.Dlatego lepiej wezwac lawete niz pojechac na kolach do ASO W ramach gwarancji też może być assistance i przysługiwać auto na kilka dni.Ale to już zależy, tak jak piszesz, od konkretnych warunków.
Napisano 9 godzin temu9 godzin Autor Z nimi to jak walka z wiatrakami, ale temat ruszył bo dziś telefonicznie poprosiłem o rozmowę z kierownikiem oczywiście wywiad co i jak, że zaraz spróbujemy kontaktować się z producentem i po godzinie telefon zwrotny, że producent wyraził zgodę na wymianę zbiorniczka. Ale co z tego jak zbiorniczka nie ma na magazynie zmówili będzie jutro a auto w piątek o 12 ma być podstawione do wymiany... mam nadzieję, że oddadzą ,,,dlatego też grzecznie poprosiłem doradcę żeby to sprawnie poszło Co do usterki to zgłaszał co jakiś czas niski poziom płynu chłodzącego gdzie płyn był na max. Po diagnostyce błędów nie było dlatego musiałem chwycić moment gdy pokazał na wyświetlaczu błąd + stan płynu i im to wysłać.... Takie to perypetie potem znowu auto do diagnozy błędów brak i zatrzymali w serwisie do wyjaśnienia z producentem jak mają dalej działać.
Napisano 8 godzin temu8 godzin Niestety, w popularnych markach tak często jest, zwłaszcza jak głównie obsługują floty. Prywatny ich mało interesuje, zarówno podczas sprzedaży, jak i późniejszej obsługi. Znam to z kilku ASO Skody, poziom zlewania klienta indywidualnego jest zdumiewający, porównując do Mitsubishi, BMW, Nissana czy Suzuki.
Napisano 7 godzin temu7 godzin Tam się trzeba przyjrzeć, co dokładnie ASO odwala, bo zbiorniczki płynu do VAGa to leżą na półkach, a i w kiosku RUCHu coś by się znalazło. OE są na stanie w centrali zaopatrującej ASO za 145 zł brutto, praktycznie z dnia na dzień. Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.
Napisano 7 godzin temu7 godzin 19 minut temu, kaczorek79 napisał:Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.Juz minal rok jak jezdzisz GTI? Ale ten czas zasuwa...
Napisano 6 godzin temu6 godzin 45 minut temu, Maciej__ napisał:Juz minal rok jak jezdzisz GTI? Ale ten czas zasuwa...Nie, pół roku, ale mam ponad 10 kkm, za 4 dni śmigam do cro, wrócę i będzie 14 kkm, a na 15 wypada mi wymiana, więc zrobię ją w aso, żeby nie jechać do nich przy ok 19 kkm, jak komputer pokaże.
Napisano 6 godzin temu6 godzin Godzinę temu, wladmar napisał:Niestety, w popularnych markach tak często jest, zwłaszcza jak głównie obsługują floty. Prywatny ich mało interesuje, zarówno podczas sprzedaży, jak i późniejszej obsługi. Znam to z kilku ASO Skody, poziom zlewania klienta indywidualnego jest zdumiewający, porównując do Mitsubishi, BMW, Nissana czy Suzuki.Też nie byłem zadowolony z ASO Skody. Raz potrzebowałem naprawy/diagnozy auta, który miał ograniczony zasięg. Terminy w Warszawie , za 5tyg, za 3tyg, itd. Guzik ich to interesowało, że autem nie da się jeździć. Taką mają kolejkę. Dopiero 5te ASO poleciło wezwać Assistance, wtedy szybciej robią. Ogarnęli w 2dni.Godzinę temu, kaczorek79 napisał:Tam się trzeba przyjrzeć, co dokładnie ASO odwala, bo zbiorniczki płynu do VAGa to leżą na półkach, a i w kiosku RUCHu coś by się znalazło. OE są na stanie w centrali zaopatrującej ASO za 145 zł brutto, praktycznie z dnia na dzień.Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.Coś tam zawsze się znajdzie, może na klocki już czas, albo przynajmniej czyszczenie układu ..
Napisano 1 godzinę temu1 godzina Autor 5 godzin temu, kaczorek79 napisał:Nie, pół roku, ale mam ponad 10 kkm, za 4 dni śmigam do cro, wrócę i będzie 14 kkm, a na 15 wypada mi wymiana, więc zrobię ją w aso, żeby nie jechać do nich przy ok 19 kkm, jak komputer pokaże.6 godzin temu, kaczorek79 napisał:Tam się trzeba przyjrzeć, co dokładnie ASO odwala, bo zbiorniczki płynu do VAGa to leżą na półkach, a i w kiosku RUCHu coś by się znalazło. OE są na stanie w centrali zaopatrującej ASO za 145 zł brutto, praktycznie z dnia na dzień.Mam pierwszą wizytę w tym grajdole za miesiąc, żeby gwarancję utrzymać, już się boję co tam mogą napsuć w sprawnym aucie.Może klocki hamulcowe czy olej mają ale nie spodziewali się,że może być potrzebny zbiorniczek wyrównawczy dlatego zamawiali...
Napisano 23 minuty temu23 min 42 minuty temu, Rober napisał:Może klocki hamulcowe czy olej mają ale nie spodziewali się,że może być potrzebny zbiorniczek wyrównawczy dlatego zamawiali...Ale ja widzę stany aso VAG, zbiorniczki są najpóźniej po 24 godzinach.
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.