Skocz do zawartości

Wybierak - demontaż + short shifter


CZUCZU

Rekomendowane odpowiedzi

dało się panowie wszystko tylko ze te pręty były inaczej przyspawane na początku tak jak kyniu pisał ale wadziło o skrzynie wiec szlifowałem rowek co by nie wadziło a kolor mi sie podoba smile.gif i finalnie to zrobiłem tak myślę ze zrobicie to ładniej haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mnie zastanawia czy po miesiącu lub dwóch na wybieraku nie pojawią się luzy od takiego dociążenia

> fakt faktem patent dobry, bo biegi w seju mogłyby lepiej wchodzić ale jak to się przełoży na

> awaryjność zestawu...?

Też się nad tym zastanawiałem zobaczymy zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> he spoko to pokaż jak zrobisz finalną wersję a po jakimś czasie użytkowanie napisz czy wystąpiły

> jakieś luzy

tam nie ma co się luzować, bynajmniej nie od razu i nie od takich "wag" Oś wybieraka dosyć ciasno jest spasowana w aluminiowej obudowie wybieraka. Poza tym więsze siły na to wywierają pracujące linki niż te ciężarki.

Sporo samochodów ma ciężarki dużo większe. Nawet w punto jest większy ciężarek niż seria w CC/SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam nie ma co się luzować,

w wybieraku jest klin w środku, klin lubi wypadac od drgań - przez niego skasowałem silnik za parę tysięcy.

Ciekaw jestem czy od drgań i większej wagi nie będzie z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w wybieraku jest klin w środku, klin lubi wypadac od drgań - przez niego skasowałem silnik za parę

> tysięcy.

> Ciekaw jestem czy od drgań i większej wagi nie będzie z tym problemu

klin, nie, nie klin, Sworzeń rozprężny. Prędziej pękł/ściał się niż wypadł od drgań. Rozebrane wybieraki śnią mi się po nocach grinser006.gif Nie widzę opcji na samowypadanie tego sworznia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klin, nie, nie klin, Sworzeń rozprężny. Prędziej pękł/ściał się niż wypadł od drgań. Rozebrane

> wybieraki śnią mi się po nocach Nie widzę opcji na samowypadanie tego sworznia

Naprawa polegała na wbiciu go na miejsce. Niestety nie pękł ani nie rozwalił się tylko skasował 6 tysięcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...

> Mały odkop i moje wypociny:

> Waga seryjnego to ok 200g, waga nowego to niecałe 400 po końcowym szlifie.

> Foto depilatorem oczywiście

Spoko profi robota , nie to co u mnie rotfl.gif , co do reszty to działa jestem zadowolony ,luzów nie odczuwam ,biegi wchodzą lżej pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem a mianowicie w skrzyni ccs (5) wypada mi 3 bieg, czy jest tam jakas regulacja zeby bardziej wrzucany bieg docisnac aby nie wypadal ?? Dodam ze czasami chyci i bieg trzyma, tak jakby cos bylo nie wyregulowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mate skończyły Ci się ząbki w przesuwce 3-4 ew. zęby na kole trójki lub skrzywiony/uszkodzony wodzik 3-4(ale to mniej prawdopodobne, częściej lecą przesuwki). Wyciągaj skrzynię i szukaj przesuwki, albo drugiej skrzyni. Przedtem można sprawdzić wybieraki i wykluczyć najprostsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.