Skocz do zawartości

Spryskiwacz z efektem mgły


cio

Rekomendowane odpowiedzi

> Ktoś jeszcze może założył w międzyczasie? Obiecali foty, relacje i cisza...

> interere mnie szczególnie jak to w CyCy wyglądałoby

Ja chcialem zalozyc ale kumpel w VW nie moze mi zamowic bo to typowa czesc Skody i musze do skody jechac a specjalnie nie pojade bo sie nie dogadam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawałem ze 3 lata temu foty, numery i opis (z vw polo). są w arch motokącika lub cm.

pasuje też z citroena c3. mają szerszy "strumień" mgły. mam takie w vectrze. jak zdążę przed zimą założyć w sc to dam foty. numer mogę podać jutro jak ktoś chce. te z vW po zaklejeniu od dołu klejem do szyb zakrywają szparę(ok 2mm).

te z c3 maja w zestawie uczczelkę/podkładkę która powinna zasłonić otwór. dodatkowo wymagają nagwintowania i podkładki i śrubki od dołu skromny.gif

edit:

polo http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=279731267&page=0&fpart=1&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest nr z c3.

6438 V8

to v8 jest ważne bo są podobne bez "mgły"

http://allegro.pl/dysza-spryskiwacz-peugeot-307-citroen-c4-prezent-i1891351971.html

jest mniejszy od tego z sc ale myślę że może podejść z gumową podkładką. trzeba go nagwintować, a opisu szukajcie na jakimś forum vectry b. (jak znajdę to wrzucę.) .

jeśli chodzi o ten z polo, to jest fota w sc:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f65e1e6149aadab.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O. Sa takie same otwory w maskach? Tego nie wiedzialem... w takim razie kupuje ta dysze

> http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-przod-skoda-octavia-ii-i1905070063.html i zdam relacje

Kupiłeś, zamontowałeś?? Jakieś foto tego ze skody już zamontowanego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nie kupilem. Ale znalazlem taki film z tym spryskiem:

>

tu filmik jeszcze innego patentu, moze ktos ma maske bez spryska i kombinuje jak to zrobic na ramionach wink.gif

i dziwne, bo wrzucanie linków w wątku z opcja jutjuba coś nie bangla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nie kupilem. Ale znalazlem taki film z tym spryskiem:

>

albo mi sie wydaje albo jakaś kupa, sika jedynie na dół szyby i lewa częśc szyby tak od kierownicy w bok będzie niespryskana, a to dopiero na postoju, przy 100km/h bedzie sikać na ramiona wycieraczek hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo mi sie wydaje albo jakaś kupa, sika jedynie na dół szyby i lewa częśc szyby tak od kierownicy

> w bok będzie niespryskana, a to dopiero na postoju, przy 100km/h bedzie sikać na ramiona

> wycieraczek

Wydaje mi sie, ze to kwestia ustawienia. W przyszlym tygodniu zamowie bo widze, ze z ciekawosci umieracie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu filmik jeszcze innego patentu, moze ktos ma maske bez spryska i kombinuje jak to zrobic na

> ramionach

>

> i dziwne, bo wrzucanie linków w wątku z opcja jutjuba coś nie bangla..

Mi nie pasuje taka forma spryskiwacza :D aczkolwiek jest interesująca ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Moj zamowiony, nie wiem kiedy bedzie, mysle ze dzis, jak w weekend ogarne to dam znac

Panowie troche pozno odp ale zamontowalem spryskiwacz jakies 2 tygodnie temu zlosnik.gif

Sprysk jest troche mniejszy niz seryjny dlatego od przodu robi sie szpara grubosci ok 3mm, zatkalem ja silikonem i nie widac no chyba ze ktos sie bedzie przygladal, od spodu trzeba zamocowac dziada jakos bo seryjna spinka nie lapie z powodu za duzego otworu w masce. Ja zamocowalem sprysk od spodu przekladajac przez spinke bolec z sruby bodajrze m4 w ktorej najpierw pozbylem sie lebka.

Tak to mniej wiecej wyglada, niestety nie zrobilem fotek frown.gif

sprysk.jpg

Teraz efekt: spryskiwacz jest duzo lepszy jak seryjny, daje fajna mgle, psik 2 razy i wycieraczki super czyscza szybe aleeeeeeee, jeden wedlug mnie to troche za malo, jakby byly dwa to juz bajera ale do tego trzeba niestety ciac maske frown.gif

Wedlug mnie warto i to bardzo bo seryjny spryskiwacz to pomylka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle że przy tym nie ma takiej dziury tzn nie zostaje.

to który w końcu kupować, żeby nie było dziury? od polo czy octavii? zlosnik.gif

prośba do kolegów wyżej, można jakiś filmik od środka jak to widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to który w końcu kupować, żeby nie było dziury? od polo czy octavii?

> prośba do kolegów wyżej, można jakiś filmik od środka jak to widać?

skoda

285567535-sprysk.jpg

i tak na szybko filmik w CC

post-25492-14352514868123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z jakiej skody? Ja kupilem z octavii 2004-2008 i okazalo sie ze sprysk nie ma regulowanego kata

> glowki

octavia , kupiłem po numerze katalogowym z linka, który nawet Ty wrzuciłeś w wątek DYSZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 zł na alledrogo z wysyłką, bez wychodzenia z domu.

dziś zamontowane i...

tak jak wcześniej ktoś - mam mieszane uczucia.

Po pierwsze, plug and play to nie do końca, bo po pierwsze trzeba szlifować jeden cycek co wchodzi pod maske

285574492-20111215135m.jpg285574492-20111215142m.jpg

Po drugie, w masce z przodu w miejscu tego szlifowanego zadzioru blacha jest lekko zagięta na dół, trzeba ją lekko naprostować - tak by nie skrzywdzić lakieru

285574492-20111215143.jpg

Po tym wszystkim spryskiwacz wejdzie wew dziure, zasłoni ją całą, że na pierwszy rzut oka jest git, ale i tak wchodzi ciasno

285574492-20111215148m.jpg

Ogólnie wygląda to teraz jak wystający element od jakiegoś ursusa na tej gładkiej masce CC zlosnik.gif , ale do rzeczy:

Przy postoju i jakotakiej regulacji wysokości (a regulacji wysokości jest zapas ogromny na tej dyszy) mgiełka zakrywa dużą częśc szyby, ale praktycznie to miejsce na szybie, przez które patrzy kierowca mojego wzrostu czyli zaraz nad kierownicą, jest niezapsikane.

Im szybciej się jedzie, tym gorzej - mgiełka rozpyla się na coraz węższym "trójkącie". Może to kwestia ustawienia podczas dalszej jazdy, ale na dzieńdobry jest taksobie.

Gdyby wycieraczki działały jak w angliku - byłoby idealnie, bo część szyby, przez którą patrzy pasażer jest umyta wzorowo na całej powierchni pracy wycieraczki.

285574492-20111215153m.jpg285574492-20111215155m.jpg

Na koniec pare fotek samej dyszy, którą kupiłem

dokładnie na tej aukcji

http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-przod-skoda-octavia-ii-i1963669767.html

tutaj warto polecić sprzedawcę, realizacja zamówienia od wpłaty 2 dni waytogo.gif

285574492-20111215132m.jpg285574492-20111215133m.jpg285574492-20111215135m2.jpg285574492-20111215136m.jpg

i porównanie z dyszą od CC

285574492-20111215137m.jpg285574492-20111215138m.jpg

Zdrowie wszystkich 20.GIF

post-15724-14352514912414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowe podjeście do tematu! claps.gif Jak na Moda przystało zlosnik.gif

Prosiłbym i przypuszczam, że reszta zainteresowanych też - zdać relacje w przyszłości jeśli chodzi o wyregulowanie dyszy podczas jazdy - kwesti ustawienia najlepszego kąta i sprawdzenia czy część kierowcy będzie dobrze umyta - bo jak przypuszczam głownie każdemu z nas o to się rozchodzi! zlosnik.gif W innym wypadku chyba wole zostać przy dobrze wyregulowanym ori psik psiku biglaugh.gif

Mile widziane jakieś ikonka_photo2.gif

Dzięki Wielkie! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wzorowe podjeście do tematu! Jak na Moda przystało

> Prosiłbym i przypuszczam, że reszta zainteresowanych też - zdać relacje w przyszłości jeśli chodzi

> o wyregulowanie dyszy podczas jazdy - kwesti ustawienia najlepszego kąta i sprawdzenia czy

> część kierowcy będzie dobrze umyta - bo jak przypuszczam głownie każdemu z nas o to się

> rozchodzi! W innym wypadku chyba wole zostać przy dobrze wyregulowanym ori psik psiku

> Mile widziane jakieś

> Dzięki Wielkie!

Pojechałem do pracy i z powrotem, dziś było pogodnie, więc też było to psikanie na siłe na suchą szybe...

W jedną stronę miałem dysze za wysoko, tak że na szybie było tak jak pisałem wcześniej, ale za to dach umyty cały zlosnik.gif

z powrotem opuściłem za mocno, dużo wody rozbite na wycieraczce, na szybie mało co, a na stronie kierowcy to już w ogóle. Będzie troche zabawy, poczekajmy na faktycznie kijowe warunki pogodowe i breje spod kół rzucaną na szybe waytogo.gif

na razie jednak pojedynek psik psik kontra mgiełka - 1:0 20.GIF

no i zobaczymy ile w ogóle płynu zeźre ustrojstwo, bo pamiętam, że w octavii I płynu baaardzo szybko ubywało przy mgiełkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poczekajmy na faktycznie kijowe warunki

> pogodowe i breje spod kół rzucaną na szybe

miesiąc już będzie jak jeżdżę i ogólnie jestem bardzo zadowolony, na pewno bardziej niż z seryjnych, choć na chlapie jeszcze nie testowane wink.gif

> no i zobaczymy ile w ogóle płynu zeźre ustrojstwo, bo pamiętam, że w octavii I płynu baaardzo

> szybko ubywało przy mgiełkach

w mojej ocenie zużycie wypada całkiem spoko tzn od wymiany spryskiwacza i równoczesnej dolewki jeszcze nie uzupełniałem a płyn zjechał do tej "cieśniny" w zbiorniku grinser006.gif

choć w tej chwili ciężko mi to odnieść do serii bo dopiero na końcu lata uporałem się z bardzo długo ciągnącym się za mną wyciekiem ze zbiorniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> na razie jednak pojedynek psik psik kontra mgiełka - 1:0

> no i zobaczymy ile w ogóle płynu zeźre ustrojstwo, bo pamiętam, że w octavii I płynu baaardzo

> szybko ubywało przy mgiełkach

po tygodniu używania mgiełkopsikadła i wszelkich próbach ustawienia tego jak należy, dziś w glorii i chwale powrócił na maskę originali ricambi psik psik na trzy dysze.

Zeżarło dziadostwo dwa litry płynu w ciugu praktycznie pięciu przejazdów do pracy (15km w jedną stronę) i nigdy nie psikało tak jak powinno - czyli tak jak pisałem, szyba czołowa w obszarze "nad kierownicą" sucha jak pieprz, a im szybciej tym gorzej - coraz węższa smuga, a maska nad spryskiwaczem jedna wielka plama, miejmy nadzieje że da sie zmyć.

Może gdyby były dwa takie spryskiwacze, po lewej i prawej stronie maski - zdałyby egazmin, pojedynczy daje tylko frajde na postoju, poza tym kupa. No ale przy dwóch musiałbym mieć zapas płynu jak w mojej c-klasie: 5 litrów na przód i 2 litry na tył

Ogólnie jak dla mnie psik psik kontra mgiełka: 2:0

Nie idźcie tą drogą zlosnik.gifold.gif za te trzy dychy lepiej sexi płaskie wycieraczki kupić w biedaszopie i bańke płynu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy ja gdzies napisałem, że mnie przeraża ubywający płyn... Mi chodzi o czystą szybę...

heh ja tez niepamietam kiedy ostatnio kupowalem plyn do spryskiwaczy, zawsze zostaje mi z duzego Volva bo przydzial jest dosc spory zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.